Школа: влаштування і наука (2)

Discussion in 'Діти-квіти' started by Myroslava82, Nov 9, 2013.

  1. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    врахуйте що там початкова школа на Довбуша, а на Підвальній то середня і старша школа вже.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Buriko

    Buriko Well-Known Member

    Мене ще цікавлять домашні завдання для першачків, чи реально дитині їх виконувати- чи по факту це виключно заняття з батьками. Бо як дитина навіть якесь завдання прочитає..?
     
  3. Fast

    Fast Well-Known Member

    Все залежить від школи, класу. Є 3 різні програми. Те, що у нас - мене цілком влаштовує. Те що подружка розповідає - мене трохи в ступор вводить. Бо порівняно з ними нам нічого не задають. Перший клас - дитина фактично в мене виконувала сама домашню - так, тільки на початку прочитати завдання то з мене було. Але в робочих зошитах, то і читати не треба було. І так все ясно.
    Моя дитина періодами - то не засажу за уроки, то прийде за 10 хв і скаже, що вже все написано і зроблено. Буквар, читання - навідріз відмовляється читати - взамін читає те, що їй подобається. Природу і основи здоров'я - ще жодного разу не бачила щоб вчила - їй вистачає бути присутньою на уроці. Декілька раз з зошита запиталась то на все відповіла, контрольну на 12 написала. По суті у нас задається - 2 завдання з математики (приклади і задача), 1 вправа з письма і англійська, за читання я уже сказала. Мія зараз в 2 класі.
    Періодами дуже важко - то вона спати хоче, то уроки не любить, то обожнює ті уроки, то сама навіть встає. От коли вона обожнює уроки, то домашню навіть на перерві між уроками робить. А буває, що за уроки сідаємо годину, бо треба попити, попісяти, перекусити, пукнути, сестричку поцьомати, до бабці подзвонити і т д :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    ні, це
    взагалі, домашнє завдання зараз заборонили, але наша вчителька просить хоча б трохи почитати вдома, та з письма задає. А математику переважно дописують те, що не встигли в школі.
    Правда, бачу з другого семестру вже більше домашніх завдань, але в нас вже всі читають (хтось краще, хтось гірше). Навіть починають самі д-з записувати в щоденник. А природу і основи здоров"я задають те, що на уроці вчили. То я їй просто ще раз читаю, або питаю що запам"ятала.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    З домашнім завданням для першачків приблизно так :)
    При однаковій програмі і в одній школі-
    Перша вчителька: " Ми написали по рядочку гачечків і прочитали дві сторінки Букваря. Ваші діти такі чудові, вони зі всім справилися. Вдома робити нічого не потрібно, нехай більше відпочивають і гуляють."
    Друга вчителька: "Ми написали півсторінки гачечків, а ще півтори вам треба дописати вдома, бо в класі більшість дітей не встигає. А програма складна, ви ж самі знаєте. Можете, звичайно, не писати, бо офіційно д/з в першому класі не задають, але через місяць прийде завуч перевіряти, а ваші діти не будуть вміти писати гачечки :girl_crazy: . Ну, і нам в четвертому класі ще ДПА здавати!"
     
    Last edited: Jan 19, 2017
    • Подобається Подобається x 8
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  6. Online

    Online Well-Known Member

    Це один з факторів, який мене стримує. Не те, щоб далеко, але водити туди пішки 4 роки... Другий - про викладання, власне, німецької чула вже два негативних відгуки. Батьки давали туди цілеспрямовано саме через німецьку мову і дуже незадоволені. Кажуть для спецшколи слабенько, доводиться добирати знань в репетиторів. Який тоді зміст в спецшколі, можна в звичайну і додатково займатися з репетитором...
    В 53 теж нюанси. Директриса дуже специфічна. Та й гімназія їхня, по відгукам, скоріше ні, ніж так.
     
  7. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    А куди ви ходили?
     
  8. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    не знаю як зараз, але коли вчилась я, то викладання було на високому рівні. Ну і ще багато залежить від дитини. Наскільки я знаю, там в перших класах поділ на групи умовний, а вже десь в 3 чи 4 класі йде поділ саме за рівнем знань. А в старших класах в найсильніших групах викладають німці і є можливість їздити на навчання в Німеччину чи Австрію по обміну.
     
  9. Online

    Online Well-Known Member

    Я через це її і обрала - обмін, навчання у носіїв мови, мовні табори влітку, DSD - тобто в результаті реальна можливість після закінчення навчатися у ВНЗ Німеччини, Австрії, Швейцарії. Англійські спецшколи такого не дають. Хоча, можливо, я ідеалізую.
     
  10. Joll

    Joll Well-Known Member

    Мені хтось із знайомих казав, що перші класи 8-ї школи цього навчального року вчаться на Підвальній, так як корпус на Довбуша переповнений.

    Я теж розглядала цю школу через наголос на мови, однак кілька родичок та знайомих відмовляють; через засилля "мажорів" у старшій школі (мовляв, там всі діти депутатів із ЛОДА вчаться, не надто здорову атмосферу між школярами), побори у молодшій та старшій школі, рівень німецької теж значно впав.

    А з тим, що раніше це була спецшкола високого рівня, то я теж підтверджую, оскільки одна моя колежанка з дитинства вчилася у цій школі, їздила на стажування до Німеччини і Австрії, ми разом англійську у старших класах вчили, вона згодом закінчила німецьку філологію у ЛНУ, потім працювала у Нідерландах, зараз живе у Бельгії.
     
  11. Online

    Online Well-Known Member

    Побори будуть, від цього нікуди не дінешся. Приміщення старезне і потребує ремонту. Директор на якісь речі вибиває гроші з ЛОДА і міськради, на якісь знаходить іноземних спонсорів, але багато чого оплачують батьки. І до кінця ремонтної епопеї ще ой як далеко. Он літом мова йшла про повну заміну опалення. Один-два рази на рік по любому будуть смикати.
    На рахунок мажорів не чула. І коли ходила туди, в очі не кидалося) Але думаю, що 4 ніхто не переплюне)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Моі діти вчаться у цій школі. І деколи таку бурду про неі пишуть, що просто смішно).
    Отже, на Підвальній вчиться ЛИШЕ один клас молодшої школи, і не перший він зовсім. А на Довбуша всі решта.
    Відносно мажорів - теж дивно читати. Прийдіть та подивіться на тих дітей. Самі звичайні діти. Ніяких понтів. І якщо там раптом і вчаться чиїсь діти, то по загальній атмосфері шкільній зовсім не відчувається цей мажоризм.
    Відносно німецькоі. Хто хоче знати - той буде. Абсолютно достатньо шкільних уроків. Ну але в нас багато батьків хоче бігти перед паровозом. І давай репетиторів брати...
    І відносно спецшколи. Ми йшли до вчителя, не до школи. Нам дуже повезло з першою вчителькою, як одному, так і іншому. А ще ця школа мені імпонує своїм патріотичним настроєм, дружністю дітей-вчителів, загальним настроєм.
    Відносно підготовки перед першим класом. Якщо дитина ходить у садок, і батьки знаходять декілька хвилин у день для спілкування з дитиною))), то не треба забирати у дітей дитинство. У першому класі всього навчаться. Мій йшов після садка, без жодного дня підготовчих занять (лише пару адаптаційних при школі). Мали співбесіду, яка націлена більше на те, щоб побачити чи дитина готова, чи є логічномислячою, смекалистою). Нічого неймовірного чи такого, що треба рік вчити і готуватись в репетиторів.
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. Joll

    Joll Well-Known Member

    Дякую за відгук! Іноді дуже тяжко зорієнтуватись у відгуках, так як різні люди кажуть дуже протилежні речі. Мені про атмосферу розповідала вчителька української мови цієї ж школи (її син вчиться у іншій). Я теж розглядала цю школу, правда, вочевидь, доведеться обрати таки іншу, так як трохи далеко добиратись, а возити дитину нікому. Зараз шукаю відгуки про 44-ту ( в "Арніку" в перший же день, за чутками, набір в перший день і завершися), вона ніби найближча до нас.

    Ми теж йдемо після садка, на жодних підготовчих курсах не були, трошки вчимося вдома самі (вірші, математика), збираємося у спецклас по співбесіді, як і ви. Якщо пройдемо, то підемо до школи, якщо ні, в нас є рік запасу до 7-ме років; просто, судячи із садочкової програми, ми її вже давно випередили.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. marianast

    marianast Well-Known Member

    А хто що знає про Дивосвіь на Трильовського? Думаю туди віддати малого, кажуть в школі дуже гарна атмосфера, але не знаю нікого хто туди водить діток.
     
  15. Natalochka

    Natalochka Well-Known Member

    @marianast , якщо хочете віддати - то поспішіть, бо набір почався ще в понеділок.
    За відгуки нічого конкретного сказати не можу - знайомі радили, відгуки різні, але загалом ніби непогано. Документи заносила в понеділок - треба прийти з дитиною, стояла в черзі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Online

    Online Well-Known Member

    Мене формат нашої освіти взагалі вбиває, в плані ставлення до дитини як до особистості. Нікого не цікавлять здібності чи особливості характеру, дитина мусить бути зручна, група (клас) зразково-показовий. І ці всі показушні відкриті заняття та заходи для звітності... От ми ходили в чудовий садок, і завідуюча дуже душевна людина, і вихователі приємні, але цей совок так і пре зі всіх щілин. Навіть зовсім молоді вихователі - вже частина системи. Порівняти з центром раннього розвитку, куди ходили до того або приватною підготовкою зараз - інші світи. От думаю, в "модних" школах, куди батьки правдами-неправдами намагаються запхати дітей - те ж саме? Чи враховуючи певну елітність, якось сучасніше?
     
  17. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    я не знаю як зараз, мій малий вчиться в звичайній СШ, то поки не помітили тої "совковості", вірніше воно то є, але наразі не дуже сильно мене зачіпає.
    Коли вчилась я, то в нас не було особливих напрягів щодо системи. Так, з кожним роком скарг на учнів ставало щораз більше, але то всюди так)) Ну і ми не дуже дозволяли щоб нами керували вчителі, в плані того, що відстоювали свої права і захищали одне одного. Якось все було більш менш демократично.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Natalochka я в жовтні ходила взнавати, казали прийти 23січня(. Я так чекаю ,на розслабоні(
    Які конкретно документи заносили?
     
  19. Natalochka

    Natalochka Well-Known Member

    Вони пересунули дату на 16-те, коли закінчилися канікули. Дізналася випадково - просто малий ходить в Горішок в тому ж приміщенні. Копію свідоцтва про народження, написала заяву, поговорили з дитиною. Поки все, далі мають бути адаптаційні заняття, довідки донести до червня здається
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Malvochka

    Malvochka миється в бані

    Ми поки що теж) На разі всім задоволені, чудова вчителька в нас, дитині в школі подобається, хоча з деяких предметів треба вдома повторяти. А знаєте нову пропозицію? Хочуть запровадити об"єднаний предмет "Фігеологія"? МОН пропонує вивчати у 10-11 класах географію, фізику та біологію одним предметом Читайте більше тут: МОН пропонує вивчати у 10-11 класах географію, фізику та біологію одним предметом