Ще таке хочу запитати: якщо людина повертається після декрету, чи з відпустки по догляду за дитиною, то на той час її відповідно хтось підміняв, хтось був на "декретному" місці. То як передбачено законом повернення на роботу після того? Людина повертається на своє місце і посаду і це без обговорень (і скоротити за той час не мають права, так?), і не можуть взяти на іншу посаду? Тобто мають прийняти назад на то місце, посаду, оклад і т.д. з якого йшли у декрет?
Ви повертаєтесь на своє робоче місце, та людина яка працювала має піти. Стосовно скорочення, якщо таке відбулось, вам мають запропонувати наявне вакантне місце.
Дівчатка юристи підкажіть будь ласка що зараз потрібно, щоб відкрити свій центр розвитку для дітей? Які документи, дозволи? З чого починати куди йти? Буду дуже вдячна за підказки і поради.
Дівчата, потрібен фахівець, який зможе проконсультувати на платній основі з питання функціонування ЖБК (кооперативу). Голова запропонував затвердити новий статут і є багато спірний, як на мене, моментів.
Дівчатка, може хто є компететний в такому питанні: як прописатись в новопобудованому будинку у Львові? купили ділянку з старою хатою, повалили, побудували нову. всі документи на будівництво є. що ще потрібно для того щоб прописатись? і куди звертатись?
Дівчата юристи порадьте будь ласка, тато хоче мені подарувати квартиру, тобто укласти договір дарування, чи маю я платити 1% податку держмито здається... прочитала, якщо дарується майно дітям, дружині то податку платити не потрібно, нотаріус каже що треба платити. Де є правда?
мито 1% платити з оціночної вартості. Нам пропонували занизити вартість (ну наскільки можливо) в експертній оцінці, щоб менший податок сплатити. Ну але такий варіант не кожному підійде, дивіться, як вам краще...
Ну так для порівняння: минулого року за аналогічний правочин заплатили близько 7 тис грн. Послуги нотаріуса + мито. А ще врахуйте витрати на оцінку, довідки...
У мене схоже на попереднє питання. Отже, дідусь мав дачу. Приватизував перед самою смертю. Залишилась вона мені. Знаходиться у Львові, але реально там не Львів, на Збоіщах. Перспектива тієї землі ну просто дуже далека). Сьогодні отримала спадщину. Нотаріус попередив, що треба сплатити податок з доходу. Я отримала у Місткраді нормативну оцінку у 700 грн. Згідно з нею податок там виходить копійчаний. Пояснив, що якщо не боюсь проблем з податковою, то можу платити по ній. А якщо боюсь))), то треба зробити експертну (так вимагають податківці) оцінку, і вже згідно неі заплатити податок. Ось тут вже виходять тисячі, і не одна-дві. Та земля того не вартує, та й не маю можливості це зараз сплачувати. Нотаріус пояснив, що згідно закону, податковці не мають вимагати цієі експертної оцінки. Що порадите? Мені реально та земля вже набридла))), бо з нею самі видатки. І продати, принаймні зараз, точно не вдасться. Одні витрати з нею. То поки приватизовувала для дідуся, то зараз. Просто бабця пережити не могла - як це нікому не треба).
@Rodionochka правильніше плаьити податок із оціночноі експертноі вартості. Принаймні про це наголошують і моі знайомі нотаріуси. Зрештою,щодо нерухомості діє правило, що може братися до уваги нормативна оцінка при умові, що вартість там вказана не менше оціночноі. Тому, при відчудженні бажано робити експертну оцінку,щоб не було в прдальшому проблем
Розумію, але якщо я не маю такої можливості оплатити за спадкову дачну ділянку поза 10 тисяч грн, то що далі? І чи є десь у якомусь законі (і якому саме) прописано те, що я не можу оплатити податок згідно з нормативної оцінки, яку мені надала держава ж? Дякую за роз'яснення, бо сьогодні ця інформація про податок і його розмір зовсім мене вибила з колії. Не сподівалась. Ще хочу додати, що та земля наразі "мертвий груз", продати іі просто не реально. Щоб хоча б компенсувати витрати на неі.
@Rodionochka правила оподаткування зазначені в ст. 174 Податкового Кодексу, ст. 7 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», де вказано, що проведення оцінки майна є обов’язковим у випадках оподаткування майна згідно з законом, крім випадків визначення розміру податку під час спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою. А також наказами мінюсту і листами фіскальної служби ( зокрема, 3732 від 12.04.2016). Тобто вимагається незалежна експертна оцінка. цей податок ви сплачуєте не зараз. А протягом звітного року. Якщо немає можливості його оплатити- там треба писати якісь заяви в податову на розстрочку сплати. Нотаріус не слідкує за оплатою податку з доходу.
@сніжна , підкажіть, будь ласка, в який суд звертатися по питаннях захисту прав споживачів. Отримала на днях офіційну відповідь від захисту - вони там радять подавати в суд на ту юр.особу. Й ще - чи дійсно по таких питаннях не сплачується збір?..Почала шукати інформацію - що перед будь-якою подачею мають бути оплачені послуги інформаційного забезпечення й цей збір - як 1% від суми. Де можна детальніше про процедуру подачі документів?..Й чи можна електронкою все відправляти? Я вперше маю справу з судами. Але думаю, що шанс є.
В кінці місяця минає пів року від смерті свекрухи, яка була записана як власниця квартири. Свекруха значиться власницею, але прописана в іншому місці. Троє дітей записані співвласниками, двоє з них претензій на квартиру не мають. Заповіту нема. Куди нам звертатися для переоформлення документів на чоловіка? Яка там процедура? Що треба від співвласників? Зокрема чи потрібна їхня фізична присутність. Розкажіть щось, бо нам до того руки не доходили, час іде а ми навіть не знаєм з чого почати
Якщо спадкоємець не проживав разом із спадкодавцем , до закінчення 6 міс. терміну після смерті спадкодавця,необхідно звернутися у нотаріальну контору за місцезнаходженням спадкового майна із заявою про прийняття спадщини. Заява подається особисто. При наявності інших спадкоємців,вони зобов язані або подати таку ж заяву або заяву про відмову. Особисто. Можуть не вчиняти нічого ( якщо ніхто з них не проживава разом із спадкодавцем чи вони не входять у перелік тих осіб,які за ч.3 і 4 ст.1268 ЦК мають право на автоматичне прицняття спадщини). В цьому випадку невчинення ними дій протяшом 6 міс. з дня смерті спадкодавця вважаттметься фактичним неприйняттям спадщини. Але у цьому випадку ( при відсутності заяви на відмову від своєі частки спадщини), вони при бажанні мають право " передумати" і протягом встановленого законом строку- поновити своє право на спадщину за згодою інших спадкоємців чи через суд. Тому бажано ,щоб такі спадкоємці таки подали заяви на відмову від своєі частки. Одним словом,у вас до кінця січня ще є час для подання усіх заяв- і на прийняття і на відмову. Не пропустіть строки
У справах про захист прав споживача судовий збір не сплачується. І подати позов ви можете до суду за місцем своєї реєстрації. Позовна заява подається у письмовій формі позивачем особисто або через представника. На жаль, електронний варіант не підійде. Хоча, було би дуже зручно ))) Вимоги до позовної містить стаття 119, 120 Цивільного процесуального кодексу.
Але інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи сплачується? Почала шукати, де ж знаходиться сихівський районний суд - аж на Чоловського . Ну але вже, тре довести справу до кінця. А чим аргументувати відсутність сплати судового збору в позовній заяві?
Дівчата, питання. Я колись розповідала, що ми бо боримося з меблевою фабрикою. Вона в жилій зоні, біля 81 школи 190 метрів. Дозволу на викиди вони не мають, почали робити його ,коли почали скаржитися люди. Були громадські слухання щодо дозволу на викиди. Ми проголосували категорично проти. Бо то кустарне виробництво, без фільтрів, ще й хром шестивалентний хочуть викидати.Депертамент екології міста на нашій стороні.Но обласні екологісти то капець....Те що екологічна інспекція їх не прикрила коли виявилось не мають дозволу, писали що в момент перевірки вони не здійснюввли виробничої діяльності....Та цирк перед мною на 2 години розіграли.Але підтверджуючих паперів в них не вимагали що ті не працюють....Тому підприємство зараз працює, випусукає на людей пари лаків скільки хоче.І ще лода хоче проігнорувати громадські слухання....Як поставити їх на місце?