На днях мали похід до стоматолога після піврічної перерви і я то все відтягувала, маючи попередній досвід ( трохи тяжко було, бо плакав, не хотів, стогнав, кричав..., а від цього і я хвилювалась, ледве щось зробили) і бачачи по реакції лікаря, що бачити вона нас на наст.раз не хоче))) домовилась у іншій клініці у нас на районі ( звичайна приватна клініка, яких багато) та послала туди чоловіка. Чи то вже син підріс, чи що зіграло ключову роль, але...жодної сльозинки і стогонів, його заговорили так, що там можна було хоч весь рот лікувати, поставили зелену пломбу, якою хвалився цілий вечір, заглядував мені в очі і питався, чи я ним пишаюсь, бо він не плакав))) і носився з подарунками від лікаря ( бакуган і машинка). Чоловік отримав теж позитивне враження і сказав, що лікар так заговорила, що сам би сів у крісло))). Наразі ми свого стоматолога знайшли)))
Зробили малій глибоке фторування. Лікар пломбувати передній зуб відмовила. От тепер мучить питання, чи ту дірку таки заліпити? Хто що робиив в такій ситуації?
Користуюсь з обома дітьми. Ромчику обробляю з 2 рочків на молочних а зараз і на постійних, Даринці з 7 місяців.
я вважаю, що якщо дитина дасть зробити - краще таки зробити. Віруня і на фторуванні кричала і копалась ногами. Вмовляння, інший лікар - в нашому випадку не дало результату (було рік і 9). Вирішили так: чекати до 3 років, інтенсивно чистити. Наша лікар (Дмитрикова-Сергійкова) має позитивний досвід лікування діток від 3 років з місцевою анестезією. Позитивний в моєму розумінні - це без тримання і звязування. ось, 22 жовтня їй 3 роки, підемо пробувати. Алергопроби зробили. Якщо не вийде спокійно під місцевою - підемо на загальний наркоз.
Ось і ми потрапили в цю темку з карієсом на верхніх одиничках. Відбули дуже невдалу візиту в стоматолога. Купилась я на опис в кілініці про підхід до найменших діток. Стоматолог сказала , що можна пробувати полікувати(що я взагалі не уявляю наразі, вона секунду на показати зуби виривалась, кричала і ще потвм схлипувала 10 хвилин), або фторування , але жодного їдження вночі. І тут я ляпнула, що ми ще на ГВ... І понєслось... Мені розписали про неймовірну шкоду від такого годування після року, бо ж то не тільки на карієс, а й на прикус зубів дуже пагубно діє... І що в дттини вже після року має зникати відрух смоктання, а я тут прийшла з дворічною!!!! дитиною, яка ще смокче... Короче ми розійшлись на тому, що я далі в пошуках, бо просто хочу, щоб лікар робив своє. А тепер питання, фторування , що воно таке? що воно дає? лікувати, то пломбувати? то взагалі реально в такому віці , коли дитина викручується, стискає губи і кричить?
це щіточкою механічною чистять зуби і покривають фтором(тим що пломбують), незнаю як з зубами які пошкоджені карієсом і чи ваше дитя дасть то зробити.
Реально лікувати, якщо лікар буде мати час, терплячість і бажання шукати підхід до дитини. Ми старшому лікували з 1р7м. Доня ж не дає навіть подивитися нормально, про якісь маніпуляції й мови нема, тож ситуація в неї з зубами просто катастрофічна.
@Rosynka ну власне, що в нас так само, не дає навіть глянути. Та я їй чищу щодня через крик... Просто затискаю руки і як можу чищу, то теж не просто , бо вона стискає зуби... От як кричить, то в ті моменти можу почистити..
@Vittoriya а Ви як оцінюєте зуби малої? Є явні видимі ознаки карієсу? Лікування залежить виключно від того, чи зійдуться характерами лікар і дитина. Я своїй з 3 років регулярно пломбую зубки без наркозів, уколів і сліз. В 2 ми пробували в інших лікарів, то теж рот не хотіла відкривати. Я б просто почекала, якщо там нема нічого серйозного, а потім шукала спокійного лікаря. Наша лікарка ніколи не спішить. Ми один зуб ходили лікувати 4 рази протягом 2 тижнів, з видаленням нерва, чистками і пломбуванням. Щоб дитину не виснажувати і не лякати.
@Haidee є, я тому й пішла. але наскільки все погано мені ніхто не сказав. треба просто йти ще раз на спокійно до когось
@Vittoriya, ото якраз поки плаче, то лікарі й могли зуби побачити( з чищенням теж коли як, чищу на мус, маю надію врятувати хоч те, що є.
Ну дивіться по ситуації. Якщо не псуються різко, може ще вийде відтягнути. В нас практично з моменту прорізування передні були з дефектами. Коли пломбували, то третинка вже скришилася в зубика, але з пломбою живе вже 2 роки. Скоро вилетить.
Власне по своєму вже немалому зубному досвіду можу порадити одне. Не залежно від того, скільки маєте ще часу(але переконана що немало) шукайте лікаря зараз. Такого, щоб не спішив лізти до рота, а налагодив контакт з дитиною. Це має бути в пріорітеті. "Своїй" людині вона рот відкриє. Але для того людина має стати своєю). Така боягузка як моя Даринка, яка боїться навіть вигляду мушки чи лишньої рисочки на руці, навіть близько рот не відкривала нікому. Тим не менше в 1,9 мала вже 12 пломб. Все завдяки лікарці, яка з рочку з нею спілкувалась, не поспішала, хоч видно було що діяти з зубками потрібно вже. Насильні маніпуляції не дали б такого результату як ми маєм зараз, і думаю закінчилось би все загальним наркозом. А поступове звикання до людини, ігри разом по 10 хвилин щодня, і за тиждень-другий Даринка в ігровій формі відкрила ротик. Ще декілька днів - дала там порозглядати зубки, а потім і постукати пошкробати їх. А за місяць-два вже по трошки фторували і відчищали що потрібно більш професійно. Так на все це треба час, бажання батьків, і найважливіше - бажання лікаря, але це найгуманніший, як на мене, підхід.
@Rosynka та і в нас то саме нині було. А лікарка вже п @Fleshka я по любе робити щось буду. Хочу просто плавно, власне бех поспіху, щоб не було аж такого стресу дитині. нині лікарка вже пропонувала лікувати один зуб, при тому дитина слипувала в мене на руках. курче, ну от що за підхід до дворічної дитини?
А які видимі ознаки можете навести як приклад? Бо в нас теж була одна спроба піти до стоматолога, але невдала. Не дався. З чисткою зубів теж катастрофа, сам щіточкою бавиться, щось там тре в ротику, але до зубів не доходить, а як йому я чищу, то теж виривається, через раз даж почиститись. І взагалі поясніть може, які ознаки проблем з зубами мама може помітити самостійно...
Я думаю, якщо є проблеми, помітити їх нереально. Дитячий карієс виглядає як дорослий. Можуть бути ділянки, де емаль жовтіша і така ніби "рихла". Може не бути чорних плям, а такі малесенькі плямки, прозоріші за решту емаль. Може бути біля ясен така смужка, схожа на наліт. Це одна з найбільших проблем, бо зуб може просто посипатися. А взагалі, мене от старша має проблемні зуби, то я відразу бачила, що щось там не так, хоча в нас не є якась катастрофічна ситуація, просто пломбуємо раз в 3-4 місяці. А от в середньої ідеальні зубки, то я навіть на огляди не воджу. Після чищення як з реклами мають вигляд. А в старшої навіть після чищення поверхня трохи матова і шершава на деяких зубках.
Одне ікло таки є трохи темніше за інші зуби, але він був таким з самого початку. Може бути зуб попсутим вже одразу? Та ясно, що все одно треба консультацію спеціаліста. Але я не уявляю як я маю то провернути. Ми от на днях були в офтальмолога. То істерика страшна була, хоч лікар навіть не торкалась дитини, я вже мовчу, про те, щоб лізти до рота дитині з інструментами.