І потім такі що "знають щось на рівні 5-го класу" вірять у всякі брєдні про лікування різних хвороб, всілякі добавки, вірять тому що їм втовкмачуть в голову інші, "знаючі" люди Не можуть своїм дітям пояснити елементарних природних процесів і явищ) Бачила як дорослі людина не знає що гриби - то окреме царство, а не тварини чи рослини, не знає звідки беруться мухи-дрозофіли в продуктах, чула "перл", як доросла людина пояснювала що "мушки нізвідки не беруться - вони самозароджуються". Во як . Так колись в давнину теж думали. І про будову Землі теж різне думали, а хто не вчить географії то теж не буде елементарного знати. Про щось серйозніше говорити думаю змісту немає.
В нас на мехматі був такий рядовий жарт: "Та про що з ним говорити, він навіть формулювання теореми Гауса-Остроградського не знає". Ви написали повний абсурд. В епоху вільного доступу до інтернету інформація є відкрита для всіх, тому тільки через лінь батьки не можуть пояснити дитині певні явища. Моя 5-річна дитина на днях спитала, з чого складається клітина. Моя 12-ка з біології 11 років тому нагадала мені точно тільки два слова: ядро і облонка. Решту ми знайшли в інтернеті, подивилися фото і відео, почитали. А енциклопедії зараз які видають! Я сама б їх читала і розглядала годинами. Ну і раз вже на то пішло, то всі люди нашого покоління просиджували повний курс всіх шкільних предметів, а пояснити дитині 2+2 не кожен може. Маю думку, що не кількістю дитячі голови треба брати.
Я теж так думаю, але все ж вважаю, що людина з середньою освітою повинна знати основні речі і з біології, і з хімії, і з інших предметів. І не обов"язково з усього мати найвищі бали. У когось інша думка. А те що зараз є доступ до інтернету це з чудово! Тільки б шукали там діти щось дійсно цікаве і корисне, то взагалі супер би було. Але з тим питання більше до батьків.
Яким чином це пов'язано з профільними навантаженням в школі? Є діти, які вчаться, є -які не вчаться, так було завжди і скрізь. Я ж не кажу не давати дитині базових знань. Поясню по іншому. Я і хлопець з паралельного класу зустрілися в аспірантурі, я після дуже гуманітарного факультету, він після хімічного. Питання: чи виправдано і справедливо те, що ми в школі витрачали однакову кількість навчального часу на хімію? Чи могла б я, яка дуже очевидно не подавала хімічних надій, обійтися бодай два -три останніх роки одним уроком в тиждень і дуже поверхневими знаннями з хімії? Бо при тому намаганні впихнути невпихуєме, тобто хімію в мою голову, в мене і поверхневих знань нема.
ця система з 2009 року вже працює в українській школі. проте 90% учнів старших класів обирають не профіль, а продовжують навчання у звичному класі, зі звичним класним керівником. не впевнена, що можна давати лінк, але є сайт, погугліть "карта профілів шкіл місто львів" - там показані і позначені профілі старших шкіл міста, а ще - показана різниця в часі вивчення предметів у різних профілях: і це може бути різниця в 2-5 разів
Гмм, ну є багато людей які чемно відсиділи до 11 класу всі уроки біології-хімії-фізики, а знань не мають навіть на базовому рівні, навіть не на 5 клас. Тому як їм того не треба зовсім, то чому б не зменшити кількість годин в залежності від потреб і зацікавлень дитини. Бо що не кажіть, але дівчата, які на барахолці пишуть рубзак і баляро, таки відсиділи всі обов’язкові уроки, і що з того??
Як показує мій досвід (як життєвий, так і вчительський), що так пишуть якраз ті, хто в школі казали, що "їм того не треба"
Маю таку думку, що і справді не треба. Ну, не є важливим то для людини, як би не виглядало воно комусь . Всерівно всі зрозуміють, що малось на увазі. Я знаю таких людей і не раз сміялись всі разом, бо людина не тільки так пише. Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
Я ще допускаю і розумію незнання фізичних законів чи тригонометрії -ну бо то таки не всім дано. Але ж то елементарна грамотність! То основа основ. Тригонометричні формули в повсякденному житті не згодяться, але грамотно написати заяву чи скласти резюме повинен вміти кожен. Це таке, з чим стикаємося кожен день.
@Іспанка я не можу таке пояснювати але от, та людина, яку я собі маю на увазі, при всьому такому, багато справді читає, стосами розгадує сканворди і т.п. Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
Так для чого було ходити в саме ту школу. Можна перевестися в спеціалізовану зі свого напряму, а як немає - то у відповідний коледж і вчити лише те, що "впихуєме" у конкретну голову. ПОВНА середня освіта означає знання базові зі всіх дисплін. Комусь дано цікавитися всіма предметами. ( навіть якщо якимсь більше, якимсь менше). Кому не дано- є ж варіанти. --- дописи об"єднано, Nov 22, 2016 --- І ще одне таке собі зауваження. Я завжди думала, що фізика- це якась вища матерія, яка мені не доступна. Звісно, правила я вчила, в формулі невідоме могла знайти. Але я того не розуміла. А в одинадцятому класі прийшла вчителька інша. І знаєте що було? Я побачала, що фізика- дуже класна наука. Що це захоплюючий предмет, який можна легко вчити і розуміти! Тому ще питання хто і як пояснює і вчить.
В нашій школі (не знаю -чи то в вигляді експерименту чи що) був урок "Логіка" . Окремий предмет в розкладі. Ми, батьки , дуже тішились, бо був дуже цікавий підручник. Дітям також подобалось. Ось такий предмет , як на мене, реально вчить логічно мислити, а не запам"ятовування формул. Дуже шкода,що на наступний рік такого предмету вже не було..
Так, інколи і ми сиділи всією сім"єю. Але було ще цікавіше. Ми ж свого часу логіку не вчили - то доганяли із донькою. І якщо починати змалечку - то результат буде кращий, адже дитячий розум ще не засмічений залізними безальтернативними думками і постулатами. І логіка вчить не знати, а знайти шлях як взнати.Це найцінніше і найбільш потрібне в житті.
обожечки!!! Яка важлива інформація для сучасної людини)))) то що, в старшій школі переводити дитину в інший заклад? ну не скажи... якщо чувак крутий програміст і може любе-голубе, то грамотність йому і не потрібна, роботодавець буде дивитись на його вміння, а не помилки. де є та межа "базовості" знань?
Ну то вже як кому, я наприклад, вважаю, що хоч таке доросла людина має знати навіть щоб банально своїм дітям це розказати А як дитина про будову Землі спитає, що всередині планети, спитає чому падає дощ, чому небо голубе, що є в космосі, чому листя зелене і т.д. (це питання які часто задають діти). Звичайно, можна сказати. що "в школі навчать або "в інтернеті подивишся", але як на мене, то якось "не альо"