я пропускаю розмови про гроші. Бо хворобливість ситуації в ПБ зумовлена не тільки цією площиною взаємин, а і власне взаємному впливу акушерів, які стали лікарями, з роділлями, які стали пацієнтками. от з цього місця трохи розвину. Не мають досвіду в деяких важливих речах. Справді, так. І це не обзивання "дурак", це констатація факту: "не мають досвіду". Є поняття ризиків в пологах, а серед них є багато пунктів, які називаються "ризик, асоційований з....". Тобто, ризик, про який є підстави припускати, що він спричинений саме тим фактором, з яким він асоційований. Це моє останнє речення яскраво ілюструє міру доказовості. В нас є дуже багато недодосліджених факторів. Говоримо про взаємний вплив, бо багато хто для зручності заокруглює факти про себе, свою вагітність, про свої пологи (наприклад, жінка, яка довго пробула вдома, знаючи, що перейми регулярні, - часто приходить в ПБ, кажучи: та от, прихопило - і приїхали. А та, якій вдалось вичекати вдома сильних перейм після відходження вод, скорше за все, скаже, що води відійшли вже коли вона вдягалась). Народження крупних дітей в положенні на спині часто спричиняє травми в матері або дитини. Оскільки саме на спині народжують від часів Людовіка ХІV, а крупні діти стали часто народжуватись вже у 20 столітті, то зрозуміло, чому для лікарської сторони виглядало, що проблема саме у великих дітях. Тим часом частина жінок мали можливість вільної позиції в пологах - у лікарні або вдома - і їм "щастило" народжувати "крупний плід" без проблем. Так з'явився ризик, асоційований з очікуваною вагою дитини при народженні , більшою від 4 кг. Свого часу я "собаку з'їла" сенбернара цілого на ризиках, асоційованих з рубцем на матці. Уявіть собі, що був в минулому столітті етап, коли пологи з рубцем стали звичною практикою, а "звичною" - тоді вже означало, що і стимуляцію, і знеболення вже застосовували. І коли випадків ВПКР було вже досить багато, з'явились і випадки розривів рубця в пологах. Тепер увага. Якщо стимуляцію робили більшості жінок в пологах без рубця і в пологах з рубцем, і розриви виникали саме в пологах з рубцем, то хто винен? Звісна річ, рубець. Якщо мені казали, що АБСОЛЮТНО НЕМОЖЛИВО народити після 2 КР, то це не тому, що хтось дурний. А тому, що ні ці лікарі, ні їхні вчителі просто не бачили цього. Як вони можуть ризикнути робити те, чого не бачили? Мені цілком зрозуміло, чому ніяк. Ну і хто лежав в патології чи на підтримці вагітності в ПБ - ті з легкістю згадають ,скільки складних випадків і порятунків вони бачили. Насправді. Цьому теж є пояснення. А ще багато молодих освічених сучасних жінок справді вважають, що лікар має "вести" і вагітність і пологи і готові на будь-що заради здорової дитинки, і для них це будь-що полягає саме в тому, що в пологовому і відбувається. Взаємно, взаємно, взаємно.
ну і ще про позицію в пологах. Пригадалось, за перепрошенням, СТБ: як одного разу їхнього штатного акушер-гінеколога запитали з приводу вертикальної позиції. То він дуже чесно відповів, що справді для жінки і дитини так зручніше ,але от приймати такі пологи незручно. Лікареві незручно. А зашити потім жінку - зручно. можна, звісно, знов зачепитись за мізерну зарплатню і сказати, що "за такі гроші лікар на підлогу лягати не має". Але фізіологічна позиція для потуг - зовсім не примха, а вимога збереження здоров'я жінки як мінімум. Получається вже абсурд: через те, що комусь незручно провести пологи з мінімальним ризиком розривів, ми проведемо пологи травматично, а потім гарненько все зашиємо. Я ж не прискіпуюсь до старих постелей в палатах чи до того, що їхні ковдри розраховані на зріст 165 см максимум. Післяпологового відвідування лікаря мені не особливо треба: достатньо в разі чого чергового на відділенні, ну і щоб черговий не бухав на робочому місці теж бажано. І музики в пологовій залі мені не треба, і кава в термосі у мене своя. а в 2008 на Батальній мені про кріселко для вертикальних пологів сказали прямо: " це не для Вас, це для американських інвесторів. Вони будуть оглядати пологовий, і не дадуть нам грошей, якщо не буде кріселок і плакатів". Цитата майже дослівна.
Власне виходить, що щоб вижити треба ставати трішки педіатрами, трішки гінекологами, якщо у тебе хвора шкіра то і дерматологами, і т д. Та хіба так має бути? Скільки раз я приходила від вузьких спеціалістів, а питань ставало більше ніж до походу до нього. Але це не значить, що всі вони погані! Просто коли у мене виникають сумніви, я буду шукати іншого лікаря. Скільки б я не читала, мої знання педіатра мені не замінять. Але ці знання допоможуть знайти хорошого лікаря. І потім, хіба мама, яка сумлінно ходить до педіатра, робить все, що каже лікар, гірша за ту, хто ставить під сумнів кожне призначення, бо начиталась (як я). Я вважаю, що ні, бо в принципі так як вона робить, так і має бути. Ось тут на форумі, і в цій гілці конкретно, часто забувають, "що моє тіло - це моє діло", вибір як народжувати з ким і як готуватись, це вибір душі, бо саме такі уроки вона повинна засвоїти. Якби у мене не було отих 2 КР ,я би не була тою, ким я є зараз, це нехай болючі, але безцінні уроки, яких я потребувала. Якщо є бажання щось міняти, то потрібно не сваритись і виясняти хто правий а хто винен, а якось об"єднуватись. До речі на сторінці ФБ МОЗу зараз тиждень запитань до МОЗу, кожен може сказати, що для нього важливо поміняти у системі. Ми тут зараз ніби і об"єднані однією метою, але займаємося деструктивною діяльністю. Хоча б тому, що багато хто виходить з цієї гілки наче з нього всі соки висмоктали, бо я впевнена, що я не одна. Пустота, безнадія, розчарування. Нашу б енергію та в констуктивне русло!
Звичайно не завжди і не всі, але я як не зайду тут сварка і доказування, що хто казав і що хто мав насправді на увазі.
Прекрасно! Нарешті якийсь конструктивізм! Кидайте посилання сюди, ми їх затролим! Нехай кожен напише, а ті що люблять тут сваритися по два рази!
чому... раніше Данков стабільно приймав природні пологи після 1 і навіть 2 КР Питання завжди в тому- а чи ризик виправданий? - це вже на вибір мами має бути після консультації з лікарем- мала б написати щось типу відмови від КР (під свій страх і ризик, виходить.. і до чергового лікаря, як то за кордоном і є) нарешті, саме це я завжди намагаюся всім донести... що того ж педіатра адекватного взагалі нереально знайти і я досі не знайшла))))) І що приходити на простори інету з криками- аааа.... нам при вірусці вкололи цефтріаксону курсом!!!! Перепрошую, а де тоді ви були, коли не назначали аналіз крові ДО того і коли кололи? Чи коли збивали температуру 38? Тут мова про те, що самоосвіта потрібна дуже, хоча б на самому примітивному рівні - щоб мати можливість по таким елементарним знанням зробити висновок про лікаря і піти знайти іншого. Бо як наймаєте майстрів- то контролюєте роботу, як вікна вибираєте- то читаєте про профілі. Зате лікареві свою власну дитину сліпо втюхали- і най лікує, бо він- дохтір. Зате потім починається двіж і поливання брудом. А ДО того мамочка де була? --- дописи об"єднано, Oct 21, 2016 --- це все ок, тільки ЗП і гідні умови праці- теж не примха. Я вже писала, що робиться необхідний мінімум лише лікарем, бо чому має робити більше? В інших галузях сфери заробітку ніхто альтруїзмом не страждає і створює собі максимально комфортні умови. ну суперово, що тут скажеш... Коли є можливість таки ці умови праці для лікаря і комфортні пологи для жінки забезпечити і +/- вирівняти заробітки лікарів хоч якось адекватно - то воно нафіг нікому не треба, бо лікаря то все задовбало і стоїть поперек горла і він має хіба час на заробляння "калиму" поверх зп 100 баксів)))), а пересічні люди/пацієнти теж активістами ставати не будуть- розгрібають свою власну проблему, що цілком нормально. Поки буде так, що пацієнти боряться за лікаря, а не навпаки (бо для лікаря к-ть пацієнтів має = ЗП) - доти нічого не зміниться.
Дуже поважаю цього лікаря, з яким мені повезло зустрітись на курсах підготовки до пологів, ось яку передмову він написав до своєї книги "Роды неизбежны" Моей маме Валентине Бакшеевой, родившей меня тяжело и вопреки всем акушерским правилам и канонам, я посвящаю эту книгу. Предисловие Беременность и рождение ребенка — одно из самых счастливых событий в жизни семьи. Нет более сильных эмоциональных факторов, чем первое УЗИ, первые шевеления и первый крик вашего малыша. Мои родители, акушеры-гинекологи, научили меня любви к своим пациентам и необычайному вдохновению от своей работы. Именно благодаря своей семье я пришел в эту специальность. А еще я очень верю в Судьбу. Я считаю, что работа врача акушера-гинеколога — это соприкосновение с судьбами других семей. Поэтому я всегда настаиваю на том, чтобы каждый из вас выбирал своего врача сердцем. Прислушивайтесь к своим чувствам, эмоциям и только тогда сможете доверять вашему врачу. В прошлом году я уже начал принимать роды у тех детей, при рождении которых я присутствовал. Это удивительные эмоции, которые присущи только нашей специальности. Эти эмоции формируют Любовь, а ведь именно любовь и уважение к пациенту всегда были неотъемлемой чертой настоящего акушера-гинеколога. Сегодня такие чувства в нашей специальности вышли из моды. Современное акушерство все более погружается в коммерцию, а врач из созерцателя рождения новой жизни все больше позиционируется, как человек продающий здоровье окружающим. Как в таких условиях можно выбирать врача Сердцем? --- дописи об"єднано, Oct 21, 2016 --- Идея этой книги принадлежит замечательному коллективу компании OSDirect. В один мартовский теплый вечер меня пригласили на встречу, чтобы обсудить идею создания необычной книжки для беременных. К тому времени я уже более пяти лет вел свою авторскую рубрику «Женская консультация» в журналах «Мой ребенок» и «Между нами, мамочками». Я отвечал на сотни вопросов, размещал ответы на своем сайтеwww.baksheev.com.ua и в социальных сетях, вел достаточно большую переписку со своими и не своими беременными. Годы работы с разными журналами сформировали во мне убеждение, что на приеме у акушера катастрофически не хватает времени для общения. Это часто приводит к тому, что наблюдение по беременности превращается в механическую трактовку анализов, проведение УЗИ и раздачу стандартных рекомендаций. А разве не то же самое часто происходит во время родов? Вот такое механическое отношение к беременности и родам, это проблема персонала или вопросы условия работы в акушерстве? Каким должен быть медицинский персонал в акушерстве? Ответ на этот вопрос несколько лет назад дал мне Мишель Оден. Принцип отбора акушерок во Франции — профессионализм. Акушерка во Франции — это практически врач, с постоянной сдачей экзаменов по квалификации, курсов усовершенствования. Акушерки во Франции даже говорят, как врачи. А вот английский принцип отбора акушерок совершенно иной. Акушерка в Англии — это прежде всего мать, воспитывающая детей в полноценной семье. И принцип отбора — Любовь. Англичане говорят, что если акушерка способна любить и сопереживать, они смогут научить ее и сделать профессионалом. Может быть поэтому фотографии акушерок, обнимающих своих беременных, плачущих вместе с ними от радости, облетели весь мир. А ведь с самого начала развития акушерство нашей страны называлось ПОВИВАЛЬНОЕ ИСКУССТВО. Первая книга по акушерству, датированная 1787 г., авторства Нестора Максимовича-Амбодика и называлась «Искусство повивальной науки». Повивать — значить окутывать. Окутывать заботой и любовью. Не знаю, насколько прав Мишель Оден, но мне больше импонирует такая концепция развития акушерства в Украине. В таком акушерстве я бы и хотел прожить свою жизнь. И еще несколько слов. Каждый из нас приходит в этот мир по-разному. Иногда роды проходят очень легко, а иногда крайне тяжело. Когда мне исполнилось 42 года, моя мама рассказала мне о своих родах. Это был тяжелый марафон с применением бинта Вербова и приема Кристеллера, запрещенного в современном акушерстве. Когда стал вопрос наложения акушерских щипцов, мой дедушка проф. Н.С. Бакшеев сказал: «Только не щипцы. Это мой внук». Наверное, такие роды сформировали во мне внутренний стержень и борьбу за жизнь, я не знаю. Но я знаю одно: мы еще очень многое не знаем в философии акушерства, философии появления на свет. Акушерство это не математика с ее четкими законами и аксиомами. Акушерство это философия жизни и философия любви. Именно поэтому Любовь в Акушерстве способна изменить этот мир. Глава 1 Поздравляю, вы беременны! Итак, вы знаете, что беременны. Об этом может сказать сделанный вами тест на беременность, выполненный в частной лаборатории анализ крови на ХГЧ или пройденное вами УЗИ. Так или иначе, если вы держите эту книжку в руках, вы не просто беременные, но уже собираетесь вынашивать и рожать нового члена вашей семьи (мальчика или девочку), а может быть и двоих. Эта глава написана мной для того, чтобы рассказать вам об общих правилах наблюдения беременности, а также о вашем режиме во время беременности. Но начнем с того, как подготовить вашего супруга или вашего молодого человека к фразе: «Дорогой, я беременная». Я знаю по крайней мере 10 фильмов или сюжетов романов, когда после этой фразы на лице мужчины появляется улыбка. И со словами «наконец-то, любимая, у нас будет ребенок!», он бросается в ваши объятия. Но я знаю также и 10 сюжетов, когда слова о беременности ввергают мужчину в длительное шоковое состояние, а некоторые еще и подвергают сомнению факт того, что они могут стать отцами. Ведь они же пытались уберечь вас от беременности, предохраняясь только им известным способом. Вот тут как раз и проявляются понятия «желанная» или «желанная и планированная» беременность. Желанная и планированная беременность предполагает не просто подготовку к беременности, обследование, общение с докторами в отношении будущей беременности, но и ожидание ее. Ожидание беременности двумя родителями. В таком случае психологическое состояние вашего супруга требует сказать о положительном тесте как можно раньше, ведь он, как и вы, ждет этого. А вот незапланированные беременности практически всегда требуют небольшой психологической паузы со стороны вашего мужчины. Не торопите его, подготовьте к данной информации, выберите подходящий момент и у вас все получится. Постановка на учет по беременности Постановка на учет по беременности и наблюдение по беременности это очень важный эмоциональный и психологический фактор, как и выбор врача и консультации, где вы будете наблюдать Вашу беременность. Вы уже заметили, что ребенок начинает вносить свои коррективы в вашу жизнь. Теперь Вас двое (а может быть и трое) и окружающее вас пространство, ваше мировоззрение и восприятие начинает изменяться. Вся ваша жизнь до родов должна проходить по правилу формирования «Зоны Комфорта». Зона комфорта во время беременности означает, что весь Мир должен вращаться вокруг Вас и Вашего малыша (малышей). Вам должно быть удобно, вам должно быть легко, вам должно быть эмоционально комфортно. При этом Ваша зона комфорта может быть совершенным дискомфортом для окружающих Вас Людей, Вашего врача и иногда даже вашей Семьи. Именно Вы и Ваш ребенок/ Ваши дети должны находиться в Фокусе Внимания. Безусловно, такая Философия неприемлема для системы здравоохранения и может быть даже не совсем удобна для врача, но какое это имеет значение для Вас и развивающегося в утробе ребенка. Задумайтесь над тем, что же такое «Зона Комфорта во время беременности». Я всегда говорю своим беременным о том, что беременность должна проходить комфортно. Согласно нашим правилам, беременная должна наблюдаться по месту фактического проживания. Это очень важное условие комфорта. Наблюдающий вас доктор должен быть доступен. Мобильный телефон, связь с доктором по интернету, скайпу, социальным сетям, ответы на ваши вопросы — одно из таких условий комфорта. Кроме того, вы должны иметь возможность пройти обследование рядом с вашим домом. Для того, чтобы сдать общий анализ мочи, не нужно ехать через весь город. Наблюдение по беременности это очень индивидуальный и специфический этап в вашей жизни. К примеру, если вы нашли врача на другом конце города, но для общения с ним и сдачи анализов Вам нужно потратить несколько часов, а еще это ведение беременности платное и обременяет ваш семейный бюджет вы никак не сможете создать свою «зону комфорта», может быть женская консультация рядом с Вашим домом, пусть даже и с небольшой очередью – это то, что Вам нужно. С другой стороны, Вас раздражают очереди и запах государственной поликлиники, как и 10 минут быстрого приема с трактовкой анализов в темпе за которым вы не успеваете уследить. А вот прием под запись и в течение того времени, которое вам необходимо и возможность пройти обследование сразу во время приема, даже несмотря на цену, которая выше, чем в государственной женской консультации – для вас вполне приемлемо и комфортно. Нет единственно правильного решения для всех. Каждая беременная должна выбирать для себя, где и с каким врачом, на каких условиях совместно прожить свою беременность. Я все - таки считаю правильным не просто наблюдать, а именно прожить. Это и есть понятие «зоны Комфорта» во время беременности. Наблюдение по беременности осуществляется согласно протоколам Министерства здравоохранения. Но нужно учитывать тот факт, что акушерская наука развивается намного быстрее, чем создаются и утверждаются протоколы и поэтому ваш доктор может предложить вам дополнительные анализы в частных лабораториях. Не расценивайте это как коммерческие стратегии, просто поговорите с врачом. Я уверен, если врач объяснит вам необходимость того или иного обследования и важность анализа именно для вас, вы сами сможете принять решение о его прохождении. Все результаты ваших обследований, дневники посещений врача и состояние вашего малыша записываются в специальную книжечку, которая называется «Обменная карта». В этой книжке вы найдете немало полезной для вас информации как по беременности, одежде для беременных, детской одежде, частных лабораториях и т.д. Просматривайте периодически то, что размещено в вашей обменной карте и вы получите ответы на многие вопросы. Тем не менее, в процессе наблюдения по беременности у вас всегда будут возникать вопросы. Не стесняйтесь задавать их вашему врачу и ищите ответы в этой книжке. Я собрал самые часто задаваемые вопросы и постарался доступно ответить на них. Счастливой вам беременности.
Саме він мені і сказав, що після другого КР - ніяк. про те, що він приймав пологи - знаю, навіть вишуковувала тих породіль і з деким спілкувалась. Проаналізувавши те, що я дізналась, я зрозуміла, чому він у мене не прийняв пологи після 1 КР. Для успішних лікарняних пологів після КР потрібне співпадіння купи факторів. І хід пологів, і термін вагітності, і вага дитини. Це те, що справді можна вважати "пощастило". У мене ці фактори з першими дітьми відрізнялись. Тому я не могла розраховувати на те, що пощастить. я тут багато пишу вчора і сьогодні, бо 3 роки тому цей день я якраз провела в активній фазі пологів і вночі 00.45 народилась доця. Стільки всього згадується одразу після пологів вся інформація від мене була сумбурною, а ось тепер стає на місця. Включно з повагою до лікарів і не_звинувачування їх.
От ви в кожному повідомленні пишете про заробітки гідні,з цим погоджуюсь...але коли той майбутній лікар вчиться,йде на роботу,то він знає яка його зп чекає?які умови праці?думаю так,то чому ж йде на таку неоплачувану роботу... І про "мінімум при такій зп",я як маркетолог,виконуючи мінімум свій,скалічити,вбити людину не можу,з лікарями трошки інакше,правда? Назвіть хоч один випадок,коли через халатність лікарів в пологовому сталась біда і того лікаря звільнили,посадили?система,що тут ще скажеш....
а, ну то по суті виходить- що він ризикувати не хотів, а такої практики, у нас немає. Знову ж таки- в 2009 він приймав такі пологи, незважаючи на те, що жінці було 42 чи 43... Але, видно інші фактори співпадали всі, і жінка же й поміж тими КР народжувала сама, там були якісь такі нюанси, всього не пам"ятаю вже... --- дописи об"єднано, Oct 21, 2016 --- ага.. в 16-17 років? Ви жартуєте? Хто йде, бо сімейна традиція і все "помазано", а хто за покликом душі, в рожевих окулярах з щирим переконанням- "я розумний, в мене все буде по-іншому" і розчаровується вже в процесі роботи. І робота, і бажання зводиться до мінімуму. --- дописи об"єднано, Oct 21, 2016 --- так, так, це ж тільки за кордоном кожен лікар має юриста і фінанси на то все і система передбачає покарання. А в нас лікар має принижуватись за хабарі, працювати за 100 баксів як віл з посмішкою і на підлозі, і щоб його ще поливали брудом, судили ... може ще катували))) То все стьОб, але знаєте, система передбачає не лише кнут, а і прАник, при чому отой солодкий- для початку, а вже потім і обов"язки і відповідальність. А інакше- сухий мінімалізм і протокол і життя типу"не здохнути з голоду" якщо принципово не принижуєшся і хабарі не береш.
20 років коту під хвіст? В мене часом враження, що ви пишете першу ліпшу думку... А чи думали- самі б на то пішли? Років так в 33 забити на вибір свого життя, на 10 років навчання, на стаж і почати все з нуля? Так знаєте, як шкарпетки викинути і нові купити... Хочеться багато написати, але навіть не знаю, для чого, коли таке пишуть(
я так зробила в 33, кардинально змінила професію, з чудової посади пішла в нікуди в зовсім нове і не дотичне. Бо мене не влаштовувало моє життя. Не можна в допомагаючих професіях де залежить від якості роботи життя і здоров'я людей жалітись на зарплату і вигорання. --- дописи об"єднано, Oct 21, 2016 --- і це виправдання щоб калічити життя?
та певно! а є такі професії - що не можуть призвести до смерті людини? а є такі професії, які не мають гідно оплачуватися? Одна справа- змінити професію, якщо воно не твоє. І інша- якщо в державі бардак, та ще й люди рахують то нормою і що їм усі винні медицину закордонну за 100 долл/міс.
хтось жаліється хтось працює, це від совісті залежить . завжди хтось має зробити порядок, дати грошей, зробити краще життя. А самим взяти на себе відповідальність за себе, свою роботу і свою державу то ні
ну ви взагалі... Я писала, що якщо зле платять, принижують- можна калічити життя? Я лишень наголошувала, що за такі гроші - дається НЕОБХІДНИЙ МІНІМУМ!!!!! може ще збільшити шрифт, щоб прочитали те, що я пишу і перестали вигадувати??? Повторюю- ВСІ такі професії можуть призвести до шкоди здоров"ю чи смерті.Я взагалі рідко зустрічаю порядних і добросовісних працівників у різних галузях, як на те пішло. В нас народ взагалі в більшості халявщики і халтурщики, хабарники! Зате всі вони вміють гарно вимагати умов і ставлення до себе, з порогу відкриваючи рот і диктуючи умови, погрожуючи усіма інстанціями ага, і робити то мають саме лікарі. Які між іншим- хоч і жаліються- але працюють. Перепрошую, я вам більше не відповідатиму, мені набридло, що ви вигадуєте те, що я не писала і вкладаєте мені в голову власні фантазії.
в пологах, акушер який дає необхідний мінімум це як? трошки без пояснень води проб'є, крапельничку поставить з окситоцином, бо навіщо 16 годин витрачати як що можна за 4 розродити і додому піти, бо держава не цінує. Навіщо вчитись і щось читати, навчили по підручникам 78 року і нормально, мені не платять щоб я вчився . А жінки які приходять і хочуть нормально народити самі, вони не люди, а так м'ясо. дури, поначитались інтернету працювати заважають, подумаєш протоколи знають... "Протоколи то нехай Київ собі пише нам вони у Львові не указ" цитата лікаря акушера в пологах з регітом в обличчя... --- дописи об"єднано, Oct 21, 2016 --- Є люди а є людиська всюди у всіх професіях. але казати що про лікаря погано говорити не можна бо його держава не цінує і він нещасний мало заробляє і його змушують брати хабар це дивно
таки відпишу, бо знову вийде, що я таке казала щодо ЗП- то я писала, що КОЖЕН працює так, як заробляє, тобто виконуючи необхідний мінімум роботи. Хоча ЗП і мінімуму потреб цього самого лікаря не покриває. Я казала- що немає чого погано говорити про лікаря, якого сама собі жінка обрала- по відгукам і по домовленості з ним!!! Якщо знає сама краще, як требя, то народжує сама. Або знаходить такого, який її вимогам підходить! А то- самі прочитали, що стимулює, самі з ним домовилися, заплатили ще опісля, а потум сіли, подумали і обгадили. Отака то гнила натура. А ні прийти відразу і ДО пологів сказати всі свої побажання? Це взагалі якось нездорово, видно народ такий, що сам собі вибере - то все йому зле. А що сам вибрав- то всі винні, а не він сам. ну, але ви все докупи зліпили і видаєте то, як моє ствердження. Я вже сумніваюся у вашій здатності розуміти написане (мною, як мінімум) ЗІ: у вас чудово виходить говорити прописні істини та гучні фрази... Че б мене при цьому не цитували (бо до написаного мною то не має відношення!) - було б взагалі суперово )))
А що то за історія з Людовіком, що при ньому так цю позицію активно впровадили? А крупні дітки то ж завжди народжувались.