Обговорюємо пологи (2)

Discussion in 'Пузата хата' started by Liliyah Romanova, Jan 22, 2013.

  1. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    залежить від акушера. Оплачується окремо. І вона в кілька разів менша за лікарську. Хоча, чого там вже казати, про які 5 тис. говорять? Про ті, як хочуть породілі чи їх чоловіки на радостях самі розшаркатися? Дати, щоб потім сказати " лікарі-хапуги з мене узяли". Кажу реально: за остнні 2 роки, з усіх, хто народжував з моїх друзів чи з родини ( з останніх- сестра 2 місяці назад на Джамбула), ніхто таких сум і близько не платив: ні на Мечнікова, ні на Джамбула. І ні від кого жоден лікар не вимагав кокнртних сум. і народжували у лікарів різного рівня- від рядового до зав. відділень.Тому коли чтаю про 5 тис грн, хочеться сказати: хто вам винен, що ви самі готові ці кошти віддати?
    на багато з цих питань відповідь буде суб єктивна. Тобто довіряти своїм відчуттям. Якщо боїтеся довіритися собі; якщо вагітність з ускладненнями, що додає страху- тоді нічого не залишається, як шукати того лікаря, якому готові довіряти. Нормою вагітності є і повних 42 тижні. Тм не менше, є чимало історій, коли жінки народжували і в 43 і в 44 повних. Якщо є спокій і відчуття, що все ОК. звісно, що якщо у пологовому ніхто вам не дасть чкати більше 42 тижнів. На питання про води- то теж індивідуально. Води можуть підтікати і при цьому поновлюватися. Тоді ходити можна ще і ходити. Вди можуть відійти одноразово і обільно ( звичайно, що частина вод залишається- в основному задніх, і вони будуть частково далі підтікати). Вважається, що можна чекати 24 години. В пологових більше 12 не чекають. В іноземній літературі зустрвчається дозвіл на 48 годин. Знову-таки: тут багато залежить від нюансів. В пологовому моете розраховувати на 9-12 год, більше навряд. Про перейми чи їх відсутність та відкриття шийки - це теж індивідуально. є загальна рекомендація: при перших пологах можна їхати у пологовий при періодичності перейм у 5-7 хвилин. Але інколи бувають стрімкі пологи і шийка матки настільки еластична і м яка, що відкриваєтьсяінтенсивно і безболісно. Тому тут куди менше часу, бо фактично за відходженням вод або за коротким періодом перейм настає потужний період. Загалом при такому варіанті є від 45 хвилин до 2 год від початку пологів.Стрімкі пологи є нечастим явищем, але вони бувають. В нашій родині теж є такі випадки: відійшли води, одразу потужний пероід без вираженого періоду перйм- за 45 хвилин дитинка .До пологового доїхати встигали:). Правда, благо була ніч і дороги вільні.
    Чи є поняття "слабкої родової діялності"? Є. Але істинна слабкість родової діяльності трапляється в рази рідше, ніж прийнято про це говорити. Розписувати випадки. при яких вона є-немає сенсу. Бо ви все-рівно самі не прослідкуєте це у полговому. Тому що там оцінюється сукупність факторів. Із того, що більш-менш для вас буде явним то можна назвати наприклад таку ознаку, як тривалість перейми у першому періоді менше 30 с, а в 2 періоді- менше 40 с. оцінюється швидкість відкриття шийки матки відповідно до фази пологів, оцінюється висота контракційного кільця, прсування голівки і ще багато усього. Загалом при перших пологах на перший період (перейм) мало би виділятися тих же 12 годин без втручань. До закінчення цих 12 год не може йти мова про слабкість родової діяльності. Але знову-таки: в пологовому дуже важко добитися, що тебе принаймні 12 годин ніхто не рухав. Ну не дадуть вагітній спокійно перебути тих 12 годин у переймах. Та і самі жінки не хочуть терпіти тих 12 годин до потужного періоду. Хто не боїться- просто максимум часу еребуває вдома. Або не біжить здаватися черговому лікарю, якщо знаходиться у патології.

    Треба пам ятати, що в пологовму лікар буде діяти по протоколу. Причому у тій його частині, яка стосується його. але не вас. Тому що у випадку чогось- його дії будуть перевіряти на відповідність протоколу по йогг частині. І історію пологів теж запишуть-підженуть "по протоколу"

    Дуже багато залежить від вашого внутрішнього спокою і уміння прислухатися до себе. Часто власне оцей страх блокує можливість довіряти своєму тілу. Згадуючи ще от історію із Колодій, я пригадала, як у такій подібній ситуації колись "відстояла" свою дитину моя коліжанка. Виключно на власних відчуттях. Коли вона казала, що " я просто нутром чула, що щось іде не так. Тому в прямому сенсі виловлювала по патології свого лікаря і настоювала на УЗД вже і негайно. Зі скандалом і твердим наміром не вступатися з ординаторської. І як виявилося- не намарне. Після УЗД її ургентно за 20 хвилин прокесарили, чим врятували життя дитинці. Хоча власне тут нічого не перевіщувало надвичайного. І лікар теж би зовнішньо не визначив проблему. Власне внутрішнє відчуття мами підказало, що треба діяти вже .

    а я якраз напишу протилежне: що в часи моєї вагітності дуже шкода, що не було ще таких форумів. Бо я якраз читала оці добрі старі книжки. І теоритеично була підкована "як книжка пише". Тому і вважала, що бгато з тих речей, які робляться- це норма. А це не норма Причому читала не наші ( вірніше, не лише наші) мед. книжки. Був доступ до польських, чеських та англійських. Якраз якби в той час було ДП , були інші форуми з розповідями, картина би складалася зовсім інакша.
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Інформативно Інформативно x 2
  2. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    Я щось собі не уявляю, щоб йшли дійсно потуги і жінка не розродилася, а чекала лікарів. Я на початку потужного періоду залишилася сама в родзалі на хвилину, то мене такий страх зібрав, що дитина зараз народиться просто на підлогу чи в той піддон під кріслом/ліжком. А ті жінки, що народжують в машині, в ліфті, на сходах, не добігши до родзалу? Вони, переважно, теж би мали дочекатися лікарів, а тут раптом дитина вигулькнула.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Во во. Я трьох дітей -- першого, другу і четверту родила на Мечнікова у Рибчинського. То він від мене не відходив і все, що турбувало, питала його. А третю дитину на Батальній родила у Сабата. То я його особливо і не бачила. Інтерн і акушерка. То вже як почались потуги, акушерка пішла попісяти і каже: як відчуєш, що хо какати: кричи! І тут мене як не розперло (причому, із 1 і 2 дитиною відчуття какання у мене не було) -- то я так рипіла не добираючи слів: я какаю, аааа, ви де??? я зараз всраюсь... я зара всраюсь і вас приб"ю.... -- отак я кричала... Прибігла акушерка, кинула мене на ліжко, розсунула ноги і прийняла на першій же потузі дитину. І вже у процесмі прибіг лікар, і вже там плаценту приймав. Карочє, клмандувати тими лікарями треба і не залишатись самій ні на секунду
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  4. zetta

    zetta Well-Known Member

    Я не знаю ньюансів , лиш те що була активна діяльність матки , перша дитина . Потім вже лікарі сказали що інфекція , ну яка така інфекція шось не зрозуміло. Коли узд підтвердило що серцебиття нема , лікарі швидко почали кесарити. Мені цікаво для чого ? Сама жінка каже що в документах потім був не правдивий вказаний час .
     
  5. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    @Happy Fiancee
    я думаю, з переймами дуже індивідуально. Я вранці мала повністю згладжену ШМ і відкриття 2 см. Цілий день я не відчувала ніяких перейм, мила підлоги, доробляла роботу, готувала речі в лікарню й т.д. В 12 ночі я нарешті добралася до ліжка, й в мене почав боліти низ живота й спина. Я думала перейде, треба спати. За пів години біль була дуже гостра й періодична. Я почала міряти на телефоні, й виявилося перейми по 50 сек - 1 хв з інтервалом в 2-3 хвилини. От тоді я зрозуміла, що треба їхати))) Тобто в мене не було тих перйм з інтервалами в 10 15 хв, або я їх не помітила. Відкриття по приїзду в лікарню в 1:30 було 5 см. Народила я в 10:30 ранку. Тобто цілком можливо було бути вдома довше. Але я перелякалася коротким інтервалам.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Ну от. Десь на іншому форумі читала, що жінка народила в 25 тижнів чи десь так. ПП, але лікарі думали, що дитина або вже мертва або помре після народження і після пологів в дитинки була гематома. Так більшість форумлян дивувалися чому не прокесерили. Ну я щось не впевнена чи то було б краще. На такому терміні ПП навпаки проходять легко, бо дитина дуже маленька. В нас у Львові таких діток вже виходжують. То було не у Львові як я зрозуміла.
    А що таке показало УЗД? Бо з тими узд в лікарнях теж не просто, не знає чому вірити.
    Може то якась спадковість?
    А ніхто не питав у своїх мам (ну якщо би хто пригадав) як в них все відбувалося? Раптом якийсь "нестандарт", а в мами чи бабці теж так було і саме для вас то нормально?
     
  7. Ljlichka

    Ljlichka Well-Known Member

    цікаво, я про таку особливість раніше не чула, та й при перших пологах такого не було, тому така поведінка доні була не звичною
     
  8. Haidee

    Haidee Well-Known Member Staff Member

    Я можу сказати лише за себе. В мене перейми всі три рази (в перших пологах - до окситоцину) дуже і дуже короткі. Отам зверху Сніжна писала, що 30 секунд в першому періоді - то слабка родова діяльність. Так от, з такими переймами дуже легко можна народити без жодних втручань. Я, власне, третій раз через це заледве доїхала в пологовий, бо хотіла вдома дочекатися отих дооовгих перейм і коротких проміжків. Нема в мене такого. От потуги вже довші, а перейми по 30, максимум 40 секунд були, і не регулярні, без чітких інтервалів між ними. Правда болючі. А в пологовому з таким вже "родять", навіть якщо до стану дитини жодних зауважень.
     
    • Тупо! Тупо! x 1
  9. Markkomp

    Markkomp Well-Known Member

     
  10. Radistka

    Radistka Well-Known Member

    а де той протокол прочитати можна?
     
  11. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    та насправді звязок є, але наскільки прямий...
    в моїх мами і бабці перші пологи теж були кількадобові. Крім цього, різні інші фактори теж вказували мені, що буде довго. І спробуй тепер зрозумій, що спрацювало - всі ті закономірності чи самонавіювання.
    Я приготувалась організаційно - до швидких пологів, морально - до довгих. Не те щоб раджу, але це зручно. Щоб всі речі були напоготові, і якщо треба - можна за 5 хв їхати в ПБ. Але вдома подовше насолоджуватись спокоєм і тим, що ніхто не підганяє.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  12. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    не знаю, чи то справді спадкове, чи співпадіння, але в мене, мами і її сестри були пласкі міхурі, як було у старших поколінь прослідкувати важко, бо хто згадає як було більше 50 років тому, та і чи говорили їм тоді про таке - невідомо, але з бабусиних розповідей можу зробити припущення, що таки і в неї така ж особливість була присутня
     
  13. Montmartre

    Montmartre Well-Known Member

    знаю молоду лікарку, котра намагалась поставити ванну в одному з районних пологових, і відмовлялась брати хабарі, в результаті її ві9дсторонили від роботи
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Radistka

    Radistka Well-Known Member

    палата де я народжувала

    IMG2292_vann.jpg
     
    • Подобається Подобається x 13
    • Зе бест! Зе бест! x 3
  15. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Мої співпадіння з мамою:
    - перша дитина під 4 кг, друга під 4.5 кг
    - перші пологи затяжні (правда, маму стимулювали після здається 10 год, я майже дві доби відкалатала), другі пологи набагато швидші, і то в мене два роки між пологами, а в мами було 8
    - перша дитина з великою головою, друга з широкими плечима. В обох на другихпологах діти застряли плечем, різниця хіба, що брат мій мав родову травму зломану ключицю, а в моєї малої обійшлось без травми
    - в обидвох другі діти народились "баклажанами" через багатократне обвиття і коротку пуповину, і ото застрягання. Моя то вже й не дихала три хвилини після народження, 1 бал по апгар і той не знаю за що дали.
     
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    коли моя мама побачила новонароджену Віруську, то сказала, що та як дві краплі води подібна на мою меншу сестричку, товстунчик. А мій старший син мав "фігуру" при народженні, дуже подібну до новонародженої мене (худющий і довгий, з дуже довгими стопами. Про мене акушерка жартувала, що виросте дівчина з 41 розміром ноги:))
    Розмір дітей при народженні теж досить співмірний, якщо врахувати різницю в зрості мою з мамою.
    ну але то вже трохи надумування.
     
  17. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    пласкі міхурі, довжина пуповини і т.п.-це не падковість. Частково може бути спадковість гормональний механізм запуску пологів ( те, що прийнято називати природньою окситоциновою недостатніст на пологах). Принаймні так казали свого часу мені знайомі акушери. В моєму випадку це підтвердилося, але зі своїми особливостями: у мами двоє пологів стимульовані і після повних 42 тижнів із реальними ознками переношуваності. у неї просто організм узагалі не давав команду на запуск пологів. У мене не було тренувальних, не було оцього поступового наростання перейм: одразу йшли з інтервалом в 3-5 хвилин. Але не змінювалися і через 10 годин. Не затихали і не змінювалися. Шийка , відповідно, повністю згладжена, але не відкривалася так "як мало би бути". під час стимуляції інтенсивність перейм також була "не такою", шийка не відкривалася далі.тому у ході пологів змінювали стимулюючі препарати, збільшували інтенсивність подачі крапель на хвилину. Моніторили стан. Акушерка не раз казала лікарю, що інтенсивність перейм все рівно просувається не так. Довго тримати під стимулюючими теж не могли.Давали максимальний час до 8 ранку ( це з урахуванням того, що пологи почалися в 12 годині, в 22 (+-) підключили систему. Дитина народилася вранці.
    Стосовно ваги: є залежість між вагою обох батьків при народженні. Тобто не між тим, які у мами народжувалися діти, а між тим, з якою вагою народилася сама породіля і її чоловік. Там +_ є певні взаємозалежності, які дають змогу лікарям прогнозувати чи буде крупний плід чи ні. Звісно, це якщо вагітність протікає без патологій ( бо при ряді нюансів вага дитини буд геть інша. Наприклад, якщо мама діабетик, або порушення плацентарного кровооббігу, або якщо маму всю вагітність протримали на крапельницях із глюкозою і т.д)
    от цього точно не знаю. У протоколі такого обмеження не знайшла. У мене дитину приймала акушер- лікар стояла поруч. У посадових обов язках акушера по інструкціі
    А власне у обов язки лікаря на етапі народження входить бути присутнім поруч з акушеркою, давати вказівки щодо ведення пологів та застосування певної тактики, координувати роботу бригади
    До цього- в обов язки лікаря входить контроль за розкриттям шийки, прийняття рішення щодо стимуляції. епізоотомії,КР,призначення медикаментів. В певні проміжки часу ( спочатку раз в 3 -4 години, потім щогодини)- заходити і контролювати стан роділі ( або за показами ( коли його кличе акушерка) робити це частіше)

    Тобто при нормальних не патологічних пологах акушер приймає дитину. лікар присутній поруч і контролює
    в пологовму не дадуть. За протоколом до слабкості родової діяльності відносять: відкриття шийки матки у активному періоді ( починає відраховуватися на відкритті шийки у 3 см) менше, ніж 1 см\год ; кількість перейм менше 3 за 10 хвилин, кожна з яких триває менше 40 с.

    .Навіть на тому ж сайті МОЗ -Клінчні протоколи з акушерської допомоги[/hide]
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    та тут все одно винятків більше, ніж правил
    з наших з чоловіком трьох дітей ніхто не повторив ні його вагу при народженні, ні мою. Віруся хіба що зріст повторила мій :)
    а я не діабетик, вагітності без ліків тощо.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  19. Markkomp

    Markkomp Well-Known Member

    на Джамбула я в 2011 народжувала в пологовому залі де була ванна, але не було гарячої води :) і кріселко для вертикальних пологів там було тільки не дозволили на нього сідати
     
  20. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Так щвісно,що це не закономірність. І не про повьорення ваги йде мова. А про приблизність - буде дитинка ближче до 3-3,5 чи 4 кг. У мене малий мав наближене до чоловіка: той народжений із 3900, я 4300. Хоча і в одних батьквв діти можуть мати велику різницю ваги. Я була на 1100 важча за брата. Правда і вагітність зі мною у мами була на глюкозі та переливанні крові. То все дуже приблизно. Тим більше,що зараз умови для вагітних вілрізняються від батьківських: і по фізичній активності ,і по харчуванню. Все більше діток при народженні мають вагу,з якою раніше іх би до " крупних" відносили. А зараз - це не щось особливе.