Знаю з "гарячиx новин" від коліжанок, чиі діти пішли в 11 клас - займання з репетиторами розпочалось ще у серпні, бо у вересні знайти xорошого репетитора вже складно - всі заняті (особливо це стосуеться украінськоі). І на раxунок ЗНО, цього року кажуть була дуже тяжка і математика, і англійська. У мене коліжанки син здавав ЗНО, то крім того, що вчится в математичні школі (математика викладаеться і більше, і поглибленіше, і класи поділені на 2 частини саме на математику), брали ще репетитора (не зі школи), то здав математику щось на 190. Xлопець не ліньтяй, вчиться добре і наполегливо. А що говорити про те, як це ЗНО мае здати учень сільськоі школи? Англійська аналогічно, дитина xодила до репетитора плюс не один рік саме по англійській xодила, також здав щось біля 190.
угумсь. І математика теж. І ціни підняли з вересня навіть для тих, хто до цього займався, а зараз- перейшов в 11 клас. Ще в травні коліжанка платила за малого-10-класника 100 грн на год , з вересня- уже 150 грн у того ж викладача, лиш як уже для 11 -класника
@сніжна не слідкувала за вашими дописами тому не знаю Раз таке наватаження в старшій школі то цікfво чи вдається виділити час на щось ще. Бо так як почитати то з таким навчанням здоров"я підірвати можна.
То то все і так ясно, просто цікаво чи ваша дитина займається ще чимось, бо ви писали про теперішнє навантаження і як все важко
Олена,, покажіть, де я написала, як все важко? Це ваша інтерпритація слів про те, що в старшій школі не буде такої лафи з д\з, як в молодшій? Ну то це ваша інтерпритація "важко". А навантаження- є. І це зрозуміло, тому що кількість предметів зростає; кількість викладачів- зростає. І у кожного викладача, як і завжди було, є переконання, що його предмет найважливіший . Тому й навантажує дітей зі свого предмету. А таких викладачів не один і не два , як у молодшій школі. Всі інші особисті питання я з вами не збираюся обговорювати. Все, що стосується особистого- це не ваша справа. Так зрозуміліше? як ліцею "Європейського- ще ні. Оскільки він фактично лише почав свою роботу після реорганізації з ліцею менеджементу, який був далеко не найкращим. Ну і решта ще можу в пп написати стсосовно інших закладів цих же співвласників. Наразі про рівень "Європейського" не можна нічого сказати, бо як реорганізована організація у школу-ліцей- лише почала працювати.І директорську посаду обіймає професор , що має створювати позитивний імідж для майбутніх слухачів
@сніжна про директора не знаю нічого,але минулого року був перший 1-й клас,вчителів набирали нових. Тепер він другий,власне ним цікавлюсь. Все-таки діти вже рік провчились. А до 12 класу не мус там лишати...
підійдіть до закладу в той час. Коли батьки 2-класників забирають. В них безпосередньо найкраще розпитати.Бо заклад як молодша школа лише почав працювати. ми у неї вчилися ,як у власника одного із її закладів .Не раз пересікалися вам ще в першому дописі відповіла
@сніжна та якось не тойво під закладом крутитись,з малою дитиною на руках) Тому й питаю,чи є тут батьки. Щоб на пряму розпитати)
Чому? Дуже "тойво", якщо не знайдете відгуків в неті. Я недавно під іншим закладом крутилася з питаннями іншого плану, і накрутила цікаві факти сиділа на лавочці, годувала дитину і приставала до людей поряд Ще в ФБ спитайте, там всі всіх знають.
. З питань не молодшої, але вибору старшої школи: цікавили мене 3 заклади. Інформації в неті було небагато, на ФБ теж негусто. Ну пішла глянула в один-другий- так, для "загального уявлення" ( якраз уже закінчився навчальний рік, доступ був вільніший). Потім- зібрала усю можливу інфо по своїм знайомими вчителям. А потім- був завершальний і дуже інформативний етап:є неподалік стадіон, де зазвичай тусуються діти з місцевих будинків- велики, футбол. баскетбол...Ну і відвідують вони, зазвичай один із тих закладів, які мене цікавили ( бо вони на одній парафії розташовані). Мій чоловік теж нерідко там грає баскетбол. От якось в грі зблизилися із школярами-старшокласниками. І так невзначай у розмові випитав усю цікаву інфо- і про вчителів. і про директора, і про обстановку в школі.... Так от ця інфо від дітей-старшокласників стала дуже корисною. І насправді- інформативною в реальності. Від них отримали більше, ніж з нету. А потім ці зв язки ще і на користь пішли- відкупили в них деякі підручники, які вже не потрібні їм стали , по дуже гарній ціні. Зокрема, не довелося купувати Стьюдент бук за 450 грн
Я не @сніжна , але моя дочка вчиться у 7 класі, тож можу вам сказати, що поєднувати можна, але важко. Самі порахуйте: щодня 7 уроків (без винятків), після уроків встигає лише кинути сумку і пообідати, далі біжить в театральну студію, повертається після 20. Поки повечеряє і зробить уроки, то вже 23. Це ми ще цього року не маємо репетитора з німнецької, а то б взагалі зашилися. А якщо дитина займається спортом, то ще складніше.
@AdFeja маю знайому з донькою в класі 6-му якщо не помиляюсь, то вони якось встигають попри навчання у спеціалізованій школі два рази в тиждень ходити на гімнастику і ще крім того на якийсь гурток. Але на рахунок репетиторів не знаю чи мають, і каже що дитина в них постійно зайнята.
Мій старший в 6 класі - тричі на тиждень карате + технічна студія " Винахідник" + комп'ютерні курси. І я ще подумую про англійську. Але школа звичайна, 12 письмових завдань з одного предмету нам ніхто не задасть, бо цілий клас того не зробить, і вчителю прийдеться зменшити свої апетити ( подібні випадки були). Вчиться добре ( не відмінно), готується до олімпіади з математики.
@AdFeja @Havronia дякую за відповіді бачу при грмамотній організації і бажанні все можна встигати та поєднувати
Якщо навчити дитину правильно організовувати свій день, то все встигатиме. В нас репетитора немає лише тому, що наша виїхала за кордон, а знайти викладача такого ж рівня я, на жаль, не змогла. .
Так вам ще ж далеко до старшої школи В старшій школі то вже суто бажання дитини, хоча і в молодшій теж Моя кузинка, вчилась в гімназії - не відмінниця, але досить добре, закінчила муз школу, до 11 класу бігала на танці 3 рази на тиждень, вони ще періодично мали якісь виступи, на англійську ходила, потім вчителька давала їй своїх маленьких учнів на навчання Правда з часом так малувато було, але чудо бабця знала її весь розклад і вона тільки додому, а бабця їй одразу поїсти давала і та бігла далі. А як маленька була, то всі гуртки суто бабціне заняття було.
в старшій школі на сьогодні не лише бажання дитини, а і ще реалії освітньої програми, які змінюються щороку. Поясню на простому прикладі: якщо дитина не займається з репетиторами, у неї буде час на щось інше. Якщо дитина 3-4 рази на тиждень ще матиме заняття з репетиторами, сумістити повноцінне навчання і , наприклад, професійне заняття тими ж бальними танцями, чи плаванням, чи іншим видом спорту ( коли є тренування не по годині і не раз на тиждень)- без того, щоб щось страждало- уже важко. Постраждає або "гурток", або навчання, або дитина . До старшого віку діти уже більш визначенні у заняттях: якщо до того дитина займалася гімнастикою чи танцями чи музикою, то це уже 5-6 років праці . І шкода просто так кидати ( а інколи і батьки умовляють продовжити, бо вкладені і кошти , і дитина уже має певні результати). З наступного року 9 -класники уже здаватимуть не ДПА, а теж ЗНО. Коли цьогоріч були запитання до освітян "нагорі", які відповідають за ЗНО, чому завдання далеко виходили за межі шкільної програми, відповідь була наступного плану: школа- дає викладання на рівні "стандарт" ( бо так передбачено законодавством), ЗНО- уже включає рівень "стандарт" і "академічний" рівень, який потрібен для навчання у вузі. В рамках того, що в майбутньому старшу школу після певного класу хочуть зробити профільною, то буде вважатися, що у таких профільованих класах окремі дисципліни викладатимуться по 5-6 годин на тиждень. Що уже буде вище рівня "стандарт". Ну але наразі наша освіта ще у старому варіанті, але оцінювання- уже іде по новому. Тобто для того, щоб той же 9- чи 11-класник успішно склав ЗНО, він має пройти не лише рівень "стандарт", а і частково "академ". Оцей "академ" дають наразі лише репетитори. Бо Держпрограмою шкільної освіти передбачений рівень "стандарт". Тобто, фактично,зараз батьків вимушено ставлять в умови, коли вони все-рівно будуть звертатися до репетиторів. От власне поєднувати 7-8 уроків старшої школи-репетиторів і "гуртки" без того, щоб десь щось не страждало- практично нереально. Теж маю цьогорічний приклад сина 11-класника моєї подруги, коли він сам просто кинув заняття бальними танцями ( займався 8 років), бо по часу наразі "не стягує" 2 репетиторів- школу- 2-годинні тренування по 3-4 рази на тиждень. В 10 класі ще якось перебивалися по часу ( хоч і важкувато було), але зараз він сказав, що концентрується на підготовці до ЗНО ( мама там не дуже рада такому рішенню, але що вже зробиш- дитина має право робити свій вибір . Тому, скажімо, рівень зайнятості дитини у 5-7 класі не буде тотожним рівню зайнятості дитини у 9-11 класі. --- дописи об"єднано, Sep 20, 2016 --- у нас не було і немає, тому що все ще сподіваюся спробувати дотягнути без них до 9 класу хоча б . На цей рік точно ще не буду вдаватися до репетиторства. А от за рік- "будєм посмотрєть"