Школа: влаштування і наука (2)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Myroslava82, 9 Листопад 2013.

  1. Муська

    Муська Well-Known Member

    скоріше люди з малим досвідом роботи з дітьми.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Відьмочка

    Відьмочка Well-Known Member

    Маю таке запитання: що дарують вашим діткам на день народження в першому класі, маю на увазі подарунок від класу.Підкиньте якісь цікаві варіанти...
     
  3. Vitusja

    Vitusja Well-Known Member

    А у вас щось дарують? В нас ніхто нічого не дарував.
     
  4. Відьмочка

    Відьмочка Well-Known Member

    На батьківських зборах вирішили всім учням на ДН, дарувати якийсь подарунок, але що саме не визначились. Пропонували годинники, глобуси...
     
  5. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    В нас чисто символічно: книжка і наліпки.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    А куди "приходять"?
     
  7. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    нововедення у молодшої школи будуть великим пшиком без одночасного реформування старшої школи. Бо уявіть собі, що у молодшій школі слідуватимуть за реформою і не даватимуть домашніх завдань ( хоч я обома руками "за"), а діти приходять в старшу школу і їм одразу по 7 предметам кожен день. А як пояснити дитині, у якої до цього часу немає виробленої системи виконання д\з, що треба робиті ті 6-7 предметів щодня? От банально: завдання з д\з на завтра : 4 вправи з геометрії, 2 - з укр. мови. сторінка вправ з англійської+ сторінка слів словника; сторінка вправ з німецької; параграф і 7 завдань письмово з фізики,конспект з літератури. І це ще по 1 предмету нічого не задано. З урахуванням того, що щодня зі школи дитина теж приходить не раніше 16 год, коли вона має мати час хоч на якийсь гурток? Або гурток і таке собі виконання д\з, або відмовлятися від секцій, або просто засипати над зошитами. А якщо це дитина, яка ще і не звикла робити д\з узагалі, бо в молодшій школі не задавали? Це ж на розкачку скільки часу йде.
    Мало того,нова програма у старшій школі з тими новими підручниками- то ще гірший брєд, ніж був у старих. Я не розумію, як можна було авторам тих підручників прості речі закрутити у такі складні формулювання, що я мушу перечитати три рази пояснення деяких термінів. От просто беру ручку-папір і схематично собі сама пробую намалювати конспект, як для учня . Виходить, що 7 простих постулатів закручують на 5 сторінок абракадабрських термінів і пояснень. Як можна у підручник з фізики включати ті завдання, які потребують матем. розрахунків. які вивчаються по алгебрі у 8 класі?. Упорядників підручників узагалі ніхто не перевіряє? А з укр. мови новий підручник: одні схеми малювати. Ну так- пунктуація і орфографія- на 2 місці, основне , щоб були схеми-рамочки-і 5 видів підкреслень у тексті. А тексти ? То впасти і не встати. Хто їх складав?
    Не знаю,але нашу шкільну освіту хіба із землею зрівняти і все з 0 з першого класу відбудовувати. Бо оці реформи кавалками " давайте в цьому класі зробимо ось так, а в тому- ось так; а цей рік 9 клас хай ще здає ДПА, а на наступний щось замутимо із ЗНО. А потім подивимося і може передумаємо.... " . Ну кожен рік проводять над тими дітьми експерименти і ніяк не заспокояться. Я не дивуюся, чому все більше дітей після 9 класу їдуть до Польщі навчатися .
    --- дописи об"єднано, 13 Вересень 2016 ---
    тому що половини шкільної інформації і не потрібно. Уявіть, що ви 9 місяців у році щодня спочатку по 7 год на роботі нон-стоп насичуєтеся тим, що у вас вкладають і перевіряють. а потім приходите додому і ще мінімум 2 години знову над тим самим працюєте. І так- по 9 годин щодня 9 місяців підряд. Подобається вам все чи не подобається- ви мусите. Половину шкільноїінформації можна сміливо забирати. Купа непотребу до 9 класу, а потім, коли дитина визначається із майбутнім- все-рівно купа непотребу , бо профільна освіта у нас кульгає. І що з того вийде у дусі реформи- а хто його знає.Профільні предмети викладатимуть все ті ж викладачі старої школи. Які не вміють по іншому працювати, як "викласти начитку - перевірити як визубрила- поставити оцінку"
     
    Останнє редагування: 13 Вересень 2016
    • Подобається Подобається x 9
    • Зе бест! Зе бест! x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. Sadie

    Sadie Active Member

    ні. їх відбирають за іншим критерієм.
    може навіть і більшої половини! я за себе можу саказати, що зі своєї школи не користуюсь напевно і 75 відсотками тої інформації, яку там набула, хоч я наче непогано вчилась)) воно непотрібне в такому об"ємі. ще й ця друга іноземна в звичайній школі, ну я не знаю, я не бачу, щоб від неї був результат, якби хоч на вибір було кілька, та й не всім йдуть іноземні мови, але всі мають знати однаково добре. через перенасиченість діти не можуть засвоїти все, от і засвоюють різні дурниці з інтернету, а те що треба ні. Я переконана, що для дітей зараз інформаційна нагрузка надмірна. на ЕдЕрі йдуть активні обговорення того всього, обговорюють звичайні вчителі, ну хто хоче одним словом :) і ці пропозиції враховуються. но толку з тих новшеств, якщо самі вчителі не хочуть нічого міняти та й не знають, що міняти, не мають матеріалів, ці вимоги весь час різні, вони теж не зразу можуть вникнути в них. ну будемо сподіватись,що воно все налагодиться і в старшій школі :) це треба цілі тренінги для вчителів влаштовувати, бо вони розгубились. Добре якщо вчитель молодий, а якщо вже з досвідом і виробив собі систему.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  9. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Отой звуковий аналіз нас в старшій групі садочку вчили і на підготовці до школи. Іто Романа так натренували усердно, що як насіння лускає. Казала вихователька, що в школі знадобиться і дуже робила на тому акцент.

    Надіслано від мого m3 note, використовуючи Tapatalk
     
  10. Merry

    Merry Well-Known Member

    Нас тому звуковому аналізу не вчили (здається), а всі отримали освіту і якось живемо. ні?
     
  11. Fish

    Fish Well-Known Member

    Нашим дарували маленький набір фломастерів (6 шт.) і блокнот (не зовсім малесенький, трохи менший за зошит, такого типу: [​IMG]
    Всі були щасливі. Мені здається, що годинник чи глобус - це трохи занадто.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  12. Fish

    Fish Well-Known Member

    Вчили-вчили :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Merry

    Merry Well-Known Member

    мене якщо і вчили, то максимум два-три уроки тому присвятили
     
  14. Sadie

    Sadie Active Member

    вчили всіх, просто ніхто того не пам"ятає і мусить знову вчити, коли власні діти в школу йдуть))) хіба воно звичайній людині треба?)) не знаю, як це може знадобитись україномовним дітям.
     
  15. maty

    maty Well-Known Member

    наша вчителька сказала,що забрали з програми звуковий аналіз-але ми вже другий клас. діти з садочка то вивчили,проблем не булО. Звичайно, в звичайному житті того не треба, більшості тиз всіх правил з граматики не требе-але є така методика викладання,то вчителі й дотримуються. Справді,в тівй нашій школі все треба змінювати,і сподіваюся,що за зміною початковою послідовно змінюватимуться інші щаблі,але треба розуміти,що для цього мають бути люди.фахівці,які готові проштовхувати ці зміни,долати опір системи. Бо,чесно кажучи, більшість вчителів не мають найменшого бажання це робити.
     
  16. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    Прошу зразу у всіx непоціновувачів звуко-буквенного аналізу вибачення, але... Не розумію чому стільки негативу про це. По-перше, у цьому нічого складного нема, якщо дитина не розуміе, то значить вчителька погано розказала, а мама не може допомогти, бо 1) все забула, 2) погано вчила це у школі. Я вчилась в нормальній школі, але вчительку украінськоі мала "від Бога", вона вчила і строго, і без поблажок, але це була супер вчителька, всі, навіть гірші учні знали весь матеріал. Зараз, коли треба щось пояснити дитині, то я все памятаю (я не філолог, лиш буxгалтер, школу закінчила 22 роки тому), чоловік немав такоі вчительки, то каже, що з украінськоі нічого не памятае, дивуеться, як я можу визначити частину мови (так це ж елементарщина, що 2*2). Те, що це пригодиться-не пригодиться дурна дискусія, можна говорити, що наприклад, для чого вчити англійські слова - не пригодиться, для чого вчити фізику - не пригодиться. А ви можете вже у молодшиx класаx визначити, що пригодиться, а що ні? Так, я також думаю, що шкільна програма перенасичена, а чого вчитись в молодшій школі 4 роки, а скоро вже й 5 - не розумію. Ми вчились 3 роки в молодшій школі, не думаю, що вивчили чогось замало, англійськоі не було, зате була друга мова "російська", яка викладали по часі навіть частіше, ніж украінську. От замінили російську англійською, так для чого додали ще той один рік? Так само для чогось вирішили, що потрібно йти у перший клас з 6 років. Я вже відчула по своій старшій дитині як це. Думаю, що у 7 років дитина більш підготовлена до навчання псиxологічно, емоційно і т.д. У першиx класаx це не так замітно, а от вже клас 4-5 - різницю у рік видно суттево. Так само не розумію ціеі обовязковоі другоі іноземноі, краще б дали додатково години на украінську-англійську.
     
    • Подобається Подобається x 10
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Sadie

    Sadie Active Member

    @Ripka цей аналіз ніхто крім вчительки і ще кількох учнів не розуміє.І я не розумію, що він дає. я підозрюю, що воно може робиться для того, щоб діти грамотніше писали, ну типу як з математики числовий ряд, щоб показати дитині наочно, що відбуваєься, коли вони рахують, як вони по числовому ряду рухаються. Але як для дитини, в якої це рідна мова,то я не розумію. Я розумію, нащо в іноземній таке робити - бо звуки інші і треба пояснити які вони,а в рідній не знаю. Може тут є вчителі української мови, вони мали б знати напевно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    Поясню, як я це розумію, потрібно знати яка буква означае який звук, букви можуть подвоюватися, а звук - ні, тому ми чуемо подвоення - пишемо дві букви, можемо чути звук и - а писати букву е - е відповідні правила перевірки и-е чи чергування и-е, е буква одна - а звуків двое, наочнопояснюеться, що як чуеться йа - то пишеться буква я. От звуко-буквенний аналіз дае змогу зрозуміти як ти чуеш слово, чому чуш так, а пишеш так, які букви тверді-мякі-шиплячі, чому е помякшення, як воно відображаеться на слуxу, а як на письмі і т.д.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Так, я почала той звуковий аналіз, я його кінчу. Отже, начитавшись, що звуковий аналіз -- це так просто для дітей, я посадила свого Артема і дала йому слова. Він справді усе зробив правильно. І там, де мені треба було подумати, він без проблем зробив. Отже, висновок: знач дітям то і треба, і легко. А нам, підстаркуватим, то не потрібно.

    І ще -- про правила. Я добре пам"ятаю українську мову зі школи і універу. Знаю частини речення, частини мови, відмінки. Але я не пригадую жодного правила. Жодного! Типу, після яких букв пишемо Е, після яких И, коли є подвоєння, коли немає, коли є апостроф, коли ні. Я просто знаю, як те чи інше слово пишеться. Знаю, бо я його вже писала-читала... Отже, висновок: не ТЕОРІЯ і завчення правил, а практика, багато практики: списування, диктанти, перекази, твори. Писати-писати.....

    І не ставити дітям двійки за помилки. На помилках вчаться. Я в школі писала величезні і шикарні твори. Але моя стандартна оцінка була 5/2 (3). Бо помилки були: то тире не поставила, то зайву кому, то просто щось по неуважності не так написала.

    Чесно, після такого вже не хотілось творити. Бо хтось написав (чи списав із книжечки) прсотенький невеличкий твір і найпростішими ерченнями та майже відсутністю розділових знаків -- і отримав 5/5. А я тут твір, який потім всім вчителям на нараді давали читати написала, а в мене 5/2......

    Зараз от у нас літреди кажуть, що коли в тексті 10 помилок -- то це ідеальний текст. А, як правило,
    їх значно більше. І це дорослі розуміні люди із вищою освітою так пишуть. То чому дітям за кожну помилочку оцінку на бал зменшувати?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 1
  20. Sadie

    Sadie Active Member

    @Ripka ну я теж так думала, як для мене то це заскладне пояснення такого і рідномовній дитині не бачу, щоб воно був такий результат. Ну не знаю, раз всіх (принаймні більшість) це вводить в ступор, то видно щось в ньому не то і результат непропорційний затратам.
    --- дописи об"єднано, 13 Вересень 2016 ---
    @Kandya ну за аналіз я підтримую вашу думку))
    а за правила ні :) Я наприклад правила пам"ятаю, вони правда вже позмінювалсь)) і я не знаю на які))) але які вчила то ті пам"ятаю. І з англійської також є такі правила, які треба запам"ятати, бо в легких реченнях практика поможе, а от якщо до складного, то часом треба проаналізувати. Можна з водінням аналогію провести, практика потрібна звичайно, но правила треба знати))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1