Школа: влаштування і наука (2)

Discussion in 'Діти-квіти' started by Myroslava82, Nov 9, 2013.

  1. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Моі діти там вчаться - 1 і 5 клас. Що цікавить - питайтесь).
    --- дописи об"єднано, Sep 12, 2016 ---
    Та то байки), ніякого великого конкурсу. Ми цього року пішли у перший клас. Усі, хто хотів - попали.
     
  2. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Ну ті мої знайомі дуже хотіли. У них там старший син вчиться, то вони і двійнят туди хотіли. І казали, що був дуже великий конкурс.

    І щодо "хотів" -- то я не знаю, який зміст ви туди вкладаєте. Їм чи то після співбесіди чи тестів (от точно не знаю) сказали: не пройшли. Якось домовлятись вони не хотіли
     
  3. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Та спочатку може і був, але потім багато дітей відсіялось, навіть тих, що пройшли. Пішли у інші школи. І попало багато тих, що і не мали попасти (просто звертала увагу на цікаві прізвища, і бачила, що бали у них були явно не прохідні. Мені взагалі здалось, що був недобір). Бо у нас в класі лише 28 учнів при можливих 30.
    Ну і відносно "хотів" і мого змісту, що я у це вкладаю). Та я вважаю, що платити гроші, щоб попасти в школу - ну то є повна дурня! Та ще й у 8 школу). То є смішно! Ну може хіба використовували знайомства).
     
  4. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    Не знаю чи в ту тему, але я сьогодні аж киплю вже від того навчання....
    З тих дурнуватих нововведень на фізкультурі, про "приниження гідності дитини", тобто виходить ніяких ігор;
    на акробатиці сьогодні сказали, що через ті ідіотські нововведення навіть змагань для діток до 10 років не мають права проводити, а моя дитина заради тих змагань і тренується((( Обіцяли нам, між групами суміжними просто організувати змагання для заохочення діток.
    А щодо спрощеної системи навчання в початковій школі, я взагалі мовчу... Де вона? Аууу, я не бачу і не відчуваю!!! Жодного підручника, зошита і т.д... нового, зате вірш Шевченка "Світає, край неба палає..." на пам"ять в другому класі - це мабуть, саме із спрощеного. Моя дитина більшу половину слів з того вірша не розуміє, і аж бідацтво розплакалось, що він не може його запам"ятати, бо не може в голові розкласти що за чим має йти і не розуміє вірша. Ну хіба це вірш рівня 7-ми річок???
    Я щось обурена тими нововведеннями і змінами, так би тим прид...кам в верховній раді, чи то у відділі освіти настукала тими книжками по голові!!!! Аж руки сверблять...
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. Sadie

    Sadie Active Member

  6. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    в тому справа, що ні. А по закону мали би бути із спрощеною програмою.
    Щодо завдання з віршем, це домашнє завдання з укр. мови, то діти виконували на групі продовженого дня і там на вибір було 3 вірші вивчити, вирішили вчити Шевченка..., я правда дома все перевирішила і ми вивчили легший і той, який малий розуміє, але сам факт...
     
  7. Sadie

    Sadie Active Member

    Дозвольте мені висловитись про це, бо не можу змовчати)) Знання українських дітей сьогодні дуууже переоцінені! Діти страшенно демотивовані, рівень загальних знань такий низький, що інколи я не розумію, як вони взагалі в школі вчились і мали такі оцінки, які мали, бо вони не знають загальних речей взагалі! Я говорю про дітей 15-20 (про студентів вже власне). Можливо це пов"язано із особливостями покоління, яке не навчене працювати, можливо із надвисокими вимогами, які діти не можуть опанувати, може через перенасиченість інформацією вони не сприймають частини інформації зі школи, а натомісь добре сприймають з інтернету різний непотріб, але не варто думати, що в Україні діти такі розумні, а там такі дурні. Так, є справді розумні, працьовиті, талановиті діти, які можуть осягнути всю інформацію і не отримати якийсь невроз, але зазвичай рівень, з яким студенти приходять після школи просто вражає. Вони наприклад не можуть відрізнити частини мови, хоча це вчорашні учні, невже за літо забули?! Чи не знають елементарних речей, наприклад плутаються чи Санкт Петербур столиця чи якийсь взагалі в нього статус, логічне мислення якесь дуже утруднене. Зате амбіцій хоч відбавляй, всі їм щось винні, правила не для них ітд. Так що думаю не варто думати, що українська система все ще така результативна, якою була раніше.
     
  8. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Я теж сьогодні домашнє завдання робила із другокласником. Математика -- то фгня, аж залегко. Але отой звуковий аналіз. То такий брєд. Воно нам треба у тому житті? Оті схемки, оте рахування звуків. І слова такі ще -- не сильно прості. Казали ж, що будуть розбирати лише прості, а сьогодні чомусь зовсім не прості були. Я навіть дитині нічого не пояснювала -- намалювала і дала перемалювати. Нехай вчитель пояснює. Бо як той пес: розумію, а сказати не можу
     
  9. Sadie

    Sadie Active Member

    @Rostuslavchuk я вже подумала, що це нас утискають з підручниками :) я сама за 2-3 клас не вивчила з малим жодного вірша з підручника! при чому я взагалі то філолог вроді як))) я не здатна була запам"ятати той маразм. В той час як абабагаламага я знаю напам"ять, але жодного не вчила! Це я про себе, про дорослу кажу! А вчителька що каже на ці оновлення? Нашої вчительки нема, бо хворіє, ми навіть нічого не знаємо.
     
  10. Муська

    Муська Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Я десь читала, що єдиний спосіб тренування пам"яті -- це вивчення віршів чи прози. Короче, завчення чогось на пам"ять. А я ніколи не могла вчити вірші. Ну в молодшій школі якось із горем пополам вчила -- і відразу забувала, у середній школі хитрувала, шпаргалки писала, а в старшій то правду казала: не вивчила, вивчу... Так під кінець чверті мала з десяток розповісти, але не складалось... І так само мови. Не люблю і не вчу. Але вроді на пам"ять не скаржусь. Багато знаю, добре вчилась у школі. Тільки не вірші і тільки не напам"ять.

    Тому я вважаю, що дитину не треба змушувати той вірш вчити. Захоче -- вивчить, а як не дається -- то отримає свою трієчку і піде далі.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    мій це розуміє дуже добре, подяка вчителю, бо мені теж важко пояснити йому це. Але, направду казали, що лише прості слова будуть, і хоча моєму це не проблема, але є діти котрим реально це за дуже. Математика теж нам не складна, єдине запис тих умов інколи дратує.
    А от ті вірші, особливо коли вени не "по віку" у розумінні, то мене аж підкидає від того. Ще й дитина моя, якась "заправильна"..., бо як він ляже спати не вивчивши вірш? аж плакав, я ледь пояснила, що замість того незрозумілого вірша можна вивчити легший, то насилу переконала.
    Та й добре, що у нас вчитель дуже хороша і лояльна, а з паралельних класів батьки в ще більшому шоці і ступорі.
     
  13. Муська

    Муська Well-Known Member

    я також цілий перший клас цього не розуміла, але вже в другому починає доходити навіщо то все вчити. І дуже коротка стаття:
    Звуко-буквений аналіз слова6як допомогти дитині його виконати?
    ну не зовсім так, спосіб не єдиний. Але, я також за те, щоб дитину не насилувати вивченням. Але стараюсь по максимуму робити все, що задають у школі, бо інакше не бачу сенсу давати дитину до школи (бо тоді краще на домашню освіту посадити і вчити тільки те, що дитина хоче чи може вивчити). Бо виходить, що усі хочемо, щоб своя дитина була розумна і всебічно розвинена, але водночас самі ж того не хочемо розвивати(бо то затяжко, а нащо то вчити і т. д.) В житті може і не пригодиться багато чого з вивченого в школі, але пригодяться навички дисципліни, розуміння того, що любу роботу треба виконати і виконати вчасно в і т. п.
     
    Last edited: Sep 12, 2016
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  14. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    так я не проти, але ми цей вірш вчили у 5-му класі (мені на той час було 10 років), а не 7. Я теж кожне слово пояснюю, але толку мало, не сприймає його розум тих слів ще... По віку потрібно вчити вірші, а не замудрі вірші вимагати....
    Одним дається, іншим ні. Я такі складні вірші в садочку могла вчити, а мій малий ні. При чому менший без проблем у свої 3 його повторяв за старшим, а старший ну ніяк, бо він може вчити лише тоді, коли розуміє що вчить, "тупо зазубрити" він не вміє і не може.
    --- дописи об"єднано, Sep 12, 2016 ---
    вона ще сама не знає що з тим всім робити. Каже щоб старались виконувати завдання, реально допомагає дітям і батькам. І більш менш лояльно ставиться до того всього, бо як слухаю мам з інших класів, то розумію, що у них повний капут, бо багатьом вчителям реально до одного місця, що програму спростили, у них є книжка, а далі все їх не обходить.
     
    • Корисно Корисно x 1
  15. Муська

    Муська Well-Known Member

    але вам повезло, що дали інші вірші на вибір. В нас також був один вірш, який ми в першому класі вчили на свято, до дня Т. Шевченка "Мені тринадцятий минало". Дуже тяжко він дався дитині. Але вивчили трохи більше половини заданого. І думаю він той віршик буде довго пам'ятати :girl_crazy:
     
  16. Sadie

    Sadie Active Member

    ну просто ті вірші вони якісь такі... є таке гарне англійське слово catchy, тобто вони не ловляться, не запам"ятовуються, якісь такі ніби гарні для читання, але вчити не хочеться. Знаєте в абабагаламага є вірш про паротяг, я наприклад його знаю весь і легко вивчила, але я не вчила, і син мій його знає, хоч він довжелезний з різними цими всіма розмірами і і ритмом ітд, але він якийсь легкий, легко запам"ятовується, а щоб вчити вірш, якийсь навіть дорослий не може запам"ятати?! ну це вже перебор!Я підтримую, ці вірші зовсім не по віку принаймні більшості, бо коли спитати дитину, про що вірш, то кожен відповість.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  17. Муська

    Муська Well-Known Member

    Ну якщо йдеться про Шевченка(як у випадку форумлянки), то нам не зрозуміти, але, наразі, Україна та й світ визнає його вірші геніальними. Але то таке. Є вірші для дітей, а є для дорослих. Є вірші для душі, є для розуму. І все ж, я за те, щоб привчати змалечку дітей до вивчення нашої культури, віршів наших поетів. Бо потім може бути пізно.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Sadie

    Sadie Active Member

    @Муська я ні в якому разі не маю нічого проти Шевченка))) я маю проти доречності. Ну от якщо в 5 класі дати вивчити дітям Гамлета, та вивчать вони, діти здатні зазубрювати добре, ну але реально що вони з того винесуть? а от в старшій школі то вже зовсім інша розмова! Так і ці всі вірші, мені особисто вони всі дуже подобались для читання, от я згідна, сісти почитати помилуватись звучанням, але вони ну не запам"ятовуються. Якщо вони навіть мені не запам"ятовуються (а я знаю купу різних віршів, поем, і всупів окремо, і з тілом разом, і різними мовами, то мені неважко), то що я буду від дитини вимагати? ну я не знаю, може комусь вони здаються добрими, мені в такому контексті ні
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Муська

    Муська Well-Known Member

    І я за те, щоб не вимагати, бо усі діти різні. А щодо доречності, то мабуть все ж не нам судити. Для цього є укладачі програм. А вчитель вже вправі вирішити(якраз одне з нововведень), вчити теж саме ж чи інше її дітям. Таке практикували мої вчителі(колти я вчилась)- замінювали певні вірші чи щось інше на більш підходящі (на їх думку). Але то вже в тему про професійність вчителів.
     
  20. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    @Муська я взагалі ніц не маю проти Шевченка, малий минулого року з задоволенням вивчив його вірші на Шевченківські дні, зокрема "Садок вишневий коло хати" та "Тече вода з-під явора" (не весь, але той уривок, який йому сподобався). Я просто саме доречності вивчення певного вірша у певному віці. Ці вірші можна давати в другому класі, але виключно для читання і обговорення, а не для примусового вивчення, бо так можна відбити всю охоту до Шевченка ;) Бо сьогодні малий мені сказав:"Знов дали ТОГО Шевченка вчити" і я ж розумію, що на це й же вірш навіть наступного року він буде реагувати інакше, а наразі маємо те, що маємо...
    --- дописи об"єднано, Sep 12, 2016 ---
    так у мене останні надцять років складається таке враження, що там реально не мудрі укладачі це складають...
     
    • Подобається Подобається x 3