Щеплення необхідні? (3)

Discussion in 'Дитяче здоров'я' started by сніжна, Oct 25, 2015.

  1. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Я так розумію, що має бути екстренна профілактика (особливо це важливо для нещеплених). А так то при планових щепленнях від правця це оберігає від таких важких наслідків. Ніхто не знає заразиться дитина чи ні, але всі можуть поранитись (і то з дуже високою йсовірністю), то напевно краще щоб у дитини був звхист на такий випадок. А не потім мати такі наслідки і ще і страждати бо в країні немає вакцини для екстренної прививки.

    "Столбняк представляет собой инфекционную патологию, которая вызывается попаданием в организм человека микроорганизма клостридии – Clostridium tetani. Клостридии в огромном количестве находятся в почве, слюне и испражнениях животных, а попадание их в организм человека возможно через различные раны.

    Естественно, что и взрослые, и дети в повседневной жизни часто сталкиваются с различными травмами, при которых нарушается целостность кожных покровов и слизистых оболочек, а их последующее загрязнение элементами почвы может привести к развитию столбняка, если у человека отсутствует иммунитет к инфекции. В развивающихся странах большое количество новорожденных детей инфицируются столбняком в процессе родов из-за антисанитарных условий.

    Для достижения невосприимчивости к столбняку человек должен быть привит специальными вакцинами, содержащими анатоксин и нейротоксин, которые активируют иммунную систему, продуцирующую защитные антитела. Вакцина от столбняка и дифтерии В нашей стране, как правило, дети получают прививку, содержащую противостолбнячный и противодифтерийный компонент. То есть одна прививка способствует формированию невосприимчивости сразу к двум опасным инфекциям.

    Противостолбнячный компонент в таких вакцинах ничем не отличается от такового в единичном препарате, поэтому и правила проведения иммунизации, и сроки - одинаковы. Дифтерийный компонент вакцины может быть полным (АДС или DT) или низкодозированным (АДС – м или dT). Детей лучше всего вакцинировать препаратами, которые содержат и столбнячный, и дифтерийный компонент. Причем препараты с полным анатоксином предназначены для прививок детям в возрасте младше 7 лет, а с низкодозированным – для взрослых и детей старше 7 лет.

    Прививка против столбняка Изолированная прививка против столбняка может успешно применяться для иммунизации людей любой возрастной категории - как детей, так и взрослых. Особенно важно проводить вакцинацию женщин перед родами, которые ранее не были привиты против столбняка, поскольку это позволяет свести практически к нулю риск материнского и неонатального (младенческого) столбняка.

    Кроме того, антитела против столбняка передаются от матери к новорожденному, что защищает ребенка в течение двух месяцев. В связи с этим иммунизацию против столбняка начинают проводить с трех месяцев. Для формирования полноценной невосприимчивости к инфекции необходимо введение пяти доз вакцины против столбняка. Три дозы вводятся в возрасте до 1 года, четвертая - в 1,5 года, и пятая - в 6 – 7 лет. В течение жизни рекомендуется проводить ревакцинацию взрослым, особенно женщинам детородного возраста, что обеспечит невосприимчивость к инфекции на всю жизнь."
     
  2. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    В чоловіка брата не було щеплень (свекруха не робила), то коли він вколовся в дитинстві цвяхом коли грався, мусіли швидко екстренне щеплення від правця робити, і свекруха зробила, хоч до того була противником прививок і не планувала взагалі їх робити.
    Ось про таке:
    Экстренная профилактика столбняка проводится не позднее двух дней после получения травмы, если после плановой иммунизации прошло более пяти лет. В таких случаях укол против столбняка, содержащий столбнячный анатоксин, делается подкожно в подлопаточную область. Если человек ранее не прививался от столбняка, то введение анатоксина повторяют через 30-40 дней, а затем делают ревакцинацию через полгода, год. После такого укола от столбняка побочные реакции менее выражены (редко возникает лихорадка, недомогание и отечность в месте инъекции, иногда могут быть аллергические проявления).
     
    Last edited: Aug 31, 2016
  3. Haidee

    Haidee Well-Known Member Staff Member

    Нема в них, тому не проводилася. А обставили так, ніби батьки відмовилися. В ФБ писали, що батьки самі шукали в Польщі, ніби вже вкололи дитині.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  4. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Так я шось пропустила чому пишуть що від царапини мож бути правець? Я думала він розвивається в закритих ранах.коли кров не текла..
     
  5. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    От я теж чула в сюжеті про дівчинку з Вінниці, що має правець, наче вона поцарапала ногу до дерева у лісі. Теж була здивована щодо слова "поцарапала"...Я отак собі міркую, що таке хіба може бути, якщо царапину, куди потрапив правець, одразу на глухо заліпити лейкопластирем, тобто перекрити доступ до кисню.
    --- дописи об"єднано, Aug 31, 2016 ---
    оце теж не можу зрозуміти. Може хтось пояснить. Про які антитіла може бути мова, якщо правець виділяє токсини, проти яких має діяти антитоксин. Де там взялись антитіла?
     
    Last edited: Aug 31, 2016
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Антитіла виробляються організмом, як і до будь-якого іншого збудника. То є антитоксичні антитіла, і коли роблять щеплення анатоксином (знешкодженим токсином, який виділяє бактерія - в цьому якраз і є відмінність від інших щеплень, коли вводять самого збудника), то вони повинні виробитись у відповідь, і у разі інфікування одразу нейтралізувати токсин, якщо є на той час в достатній кількості. А коли колять сироватку - то це є вже власне чужі готові антитіла - імуноглобуліни, бо вже немає часу чекати на вироблення своїх, бо до цього часу, поки сформується імунна відповідь, можна померти від дії токсинів.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Корисно Корисно x 2
  7. Guapa

    Guapa Active Member

    А чи є лабораторне обстеження на правець?
     
  8. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

  9. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    У Львові вже друга дитина з правцем потрапила в реанімацію
    У Львові вже друга дитина з правцем потрапила в реанімацію

    Цього разу 5-річну дитину, що захворіла на правець, доставили до Львівської обласної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ» із Городоцького району

    Про це «Львівській газеті» розповіла головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко. За її словами, хлопчик поранив ногу, ставши на іржавий цвях. Саме через цю рану в організм маленького пацієнта потрапив збудник правця. Стан хворого – середньої важкості. Дитина в реанімації.

    Хлопчик, на жаль, не мав щеплень, тому й захворів на цю важку інфекційну недугу. Наталія Тімко пропонує організувати екскурсію в лікарню для всіх батьків, які відмовляються від вакцинації. На її думку, вони швидко змінять свою позицію, якщо побачать, на які муки прирікають дітей своїми відмовами.

    Нагадаємо, нещодавно у Львові виявили правець у 8-річного хлопчика, який поранив палець на нозі, граючись із однолітками в селі. Хлопчик у дуже тяжкому стані, він ще бореться за життя, хоча лікарі не дають жодних втішних прогнозів.

    Довідка. Правець (лат. Tetanus) – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему, викликає тонічні й тетанічні судоми скелетних м’язових волокон, що ведуть до асфіксії. Будь-яке пошкодження шкіри чи слизових оболонок, забруднених спорами анаеробної палички Clostridium tetani може викликати це захворювання, яке у більшості випадків закінчується смертю ураженого. В Україні кількість летальних випадків від правця посідає четверте місце після СНІДу, сказу та мієлоідозу. У світі щорічно від правця гине понад 160 000 людей

    Причини виникнення цієї небезпечної хвороби – мікроби й бактерії, які найчастіше живуть у ґрунті та разом з його частинками потрапляють в організм людини через різноманітні ушкодження шкіри (рани, порізи, подряпини, занози, обмороження, опіки). Як правило, тільки сильне поранення або велика відкрита рана на тілі можуть послужити сигналом для хворого звернутися до лікаря. Зі звичайними порізами до медзакладів звертаються нечасто. Тому ризик захворіти вищий саме серед тих, хто отримує невеликі ранки і порізи.

    Звичайне оброблення рани антисептичними засобами не може знешкодити спори правця. Залежно від стану імунітету людини, хвороба може розвиватися швидко або повільно.

    Інкубаційний період правця може становити від кількох днів до місяця. За клінічним перебігом виділяють 4 форми правця: блискавичну, гостру, підгостру і хронічну. Правець починається зі слабкості, дратівливості, головного болю, посмикування м’язів у ділянці рани. Надалі розвивається ригідність м’язів, що найперше виникає поблизу рани та у жувальних м’язах – тризм (хворому важко відкрити рот через короткотривалі судоми і біль у жувальних м’язах). Виникає тягнучий біль і ригідність м’язів шиї, потилиці, спини, поперекової ділянки. Іноді може бути біль в животі й напруження м’язів передньої черевної стінки. У зв’язку з скороченням мімічних м’язів обличчя набуває характерного вигляду «сардонічної посмішки». Виникає відчуття страху, порушується сон. Згодом тонічні судоми охоплюють всі м’язи тулуба, хворий вигинається дугою, опираючись на п’яти і потилицю (опістотонус). Притомність при правці збережена. Якщо не розпочати лікувальних заходів негайно, людині не вдасться врятувати життя.

    Важкими ускладненнями правця з високою ймовірністю летального результату є асфіксія і зупинка серця. Крім того правець може сприяти виникненню переломів кісток, розривів м’язів, компресійні деформації хребетного стовпа. Нерідко ускладненням правця є пневмонія, може розвинутися коронарний спазм і інфаркт міокарда.

    На жаль, у людей, що хворіли правцем імунітет до захворювання не формується, оскільки навіть дуже незначна доза токсину, здатна викликати захворювання знову.

    Правець загрожує смертельним результатом у разі відсутності належних щеплень або курсу профілактики. Нині причиною смертності від цієї хвороби найчастіше є недбалість людей, тому що багато хто відмовляється щепити своїх дітей від правця і сам не дотримується режиму вакцинації.

    Найефективнішим методом попередження правця є активна імунізація. Профілактичні щеплення проводять із раннього дитячого віку. Перше щеплення – у 2 місяці, друге – в 4 місяці, третє – в 6 місяців. У 18 місяців проводять ревакцинацію. Потім ще – в 6 та 16 років. Надалі кожні 10 років необхідно повторно проводити ревакцинацію, щоб підтримувати стійкий імунітет до небезпечної хвороби. Через десятиліття ефективність щеплення повністю знижується, тому потрібна повторна ревакцинація. У разі поранення можна почуватися в безпеці лише за умови, що після останнього щеплення минуло не більш ніж 5 років. Якщо ж більше, то з метою запобігання розвитку хвороби, проводиться екстрена профілактика правця.
     
  10. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Слів тут нема - чому вони не пишуть, що сиворотки У НИХ ЗАРАЗ НЕ МАЄ! І що її потрібно колоти у таких випадках усім - щепленим і нещепленим.
    Поясніть мені, будь ласка, якщо сам правець не дає після себе імунітету пожиттєвого, то як щеплення може його дати?
    Воно в даному конкретному випадку може лиш зменшити ризик розвитку важкої форми правця, але на 100% не може гарантувати, що людина не захворіє.
    Чи я не так розумію?


    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 6
  11. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Так, при щепленні за графіком людина (дитина) уникає важких форм ускдладнень від правця. Якщо щеплень не робили, то отакі важкі наслідки бувають, на жаль.
     
  12. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    А анатоксин нащо щепленим колоти?
     
  13. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Ну ви ж самі написали, що вакцина діє, якщо не минуло 5 р від дати останнього щеплення. А якщо минуло, то не варто на неї покладатися.
    Тому не пишіть, що тільки через це такі наслідки.
    Маю таке риторичне питання до вас, якщо хтось десь серйозно поріжеться і схоче для профілактики вколоти собі сиворотку, де її взяти?
    І якщо у вас є щеплення, то чи ревакциновуються дуже часто люди?
    Я таких не знаю, тому думаю їх меншість.


    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  14. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    @loveterapy це вважається особливо важливим саме для дітей (бо граючить часто поранюються і для дорослих певних професій (ті що працюють в сільському господарстві, мають контакт з землею, або підвищений ризик травматизму). Такі люди мають слідкувати за графіком свого щеплення (ревакцинуватись коли там час). За дітей відповідають батьки в цьому питанні. Тут все написано http://mediclab.com.ua/index.php?newsid=9725 Причини небезпечного захворювання правець - vnarode.net
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Люди, то щось неймовірне з тими щепленнями!
    Мали ми 2 шт. АКДП, на 3-тю зникла вакцина. До її появи, пройшло більше року, так от, по старому протоколу, нам треба починати все з початку, а по новому вколоти ще 1 і вуаля, цикл завершений. Як так??? Тобто у випадку з правцем яка може йти мова про полегшену версію? Типу ми вакциновані, але то до одного місця, бо цикл не завершений, а правцю все одно, що за новим протоколом ми від нього привиті
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. karioka

    karioka Well-Known Member

    оооо, в нас абсолютно така ж ситуація! рік пройшов, маєм лише два інфанрікси...:sad: чи починати знову? (а я ще й тоді купувала ті вакцини, -гроші на вітер?:) ну то таке... треба консультуватись з добрим імунологом...
     
  17. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    тепер наступне - Інфанріксу нема і купити не можна. Пентаксим після року малоефективний, навіть не вартує бавитись. Треба давати якісь "живі" вакцини, їх нема і ніхто так просто не привезе, бо вони живі і там все серйозніше.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    У нас те ж саме, робили ще Інфанрікси, а потім мали то кашель, то алергію, і щеплення переносили "на потім". Поліо теж ще не робили, і лікаркаку я питала то вона казала що нам то не потрібно зараз. Треба буде все це у своєї дитячої лікарки вияснити.
     
  19. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    А звідки така іна про Пентаксим? Це ж то саме , що й Інфарікс, просто інша фірма виробник. Ми коли робили передостанню прививку, то пропала Інфарікс 6в1 і лікарка нам пропонцвала Пентаксим брати, правда ми взяли Інфарікс 5в1, але просто бо вже хотіли одної фірми
     
  20. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

    А чому вам пропонували пантексим? В нас після двох пантексимів кололи лише інфанрікс(пантексим не можна) і ревакцинація через рік була інфанріксом. На ревакцинації поліо капали, а до того все разом кололи.