Школа: влаштування і наука (2)

Discussion in 'Діти-квіти' started by Myroslava82, Nov 9, 2013.

  1. Kvitneva

    Kvitneva Well-Known Member

    Про
    і ще тут писали про анонімність оцінювання.
    Одразу попереджу, що це не пост про "як погано в Україні, як добре в Америці".
    А про те, що вкотре переконуюся - чим більше дізнаюся нового (власний досвід, як мами учнів американської школи), тим більше розумію, наскільки поверхнево усвідомлювала плюси і мінуси системи шкільної освіти, будучи вчителем (хай і 12 років тому) в українські школі. Ну, вік живи, вік учись - то таки істина, з якою не посперечатися.
    От, ніби всі знають, що не помиляється тільки той, хто нічого не робить. А діти, що вчаться, виконують неабияку роботу - пропроцесати такий кавалок інформації щодня, щотижня. Ще й як взяти до уваги психо-емоційні особливості дітей молодшого (зокрема) шкільного віку, то взагалі тим дітям кожного дня золоті медалі вручати треба - "за стійкіть і витривалість". А ні, помилився - значить, не готовий до уроку; випаравив помилку самостійно - все одно недовчив; табличка множення не "відскакує від зубів" - сдіай, два, бо то має бути, " що й серед ночі розбуди і спитай - ти маєш відповідь знати".
    От щодо таблички множення. Пам'ятала те зубріння "на завтра - вивчити звідси і доси", то переживала трохи, як же воно тут буде. Я так і не відчула того моменту, коли, а головне, як дитина вивчила табличку множення. За тиждень (!!) знав вже всю (!!), при тому, що тут її вчать не до 10, а до 12. Ні, у нього не "відскакувало від зубів", займало до 5 сек, щоб відповісти на оті найкаверзніші 7*8 чи 12*9, але він робив це усвідомлено, він розумів, звідки взялася та чи інша відповідь.
    Про "отой вчиться добре, а ота - погано". Бачили таку картинку, де екзаменатор оголошує "студентам" ( а це - мавпа, риба, олень, пташка, білка - точно не пам'ятаю, але різні представники фауни) "для чесності і прозорості оцінювання, всім ставимо однакову задачу - якнайшвидше вилізти на оце дерево!".. ? Приблизно те саме з оцінюванням було й в наших школах. Ну, не абсурд?
    Колись я дуже пишалася, що завуч похвалила мене за індивідуальний підхід до учнів))) А було то лиш розуміння, що ота дівчинка нові слова (англ мова) запам'ятає до кінця уроку, а отой хлопчик ні. Зате, коли він іх вивчить (за 2-3 уроки), то буде пам'ятати й через місяць, а дівчинка, навпаки, забуде половину з них за тиждень.
    Індивідуальний підхід - це інтерактивна контрольна з математики, що виконується учнем на комп'ютері. Розв'язав одне завдання правильно, наступне буде трооошечки важче. Знов відповідь вірна - тепер ще важче завдання. Помилився - наступне завдання легше. Знов все правильно зробив - отримуй складніше звдання. І так далі аж до закінчення часу, виділеного на контрольну. Як ви розумієте, оцінка тут буде зовсім не за кількість правильних відповідей. Та й оцінки, як такої не буде ( це я пишу про наш досвід молодшої школи), зате в кінці триместру в "табелі" (теж відносне поняття) дитина принесе порівняльний рейтинг з математики - середній рівень по штату, середній рівень по школі і власний рівень. А ще - аналіз успішності порівняно з самим собою, але в минулому триместрі, виражений в процентному співвідношенні. І всі дані прийдуть додому в запечатаному конверті, учні в школі не мають права відкривати самостійно - щоб уникнути нездорової конкуренції чи змагання. І навіть потім - розповідати про свої оцінки чи питати про оцінки когось іншого - заборонено. Ось вам і індивідуальний підхід і анонімність оцінювання.
    І ще вчителі постійно наголошуть, що не треба порівнювати учнів між собою, а порівнювати - які були знання в конкретно цієї дитини місяць тому і тепер. І ще вчителі акцентуть на такому -"я (вчитель) тут, щоб допомогти. Дитина вчиться сама, я лише допомагаю". Оце мене в перші роки взагалі "рвало на британський прапор" - як же ж класно продумано і організовано!
     
    Last edited: Sep 6, 2016
    • Подобається Подобається x 27
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  2. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    image.jpg
     
    • Подобається Подобається x 18
  3. basia

    basia Well-Known Member

    скажу, що підпишуся під кожнісіньким словом. Особливо порівнюючи залишкові знання свого покоління та своїх дітей. Але,щоб порівняти, треба, аби власні діти закінчили-таки ту школу.
     
  4. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Мали нагоду навіть по роботі спілкуватись з американською молоддю, так скажу я вам - рівень знань, навіть чисто загальних, там явно бажає кращого:girl_in_dreams:. Я вважаю що найліпше б було з іноземного корисне запозичувати, а свою систему розвивати. Ще маємо родичів в Європі, то теж знаю як у школах там вчать. І що там є, так це те що дійсно роблять "урівняловку", дітей стараються типу "не перегружати", "не порівнювати", "не можна когось хвалити а когось критикувати", "всі мають бути рівними і жити в щасливому незнанні":girl_yes2: Тамзнають що не всім ту ж вищу освіту потім треба. Але й вчителі проходять сувору підготовку, відбір (знайомі були у Фінляндії недавно по роботі у школах), то кажуть там дійсно вчителі дуже культурні, діти як в таборі себе почувають, оцінювання анонімне, але ніхто не списує, все прозро. Можна босим бігати, лежачи і з їжою слухати вчителя, попиваючи колу:girl_spruce_up:. Вчителі трусяться над своєю роботою. На запитання нашої делегації "А що робите якщо батьки якимось вчителем не задоволені" зробили круглі очі , бо навіть такого не уявляють:girl_smile:Але загальний рівень знань у населення падає. Хто здібний, хоче і має гроші вчитись то вчиться, інші освоюють технічні професії. Тагого що "кожен мус в ВИШ" йти там нема. А в нас дійсно одна з найосвіченіших націй (принаймі була, і сподіваюсь залишиться). Про знання середньостатистичних американців навіть говорити нема потреби, сама мала змогу переконатись. Зате вузькопрофільні спеціалісти там чудові (і частенько це талановиті діти з приїджих емігрантів:)). Та що далеко ходити, родичка їздила по обміну в США і вчилась там у шклолі, каже що вчитись там просто легкотня, нашим дітям то як розвага. Ще й предмети є повно на вибір. Але щоб чогось там навчилась суттєвого то ні. Потім тут по нашій програма все здавала, то довелось добряче потрудитись. І ще поправилась там добряче. Каже там годують там школярів ситно (фрі, шейки з цукром, вершками), і багато дітей з зайвою вагою. Так що в кожній системі є свої нюанси, треба виходити з того що людині потрібно. Вже давно говорять що в Україні забагато людей з вищою освітою, є потреба в технарях, так до того і іде, грубо кажучи. І ще таке - за кордоном хороша освіта коштує хороші гроші, і вища тим більше.
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    До речі, може комусь буде цікава інформація по школах за результатами ЗНО :girl_yes2:
    Визначився рейтинг львівських шкіл за результатами ЗНО
    VG Львів відслідкував, як випускники шкіл Львова склали ЗНО цього року. На основі даних, які оприлюднив український центр оцінювання знань, ми склали рейтинг міських шкіл, гімназій та ліцеїв, учні яких набрали найвищий бал з української мови, математики та англійської мови.
     
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    цей рейтинг повна нісенітниця "жовтої преси", Як можна оцінювати і виводити на 1 місце по математиці серед всіх закладів Львова Ерудит, коли в ньому математику здавала лише 1 дитина? Це просто смішно вийшло- 1 дитина здала на 180+ балів і все- вивела школу на 1 місце. в той час, як фізмат , де математику здавала 121 дитина ( з них- 94 дитини здало на 180+ балів). опинився по тому бредовому рейтингу на 2 місці :).
    . Якщо цікавить реальний рейтинг шкіл по всім предметам- прошу дивитися офіційні дані http://stat.testportal.com.ua/
     
    • Інформативно Інформативно x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  7. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Давайте тоді говорити ще про 2 речі :
    1. Кількість платних місць щороку більше. Бюджетних місць залишилося мізер. І вони в основному займаються пільговиками. На платну форму навчання прохідний бал є нижчим, ніж на бюджетну. Тому потрапити на платну- набагато простіше.
    2. На престижні факультети конкурс як був, так і залишається високим. Цьогоріч на бюджет у Політехніку на програмну інженерію та прикладну лінгвістику конкурс був по 20 чоловік на місце. І це при тому, що Політехніка зі всіх вузів України цьогоріч отримала найбільше бюджетних місць.Можна навіть глянути дані технічного коледжу при Політехніці, де на певні факультети було по 7 чоловік на місце (і це коледж) . Недобір завжди був і є на непопулярних факультетах.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Знайомі викладачі з Політехніки розказували як власне цього року їх "обязали" звітувати про те скільки вступників хто приведе, ще й страшили що як 2-3 не приведуть то їх позвільняють. І то на популярні спеціальності. Єдине що Поітехніка зараз трохи виділяється на фоні, і то як почула їх розповіді то здивувалась. Кажуть важко з набором, гірше ніж минулі роки. Про трохи менш популярні вузи те ж саме кажуть, багато їдуть навчатись у Польщу та ін. :girl_smile: А якщо популяне програмування сьогодні вже на кожному кроці навчають, і платно, і пробно безплатно, там в Політесі багато викладачів старших, що викладають по старих програмах, а програмування дуже розвинулось, зараз його реба активно вивчати в сучасному світлі, так сказать:girl_yes2:.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Та вроді ж все і сходиться :girl_in_dreams:
     
  10. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    суть у самому рейтингу. Ну от думайте самі: 1 дитина зі школи здає математику. 1, не 100. І вона одна її здає на 180+ балів. Все- гордо пишуть ( і, до речі, сама ж і Ерудит на своїй сторінці у ФБ : ми найсильніші з математики серед шкіл Львова :). З фіз-мат ліцею математику здавало 121 учень, з яких 94 теж набрали 180+. Натомість вони, по оцьому "містечковому-пресовому" рівні- виходять десь там позаду із своїми% (бо лише 78%, а не 100% учнів зі школи здали математику на 180+. Тобто, фізмат- уже не найсильніший заклад, бо його випередив Ерудит, в якому лише 1 дитина здавала цей предмет:). Аналогічно вийшло із іноземною мовою, де по "Рейтингу ВГ" на перше місце вийшли ті школи, де англійську здавало всього 2 учні. Натомість ті заклади, де англійську здавало 60 чнів, і з них по 40 здало на180+ балів- уже позаду. Бо в % відношенні вони із своїми 40 "відмінниками" поступилися іншій школі із 2 "відмінниками"

    В попередні роки до загального рейтингу узагалі не брали до уваги ті заклади, де з предмету здавало мене, ніж 10 учнів. Бо це брєдовий рейтинг тоді виходить.
    п.. ви встигли за 10 хвилин продивитися і проаналізувати всю офіційну статистику по всім школам і районам м. Львова з офіційного сайту:)?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 2
  11. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    @сніжна я той більший рейтинг раніше теж бачила вже. А оцей що тут згадала побачила недавно на сайті Львівської лінгвістичної гімназії, вони саме його опублікували, так згрупували по Львову. Та і ясно, що показують там результати як "середнє арифметичне" з того всього:girl_smile: Всі результати теж дають змогу трохи зорієнтуватись по школах.
     
  12. Luiziana

    Luiziana Well-Known Member

    Досить детальний рейтинг, зручні таблиці по кожній школі, по кожному предмету. Принаймі видно скільки учнів складали іспит, а також у процентному відношенні набрали кількість балів.
     
  13. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Львів став лідером в Україні за кількістю випускників з високими оцінками ЗНО
    Львів став лідером в Україні за кількістю випускників з високими оцінками ЗНО
    [​IMG] [​IMG]
    «Цього року ми по-іншому представили регіональні
    дані, де можна окремо інтерактивно подивитися, як розподілилися результати ЗНО по всій країні. Крім того, ми вперше вивісили файл, де подали результати по усіх учасниках незалежного оцінювання», – розповіла ZAXID.NET заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Ольга Стрелюк.

    Дані центру показали, що спеціалізовані школи мають кращі результати ЗНО, аніж звичайні школи, випускники міських шкіл також мають значно вищі бали, аніж випускників сільських шкіл.

    Загалом, цього року на участь в ЗНО зареєструвалось майже 268 тисяч випускників. Більше 156 тисяч успішно здали тестування, а ще 75 тисяч чекають додаткової сесії.
     
    • Корисно Корисно x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Hruska

    Hruska Well-Known Member

    Дівчаточка, чи хтось знає за 53 школу? Дуже багато різноманітних відгуків. Можливо є тут мами, чиїх дітки вчаться в цій школі.

    Також цікавить німецька школа №8. Хтось щось може сказати?
     
  15. Fish

    Fish Well-Known Member

    У 8 школі вчиться син наших друзів, вони ніби задоволені. Минулого року це був 1 клас, який був на Підвальній, а взагалі молодша школа на Довбуша. Знаю, що декілька років тому у них не було їдальні і діти з групи продовженого дня ходили у їдальню на Підвальну. Але це досить давня інформація, може, зараз ситуація змінилася.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Знаю, що до 8 школи великий конкурс. Коліжанка туди двійнят давала, то не пройшли. Вони такі великі, хоч у червні 6 виповнилось (ну там тато 2 метри, мама під 1.90))), то вона дуже хотіла їх віддати, то дала на Некрасова у "Дзвіночок".
     
  17. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    її закінчували нещодавно діти у трьох моїх хороших знайомих. І ще одна- перевела туди дитину у 5 класі минулоріч із іншого закладу ( іздять спеціально, хоч попередня школа в прямому сенсі у них під будинком). В принципі- ні у кого не було особливих нарікань.
    тут маю хіба приклад співробітниці, яка навпаки забрала дитину із гімназії "Престиж" у старших класах до іншого закладу. Я не знаю, як зараз там молодша ( вона відокремлена від старшої), але в старшій їм не підійшло забагато понтів і не зовсім хороша психологічна атмосфера у закладі ( хоча це сім я сама не із простих, але і їм того виявилося тут забагато. Можливо, це індивідуально. Крім того, десь +-рік тому з цією школою був пов язаний один скандал, який набув розголосу у пресі, оскільки батьки учня порушили кримінальну справу проти однієї вчительки). Можете погуглити
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. ljalechka

    ljalechka Well-Known Member

    Ми вчимось в 53 школі, задоволені наразі, шалених поборів в нашому класі не має, про які так мене лякали, коли ми обирали школу.
    Є вступний конкурс, дитина повинна бути підготовлена. Програма насичена, з першого класу три рази на тиждень англійська.
     
    • Корисно Корисно x 1
  19. SoLana

    SoLana Well-Known Member

    Індивідуально, або такий клас зібрався. Про психологічну атмосферу в закладі....шось таке цікаве :), думаю також суб'єктивно то все. Навпаки, мені "Престиж" в порівнянні з 53-ю, простіший. Загалом, старший у 8-му класі, навантаження величезне, вони дуже вимучені... особисто для мене це недолік За ці роки, потреби в репетиторі не було, вчиться добре, за оцінками не женеться:), упередженого ставлення з боку вчителів я не зауважувала. Вчителі англійської в їхньому класі хороші, підготовка відповідна, на рівні. А от, німецька, то слабенько, Малий мене просить за додаткові заняття або курси. Є звичайно свої недоліки але шоб такого чогось катастрофічного, то ні.

     
    Last edited: Sep 9, 2016
    • Корисно Корисно x 1
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  20. Mawa

    Mawa Member

    Привіт.Хтось цього року пішов у Джерельце?