Школа: влаштування і наука (2)

Discussion in 'Діти-квіти' started by Myroslava82, Nov 9, 2013.

  1. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    та чого "біла ворона"?
    і вишиванки є різні (навіть білим по білому),
    і діти вдягнені по різному - хто костюм український, хто - вишиванку (при цьому кожна вишиванка - неповторна)+форму.
    Тому біла святкова блуза + форма - не вважаю, що аж така "біла ворона".
    І ніхто нікого не примушує вдягати вишиванку.
    Хоча, чесно, не розумію, чому аж такий спротив щодо вишиванки? при такому виборі щодо фасону й кольорової гами?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
  2. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    Хотілося б в ідеалі щоб був офіційний дрес-код з правом вдягати вишиванки по бажанню. Це школа. Офіційна установа. Не гурток, не клуб по інтересах.
    Бо ви от кажете не примушують. А в нас от без варіантів. Не дай боже не у вишиванці, і навіть дзвонять і попереджають. Не особисто мене, я не конфліктую на цю тему. Я повторю, мені не надто принципово, ми купили і ходимо. Але сама постановка питання не може не викликати в мені спротиву. Тим більше що я не фанат ні вишиванок ні загалом одягу у народному стилі. Але мушу. Це щось типу, якби прийшла сусідка: "Не прибирай у неділю, бо ми віримо в Бога". То вірте й не прибирайте. А я може мусульманка, баптистка чи атеїстка. Хіба це не дивно?
    Чи хотілося б мені бачити ВСІХ у білих сорочках? Розмова, відчуваю, зайшла в бік порівняння "вибери що краще коричнева форма, сорочка чи вишиванка". Я не хочу порівнювати. Я хочу аби вишиванка не була отою примусовою шкільною формою. Проти неї як такої абсолютно нічого не маю. Але не в школі.
    Не розумію. Сучасні люди вибрали певний період історії, одяг цього періоду і говорять що це аксіома. А мені не подобається ця ідея. Я люблю сучасні речі.
     
    Last edited: Aug 31, 2016
    • Подобається Подобається x 2
  3. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Це не є обовязковим - вдягати саме вишиванку.
    (І всі нормально це сприймають. Хіба що, припускаю, можуть теж не розуміти - чому для Вас це аж так принципово).
    Але вважаю, що це зараз дуже гарна традиція, яку варто підтримати.
    Бо вишита сорочка - це завжди дуже святково, гарно, колоритно.
    Це те, що може обєднувати всіх в Україні - незалежно від віросповідання та національності.
    І це всього раз-двічі на рік, а не на щодень.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 2
  4. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    Та кажу ж не принципово. І абсолютно підтримую традицію, яка поєднує людей. І доні купила. Правда тільки тому що їй подобається, я не можу не прислухатися до її вподобань. Але Ви не зрозуміли, або я не так якось пояснюю. Вишиванка не уніформа!
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Hruska

    Hruska Well-Known Member

    Ви мені вибачте але, коли в країні такий непевний період і є можливість лишній раз підняти національний дух, а тим більше у "цвіту нації" - не розумію чому нею не скористатися? Одягнути вишиванку і з гордістю стояти на лінійці і співати гімн - так може справжній патріот!!! Найгірше - це ота байдужість, ні тим - ні сим.... В мене на майданчику також є такі мамочки, переселенці зі Сходу...я їх питаю - "через, що війна? хто на кого нападає?", а вони мені - "лиш би був мир"...в них нема конкретної сформованої думки, що ми за Україну!!!! їм всерівно, вони втекли в тихий регіон...і мріють про мир, а біля кого той мир буде їм - всерівно...От через таких байдужих і є війна, бо не було би байдуже не допустили би тої розрухи на своїй території.

    От так і будемо вдягатися в модні і стильні речі з канадським прапором і іноземним виробником, бо байдуже....
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Зе бест! Зе бест! x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  6. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    Мда. Як все складно. Бувайте.
    п.с. ха. Поки читала чоловікові відповіді, мала почула, та з ванни кричить "Не той патріот хто у вишиванку вбрався, а той хто щось робить для країни". Прошу дуже. Дитина. А ви все в купу навалили, хоча мова була не про те.
     
    Last edited: Aug 31, 2016
    • Подобається Подобається x 2
  7. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  8. Hruska

    Hruska Well-Known Member

    Діти - це "пластилін" з якого можна ліпити...і при будь-якій можливості використовувати шанс приручити любов до Батьківщини, традицій, звичаїв, культури наших пращурів.
    Я сумніваюся, що той, хто бридиться національних символів буде щось робити для своєї нації.

     
    Last edited: Aug 31, 2016
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 4
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Staff Member

    То не треба підлаштовуватися, досить просто прийняти той факт, що одяг справа особиста. Але в нас того не вміють. Для мене взагалі ті лінійки, рядочки "правильних" однакових учнів - то спадок від радянщини. При чому я це ані позитивно, ані негативно не сприймаю, просто любов до зрівняйлівки може вилізти в дуже різний спосіб.
    Я вишиванки дуууже люблю. Для мене це мистецтво, важка праця, купа емоцій, які вкладаються в сорочку під час вишивання. Так то сприймали і наші бабусі і прабабусі. Я своїм дівчатам вишиваю, вибираю старі взори, додаю щось від себе. Але я не дуже розумію дешевої вишиванки за 300 гривень виробництва Китаю, аби тільки булo в шафі і щоб одягти до школи. Тобто мене не зачіпає, що хтось це носить, але ці лінійки з купою штампованих вишиванок здешевлюють всю ідею національного одягу. А ще коли добровільно-примусово... Ні, я не вірю, що таким чином щось там дит ні прищепиться. От якби був предмет фольклористики, де би пояснювали суть вишиванки, вчили того, то інша справа. Та й взагалі я проти всяких форм, хіба в якихось окремих закладах з солідною історією, щоб трохи виділятися.
     
    • Подобається Подобається x 8
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    А як вам таке святкування Дня знань?


    У Тернополі минулого року теж влаштували схоже свято 1 вересня замість стандартної лінійки. Родинне вогнище замість лінійки. Нетрадиційне Свято першого дзвінка на Тернопільщині
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Креативно Креативно x 1
  11. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Так так і є :girl_smile: Можна дитині прийти в святковій блюзочці білій і формі, гарно зачесаній, а можна у вишиванці, чи з заколкою-маком наприклад - так само нормально. Ніхто нікого не заставляє, не натякає і не вимагає приходити саме в вишиванках. Єдине - лінійка це святковий день, тому бадано бути в святковому, а буде то "етно" чи форма і святкова блузка не важливо. Тому проблем тут не бачу. То колись за совєтів мусіли всі однаково в формах однакових бути, а про вишиванки взагалі мови не могло були:girl_yes2:
    --- дописи об"єднано, Aug 31, 2016 ---
    В нашій школі і серед моїх знайомих такого немає, ніхто навіть не говорить за одяг, і тим більше на примушує. Кожен вдягає дитину як вважає.
    --- дописи об"єднано, Aug 31, 2016 ---
    А мені навпаки подобається що вишиванки стали популярні, хоча, наприклад коли є якісь свята (навіть на недавній День незалежності, я не вдягала вишиванки, хоча по місту більшість у них гуляло, це гарно)
     
    Last edited: Sep 1, 2016
    • Подобається Подобається x 2
  12. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    На тему вишиванок можна багато дуже говорити (але в іншій темі). Зрештою, люди завжди є різні, у всьому, і в смаках, і за рівнем інтелекту й культури,...... Подобається нам це, чи ні.

    Маємо свободу у виборі одягу.

    Було запитання - чи обовязково вдягати вишиванку.
    Були відповіді (в кількох дописах, від кількох форумлянок), -
    що, звичайно, можна.

     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Вишиванка - це красиво і урочисто (моя особиста думка). Крім того, мабуть, ні в кого не викликає бажання подискутувати спортивна форма (олімпійка+штани+футболка+кросівки чи кеди). Усі знають, що на фізкультуру дитина має бути вбрана у спортивну форму, а не в спідницю чи класичні брюки. Також є певні шкільні традиції. Якщо в школі заведено, що на святкові події всі вбираються у вишиванки, то чого протестувати? Тим більше, що поганого нічого в тому нема.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. exmargarytka

    exmargarytka мрійниця зі стажем

    Мамочки школярів,сьогодні у всіх школах лінійки на 10годину?
    Хочу зробити похреснику сюрприз,прийти на його перше свято,тому не хочу в батьків питатися)
     
  15. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

  16. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. Joll

    Joll Well-Known Member

    Моя сусідка водить дітей у польську школу №10, оскільки це школа нацменшини, то там діти на лінійку одягають білі блузочки, чорні спіднички, білі колготки, бантики та чорні мешти. Вже не вперше бачу такий дрес-код на різні свята.
     
  18. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Ну дуже сьогодні яскраво і красиво виглядали дітки у вишиванках, вкотре переконалась що це правильний вибір (хоч я в тому і не сумнівалася;))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  19. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    а уявіть собі форма зеленого кольору + біла блуза/сорочка - личка дітей виглядають блідо-зелено
     
  20. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    стосовно вишиванок на лінійку. Я особисто за вишиванки, бо це дійсно красиво і це частина нашого етносу. Але дуже важливо не скотитися у шароварщину.
    Згадалося: у нас в школі форму ввели коли ми довчалися 10-11й клас. І наш клас уперто не носив форми, ми ігнорували всі слова керівнички і директора. Ми це сприймали як обмеження нашого права вдягати те, що ми хочемо (в розумних межах, в нас ніхто не ходив в мішку, йшлося про звичні всім джинси, футболки, кофти), а не бордові піджаки, білі блузки, спідниці і брюки.
    І от оця "обязаловка" вдягнути вишиванку на лінійку мені нагадує оті роки закінчення школи. А може я не хочу купувати вишиванку, а хочу пошити свою, з характерними взорами для мого міста чи села моєї матері (бо взори наприклад Радехівщини таки відрізняються від Яворовівщини наприклад)? А ми ж знаємо, що то за день не робиться. То що, мус алярмово купляти китайську вишиванку бо так треба? Ні, оце якраз на мою думку шароварщина.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1