@Havronia ну якщо змолоду так полюбляють пити, то найперше треба міняти систему шкіл для сіл, робити там кінотеатри, бібліотеки. Ален в нас зробили все навпаки - позакривали масово школи які були в досяжності, "бо то не реба на таку кількість дітей". То про що ще шговорити. Ну і ліниві люди теж нічого самі не змінять. Зараз може початись ще суперечка про те "чи українці насправді ліниві чи роботящі". Я от думаю що роботящі, а та частина що ліниві просто не були навчені працювати, думати і прагнути чогось більшого. Зате не боояться ставати багатодітними у таких селах. Ну то їх вибір, зрештою, і може їх дітям більше пощастить.
Ви про якісь не наші села говорите. Не народжують в селах зараз, то стереотип. В більшості одна-дві дитини. Якщо вже є багатодітні, то там дітей 6-7 і батьки, на жаль, не є приладами добрих батьків. То так пишу з досвіду тої околиці, де минуло моє дитинство. А от в місті якраз знаю досить хороших, щасливих сімей, де 3 і більше діток.
та ні, з моїх спостережень теж - в селах до багатодітності ставляться так собі. Зараз більшість - як пише @Haidee , по 1-2 дитини. Та і народжувати не дуже є - ні кому ні від кого - , бо молодь виїжджає з сіл всіма можливими способами Чоловікова бабця - мати 5 дітей - каже, що від її 5ї вагітності було в шоці все оточення і всі казали, що вони "мали б плакати від такої новини". Коли моя мама сказала своїй свекрусі про вагітність 2ю дитиною, то була дуже здивована почути "і нащо вам того? однієї достатньо!". То був шок, враховуючи, що бабуся була акушеркою і мала б як ніхто розуміти цінність і значимість нового життя. І моя мама, яка виборювала свій шлях до материнства важко і довго, теж дивнувато реагувала на наші звісточки. На Дмитрика - "ну, зрозуміло", на Сергійка - "ну, раз вже так вийшло", Віруся - звісно, шок повніший. Це я до того, що ставлення оточення до багатодітних є дуже непрогнозоване. І одна з найважливіших речей для батьків плюсової кількості малят - це внутрішня гармонія - як з собою так і в сім'ї - яка дає їм особливу стійкість до всякої такої фігні.
Мені минулого року сказала в селі старша жіночка, що в хорошого чоловіка жінка не буде чотири рази народжувати (свою відповідь не буду цитувати - не пройде цензури). На жаль, там багатодітність зараз асоціюється з бідністю, алкоголем, недоглянутістю і неконтрольованим статевим життям.
@Supernatural людина якщо хоче жити нормально, то шукає шляхи. Не завжди успішно, але робить спроби, а не сидить на стакані, стругає дітей і переймається хіба пивом на ранок. Я знаю приклади хлопців з багатодітної, неблагополучної сім'ї, шансів видертись з того способу життя їм ніхто не давав. А видерлись, заробили, одружились, і, що найголовніше, не п'ють. В кінці літа чоловік зупинився біля кіоску в себе в селі. Котрийсь з пацанів попросив на пиво. Завів свою мантру про те, що заробити нема де, як нам добре, що ми львівські і т.д. муж йому пояснив, що за те, що ми львівські нам не платять, на пиво не дав, але запропонував взяти ще одного колегу і прийти на день помогти в чоловікової бабці. Поскладати, порубати, покосити. Мені казав потім, що вересень скоро, треба їм гарно заплатити щоб дітям в школу шось купили))) наївний він в мене трохи))) І що, думаєте прийшли? Щас. Сидять і кажуть, що в селі роботи нема. --- дописи об"єднано, Feb 19, 2016 --- @Supernatural людина якщо хоче жити нормально, то шукає шляхи. Не завжди успішно, але робить спроби, а не сидить на стакані, стругає дітей і переймається хіба пивом на ранок. Я знаю приклади хлопців з багатодітної, неблагополучної сім'ї, шансів видертись з того способу життя їм ніхто не давав. А видерлись, заробили, одружились, і, що найголовніше, не п'ють. В кінці літа чоловік зупинився біля кіоску в себе в селі. Котрийсь з пацанів попросив на пиво. Завів свою мантру про те, що заробити нема де, як нам добре, що ми львівські і т.д. муж йому пояснив, що за те, що ми львівські нам не платять, на пиво не дав, але запропонував взяти ще одного колегу і прийти на день помогти в чоловікової бабці. Поскладати, порубати, покосити. Мені казав потім, що вересень скоро, треба їм гарно заплатити щоб дітям в школу шось купили))) наївний він в мене трохи))) І що, думаєте прийшли? Щас. Сидять і кажуть, що в селі роботи нема.
Звичайно, що так, принаймі великою мірою винуваті, бо діти там не мали заохочення до освіти, читання, все це закладається ще у школі. І хто там в школі викладає, теж люди без великої мотивації (як і лікарі в районах).Та що тут говорити - зараз офіційно визнають і підніимають проблему що освіта дітей щз сільських шкіл не відповідає відповідному рівню, як у міських, навіть вимоги до ЗНО через це хочуть змінювати. --- дописи об"єднано, Feb 19, 2016 --- Я і мала на увазі таких що мають багато дітей у селах (але не знала що переважна більшість їх неблагополучні, знаю що цигани так живуть, і то не всі).
@Supernatural за поганих сільських вчителів зараз буду бити в мене були чудові вчителі! І моя золота сільська медаль була нічим не гіршою від багатьох міських. Різницю в виші відчувала хіба з гімназистами. Але до чого тут багатодітність? В селі моєї бабці зараз аж одна мама 6 дітей. Ще є одна гарна сім'я з трьома дітками. Решта на одній-двох зупинилися. Моя баба на третю вагітність зреагувала "Ну та вже най буде троє, он в Ірки (тої єдиної мами з трьома на селі) тоже троє". В нас не забиті села, якщо що. Люди мають відносно нормальний рівень життя. Короч, якась дивна статистика по школах, пияках і дітях виходить з дописів. Якось в світлі останніх дописів згадала дівчину з моєї школи (з багатодітної сім’ї), яка зараз робить успішну політичну кар’єру. Велика молодець, без "криш" і без якоїсь особливої фінансової підтримки батьків. З села.
от власне що "були" (ви ж напевно у школі давно вже вчились, старші хороші вчителі виходять на пенсію, а хто зараз дуже хоче йти у сільську школу, так і викручується як хто може з освітою, від того теж багато залежить, то зрозуміло), на жаль останні роки з шкільною освітою ситуація погіршилась, хоча хороші ентузіасти теж ще є, проблема що їх недостатньо. --- дописи об"єднано, Feb 19, 2016 --- Та у нас половина депутатів з села, вони взагалі пробивніші за міських, змолоду знають що якщо хочуть вирватись і чогост досягти то треба "вигризати", а міська молодь часто пасивніша, бо все має, житло є, нащо напрягатись (якраз недавно знайомі з Києва розказували що приїжджі набагато пробивніші за корінних киян). Але знову ж таки, то невелика частина тих хто пішов далеко в кар"єрі (та й то вже в іншу тему).
А моя думка така: все залежить в якій сім"ї народжується дитина, і не має значення багата чи бідна, бо матеріальний стан в кожного асоціюється по-своєму, залежно як до тої дитинки відносяться і т.д., знаєте в наш час дуже багато сімей знаю з трьома дітками, там сім" ї повна чаша, а знаю сім"ї з однією дитиною і хочеться плакати. Тому просто треба бути свідомими, що ми робимо, тобто давати саме головне нашу любов і підтримку, незалежно від того як складається наше життя в ту чи іншу мить життя. Розумію, що говорити, не мішки носити, так говорить мій тато. Але кожен має, що має.
Спробуйте-но влаштуватись вчителем у сільську школу. Молодим людям це зробити практично нереально. Тим більше, що якраз "старші" тримаються за ці місця ну дуже міцно, хоч скаржаться на дітей, умови, здоров'я (або і все разом). А у молодих і бажання є, але...
@Magnit так, то і в ВУЗах таке, пенсіонери готові працювати за копійки,Ю аби тільки на пенсію не йти. Я звичайно "за", якщо людина хорошимий спеціаліст, і може добре робити свою роботу, але буває таке що тримаються любими способами, аби молодих не пропустити. Правда по школі де мала вчиться бачу що старші вчителі справді є хороші і дуже багато молодих гарних вчителів є. І так, в львівську школу влаштуватись вчителем важко, і навіть на ту зарплату, значить бажаючі є
Ото тут бардак, фуфуфу)))) спробую відволікти. Вчора прочитала що жінка, що має рекорд по дітонароджуваності (чи як то правильно буде)))) народила 69 дітей!!!!Росіянка, до речі. Але в неї було багато двійнят\трійнят і навіть чотирнята (ну не знаю як правильно)))). Цікаво, чи вона пам"ятала всіх своїх дітей і розрізняла?))))
Уявіть собі тепер що в когось з тих дітей весілля. Так тоді 69 гостей забезпечено))) а ще їхні чоловіки/дружини..а ще їхні діти....короч, гулянка людей так на 300)))) Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
Ой, в моєї похресниці в школі вчителі були - і сміх, і гріх: інформатику викладав фізкультурник, бо на той час чи не єдиний на селі мав комп"ютер, а англійську викладала вчителька німецької - можете собі уявити, який рівень знань вони могли дати, хоч як би та дитина не хотіла вчитись. Мама потім як віл гарувала, щоб в інституті репетиторів оплатити, звичайно, то вартувало того, але здоров"я їй відчутно підірвало. Стосовно того, що на селах більше дітей у сім"ях, так в моїх родичів по двоє-троє дітей, хоча їх у мами було шестеро. Та й то троє в тої з сестер, яку колись кинув хлопець з дитиною, потім вона вийшла заміж за канадського українця і в тому шлюбі народила ще двох. Ну і мушу визнати, їхнім дітям дісталось набагато більше батьківської турботи, ніж свого часу їх самим. Ой, щось мені згадався анекдот про жінку, яка переплутала контрацептиви із заспокійливими, і тепер у неї двадцять дітей, але їй до лампочки.
Про багатодітність, село, школи і алкоголізм. Всі персонажі моєї розповіді - мешканці одного села. Сім'я №1. 11 дітей (наймолодшій станом на зараз 20 років). Всі закінчили школу, всі дівчата (а їх 6) вчилися в якихось училищах, коледжах. Хлопці, здається, жоден. Наймолодший відслужив в АТО майже рік, обгорів в БТРі, зараз вдома Але всі роботящі, мають купу землі - поля, городи обробляли всі разом. Зараз, коли більшість вже одружені і мають свої сім'ї, всі з'їжджаються батькам і молодшим (тим, хто ще живе в батьківсткій хаті) на допомогу. Жили не багато, але й не бідували. Крім землі - корова, крілі, свині, кури, качки. Мати тих дітей постійно підскаржувалась, що чоловік "пияк", але як бачите - раду собі дали. Сім'я №2. Він був один в сім'ї. Про батька не скажу, бо не застала його, мати старалася зі всіх сил. Зараз він одружений, має 4 дітей. Ледащо, якого ще пошукати треба. Живуть бідно, дуже бідно. Жінка між поголами виривалася на роботу - то прибиральницею в магазині, то десь в найми до фермерів йшла. Йому все підходить. Не п'є. Але то вже тепер. (після того, як по п'яні попав в якусь бійку і його трохи пришибли). Раніше пив сильно. Сім'я №3. Він - росвесник того, що №2. Дітей 3 (було б 4, але одна дитинка померла в пологах). З бідної сім'ї. Їздив на заробітки. Повернувся, зайнявся розведенням свиней. Відремонтував і "прокачав" батьківстку хату. Вибудував свинарник, як кажуть старші люди, "як за колгоспу були". Не п'є. Сім'я №4. Йому десь біля 40-45. Дітей 4 (від 3 до 22 років). Сам теж з багатодітної сім'ї. Не п'є. Разом з братами займається покрівельними роботами. Але й не цураються й чорнових будівельних робіт. Ясно, що крім того ще гоподарка-городи. Сім'я №5. Троє дорослих синів. Батько в свій час був талановитим скрипалем, подавав велікі надії, вчився в музучилищі. Але - вдома на станку ( не знаю, як правильно називається - таке , як міні-пилорама) відрізало йому 3 пальці. Музику довелося закинути. НЕ спився, працював в колгоспі, вдома має власний заробіток - столяр. Ясно, що городи, господарка. Грав з друзями на весіллях. Має 3 сини. Всі закінчили Політех. Старший одружений, має 2 синів, осів у Львові. Середній недавно одружився, лишився в селі, але працює у Львові. Молодший в аспірантурі. Їздить на стажування в Німеччину і ще кудись ( не пам'ятаю точно, то придумувати не буду) Сім'я №6. 3 сестри ( про батьків не дуже знаю). Старша, 37 років - закінчила медучилище, працює фельдшером в своєму селі. Одружена, 2 дітей. Середня - вчитель початкових класів, вчилася в Бродах, там вийшла заміж. Молодша - теж вчитель початкових класів. Вчилася в Дрогобичі. Працює в школі в селі. Здобуває 2гу освіту в УКУ. Серйозно займається волонтерством. Чим більше пишу, тим більше згадую таких сімей. Як бачите, всі вчилися в одній і тій же школі. Вчителі і колишні "сильні" і теперішні "ніякі" (якщо що - це іронія). Всі мали різні бази для старту. Але пиячив тільки 1. Це я все до того, що пора вже позбуватися стереотипу село-погана_школа-багатодітні-алкоголіки.
я нещодавно побачила приклаж як жінка з села перемишлянського району мати 6 х дітей любить своїх дітей. Її синочок попав в реанімацію і були ще також батьки які мають 1 чи двоє дітей. Вона виявляла найбільшу самопожертву за свою дитину - день і ніч сиділа під реанімацією і нічого не їла 12 днів і свято вірила в свою дитину попри прогнози лікарів. Інші батьки приходили періодично і наніч їхали додому. Я захоплююся тією жіночкою через її самопожертву. Я також люблю свою 3 донечку, але наніч їхала додому
@Svitlanka Еге-ж Але чомусь часто якраз бідніші і не дуже забезпечені народжують і двох, і трьох дітей Взагалі така дивна річ прослідковується - чим менше забезпечення, тим там більша народжуваність, і то всюди так. От як вони на це йдуть, що дадуть тим дітям?
Так багато хто користується фразою "дав Бог дітей, дасть і на дітей". Маю таких сусідів: ні чоловік, ні дружина не працюють, зате мають вже трьох дітей.
От вже не раз читаю у вас подібні фрази і не розумію, чого вам так залежить скільки в кого дітей. Вони у вас гроші просять? В мене кардинально протилежний досвід як у вас: в кого троє-четверо дітей, всі дуже свідомі, віруючі і порядні люди і причому, які добилися багато вже після статусу "багатодітної сім'ї". В нас у мами - троє. Тато в ті часи заробляв багато, але залишив нас, коли молодшій сестрі, навіть, року не було (хоч офіційно розлучилися років через 10). Мама переїхала зі Львова до своїх батьків. І тут в діда діагностують онкологію, всі заощадження на книжках пропадають, важкі операції, дорогі ліки, в прабаби - інсульт і стає паралізованою. Було важко, навіть дуже (добре, що брат зі сестрою того не пам'ятають). Але ми були завжди чисті, нагодовані і акуратно вдягнені і якби хтось сказав моїй мамі я б напевно сама чимось важким в голову запустила. Бо нам мама дала все, що могла на той час і навіть більше. І ті які колись теж тикали в мою маму, так як ви, тепер кажуть "Та тобі добре, в тебе троє, а от я ... (і тут у кожного своє)" До речі, в мого начальника (він датчанин, живе в Копенгагені) четверо дітей і от якось сказав "Не знаю нікого, хто б жалів, що народив багато дітей, але знайомий з багатьма, що жаліють, що у свій час не наважилися ще на одну. "