Кожному по заслугах,або рівень нашої зарплати

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем viltis, 29 Січень 2010.

?

Моя зарплата

  1. заслужено висока

    26,0%
  2. незаслужено низька

    48,5%
  3. а що це?

    25,5%
  1. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Ви знаєте, а я пам'ятаю, як вчителям (та і взагалі бюджетникам) зарплати взагалі не виплачували. Затримували так сказати. Страйкували. Ми по місяцю школу пропускали, потім відробляли. І що то дало?
    А я собі уявляю, якби зараз лікарі застрайкували, чи в пологовому чи в тій же поліклініці який би крик піднявся. Та вони ж клятву давали! Та як так можна!
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  2. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Дивіться, що ваш коментар, що теза "лікарі заробляють менше прибиральників, чи кого там" є такими стереотипно-узагальнюючими.
    Факт №1 - офіційна з/п у лікарів, вчителів - мала, з врахуваннями спецумов, чергувань, категорій - все одно мала. Факт №2 - бідні лікарі (і тим більше вчителі) є, і таких насправді багато. Висновки про протилежне робляться часто на одноразовому досвіді контакту з "прибутковими кастами". Те, що значна частина лікарів бере подяки (не говорю про хабарі, себто вимагання) - також факт. Розмір тих віддяк може вимірюватися як кількома сотнями, так і кількома десятками тисяч на місяць. При цьому всі однаково отримують титул "хабарників", які живуть за наші гроші. Проте, я б не рівняла того, що якийсь дільничий "нашкребе" собі 300 грн за місяць із сумами, які на порядок вищі за з/п, але ж, все одно, всі так собі припускають, що він же не на з/п живе, на то ж не проживеш...(Примітка: щоб мене правильно зрозуміли, я цього не виправдовую, просто намагаюсь проаналізувати). Стосовно хабарів за місце: логічно, що частина знає, що потім "відіб'є", але частина людей влаштовується, не прораховуючи дебет-кредит - просто, щоб була робота, а багатьма оця оплата за місце сприймається за норму по багаторічній звичці, люди готові дати гроші, просто, щоб прилаштуватись (так само є з освітою, бо у нас люди ще дуже мало рахують, чи зможуть вони відробити свої капіталовкладення з певною освітою, тому платять, "аби було"), інші - бо хочеться працювати саме лікарем, а не ким-будь, статус. Я особисто часто зустрічала людей із високим родинним достатком, працюючих в держустановах - вони за ті з/п не живуть, тобто можуть собі дозволити отакі "статуси". Це все підгодовує оцю практику працевлаштування за хабар.
    Але також я бачу, що молоде сьогоднішнє покоління вже значно більше думає, чи варто влаштовуватись на задрипаних скількись-там ставки за скількись-там зарплати+"подяки" - на моїй дільниці вакантне місце сімейного лікаря вже...5 років вже.
    Стосовно страйків - @jylanda, так у нас всюди не фонтан, не тільки в медицині чи в школі, багато страйкують? Не страйкують, бо, по-перше, не навчені. Не навчені відстоювати свої права, десятиліттями зацьковані і звиклі отримувати по голові за найменшу незгоду по кожній дрібничці. Це не так за один день чи один рік лікується. Особливо, враховуючи, що по голові і далі перманентно луплять. Тому мене дуже зачіпає, коли критики раді старатись - кричати, що треба самим за себе постояти, і самі ж винні. Реально, це перекладання з хворої голови на здорову, це не може бути одностороннім процесом, коли великі сили проти тебе, а ти - маленька, сама винна, що не можеш побороти, це створення ілюзії, що все в твоїх руках, а що не так - то сама собі не допрацювала, тобто мало того, що ті всі умови праці - знущання саме по собі, так ще й з почуттям вини....По-друге, наші люди не вміють домовлятися, кожен прикриває свою д... в критичній ситуації, нема такої соціальної довіри, ти не можеш покластися на своїх колег, нема такого, щоб досягти загального добра, кожен пожертвує (чи хоча б ризикне) чимось особисто своїм важливим..., тобто такі люди є, але їх недостатньо. Ну і по-третє, так, нема, звичайно, однорідної зацікавленості в страйках, бо декому таки добре є, і думаю, таких кому добре, якраз більше в вищих, керівних ланках, які і дають "по голові" нижчим, про що я вже писала. Це мій узагальнений досвід поведінки в колективах з нашою ментальністю, я це бачила ще в школі, і далі - скажімо навіть так, - я ще не бачила колективу, де б так не було.
    Тому, це така комплексна і багатогранна проблема, яка не вирішується "одним кліком" - не давати віддяк/пострайкувати/підняти з/п...так, є правильні стратегії, але те, що раптом все може стати супер добре - ілюзія, якою обманюється багато людей, далеко не всі готові (і взагалі усвідомлюють), що для того, щоб вилікуватись, потрібен болісний і тривалий процес лікування, від якого кожен з нас, може бути зовсім не в захваті, і лікар, і пацієнт.
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  3. jylanda

    jylanda занууууда

    @Mansikat про один клік я не говорила, йшлося про те, що аж ніяк не паціент має оплачувати чиїсь розрахунки і помилки у виборі місця роботи і т.д. Бо пояснювати хабарництво тим, що зарплата мала і лікар чи вчитель зле підрахував прибутки даючи шалений хабар за своє місце, ну то вже мені вибачте. Є чимало професій де зарплата не дуже і вища, хабарів і можливості отримати віддяку немає, але коли та людина потрапляє до лікаря, чи вчителя і від неї вимагають, то вона має звідки взяти? Йти когось грабувати і пояснювати це тим, що зарплата мала?
    Розумію, що проблема складна, але отакі пояснення і прибіднювання, що йой, мусить брати хабаря, бо зарплата недостойна, то є заохочування до поглиблення проблеми. Людина не шукає як боротися з проблемою, знайти вихід, а просто собі заспокоює совість відмазкою, як існує вже роками. І про перекладання з хворої голови на здорову, то власне так я можу назвати прикриття хабарництва фразами про малі зарплати. Депутати теж вважають, що мусять вкрасти, бо зарплата не дозволяє жити так як того вимагає статус, то їх теж треба обняти і пожаліти?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  4. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    От мене дивує: чому на нову поліцію гроші знайшлись? чому суддям зараз по 320 тисяч платити будуть? і не за те, що вони перепрацьовуються, а за те, щоб хабар брати не закортіло?
    чому міністр Гриневич про квартирні дитячі садочки думає і про те, щоб школярам дозволили писати олівцем? Чому вона не б"ється головю об всі двері, щоб вчителям збільшили зарплату? Чому вона не наводить як аргумент -- більшість країн, де педагог -- забезпечена людина? Чому у сіністерстві охорони здоров"я думають лише про відкати від ліків-вакцин-дерзакупівель? Чому не пояснять верхам, що як лікарі застрайкують -- півУкраїне вимре. Бо як поліцейські застрайкують -- то ще дамо собі раду, не одна сотня самооборони у часи Майдану була. А як лікарі? Це просто потрібно фанатика своєї справи у ті кабінети. Але де таких взяти? Ініціативних не люблять. Як мені колись казали: що гірше дурня? дурень з ініціативою...

    Може поріняння не зовсім вдале, але я от п"янки на роботі не могла організувати з нагоди професійного свята, бо більшість або по кучкам розбіглась, або казали: нафіга, там через пару днів шеф корпоратив влаштовує, от тоді і відсвяткуємо. Отак кожен за себе, кожен у своїй нірці. А коли хтось один вискочить - то на нього всі дивляться, як на дибіла
    --- дописи об"єднано, 8 Червень 2016 ---
    і насправді скільки би нам лапші на вуха не вішали, що дєнєг немає, дефіцит і все таке -- бабла є дуже багато, просто його не дають. Знову про тих суддів не можу заспокоїтись: як удержаві із пенсією і мін зарплатою у тисячу гривень може бути зарплата 320?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 2
  5. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    не застрайкують. от атвічаю. не страйкували 25 років, то і тепер не почнуть.
    Ви самі відповіли на своє питання.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    це зовсім не значить, що нема бажаючих.
    Я жила на квартирі з дівчиною, яка хотіла влаштуватись в школу. Місце було вакантне, але без хабаря не брали її.
    --- дописи об"єднано, 8 Червень 2016 ---
    а що з цією тезою не так.
    Як я йду в поліклініку, то я там сама за себе. А як пробувати крок вправо, крок вліво, то вони прямо зграю всю кличуть включно з санітарками.
    тобто я за них маю страйкувати, чи що?

    я голосую гривнею. Йду в офіційно платні заклади. Але це я маю щастя, що мало хворію і можу собі таке дозволити. І до того ж плачу два рази. Перший раз податками, а другий в касу.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

  8. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Ну значить, як мінімум, нема бажаючих йти на таке місце за хабар. Про що і йшлося:
    Я трохи не про те. По-перше, я не кажу хто і що мав би робити (а страйкує кожен сам за себе і за інших зі спільними інтересами, звичайно), я в своєму дописі намагалась проаналізувати існуючу ситуацію, дивлячись на різні аспекти, і з різних сторін - чому є так як є, і чому багато з популярних гасел, як виправити ситуацію в медицині і в школі, які люблять транслювати наші люди, зачасту є поверховими, обмеженими. Тому і вважаю, що теза "раз не страйкують - значить їм добре" не відповідає дійсності. Основний мій посил, стосовно цієї теми:
    Це як скасувати столітнє рабство, і щиро дивуватись, що вчорашні раби і далі поводяться як раби і питають інших, що їм робити. Та ще й висміяти їх за слабовольність і слабкохарактерність. А якщо ще й сміється той, хто цих рабів ще вчора нагайкою поганяв. Це якось жорстоко, мені так видається. Це психологія жертви, якій насильники нав'язують стійке почуття вини. Тобто, коли факт насилля виправдовується лиш тим, що проти нього не було висунуто протесту (а погодьтесь, що у нашій державі це дуже розповсюджена тактика поведінки). Ти не кричав, тому я тебе бив (мав право, бо ти не кричав). Це називається тиранією. А ми бачимо вину лиш тих, що не кричать...
    Це все не відміняє того, що кричати варто, це просто так я бачу цю всю картину.
    Так, я розумію, що така сила розуміє лише мову сили, тож треба вміти за себе постояти. Комусь пощастило, і він того навчився з народження (а чи багато таких в Україні?), а дуже і дуже багатьом для цього треба забути про свої синяки і шрами, і навчитися "ходити" не в рочок, а в 50 чи 60...не можна розглядати існуючий стан речей без контексту історії. І питають, чому ж не страйкують...
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    ))) це хто їх поганяє. Ті хто хабарі носять.
    вас занесло кудись дуже далеко в альтруїзм. Альтруїзм - це дуже хороша риса, тільки тоді її треба застосовувати до всіх учасників процесу.

    ви робите жертв з людей, які свідомо знаючи ситуацію, підписались на неї. В рабів інша ситуація.

    я і далі питаю. Молоді йдуть в систему, знаючи що їх там чекає. Можуть не йти, можуть страйкувати, можуть створювати альтернативи. Так система закостеніла до бетонного стану, але бетон розсипається і тим швидше чим більше його бити. Від погладжувань ще сто років простоїть.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  10. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    ну, знаєте, носити хабарі, і при тому бідкатись, що "вони зажерлись" - то взагалі окрема історія, і я писала не про те.
    може трохи занесло в аналогіях, а так - то це один (лише один) з аспектів, які я вловлюю цій темі. Просто так вже вийшло, що яскраво висвітлений мною)
    Абсолютно згідна, на те хіба й надії у нашій державі. От то треба критичної маси таких молодих, щоб той бетон лупили, а ті, хто в бетоні давно закатані, то серед них лічені одиниці знайдуться таких, що будуть бетон колупати зсередини.
    Повторюсь, я просто аналізую картину. Користуючись запропонованою вами аналогією, я намагаюсь оцінити сучасний стан цієї бетонної споруди і шанси/ризики їй бути зруйнованою/перебудованою) Якось так. Без лозунгів як кому треба робити.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. AdFeja

    AdFeja Навіжена фея

    про пологовий не скажу, але ОФІЦІЙНА ставка хірурга вищої категорії - 2800 грн. (я про це писала)
    --- дописи об"єднано, 10 Червень 2016 ---
    Просто з’являться кошти не на 6 міс. оплати зп, а, припустімо, на 9. Бо за офіційними даними, з бюджету виділені кошти на зп медиків на 6-8 місяців, далі - самоокупність.
     
  12. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Свіжі новини:
    У Львові відбудеться масове звільнення лікарів і медпрацівників. В межах оптимізації седичної галузі.

    Лікарів будуть звільняти без тестів чи іспитів, – директор Лікарів будуть звільняти без тестів чи іспитів, – директор - DailyLviv.com

    У межах оптимізації на Львівщині з медзакладів хочуть звільнити 6 тисяч людей

    Чому?

    "Майже 30 відсотків лікарів, які працюють у Львівській області, – це пенсіонери. Після, так званої, оптимізації медичних закладів, їхня кількість збільшиться.

    Такі прогнози зробив сьогодні, 13 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Як оптимізують медичні заклади на Львівщині: результати і проблеми”, що відбулася у Львівському прес-клубі, заступник голови Українського лікарського товариства у Львові Андрій Іванців.

    На його думку, кваліфіковані лікарі та медсестри не захочуть працювати в Україні за сто доларів на місяць і знайдуть можливості виїхати за кордон."


     
  13. AdFeja

    AdFeja Навіжена фея

    Кваліфіковані виїдуть, старі, які ще можуть лікувати, будуть звільнені, навчити молодих не буде кому, а хто ж тоді працюватиме?
    І це говорить той самий Чечотка, який відверто признався, що живе не на зарплату...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    я колись також цікавилась, як влаштуватись в школу - вакантних місць не так уже і багато, більшість тримаються за посаду зубами. Ну і без хабаря також важко влаштуватись :sad:

    це в будь-якій професії. Хто мудріший - на того знаходиться попит закордоном.
     
  15. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Дівчата, розумію, що ніхто не скаже, яка в нього з.п., але, поділіться своїми роздумами на цю тему - яка , на Ваш погляд, середня з/п львівянки? Або на яку з/п особисто б Ви виходили на роботу чи то вважате для себе прийнятною? Беремо нормований робочий день, вихідні/відпустки/лікарняні - все офіційно.
     
  16. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    ну не думаю що є смисл усереднювати, все залежить від спеціальності. Знаєте,. як в бородатому анекдоті - "Хтось їсть м’ясо, хтось — капусту. В середньому українці їдять голубці".
     
  17. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Я би рахувала так: комуналка + дорога + харчування + поточні витрати на роботі (наприклад, дні народження, спільні походи з колегами) + одяг періодично (бо на роботі будь в чому не будеш працювати, треба виглядати відповідно). За моїми підрахунками треба щонайменше 5 тис ЗП.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  18. AdFeja

    AdFeja Навіжена фея

    В школі, де вчиться моя дочка, посеред року шукали вчителя світової літератури, знайти не могли дууууже довго. Під кінець року знайшли таку, що вже розірвали контракт...
     
  19. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    ще би дитині щось купити? нє? на відпочинок відкласти))
    і як можна виводити щось середнє? напишіть хоча б професію, посаду на яку претендуєте?
    мене, наприклад, теж цікавить, який середній заробіток головного бухгалтера у Львові))
     
  20. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Та наразі ні на що не претендую.
    Ну є ж якась статистика? Я розумію, що є жінки, які заробляють 2000 грн/міс., а є такі, що 100 000/міс.
    Недавно мені озвучили середню з/п по Львову - 5000 грн. Не знаю, наскільки достовірна інфа.