я по своїй професії дуже тісно пов'язана із законодавством і дуже часто (майже завжди) замічаю що якби закони виконувалися то би жити стало краще. Одже наш МОЗ говорить так Наказ від 31.07.2006 № 529/49 Про затвердження галузевої програми "Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2006-2010 роки" де написано а також Наказ від 04.08.2006 № 540 Про затвердження принципів підтримки грудного вигодовування, критеріїв та порядку оцінки закладу охорони здоров'я на відповідність статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини" де в анкеті для оцінку закладу охорони здоров'я на відповідність статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини" є запитання Більш грунтовно з наказами МОЗУ по довгогодуванню можна ознайомитися тут Аналіз наказів МОЗУ (ГВ після 1-го року) Вартує прочитати: Как избегать споров и реагировать на критику о кормлении грудью. Як довго годувати грудьми: Грудне вигодовування дітей віком 1 рік і більше. Навіщо? Годування після року как долго кормить грудью? ФАКТЫ О ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОМ КОРМЛЕНИИ ГРУДЬЮ время отлучения ребенка от груди Естественный возраст отлучения от груди Когда наступит инволюция? Завершеня ГВ Отлучение от груди (1) Отлучение от груди Отлучение Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит? Отлучение ребенка от груди (часть 2) прекращение кормления грудью - практика отлучение ребенка от груди Как долго кормить грудью? Естественное отлучение Отлучение от груди. Как? Коли закінчувати ГВ по Біблії ГВ в Християнстві Библия о грудном вскармливании. Святые помощники матерей
Так я ж про те саме! І Комаровський про те ж. А стосовно тата у всьому процесі, то Комаровський з другого боку каже, що тато перший добитчик (не знаю як укр.) і що його активно треба залучати до всього, що стосується дитини. Тобто татові не тільки дати по максимуму, а й по максимуму з тата взяти. Дурниця. Вибачте.
Це не та тема. Тут про ГВ, а не про Комаровського. Я його передивилася вздовж і впоперек, і мені, в принципі, мало цікаво, що і хто думає про мої висновки з його слів.
але я насміялася, ледь дихаю) @Orman а не бажаєте виділити мінуточку і почитати статтю Комаровського?! може якийсь занавєс відкриється, і пазл складеться) ось, Lasti, ось саме цей допис можна в Золоте яєчко, або хоча б в Аффтар з ГВ є факти, дослідження, прописні істини, чесно, нема про що сперечатися, не довіряєте нашим спеціалістам, читайте іноземну авторитетну літературу, результати досліджень направду, якісь свої труднощі і проблеми виливаються в непотрібні суперечки, все стопіццот раз вже перетерто, все буде гуд, всі ми хороші мами і для настрою, скоро у всіх кінотеатрах)
Ну що значить "біологічно не доцільне"? Природою передбачено, що мама помаже цицьки зеленкою і скаже, що там буба і молока нема? Моїй одній знайомій педіатр сказала давати дитині суміш ще до 2,5-3 років (він був на ШВ), бо дитина не їсть стільки різноманітної дорослої їжі, щоб отримати з неї все, що потрібно.
Ні, не нормально. Коли батьки дитині не дають їсти, коли та просить. Але я таких не бачила. Якщо Ви таких знаєте - спілкуйтесь з ними. Не варто тут на форумі поширювати власні вигадки на всіх. Ні, не достатньо. Більше того, його коментарі і рекомендації часто суперечать протоколам і наказам МОЗ, вже не говорячи про ВОЗ. А цими документами взагалі-то регулюється практика працівників медицини.
При чому тут одне до другого? Якщо мама знайде спосіб закінчити ГВ, коли вважає за потрібне, то так і має бути. Мама вирішує. Біологічно недоцільно означає, що дитина в віці більше одного року повинна їсти те, що їдять в сім"ї. Грудне молоко вже не задовільняє енергетичних потреб. Я приводила цитату. Моя дитина не їсть лише кефіру, йогуртів, сметани. А все решта, як доросла людина.
Вже є переклад українською: Лише тому, що варіантів не так багато. М*яко і поступово забирати годування, спостерігаючи за реакцією дитини - спочатку проміжні денні, потім на сон денний, потім на прокидання, потім на ніч, потім нічні, в самому кінці ранішнє прикладання.
танєвапрос))) якщо будь-яка, відмінна від прийнятої тут, думка так сприймається - на здоров"я потішайтеся.
Як на мене, "біологічно недоцільно" означає, що в дитини немає біологічної потреби. Але ж вона є тому тут в цитаті Комаровського просто використання гарних слів для підсилення ефекту але ж не всі діти їдять, як ваша, нє? --- дописи об"єднано, Jun 9, 2016 --- А що в тому не нормального?
В мене є на це своя думка, але я більше тут її не озвучую. Мам, які вирішили в силу певних причин згорнути ГВ, підтримую. Це справа мами, а не ВОЗ, форуму і т.п. І в цю тему мама приходить за підтримкою, а не за повчаннями. Йду звідси.
Ага. І, якщо мама хоче згорнути ГВ, "бо в тому молоці вже нічого корисного нема", а дитина при цьому дорослої їжі їсть як горобчик, та і педіатр радить і сусідки на лавочці біля під'їзду "забери цицьку, дай дитині манки" старші ж люди, з досвідом, дітей виростили, годували тільки до трьох місяців, і ще прийде сюди і прочитає, що таки так, то є НЕ НОРМАЛЬНО, і ГВ згорне, а дитина таки їсти не почне? Що тоді? Підтримка таки різною має бути.
Я теж підтримую мам, які мають вагомі причини згорнути ГВ. Думка Комаровського, вихід на роботу, проблеми з вихованням чоловіка або інших родичів, порада сімейного лікаря і купа інших поширених причин для мене не є в списку вагомих. А левова частка моїх знайомих, які відлучали в рік, якраз на думку цього світила посилалися. Нема нічого корисного, нема часу на чоловіка, треба бігти робити кар'єру - такі причини в моєму колі знайомих. Я не коментую, посто констатую факт, що якийсь лікар формує суспільну думку і шкодить не одній мамі і дитині. І йому за це гарно платять. В людей наніц пропало критичне мислення. І питаннях ГВ в тому числі.
Ну, помре, мабуть. Але я вам відкрию страшну таємницю - голодні діти їдять. Не від одної мами чула, що дитина без ГМ починає краще їсти. Рекомендація ВОЗ - ГМ покриває потреби дитини після року лише на половину. Цитата вище. І як мама дорослої дитини, яка виросла на коров"ячому молоці, скажу вам, що моя дитина ні чим не гірша від тих її ровесників, які цицькою годували. А чомусь в рази їх перевершує. Тому не в молоці діло. Просто я не є свідком секти грудного вигодовування. Відношуся до того спокійно. Хоча мєлку ще годую. На тім точно крапка. --- дописи об"єднано, Jun 9, 2016 --- Не піду, бачу... А в чому шкода полягає?
Я от про це вище хотіла написати, але "загубила думку". Чомусь я не "лізу в ліжко" ні до кого зі знайомих (не розказую, як їм спати: разом, чи окремо), не розпоряджаюсь нічиїми грудьми (годувати/не годувати/частіше/рідше...), а от кожна знайома мама, яка відлучила до року, або (максимум) в 1,3 мені обов*язково починає доводити, що я "в секті", або "якась неосвічена"... Кожна (кожна!!) має сказанути щось типу: "Годувала до 2,7?! Ну, сподіваюсь, наступну дитину ти годуватимеш менше!" Ну йо-майо... тож не вашими цицьками! Звідки таке несприйняття іншої точки зору?
Майже дослівно слова моїх свекрів. Тільки чоловік в цей момент головою хитав тихенько. З одного боку, мама не сильно в курсі як це коров*яче молоко вплинуло на здоров*я. А з іншого, не хочеться мамі дорікати, бо і так зробила найкраще з того, що могла, та і змінити вже нічого все одно не вдасться.
крім бздурів про ГВ і щеплення у Є.О. Комаровського ще є і хороші думки, за популяризацію яких особисто я йому дуже вдячна: віруси, атопічний дерматит, фімоз - корисно послухати чи почитати. І може статись так, що через тотальну довіру харизматичному лікареві матері перестануть перевіряти і співставляти абсолютно всю інформацію, яку він говорить. Усе приймати на віру і "за Комаровським". Відлучити в рік, бо Комаровський каже. От в цьому і могла би бути шкода. взагалі - ГВ - це ще і частина жіночої статевості мами, і - ладно, я це напишу, - частиною її статевого життя так само, як і вагітність, пологи. а в Комаровського зв'язок - прямий годуюча мама - "раба дитини", "тато незадоволений", спасітєпамагітє