Не знаю, які закордони ви маєте на увазі, але в Америці ми в основному так і ходимо, без запису. Бо до педіатра нашого нам дальше їхати. Тож йдем в поліклініку, що приймає в режимі живої черги. Найдовше, що чекали, то 45 хвилин на день подяки, бо було багато людей. В звичайний день хвилин 20 займає, щоб лікар тебе прийняв. А до педіатра лише на планові візити і прививки, записуємся за тиждень-два, щоб вибрати зручний час. Але то не безкоштовно, звісно, як в Україні. Загалом, мені американська система набагато комфортніша.
ви мамі дивуєтесь, а он форумлянки кажуть, що таки так мізерна зарплата, і шо ж поробиш . Страйків не видно лікарів з пологових (ну бо одні пологи=зарплата). Значить вистачає. Чомусь в жінки, яка народжує ніхто не питає яка в НЕЇ зарплата і чи є взагалі. он в Луцьку всі так їдуть, і пологи там дешевші і природніші. це прямо кошмар для львівської породіллі "чергова бригада". Два рази їхала на чергову. Пологи пройшли природніше ніж у 90% форумлянок, які домовлялись. --- дописи об"єднано, Jun 7, 2016 --- уявні, напевно всі закордони змішали, вивели середнє неарифметичне і самі себе лякають
@Orman США і Франція, де живуть наші знайомі. Там теж люди по різному обслуговуються, звичайно. Цьомцьомка - продовжувати хабарі я звісно не пропоную і тут вже писала що взагалі лікарям ні за себе, ні коли з дитиною ходжу нічого в кишеню не даю, і в мене нічого ніколи не вимагали (може щастить, але попадаю все на нормальних). Але про пологові то таке, що хіба всі перестануть платити і тоді може лікарі вийдуть на страйк чи щось зміниться. Бо за їх офіційну зарплату ніхто не захоче там працювати, а люди з покоління в покоління навчені що "треба домовлятись" і "треба віддячити" . Це можна побороти страховою медицинео, і тоді як Капучінка писала жінка буде народжувати у чергових бригад. Або приватно домовлятись з конкретним лікарем чи платити чималу суму акушерці (доулі). Медичні послуги це теж платні послуги (бізнес), і в нас так колись все одно буде.
Цікаво яке? Хіба в нас є поділ на касти лікарів? Нижча каста працює в поліклініках, а вища в пологових/лікарнях, тому їм треба платити додатково, а ті обійдуться зарплатою? Дивна логіка, як на мене
Дякую тим, хто намагався мені пояснити, як лікар ходить до кватрирах. Я то знаю. І зла я була не тільки за те, що лікаря дочекалася лише через 7 год. після виклику, а й за те, що не відмінили денний і не записали вечірній. При мобільних то не проблема. Не знаю, в якій саме Європі, але в Німеччині - Т привід, особливо в маленької дитини. Мені так коліжанка розповідала, яка там живе. В мене ще маленька дитина, якій неможливо пояснити, що чекаємо лікаря - вона мало з того, що капризує, бо Т висока, то ще й спати хоче. Не вкласти - тільки нашкодити хворій дитині. І от чесно, дивлюся я на тих поліклінічних педіатрів - байдужі, що просто страх. Ні шось толком пояснити, ні порадити. Треба шукати приватного.
Не всі. У нас Сихівська поліклініка, але наші лікарі у відділенні сімейної медицини у 8 лікарні -- там мене 70% лікарів влаштовує. І як викликаю -- то і до лікаря дзвоню, і в реєстратуру. Якщо щось серйозне -- то я швидку викликаю, але і лікарка швидко прихордить. Колито малу обсипало -- дзвоню лікарці, то вона за 15 хв приїхала. Навіть не казала в реєстратуру дзвонити -- сама виклик оформила. Тому шукайте свого лікаря у поліклініці (якщо ваш дільничий не підходить, можна напсиати заяву і обрати іншого). Бо все ж таки лікар із поліклініки більшу відповідальність несе, ніж приватний, хоч там щось переживає, бо то його дільниця...
Абсолютно солідарна . 4 поліклініка на Сихові. Дільнича ( Данилишин) дуже хороша й завжди приходить. Медсестра Наталя теж прекрасна. Завжди все пам'ятає все за моїх дітей, хто, що, коли й чим хворів. І я НІКОЛИ їм нічого не ношу й не приплачую. Деколи можу прихопити просто так, якщо щось пекла сама, длмашню випічку. Але таке раз в рік буває))).
А в якій саме країні? Повірте, Європа велика і в кожної країни своя медична система. Я от живу у Австрії, тут є 2 поняття: 1) виклик швидкої (лише у випадку коли треба реанімувати людину - приїжджають реанімують і доставляють у лікарню. Але вони лише вміють реанімувати, в іншому випадку доведеться оплатити круглу суму лише за доставку у лікарню). 2)виклик дежурного лікаря (з тим не стикалась, але лише він здійснює огляд і дає якісь рекомендації). Австрійці мені рекомендували у критичних ситуаціях викликати таксі і їхати у лікарню, оскільки саме там знаходяться хороші спеціалісти, а не тому що у них немає дежурних лікарів.
Воно то добре коли можна довіряти всім лікарям. Але от, наприклад, є лікарі до яких я не хотіла б попасти на пологи, ну і я домовляюся з тим кому, якщо можна так сказати, довіряю. Якби такі послуги офіційно були б дозволені, то звичайно проплатила все через касу. Ну але маємо як є, наразі. І якщо лікар іде до мене вночі і не в свою зміну, то таки маю я йому за це віддячити.
Поки в мене було 1-2 дітей -- то наша поліклініка була на Пасічній і все не могли нашим новобудовам лікаря призначити, весь час змінювались... То ті лікарі зі таким стогоном до нас приходили, що змучились йти-їхати, що той наш район їм в напряг... То я майже завжди давала 20 чи 50 гривень (це коли діти не сильно хворі, бо як сильно -- нічо не давала). А коли 3 дитина з"явилась -- вони перестали брати, категорично відмовлялись, і в поліклініці, і вдома, і "швидка" не брала. Тож у Сихівську поліклініку я перейшла уже багатодітною. і зі знанням, що у мене не беруть -- тому й не даю. Там у нас був лікар-мужчина дуже класний, то чоловік йому міг пляшку дати, а я інколи цукерки сунула, бо він завжди мав у сумці дорогі цукерки і завжди дітям їм роздавав. А щоб платити -- то ні
а якщо хороша зарплата - то що, "ділитись" ? це було риторичне запитання. --- дописи об"єднано, Jun 7, 2016 --- а "невіддячувальна" я роблю так, щоб мені нічого позакомпетенційного від лікарів не було потрібно. Тобто, йду в час прийому, по запису або в чесній черзі, зі всіма документами і нічого для себе не прошу "понад", і нічого мені не треба "на вчора". В стаціонар - за скеруванням, за пропискою. це не про пологовий. Нині лаборантка в поліклініці така вся в натяках: "Ой, ну цей аналіз крові треба ж добре зробити". А сечу принесли 09.58 при тім, що до 10 приймають - вже вигляд такий, наче до них прийшли додому. Я тих натяків не бачу. 10.02 я б вже і сама не здавала, бо думала би, що "варто віддячитись в такому випадку" - а віддячитись для мене неприйнятно.
А я зіштовхнулась недавно з таким -- малюк пішов у садок і коли він хворіє, то потрібна довідка про відсутність. Консультуємось і лікуємо малого ми приватно, а от довідку мені таки тре з поліклініки. Тому я приходила і повідомляла, що синочок хворий. Коли одужував, то приходила з ним по ту довідку. І от за якимось 3-4разом якось дивно на мене при видчі довідки реагували... А потім знайомі мамусі мене просвітили - що то тре 10-20грн. за ту довідку дати !!!! Я й не збираюсь. І мабуть вони таки змирились, бо фиркають вже менше , просто пише, мовчки.
Та я так само роблю, але часом треба доброго лікаря, бо здоров'я це таки важливо. І дзвоню, і домовляюся,і йду не в свою поліклініку, ну і, відповідно, розраховуюся. Цікавлюся, звичайно, чи не пииймає він десь приватно, ну а якщо ні, то ні. --- дописи об"єднано, Jun 7, 2016 --- Ну і в поліклініках чомумь дуже часто сидять люди, які без поняття, що вони там мають робити. Реальних хороших спеціалістів там таки мало. А нащо мені той, хто не розуміється, чи не знає? От, наприклад сімейна в нас м'якокажучи не дуже компетентна. Ну я можу іі безкоштовно викликати, чи до неі йти, але чи варто? Таки надаю перевагу виклику педіатра приватно.
Це в нас люди так вчать. Наша дільнича навпаки, як я робила виклик, то само собою дітям довідку виписувала без питань. Було, що діти не сильно хворіли, але мали соплі/кашлі, я дільничу не викликала, а як минали ті три дні в садочку, що я не водила дітей, і треба було або вести в садок, або довідку, то дзвонила до дільничої і питала, що робити, чи дзвонити в садок, щоб мені поставили день, то навпаки вона казала, що не треба, вона без проблем напише довідку в садок, щоб я не платила лишні гроші за день, в садку. Їй ніколи нічого не давала. А ще як ми приїхали з пологового, то була субота. Дільнича до нас в неділю не змогла прийти, прислала медсестру. Я хотіла було дати пару гривень, бо все таки в неділю (не робочий день) медсестра прийшла. То вона категорично відмовилась.
@svoybox я тут про себе пишу за пологові, а про те як абсолютна більшість людей мислить Звичайно, що це не правильно що за пологи жінка має з якоїсь радості платити купу грошей при "безплатній медицині". Та просто в поліклініках то не так критично, а от на пологи, на операціях лікарі і люди просто настроєні що так має бути, з отим домовлянням, напевно тому що ніхто не хоче ризикувати своїм здоров"ям, ну і реально - за ту офіційну зарплату охочих бути хірургами чи приймати пологи було б менше. Думаю тут всім все ясно. Ясно, що і тим, і іншим лікарям потрібно нормальні реальні зарплати. І тоді паралельно щоб люди міняли свідомість в тому плані, бо виходить що люди самі і сіють то хабарництво.
в мене і щодо операцій ідентичний досвід та ідентичний підхід. Або оперуюсь в приватній клініці і оплачую рахунок, або в державній за скеруванням, за місцем прописки і купуючи всі ліки, але без жодних віддяк. щодо пологових - маю досвід безкоштовного КР. А з наступними дітьми якщо буду народжувати в пологовому - то без домовлянь і не факт, що у Львові. --- дописи об"єднано, Jun 7, 2016 --- відпочатково бідні мінусячі, з тих пір, як дали купу грошей "за місце". відробляють, бідаки --- дописи об"єднано, Jun 7, 2016 --- в поліклініці теж багато жінок платять щоразу за візит підчас обліку вагітності. або - ті, хто не належить до цього лікувального закладу за пропискою - платять всім і вся в той час, як могли б просто написати заяву на обслуговування і відвідувати лікарів тут на законних підставах. важко буває вистояти, коли гроші вимагають, ще і в стаціонарі. Але надто багато випадків, коли ніхто навіть не просить і все одно дають. А тих, хто дає "щоб не гірше від інших бути" або скаже мені, що мене лікують за гроші інших пацієнтів - стережіться, забилам би