В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Облік абсолютно всіх витрат ведемо з березня 2015 року. Але сама не додула, мусіла аж передерти з досвіду @arushka (ну да, ну да, зачепили мене за "живе" оті чоботи ), що сам облік без бюджетування немає змісту. І бюджет на листопад складала якраз після аналізу витрат за попередні періоди. В мене, судячи з попередніх періодів, ситуація така ж. Єдине, не знаю, як буде в зимовий період, коли поживне і корисне харчування може потягнути більше коштів, бо нема всякої зелепцюхи і тому подібного.
Тільки почала вести підрахунки. Найшла для цього зручний додаток на андроїд Finance PM Finance Manager – Програми Android у Google Play, та простіша програма "Журнал витрат" в playmarket є Надіслано від мого HTCONE, використовуючи Tapatalk
я маю зелену цибулю від осені до весни, в балконні ящики після літніх сурфіній-петуній і т.д. саджу цибулю (сіянка, чи як вона? дрібна така). Хітяра зими - квашена капуста, якщо зробити виварку восени, вона не так дорого виходить, а готувати з неї можна всяке-різне-кольорове. Гарбузи, якщо є де тримати, шикарно живуть навіть до лютого. Базилік росте в мене вже років 3 Дівчата, підказуйте ще ідеї, як взимку здешевити їжу?В когось один досвід, в когось інший, разом зліпимо щось найбільш ефективне
Гарбузи в мене теж зберігаються до весни (вони хочуть сухе місце і тепле, і щоб один до одного не доторкався), з них багато страв готую ( крем-суп, каша, в випічку, запіканки). Можна також їх морозити ( кубиками нарізати, або розварити в пюре). Сир домаштій теж заморожую, підходить мені в сирнички, запіканки і до вареників. Так само заморожую овочі : перець, цвітну капусту, броколі, кабачок, (кубиками і натертий на пюре (до дирунів даю), баклажан, помідори (розварюю і заморожую в пластикових стаканчиках), штарагівка (варена), і свіжу ясько- фасольку теж морожу (потім дуже скаро вариться), зелень. Квашена капуста само собою, смачно і корисно. Буряк мариную - до борщу, зручно і швидко. Ну і сушу шипшину, різні трави (м'ята, чебрець, лісова суниця з ягодами) для чаю. Горіхами теж запасаємся, зимою вони дорогі. Ягоди різні теж заморожую, морозилка мене так виручає зимою.
трохи незрозуміло, як так вийшло, бо ж пишете, що відкладати на щось варто, коли обов'язкові конвертики вже заповнені, а то толку з відкладання, як потім звідти прийдеться забирати, щоб купити, скажімо, харчі. так само, як і харчування - є певна стала сума на місяць, от, правда, такого, щоб в тому конверті в нас затримувалось з місяця на місяць - немає (ну то вже від конкретної суми швидше залежить), але мені б хотілось, щоб оця, і ще деякі статті витрат формувались отак: щомісяця певна сума вноситься, а витрачається рідше - для подарунків, відпусток добрий такий підхід, типу завжди є запас. вже дівчата багато з цього приводу написали, воно десь +/- за довший період часу все одно на одне середнє число виходить: цього разу риба, наступного місяця чай-кава-олії, і так далі, головне, на мій погляд, не захоплюватися аж надто запасливістю, а реально розраховувати свої фінансові сили: якщо знаєте, що після тієї купівлі риби ви просто будете доїдати м'ясо з морозилки до кінця місяця - то ок, а якщо реально потім на хліб з молоком не вистачає, то, значить не настільки є фінансові можливості до таких "оптових" закупівель. Взагалі, от так зі свого досвіду - в нас в харчуванні є така певна сума, яку ми знаємо, що можна вкласти в запаси, тобто реально запланована сума на харчування трохи з "припуском", я б сказала так: сума, яка витрачається на продукти, які купили і з'їли, і "припуск" - це продукти, які купуються рідко, але надовго (тобто, можна мати 5 конвертів на харчування, 4 потижневі+запас). А, і ще так робимо: якщо є можливість якоїсь великої вигідної закупки, і це не вписується в поточний місяць, то ніби "позичаємо" гроші з харчування наступного місяця, розділяємо ці витрати на два - головне потім наступного місяця трохи притормозити із запасами, бо то вже звичка фактично, ви повинні враховувати це в статтю харчування, то просто так виглядає, що купилося "понад", насправді ви це споживаєте, як і хліб, який купується щодня, просто інший тип виплат: не постійно потрохи, а одноразово багато. Дуже раджу "під паркет" класти із самого початку, а не після дєрібану, це має бути №1 (але, це коли ви вже визначились із сумою, яку оптимально відкладати, і при якій вам вистачає на життя) - тобто відкласти без задніх думок, а тоді вже ділити все решта. А от оте дрібне непередбачуване - тут теж варто не переборщити - бо коли завеликий люфт - то воно якось розтринькується, і ті "нз" обов'язково з'являються на всі гроші, бо цим грошам дали таке невизначене призначення, їх вже ніби в думках відпустили, то вони якось так ідуть по-дурному часто - це я до того, що під цим пунктом може бути необгрунтована "утєчка"
Я отримую аванс 1-го числа. Склала собі список обов"язкових витрат на листопад (Їжа, КП, спортзал, пальне і т.п.) Заповнила конверти по мірі першочерговості (на мій погляд). На всі конверти мого авансу не вистачило. тому і написала, що поки що ми в мінусі. (Це не по результатам місяця малося на увазі). Але не всі витрати будуть 1-го листопада. КП можна заплатити в середині місяця, абонемент в спортзал закінчується в кінці листопада, тому на ці цілі кошти закладу після наступного надходження. Натомість, нам в кухню потрібен змішувач, на який ніяк не вдавалося закумулювати кошти в вересні-жовтні. Щоб не розтринькати, кошти на цю покупку вже поклала у конверт "Ремонт", бо на вихідних муж поїде купувати змішувач.
Полуницю, чорницю, малину, смородину сушимо. І цукру не треба і місця мало займає і поживні речовини зберігаються. Ще можна помідори, кабачки сушити. В нас сушка є, то сушимо, овочі на наступний рік спробуємо. Сушене взимку можна у воді замочувати і будуть майже як свіжі Надіслано від мого HTCONE, використовуючи Tapatalk
Такс, і я вирішила братися за планування бюджету на місяць. Бо і не виживаємо, проте всі гроші фактично''проїдаємо'' і ніяк не навчуся відкладати отих 10% під паркет у нз. Якщо і відкладаю, то потім все одно забираю , бо не вистачає на щось у поточному місяці. Але щоб правильно розпланувати, треба знати приблизно мінімальну суму на яку ми можемо прожити місяць. Тому кілька місяців буду просто обліковувати усі надходження і витрати, щоб побачити куди тікають гроші і де б можна було б зекономити. Кілька років тому я вже проводила такі підрахунки, але на сьогодні вони вже не актуальні, так як ціни виросли і дохід тоді був не постійним.
Підкажіть де ви знайшли таку програмку?хочу сама спробувати! Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
а як зберігаєте? в нас в сушеному міль замножується. тому тримаю в холодильнику.. але він ж не безрозімрний..
Просто в бранці чи в ємності (з-під кави прозорі маємо). З закритою кришечкою, тому міль не має потрапити, хіба що в них спочатку вже були личинки. В нас з крупами були проблеми, жучки (невідомо звідки) прогризали кульок, пакет і були в крупах. То ми тепер збкерігаємо крупи в спеціальних ємностях для круп. Надіслано від мого HTCONE, використовуючи Tapatalk
Там в Finance зручно, бо воно тобі само рахує скільки в тебе грошей лишається після витрат і може робити діаграми звіту за певний період та інші там потрібні дрібниці є Надіслано від мого HTCONE, використовуючи Tapatalk
@Kroshka Enot в мене теж з/пл була поділена на 2 частини, як і у всіх зараз. То я так і планувала витрати: на 2 тижні. З авансу я знала, що маю заплатити комуналку, стоянку, бензин (бо то число підходить), а, допустим, планові аналізи мож здати до такого-то числа, і то вже виходило після отримання 2-ї частини з/пл, тому в витрати з авансу їх не записувала. Але з кожного свого надходження, чи то аванс, чи то з/пл, 10% відкладала. Одразу. @Demetra я завела собі довгостроковий депозит з правом поповнення і без права дострокового розірвання. З помісячною виплатою %%, щоб їх теж капіталізувати. Таким чином не витрачається вже відкладене.
То кришки ВАКС. Ось тут наприклад є-http://kedrovaya.in.ua/vaks/ Може і у Львові ще десь є(я брала в КОЗі). Єдиний мінус- то Росія. Зараз я би вже мабуть не брала.
Питання до тих хто веде домашню бухгалтерію. Помітила останні пару місяців, що витрати на харчування зросли. Точно обліковувати не можу, бо чоловік свої витрати не обліковує, а тратить багато. Як у вас? Чи зросла ця стаття витрат?
В нас теж зросли витрати на харчування, теж досить суттєво. Пов"язую це з загальним зростанням цін і відсутність свіжої городини. Нам, наприклад, тепер хочеться більше риби, ніж влітку.