Мені хотілось дитину дуже років з 16 - але особисте життя склалось тільки у віці 23, народила в 26 першу дитину, другу в 28. А зараз барахлить мені і тут і там... працюю зараз над покращенням стану здоров"я, бо дуже б хотілось народити ще, а я тут і без вагітності якась доходяга. А може вагітність запускає якісь компенсаторні механізми, не знаю. Якщо розглядати тільки аспект здоров"я, то я думаю, що тут питання не у віці, а як людина слідкує за своїм здоров"ям - можна в 16 бути менш здоровою ніж в 36. Навіть одна і та сама людина, в більш старшому віці може бути більш здоровою ніж була у молодшому віці. Ну я зараз над тим працюю.
Мені навпаки здається, що в 20 мені фізично було б значно важче, ніж зараз в 32. Так шо то все індивідуально.
Залежно, що є причина, а що наслідок. Не не вагітніють тому, що паряться, а паряться тому, що не вагітніють. І тим, в кого це виходить на раз-два, того не зрозуміти
Ось що пишуть: Вторая беременность: что нужно знать и к чему готовиться? Если после родов прошло достаточно много времени, то беременную считаютпервородящей, и вторые роды расценивают как первые. То яка перерва між пологами робить їх "знову першими"? Колимст казала мені знайома, що народжувала з інтервалом другу дитину, і лікарка їй теж щось таке казала що "То ви вже знов першородяща, і організму може бути знов все як вперше, а ті що мають малу перерву між пологами легше народжують "по звичному шляху і організм ще все пам"ятає", може хтось з таким сам стикався?
старші гінекологи говорять про 12 і більше років. Але ці теорії ніким не доведені ( п.с. вищенаведена стаття написана звичайним копірайтером на замовлення власника сайту для інформаційного наповнення і розкрутки. Або узагалі ( що ще ймовірніше)- це частинний копіпаст з кількох інших першоджерел Так що не варто її брати до уваги як медичну статтю. Тут "на раз" з першого ж погляду визначається стилістика і структуризація, яку вимагають замовники для таких ресурсів. Зрештою, як і більшість статтей в інеті зараз пишуться людьми, які не мають ніякого відношення до медицини. Звичайний копірайт чи рерайт публіцистики "на тему")
Та ясно що на сайтах активно "копірайтять", то перше-ліпше з нету і то не головне)) Але таку фігню чула і раніше: тепер пригадую що про 12 років читала що вважається "різниця коли все як вперше".
Я народила вперше в 20, вдруге в 29, втретє в 33. Всі три вагітності плановані, всі три без ускладнень, як і пологи - швидко й майже безболісно. Пишу тут тільки от через який аспект - коли плануєте дитину, треба думати і про сприйняття потім материнства вами, про стосунки з дитиною і про ваше самопочуття в майбутньому. Старша донька була як подруга, але я тоді була дуже молода і не жила стільки материнством - без придихів над малюсенькими пальчиками, без тріумфу над першими досягненнями ("само собою, так і має бути, як ще?"). В молодших було з точністю до навпаки... але от синові 11, мені 44, і він ще б хотів на ровері зі мною ганяти, а мама інколи вже змучена фізично, і виснажена психічно. А з середульшою все супер - вона вже достатньо доросла, аби маму потребувала для бесід на дорослі і майже дорослі теми, і водночас дає мамі дихати. ) Ну але то суто моє бачення, звісно.
Про яку саме: про те, як пишуться "мудрі"статті для сайтів і під які цілі ? То тут офтоп- в приват можу розказати так говорили в радянські часи старі гінекологи. На чому базувлося? Ні на чому . На тому ж, що і "стара першонароджуюча": краще з народженням дітей не затягувати. 12 років різниці між пологами- це вже автоматом означало, що вдруге жінка вагітна після 30- ки, а то і 35-ки. А на той час це вже мама "не першої свіжості". Організм жінки кожну вагітність сприймає по своєму- не важливо, яка різниця між вагітностями. ТОбто він не має "пам яті", що от перша вагітність була легкою, значить і друга така буде. Чи навпаки. Шийка матки змінюється вже після перших пологів, і те ж вічко уже назавжди залишається іншим, ніж у жінки, що не народжувала. Еластичність тканин в будь-якому разі із віком зменшується- колагену виробляється менше. Тобто це не залежить від різниці між вагітностями. Досвід пологів, якщо вони вже хоч раз у жінки відбулися, організмом запам ятовується назавжди. "Пам ять " не стирається. А все решта залежить від іних чинників-фізичного стану мами на час вагітності, генетичні особливості ( якщо наступні дітки від іншого батька), психологічне відношення до вагітності, наявність оперативних втручань на жіночих органах до вагітності і т.п.
Про таке не чула А що якщо "від іншого батька" то вагітність інакше е протікати може? То хіба якщо резус-конфлікт буде, а так то тіло жінки, з її "пам"яттю". І з тим самим чоловіком вагітність теж по-інакшому протікати щоразу може
@сніжна ну мене саме ця тема не цікавить якраз Резус-конфлікт то зрозуміло, а от інше то вже хіба у людей якась ще з несумісностей виявиться, чула що таке іноді буває.
замуж в 20, ребенок в 22, второй в 24))))Сейчас мужу 27, мне почти 26. 5 лет счастливой семейной жизни и двое любимых карапузиков. У каждого свое время рожать и замуж выходить.
Мені вже 32, діток ще нема (але дуже хочеться) і я вважаю, що краще народжувати в 20-22, бо в 32 вже не стільки енергії й руху що в 20. Так що, дорогі жіночки, не бійтеся народжувати рано, щоб потім не щкодувати що пізно.
Тю...А що після 32 то вже пізно? Я от в 32 тільки заміж вийшла, а народила в 34. Якось і не думала жодного разу що пізно. Все вчасно, я вважаю)))
В 32 ще більше енергії і руху , бо розумієш яка то насолода мати дитину , на відміну від 20 коли робиш все на автоматі тому ,що так треба !
А що, тут бізнес обговорювати ? --- дописи об"єднано, May 25, 2016 --- Воно то так, але як подивлюся, що в моїх одноліток вже майже дорослі діки - трішки завидки беруть )))