Педагогічне догодовування

Discussion in 'Харчування малюків' started by Suzi, May 5, 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Last edited: Jan 3, 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Дівчата, я ось уже який день намагаюсь осилити теми про педприкорм і догодовування... Може, таки спитаюсь. От ми на змішаному годуванні (на жаль) - і так виглядає, що йде скоріше до зменшення молока. Хотілося б педприкорм практикувати (дуже подобається власне філософія, привчання до культури їдження, до невередування і тд.), але ніби в багатьох місцях пише, що то лише для діток на ГВ. Питання таке - чи можливо зробити якийсь симбіоз пед- і педіатричного прикорму? Як це організувати? Чи хтось вже стикався із таким способом?

    Я собі думала так - може то можна якось розділити у свідомості дитини їжу ту "дитячу" і "дорослу". І вводити нехай той прикорм класично, але за якийсь час давати мікродози, садити за спільний стіл і т.д., тобто виробляти певне стереотипне відношення до дорослої їжі. Це фантастика?

    [Дублюю питання в темі про догодовування :)]
     
  3. Raven

    Raven Мама малятка

    Не лише. Моя почала рватися до дорослої ще до 6 міс. Давала трошка з своєї тарілки хапнути. Після 6 пару місяців давала раз в день зупку з кабачка, бо мали проблеми з стільцем. Два рази в день їли ближче до року. Потім додався сніданок. До того снідала кавалком того, що в мене було+гв. Прийшлось трошка переглянути своє харчування)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Скільки зараз дитині?
     
  5. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Діткам скоро (за тиждень) 6 міс., але я не хочу спішити - наразі збираю інфу. Якось я ніколи не готувалась ні інформаційно ні морально до суміші...тому навіть не розумію, чому на ШВ так спішать пригодовувати. Я так думаю, що все одно треба почекати готовності (той перелік, який для усіх універсальний).
    --- дописи об"єднано, May 12, 2016 ---
    Ну і ще цікавить власне технічний бік можливого педприкорму для двійні - там же особливих нюансів не мало б бути? Ну на колінах двох не посадиш, але в кріселках тоді. Буду ще питатись "подвійних" мам :)
     
  6. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Якщо у вас ГВ в принципі є - це вже добре. Як часто? Коли? Як суміш даєте (чи багато, скільки разів на день і коли)?
    Можна годувати в кріселках, або одна дитинка в мами на колінах, одна в тата/бабаусі/няні.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    На жаль, суміші вже давно стало більше. Як виходить дати близько третини молока - то добре. Годуємось по графіку 7 раз в добу, то кожен раз спершу націджене молоко , а тоді доповнюю суміш до дози 140-150 мл на раз.

    Тому я не обманююсь і пишу, що в нас ШВ :sad:. І хоч десь бачила інформацію, що педприкорм теж можливий при ШВ, але на більшості ресурсів пише, що лише при ГВ. Боюсь випробовувати на своїх дітях. Думаю, може то просто самій почати їсти таке, як вводять дітям на педіатричному прикормі :). Ну моркву то моркву, гречку, то гречку...і вже просто це давати з своєї тарілочки. Але от дози ж різні...в педприкормі це дуже поступово і ознайомчо, а в класичному треба збільшувати і там на початку пів чайної ложки навіть.

    Складність ще у тому, що в нас ніби був низький гемоглобін і ми приймали навіть залізо, то тепер кажуть, що конче мус гречку вводити, що підтримати рівень. А я внутрішньо відчуваю, що то зарано трохи. В нас ще нема жодної з ознак готовності.
     
  8. Raven

    Raven Мама малятка

    Ну то не починайте. Моя просто рвалася до тарілки) Пару тижнів нічого не змінить. Якщо з суміші погано засвоювали, то з гречки не набагато ліпше буде.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Гречка не панацея від залізодефіцитної анемії. Це міф. Насправді ефективно піднімає гемоглобін лише м"ясо, а в ідеалі-печінка. То й же ж горох містить більше заліза ніж гречка, про це ніхто не говорить. А ще дуже багато заліза у шпинаті-але він майже не засвоюється організмом. Тому гречка дуже сумнівно підніме рівень заліза.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Rona

    Rona Мама-йожик

     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Kandya

    Kandya Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    @truskaffka я не можу Вам однозначно сказати що конкретно робити.
    Не знаю що і як в деталях з гемоглобіном, яка була вагітність, пологи, чому реанімація була тощо, занадто багато нюансів. Якщо є проблеми зі здоров*ям це вже поза компетенцією консультанта.

    З іншого боку, педприкорм - це в першу чергу культура їжі і збереження харчового інтересу.

    Якщо є бажання, варто переглянути своє харчування на користь того, що корисно діткам, все решта за залишковим принципом їсти:) Те, що діти отримують грудне молоко (навіть якщо зціджене з пляшки , якщо я вірно зрозуміла) це все одно дуже добре (в для гемоглобіну теж, до речі).
    Якщо можете ще почекати - почекайте.
    Насилу напхана гречка в неготовий організм швидше за все зробить більше проблем, ніж від неї буде користі.
    Подумайте, зважте, порадьтесь з толковим лікарем стосовно проблем зі здоров*ям, якщо вони є. Не обов*язково впадати в різні крайнощі, можливо вам прийдеться поєднувати різні елементи.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. zetta

    zetta Well-Known Member

    @truskaffka , нема катасрофи як діти в кріслах . Моі похресники двійня то в кріслах були , все добре. Ті мікродози можна почати давати по трохи , не обов'язково гречку .
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Rona

    Rona Мама-йожик

     
  16. VesnaKrasna

    VesnaKrasna Well-Known Member

    Дівчата, хто не пошкодує часу, опишіть, будь ласка, детальніше, як в реальності виглядає ПП і які його реальні плюси. Бо читаю статті, але не дуже собі то уявляю. Це потрібно батькам міняти свій раціон? Бо ми ніби харчуємось досить здорово, але не все ж даш дитині. Буду дуже вдячна.

    Надіслано від мого Lenovo S90-A, використовуючи Tapatalk
     
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    є практика педприкорму дітей на суміші.
    Все так само як на ГВ.
    Суміш основна їжа - ви не змінюєте її кількість. І паралельно даєте мікродози. Коли починають їсти по варенику зараз і кричати "ще" трохи зменшуєте кількість суміші. Є багато статей в неті англійською мовою.
    Гемоглобін в дітей до року має бути понижений. Ну тобто він у всіх дітей понижений. Це така собі вікова норма.

    Якщо я правильно пригадую, ваші діти трохи завчасно народились, то можуть харчовий інтерес почати проявляти пізніше. І якраз таким дітям не треба спішити на "дорослу" їжу переходити.
    --- дописи об"єднано, May 20, 2016 ---
    залежить який був раціон до того.
    я давала все. Основне, що ви самі їсте.
    про плюси - це один суцільний плюс. Не треба увихатися над перетираннями перевареного-попередньозамороженого кабачка, і все в такому роді. Нема зривів ШКТ проносів і несприйняття їжі, ну або вони проходять дуже нетравматично для всіх. Ну і взагалі - це природно.

    виглядає в реальності (в моїй) не так як в книжці. Я не рахувала кількість мікродоз на добу. Ясно, що починала з однієї. Але до цифр не прив'язувалась. Один день могла дати шість, а другий не дала, бо не мала коли і як. А на третій могла дати дев'ять, ну але це вже у місяців 8-9. десь в 11 місяців, вони починали їсти самі ложкою/виделкою.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Якраз сестрі рекламую :girl_crazy:Педприкорм то для таких лінивих як я - бо я б здуріла ото по 3 рази в день 2 ложки кабачка варити і блендерити. Не блендерила нічого, все м"яли виделкою (суп, яблука печені, банани і т.д). Каші (гречку, рис) давала теж наші звичайні (просто трохи сильніше розварювала щоб були м"які), доречі солені і з приправами (щось типу хмелі сунелі чи карі, звісно клала їх мінімально). Улюблена їжа до року то був борщ :)
    Моя дитина ще й не їла нічого толком до 1,1 року - отак дзьобав по-трохи , бували дні що міг зо 5 чайних ложок каші за раз з'їсти - то було суууупербагато бо зазвичай їв як горобець. А потім раптово почав наминати і добавку просити.
    Стосовно "не все даш" - ну то можна для початку дати дитині кашу і овочі а відбивну собі лишити :girl_wink:, а пізніше і відбивні і котлети топтав (я запікала а не смажила). В той час у нас взагалі прижилися страви в горщиках, печені "деруни", котлети і м"ясо (не смажили майже нічого). Хоч іноді давала і трошечки смаженої картоплі чи млинці :girl_smile:
    Коротше педприкорм для мене був спасінням :) бо як уявлю оті таблиці-схеми-грами класичного прикорму :girl_impossible:
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    ми ніяк не почнем прикорм загалом. інтерес до їжі є дуже-предуже:) і кабачки заготовані є. але щось не лежить мені душа до них.
    наразі давала десь колись дрібку рису, гречки, шматочок морквинки і картоплинки з зупки. тобто все зі своєї тарілки. звичайно,не все на раз.
    то в нас типу педприкорм? :connie_pull-pigtail
     
  20. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Це може бути нормою. А може і не бути.
    Та ж почитайте статті )))
     
    • Подобається Подобається x 2
  21. Moonlight

    Moonlight Well-Known Member

    @VesnaKrasna В мене зі старшим сином був ПП, справді, суцільний плюс. Зараз, в його 3,9 роки, він спокійно їсть практично все, що його організм потребує. Може наминати кріп жменями, редиску, варений буряк. Останнім часом підсів на домашній сир. Періодами їсть м'ясо, печінку, а періодами не хоче зовсім. І вже який рік улюблений сніданок - вівсянка.
    @Suzi маю питання щодо молодшого синочка, йому 8,5 міс. Харчовий інтерес почав проявлятися з 5 місяців, при чому шалений, з істериками. Давати перші мікродози почала в 6 міс, алергії не мав з того часу ні на що, хоч, на свій ризик, давала і манго, і папаю, коли ми були в Тайланді. Проблема в тому, що він і зараз вимагає дуже багато їжі. Наші мікродози вже десь по третині чайної ложки. І він може з'їсти 9 мікродоз з моєї тарілки, я його ставлю на підлогу, а він або починає істерити, поки не дам яблука чи ще щось в руку, або лізе просити їжу до тата/ братика. З питтям те саме. Зривів ШКТ, на щастя, не було. Питання, скільки їжі за раз чи за день я можу йому давати, якщо в приблизному об'ємі? Бо він, таке враження, що постійно голодний, бо безперестанку вимагає їжу/пиття, я без його участі навіть за стіл не можу сісти - зразу кричить, підповзає, тягне мене за штанину і вимагає їжу. Боюся переборщити. І ще додам, що циця йому набагато менше цікава і потрібна, ніж доросла їжа, він з легкістю її поміняє на миску борщу.