Подумайте, дійсно, над таким варіантом. Тобто в четвертий клас - може і в звичайну школу. А потім - вступ до ліцею. Екзамен потрібно здавати з математики.
у нас в 22 школі (вул.Хімічна) друга мова - польська. Вивчають з п'ятого класу. Але про якість викладання нічого не скажу, бо дитина моя ще в молодших класах
32 досить швидко набирає класи, взимку здається вже складаються остаточні списки майбутніх першокласників. На рівень вище від 86, по відгукам знайомих.
бо не бачу сенсу вивчати німецьку, Польща до нас ближчи і поїхати навіть на вихідні ймовірніше ніж в Німеччину чи Австрію. Може потім захоче\зможе в Польщі вчитись\працювати, то вже буде простіше
а) територіально нам частіше доводиться польську використовувати, ніж німецьку; б) багато навчальних закладів (ліцеїв, гімназій) зараз мають співпрацю із польськими навчальними закладами.Навіть візьму до розгляду ту ж Класичку : Гімназія № 7 ім. UNICEF, м. Зелена Гура, Aktualności - II-ий Загальноосвітній ліцей ім. генерала Густава Орліч-Дрешера, м. Хелм, II LO w Chełmie; в) реально зараз знаю не одних батьків, чиї діти продовжують освіту не в Україні, а обрали для цього Польщу ( навіть у нашої родички донька закінчила польський вуз)
Ви там вчитеся? Ми поки в першому класі звичайної школи, але я теж подумую над тим ліцеєм. Як там взагалі все організовано? Бо на сайті інформації негусто, а йти зараз на зустріч з директором явно зарано... Ну і щодо другої іноземної, то в нас (ЗОШ 78) теж з 5 класу польська, але я би краще німецьку хотіла, бо хоч допомогти зможу. Наразі шукаю собі курси польської щоб потім в разі потреби хоч проконтролювати свого учня.
Так, син поступив цього навчального року. Дуже гарне ставлення до дітей. Якось з повагою. Мова польска чи німецька на вибір. Це зараз. Чи буде потім німецька - сказати навіть у ліцеї не можуть. Якщо хочете подробиць - пишіть в приват, бо вийде, як реклама. І щоб не засмічувати тему.
Ми також збираємся в цю школу. Скажіть, будь ласка, де ви проходили медогляд і що приблизно питає психолог? +-цієї школи
а поліклініці на Мазепи. Психолог нічого страшного не питає, де живеш, як звати, може якийсь віршик знаєш. Ми віршів не знали)) поки що все позитивно, як на мене, бо порівнюю з тим, що було з цієї школи ще років 5 тому, то небо і земля. Звичайно, здаємо гроші на ремонт (зробили шафу для одягу, купили дошку в клас, на черзі сидіння в кріслах, з вікнами казали почекати, бо очікується якийсь грант чи щось подібне), але ми бачимо куди то все йде і ніхто нічого зайвого не вимагає. Також купували деякі підручники і зошити з англійської. То з витрат. Що стосується самого навчання, то мені дуже не подобається викладання англійської. Ми в звичайному класі (є ще спеціалізований англійський), то в нас англійська 1 раз в тиждень і діти нічого не знають. Розмови з вчителем і прохання нічого не дають.Хотіли поміняти підручник, то вона не погодилась. Будемо бачити що буде на другий рік, але я вже знайшла репетитора, то моя дитина буде вчити англійську вдома))) Більше щодо викладання зауважень не маю. В нас адаптація і навчання йде легко, ДЗ маємо дуже мало, вчителька наша дітей жаліє))) В паралельному класі завжди ДЗ в 2-3 рази більше. Ще трохи нарікають на їдальню, але мій малий там не їсть, тому поки я тим не парюсь. Якщо ви збираєтесь в перший клас, то знову буду рекламувати свою улюблену Людмилу Леонідівну! Просіться до неї і не пошкодуєте. Зараз ще випускає 4 клас Любов Гаврилівна, але не знаю чи буде брати першачків, їй вже десь біля 80 (не ведіться на вік, досвід там совдепівський). Ну і загалом про школу: вона повстає з руїни. То патетично, але насправді так воно і є. Нова директорка робить багато для школи і для дітей. Ремонти робляться наполовину з батьками. Є багато гуртків за доступною ціною. Раніше тут такого не було.
А напишіть ще як на рахунок англійської? Скільки раз на тиждень і по яких підручниках? Не підкажете ще, з яких шкіл району в основному туди йдуть діти?
Дякую за інформацію. Ми записалися в англійський спец клас. То там молода вчителька, одразу після інститутуту. В нас набралося 3 перші класи.
так, взяли нову вчительку, бо раніше тут була тільки одна паралель, а тепер вже по 3 набирають. Не знаю як буде у вас, але в попередні роки англійські класи більше напрягали з ремонтами, меблями і підручниками, бо ж то "англійський клас", але щоб була якась відчутна різниця, то я би не сказала.
Щкола непогано.Харчування нормальна. вчителька- Шлапак Уляна Ярославівна. До неї багато дітей завжди дають або Гук. рівень викладання ніби непоганий
так і є, виділяють новий клас і треба дошку, двері... треба оксфордські,але то ніби для всіх англійська 3 рази на тиждень,хоча головне,щоб була не тільки кількість,але і якість
в тому то і суть... коліжанки малий закінчує 2 клас, а всі знання з англійської отримує від репетитора. Оксфордські книжки то не панацея, по них треба вміти працювати. Але, може, то тільки в мене такі враження. Просто я вже змирилась з тим, що знання на тому рівні, який би був задовільним для мене в простій школі, навіть зі спецкласом дитина не отримає, бо знаю як то було в моїй школі і можу порівняти.
Я не про школу, а про процес) Отже, у мого першачка сьогодні були батьківські збори. І нам відразу сказали, що уже в кабінеті є усі РОБОЧІ ЗОШИТИ на 2 клас. Ціна за всі -- 320 гривень. Ну і англійська окремо -- книжка 180 (я брала нову, бо в мене діти одне за одним, але більшість перекуповувала у старших вдвічі дешевше), і робочий зошит 148 грн. Тобто нас особливо ніхто не питається -- зошити уже є і платити мусиш. І всі платять, бо,... бо всі платять і я що, гірший? Ну, типу, це ж на рік.... Ну і якщо поділити на всі зошити, то один 30 гривень виходить -- як кіндер.... Ну я прикинула, що якщо усі учні 1-4 класів (не знаю, чи після 4 класу є ті робочі зошити) України куплять оті робочі зошити -- то це буде 900 000 000 гривень.... Майже мільярд. На чому? На нас із вами? Хто отримує ці надприбутки? Ми ж жили без цих зошитів. Ні, мені справді не шкода 320 гривень на рік. А от мільярду -- шкода. Його можна було б куди корисніше використати. От питання: чи люблять ваші діти ці зошити? Бо мою дитину ці зошити реально нервують. причому, не свідомо, а глибоко підсвідомо: приходить дитина додому і каже, що їй домашнє завдання -- 7 вправ на 2 сторінках.... І дитину це грузить!!! Сідаємо робити уроки: насправді роботи на 10 хвилин. І якби ці завдання вчитель записав у звичайний зошит, то зайняло б воно від сили четвертину сторінки. А у робочих зошитах ніби у кодному завданні немає що робити, але ДВІ СТОРІНКИ -- для дітей то звучить серйозно. Хотіла б почути ваші відгуки про ці зошити. До речі, завуч каже, що то взагалі не обов"язково, але чомусь всі купують. Причому не лише у нашій школі. Я взагалі останні багато років від усіх чую про ці зошити. Чи виправданий це бізнес? Чи не шкода вам цього мільярда гривень, який осідає навіть не в держскарбниці?...
@Kandya минулого року мої діти були в 1, 2 і 4 класах. І в мене виникали подібні думки. Зате тепер я маю що здавати на макулатуру --- дописи об"єднано, May 13, 2016 --- В 5 класі додалися зошит і книжка з німецької, ще друковані зошити з музики й інформатики ( може і ще щось - вже не пригадую). І більшість тих зошитів зовсім не потрібна. Деякі вчителі не встигають їх опрацьовувати, і це лягає на плечі батьків. Такий собі мазохізм - за свої гроші маєш ... на одне місце.