маю запитання. Моя сестра влаштувалась на роботу в супермаркет. Пройшла співбесіду, зразу сказали принести трудову книжку в перший ж робочий день випробувального терміну. Вона так зробила, але відпрацювавши два дні, зрозуміла, що умови роботи не відповідають оплаті праці, і фізично вона не може там працювати. Паралельно їй підвернулась ще одна співбесіда, де зп і умови значно кращі. Вона успішно її пройшла, і там її теж взяли на випробувальний термін. Тепер питання: вона повинна відробити 2 тижні в супермаркеті, щоб їй повернули трудову? Якщо вона не вийде терміново на нове місце, то втратить його. Відповідно відробляти ніяк не виходить, але і запису негативного в трудову не хочеться. Що там каже законодавство з цього приводу? якщо я промазала з темкою, перенесіть плз, куди треба
Допомагала і виховувала - просто різні речі. Якщо допомагає, то ок. Головне, аби дітьми не займалася ЛИШЕ бабуся.
так. Ніби вчора вже розрулили ситуацію. Написали на два тижні за власний рахунок на відпустку, а там повернуть трудову.
Колись була думка, що треба брати на роботу жінок з 40 років. Діти виросли і в декрет не піде. З тих часів все змінилося, після 35 вже ніхто нікого не хоче, і мами в декрет ідуть тепер пізніше)))
Я одразу після університету в пошуках роботи ходила по багатьох співбесідах, то майже усюди одним з перших запитань було, чи не планую я "декрет", бо такі співробітники їм не альо))
замкнуте коло - молода - піде в декрет, з дитиною - часті лікарняні, бо дитина мала хворіє, а трішки старша - вже по віку не підходить.
Цікаві і корисні поради про співбесіду при прийомі на роботу Ще не раз чула що в деяких компаніях люблять задавати дуже провокаційні питання, іноді спеціально ведуть себе хамувато, і дивляться на реакцію людини. Чи людина тримає себе вруках (стабільний тип), чи відповідає у відповідь (лідерські характеристики), чи видимо розстроюється (слабкий психртип, не підійде для керівних посад). Хтось з таким стикався? Бо іноді кажуть що ті НR бувають неадекватними, а виявляється так може бути задумано.
Не стикалася особисто, але працювала в великих системних компаніях і маю знайомих ейчарів - так, є така практика як стресове інтерв'ю. Людину навмисне намагаються вивести з себе і дивляться на її поведінку. Якщо практикується такий прийом на роботу, то варто також очікувати стресових нарад і тренінгів. Можливо навіть такого стилю роботи постійно( не в плані вас намагатимуться постійно вивести з себе, але не церемонитимуться, типу, працівники повинні бути завжди в тонусі) хоча це вже рідше.
@Bulavka так, знайомі про таку компанію казали що там в нормі підлеглих і матом крити, і інші неподобства, і загалом з людей все вижимають і то все в стресах, ну і декому такий режим підходить.
Не так, щоб прям крити, але буває, що слів не добирають.)) Принаймні, в присутності жінок, якщо є самі чоловіки - цілком можливо, що і криють. Просто за все доводиться платити, в даному випадку - за високі зарплати. Хоча все залежить від керівництва, саме воно задає такий стиль роботи.
4 роки тому в одній із відомих львівських компаній під час стрес- інтерв ю на пошуковувача ейчари " випадково" проливали зі столу воду. І теж дивилися на те,як людина зреагує на такий казус
Дівчата, порадьте, відправила резюме, але є бажання з певних причин реально попасти на співбесіду. Напевно вартує подзвонити і якось спробувати по телефону напроситися, чи все ж тупо чекати на дзвінок? Бо з досвіду, то те резюме може бути і не прочитане.
Вчора прослухала лекцію-монолог однієї моєї знайомої про статеву дискримінацію. Що будь-де надають перевагу чоловікам, і не через декрет, а тому що чоловіків більше люблять, наводила купу прикладів, на скільки суспільство нещадно ставиться до людидини жіночої статті. Що навіть якщо б було однакове резюме, але в одному стать стояла жіноча, а в іншому чоловіча, то б взяли чоловіка. Я була трішки в шоці. Якось в житті ніколи з таким не стикалась, в мене історії навпаки, що через те що я дівчина переді мною більше відкривають двері. Навіть керівник чуть не силоміць мене тягне з собою, хоч і має іншого "підлеглого" чоловіка, і якоїсь значної несправедливості по відношенню до себе я не замічала. Мені втирали що то я виключення...Але це питання мучить мене, чи це дійсно так?
Можу припустити що ваш керівник- чоловік. Працюю і з жінками і з чоловіками. Стать для мене не має значення, головне- добре розвинене логічне мислення і бажання вчитися. І, повірте, від статі це не залежить. Інколи спостерігаю за працівником-чоловіком і згадую анекдоти про "жіночу" логіку. Також жінка може одночасно виконувати кілька завдань, чоловікам з цим важче. Знаю випадок коли на фірму не брали чоловіка бухгалтера, бо там суто жіночий колектив і керівник не звикла працювати з жінками. Також на одній фірмі жінка працює завскладом, чудово справляється з чоловічим колективом (а працівники там на складі дуууже "різношестні")
В нас зараз на роботі так. Але це не завжди і всюди так.І мене це не ображає, бо дійсно інколи потрібна чоловіча фізична допомога в моїй роботі. В чоловіків ширший перелік професій, що я пов'язую з фізичними можливостями і витривалістю. Але то ще як який чоловік і як яка жінка... Все дуже відносно.
я не заперечую що є спеціальності, де краще працювати чоловіку (особливо коли мова іде про важку фізичну працю, я от жінку грузчиком не уявляю)...В моєму випадку, мова ішла про наукову діяльність, де не враховуються фізіологічні особливості організму.
В чоловіка і жінки тип мислення теж відрізняється(що я відношу до фізіології). Деколи це теж важливо. Повторюся, що це все відносно і залежить від багатьох чинників: посади, людини яка приймає на роботу, керівника і т.д. Як такої дискримінації жінки при пошуку роботи не помічаю. Але мої спостереження базуються на власному досвіді і моїх знайомих.