В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Я казала спершу, що та морквочка-яблучко - то щоб десна почухати, що і так не з'їсть. Потім дозволила кілька разів дати терте. Всім стало легше А як побачили, що Дмитрик успішно кусає і жує - питання взагалі відпало. А перли взагалі стараюся не запам'ятовувати - так жити легше
Дівчата, а коли Ви діток садили окремо в кріселко для годування? І приблизно до якого віку користувалися ним? Бо мій наразі на колінах в мене їсть.
Коли придбали кріселко Насправді, мені зручніше було з Дмитриком на колінах, поки він їв небагато. Кріселко з'явилося у нас десь в 10 міс, відтоді там поселився. Але то загальмувало науку їсти самому ложкою - лиш зараз знову пішов прогрес.
А що з булками з маком? Малюку таке можна? Він вже звик, що їсть все, що я і тут я задумалась.... і дала йому збоку саму булку, але ж вимагає. ...
Може то мої бзіки: ) ОФФ: пам'ятаю зі шкільної програми, з літератури, панщина, немовля напоїли запареним маком і дитя померло. Ні автора н пам'ятаю, ні назви, ні сюжету, а це запам'яталось. .
І я пам'ятаю, що було таке оповідання. Але там не просто мак був, а маковиння ( це те що наркомани люблять). Кріпачка йшла на панщину і давала дуже малу дозу того маковиння, щоб дитя спало і не кричало. А одного разу дала більшу дозу, і дитятко не витримало, і померло. Так що не бійтеся в оповіданні мова не протакий мак, як ми їмо, а про той, що наркомани собі видобувають з квітки. Від звичайного маку ніхто не помре. Отправлено с моего lenovo A820P через Tapatalk
Моєму пуцвірку ще немає 5 місяців (без одного тижня), а він уже давненько заглядає як я їм яблуко - даю йому облизати, то він з задоволенням це робить. Трохи переживаю чи не зарано.
І моя так вигиналась за яблуком)))) десь теж в такому віці. Думаю, якщо трохи язичком поцьмакає, нічого не станеться йому
Варто визначитись - або даю, або переживаю ))) Якщо мама починає прикорм до виповнення повних 6-міс. - це виключно на свій страх і ризик. Одним з найважливіших факторів готовності організму до прикорму є вік повних 6 міс.
З початком прикорму почала давати дитині пити воду - сиру (своя криниця+фільтри, але в чайниику наліт всеодно з"являється), ну і сама вчуся пити воду, бо ніколи її непила. Тепер кажусь старші люди що потрібно давати тільки перекп"ячену. Як правильно? Думала щоб спокійніше їм було скип"ятити, і коли вистигне перелити в горнятко, потім підмінити)
Наліт - це не завжди погано. Коли вода крану, з хлором - наліт теж з хлором. Коли вода нехлорована, той наліт - це мінерали. Мінерали є у воді, організму вони потрібні.