В нас в садочку в малої в групі знаю трьох дітей, що вдома говорять російською і планують йти в 45. В садочку вони говорять українською і російською, коли як зручніше. Але діти між собою і з вихователями без проблем комунікують, все розуміють.
ти тепер моя сусідка? а я й не знаю? у батьків вдома я розмовляла російською. Вчилась у російській школі. Класу до 8 надавала перевагу російськомовному спілкуванню, не те щоб прям проблеми комунікації, але трохи відчувалось. Потім розширилось коло спілкування - підробітки, поїздки, спорт. Багато "україномовних" знайомств, нових друзів. Так і пішло. Після Помаранчевої Революції я вже чітко зрозуміла, що думаю українською. Асимілювалась в універі з навчанням проблем не було жодних. Але пригадую, що однокласникам на технічних спеціальностях було важко на початках перевчати термінологію. Потім всі влились.
Я вчилась в укр школі, але мала деякі задачники російською. В універі лекції читались укр, але підручники були рос. Тому ніяких проблем не було. Надіслано від мого HTC Desire C, використовуючи Tapatalk
Розкажіть, будь ласка, як Вам школа взагалі, особливо початкова. Чи гарне ставлення до діток? Знаю, що там дісно високий рівень англійської, чи ваша дитина встигає, чи не потребує додаткових зайнять з репетитором, бо знаю і такі випадки! І як інші предмети, вони теж на належному рівні викладаються, українська, математика? --- дописи об"єднано, Feb 21, 2016 --- Це добре. Трохи розвіяли ви мої страхи, дівчата)
Мені немає з чим порівняти, бо в цьому районі ми розглядали тільки 45 школу в основному. Багато батьків в кого діти вчаться в старших класах кажуть що молодша щкола супер, а от в старшій вже як кому (багато різних нюансів) хоча загалом, якщо дитина хоче і вміє вчитись, думаю там добре. До дітей в загальному ставлення добре. Моя мала ще не жалілась ніколи, ну але такі ситуцаї коли фізрук чи вчителька продовженої групи підвищив/ла голос( читай крикнула) мають місце, і я сама це теж спостерігала. Навантаження по навчанню реально велике, і то одразу, 3 дні було по 3 уроки, по пів годинки, а з першого повноцінного тижня стандарнтні уроки по 45 хвилин, 3 рази на тиждень 5 уроків, 2 рази на тиждень 4 уроки. Англійська 3 рази на тиждень. Ніби программа стандартна, як у всіх школах. але якось у нас вона мені здається в більшому обсязі. Ми англійську не встигаєм. Верніше не так. Крім англійської щодня багато уроків, практично щодня вірш вчимо як не по рос. то по укр. Якщо дитина любить вчитись і це їй добре йде то з уроками справиться скорше. Моя наприклад шустра по життю дитина в навчанні повільна. Вона все добре розуміє, але довго пише, довго збирається морально до уроків, тягне час і т.д., то ми робим основне, англійську я поки що попустила, але літом з нею інтенсивно пройду ще раз матеріал першого класу, а потім думаю що або репетитор, або курси, бо там реально багато, дуже. Немає окремо читання і письма, є один предмет грамота, де все разом. Окремо укр.мова, математика. Немає окремо музики і малювання. є один предмет - мистецтво, і то от днями збирали підписи щоб його залишили, бо хотіли забрати і щось інше дати. Є такі предмети як хореографія, праця, основи здоровья, природознавство, 2 р/т - фізра. Математика викладається добре, знов ж таки з чим порівняти не маю, але я в 1 класі такого і далеко не вчила. На 1 вересня половина дітей точно була нечитаюча, моя теж дуже дуже туго читала. Але тепер шкодую що не наполягала на читанні до школи, бо на було б легше вчитись. Завжди набирали по 4 класи, цей рік було набрано 3 класи. Всі діти мали співбесіду, купа питань ( якщо цікаво, напишу) нафіг то треба було нерозумію, тому що всі ті хто хотів, всіх взяли, в класі у нас 26 дітей. Зараз в школі почались адаптаційні заняття, по пьятницях, раджу сходити якщо ще можна записатись. Сильно там нічого не вчать, але є можливість познайомитись з вчителькою, вчительками, може у вас буде бажання попасти що якоїсь конкретної, вчителі теж діток бачать, ну і так, взагальному, школу побачите. Нюанси всякі теж є, не без того, але вже в кожного з батьків свої зауваження. Якщо конкретно по школі і вчительці - то я нашою дуже задоволена і ми йшли саме до неї. якщо є якісь конкретні питання, кажіть, бо так в загальному не знаю що ще написати
От власне, я теж багато від кого чула, що молодша хороша, а далі як кому. Не хочеться правда школу міняти після початкової, ну але тут певно поки сам не спробуєш - не зрозумієш, як воно буде. Ніколь, а як атмосфера в класі? Те що багато діток не з району, а яких возять не заважає діткам дружити? Як на рахунок поборів? Багато збирають з батьків грошей? Ми йдемо в 17 році в школу, як кажете, коли б нам треба було йти записуватись?
там воно так складається бо діти всі різні, хтось зі вчителем не може знайти спільну мову, вчителі по відгуках часом свідомо занижують оцінку чи оцінюють несправедливо щоб ненавязчіво навьязати ддаткові позакласні заняття, щось в тому дусію. Ну це загалом розповсюджене у старших класах по різних школах, коли вже мова про випускні класи. В класі атмосфера нормально-здорова, батьки адекватні. Якихось непорозумінь не було, хіба що з адміністрацією)) У нас половину дітей возять машинами, і я навіть не знаю чи вони десь тут чи здалеку, і ніколи цим не цікавилась . Приблизно половина діток з прилеглих вулиць, бо +/- знаю де вони живуть. По поборам, трохи є, одразу у весерні +/- 1400-1500 грн. Це все разом ( фонд школи, фонд класу, англійська підручники, робочі-зошити і підручники в яких вони писали) бо ще видавались звичайні підручники кожному безплатно. Підготовчі заняття почитаються у лютому щороку, а записатись треба десь в жовтні.
От мене цікавить іноземна в молодших класах. Чи виправдані репетитори в 1-2 класах. Там самі початки, хіба треба зразу репетитори? Дитина сама чи з батьками не розбереться? В знайомих діти з перших класів з репетиторами. Мені то якось дико чути, чи то тепер норма?
Англійська звичайно не складна, але комусь з батьків треба хоча б базово її знати, бо у підручниках ні слова рос/укр, а якось хоч завдання то треба прочитати і зрозуміти, ну і зробити відповідно. Я хочу репетитора виключно з тої позиції що мені вистачає контролювати та частково з малою робити загальні уроки. Бо це у неї дуже довго і нудно, і якщо я ще буду з нею аглійською займатись ( хоча мене на рівеньнь шкільної программи цілком хватить) то я взагалі буду тільки навчання дитині і пильнувати. Але жити виключно школою мені не зовсім підходить, тому питання англійського хочу делегувати викладачу. Ну а загалом, зараз та їх аглійська зовсім не така лайт версія, як ми колись з 5 класу починали вчити. Тут одразу інтенсивно.
Для одної дитини, якщо мама має базові знання, то в молодшій школі її допомоги цілком достатньо. Коли в мене друга, а потім третя дитина пішли в школу, я зрозуміла, що моє терпіння на межі, тому двоє середніх ходять на курси. Для мене це оптимальний варіант: інша вчителька, теми періодично повторюються в школі і на курсах, що допомагає краще запам'ятовувати; невисока оплата, порівняно з репетитором; заняття в невеликих групах, що забезпечує комунікацію і т. д. А в школі все дуже залежить від вчительки і способу подачі матеріалу - чи будуть діти самостійно справлятися, чи ні.
А мені цікаво, чи не нав'язують вчителі того репетиторства? І чи буде вчитель адекватно ставитися до дитини, якщо він запропонував послуги з репетиторства, а батьки відмовилися?
З англійською в мене проблем б не було, знаю на розмовному рівні. Дочка йде в 85 школу. Там німецька 3 рази на тиждень будеА я в німецькій ні бум-бум. Знайомі беруть репетиторів. Я сподіваюсь вчитись з дитиною і для себе для загального розвитку, і для дитини. Чи все ж таки репетитор буде потрібен?
У знайомої дитина в німецькій 28ій школі. Батьки німецької не знають. Оце закінчуватимуть 2ий клас, то поки без репетиторів. мама пильнує весь той процес навчання, трохи вникає сама і допомагає.
Я взяла репетитора з англійської дитині цього року у другому класі. Причини: 1 - я маю купу всього крім уроків встигати і ще одну дитину, а вивчення англійської вдома затягується, хоч знання маю достатні 2 - за результатами року я побачила, щ о дитина так нічого в принципі і не розуміє, так - щось завчила, а як повертаєшся до пройденого, то вже не пам"ятає Репетитора я брала не зі школи, двічі на тиждень вони проходять матеріал ще раз по шкільних книжках плюс додатково по тих самих темах, плюс грають англійською настільні ігри. Результат за 3 місяці - моя дитина сама робить домашні завдання до школи, зрідка уточнює чи питає, перевіряю я. Коли вагалась між репетитором і курсами - вибрала перше з досвіду мам, які мають старших діток, курси класні тоді коли дитина має достатній багаж знань і не боїться розмовляти і не бути соромитись у колективі, імхо.
Мої обоє вже два роки ходять в Хелен Дорон. Сказати, що я задоволена, то не сказати нічого. Старшій було трошки важче в першому класі з українським і англійськими алфавітами вперемішку, зато тепер найкраща в класі. Їхня гімназія йде по оксфордській (?) програмі Fly High. Домашнє з англійської практично завжди робить сама. А от молодша, яка пішла на курси в 4 роки, то все вловлює елементарно. Йде на великий крок вперед. В школі ще весь алфавіт не вивчили, а на курсах вже читають і пишуть.
Якщо вибірати між приватними закладами: Альфа, Ерудит, Калинка, Джерельце, Світанок, політехнік-Еколенд, Шанс, то яким надати перевагу? Більш ціную в школі здорове ставлення до дитини, але і знання теж важливі. Може ще якісь є прив. початкові школи, то напішіть, буду вдячна! Молодшому сину постіно треба відвідувати басейн, в яких школах є, або як гурток (возять) ?