нє, та ясно))) моєї сестри малий до 2 років знав всі букви. ну і що??! я почала зі своєю вчити десь в 3 з половиною. вона за місяць вивчила всі букви і сама додумалась, що їх можна писати - тепер це улюблена забавка - писати букви. а малий сестри до цих пір і не пробує писати (хоча вже майже 4 роки має). я не хочу сказати, що це пізно в 4 роки не писати букви, чи що це кльово в 3,6 роки знати всі напам’ять. я накпаки прихильник того, щоб до школи НЕ вчити букви. і я б не вчила (і, власне, не вчу з нею німецькі, а саме до німецької школи скоріш за все ходитиме дитина). але, на жаль, показує досвід, що якщо дитина навчиться читати однією мовою (шкільною), то іншою мовою їй вже буде лінь вчитися (бо нема необхідності). тому йду проти своєї "системи" і буду вчити дитину читати ще в 5 років. а читання - це логічний процес. такі процеси зазвичай в середньому даються дитині (мозок до них дозріває) після 6-7 років. це не означає, що дитина не може навчитися читати-додавати-... раніше, але це буде для неї зарано і "в ущерб" інших здібностей.
Ми теж навіть і не пробуємо вчити букви. Ну як, часом у ході гри з якимись картками, кубиками чи в процесі читання абетки акцентую на назвах букв, але не більше. Може сама питати, яка то буква. Знає відсили мабуть 5-7 штук стабільно. Моя мама теж постійно каже, що я в 4 роки вже сама читала книжки і пробує з малою вчити букви, складає їй кубики, вчить читати Але чесно кажучи, не скажу, що мені факт читання книг у 4 роки чимось у житті допоміг --- дописи об"єднано, Feb 2, 2016 --- Я це розумом розумію, що їй потрібні і ті ігри і спілкування, що вона через такі рольові ігри розвивається. Без проблем підіграю їй в будь-які ігри, пов'язані з готуванням їжі чи лікуванням чи грою в магазин. Але від отих придумувань діалогів - Пеппа сказала це, а Джордж сказав то-то, а потім вони пішли робити те-то, мені часом їде дах... Розумію, що це від того, що мені самій не цікаво, плюс вагітні гормони мене страшно розлінили... І не знаю, що з тим робити, бо дитина бачить, що я в думках десь далеко і розстроюється. Минулого року, коли ігри не були такі свідомі і вона не була такою вибагливою до сюжету, мені з нею було значно легше. Бувало, по півдня цілеспрямовано чимось бавилися. А зараз не можу
Мене довше, як на 10 хв таких дитячих ігр теж не вистачає, занадто нудно. А бувають дні, що аж бісить, коли вона черговий раз прибігає з тою валізою лікаря. Тоді стараюся переключити її на щось інше, а як не виходить, то одягаємось і їдем в місто на півдня. Для мене це рятівний метод не поїхати дахом від цілодобової присутності і спілкування з дитиною. Часто заздрю мамам, які мають можливість залишити дитину з родичами чи у садку хоч на деякий час. Ну, а якщо настрою їхати в місто катастрофічно нема, тоді в хід їдуть мультики, щоб я мала можливість трохи відновитися в іншій кімнаті. Раніше просто запрошувала в гості подруг мам з дітьми, але зараз всі близькі знайомі на роботах, а їх дітки в садочках і школах. І я теж дуже люблю свою дитину, але вже бачу, що не витримаю з нею вдома до шкільного віку, та й вона теж не витримає, бо постійно стає більш комунікабельною і компанія змученої мами її теж не влаштовує. Будем пробувати садок.
Книжечка з ідеями. https://cdn.fbsbx.com/hphotos-xat1/...afe46f134864e57416a3371d9981&oe=56B324FC&dl=1
Та й нічого від того не втрачаєте Про це вже і тут писали і серед знайомих було, що в 2р знають букви, а в 5р їх забувають, бо мама вже на роботу вийшла і не було часу повторювати, чи менша дитинка народилась, чи просто вже не цікаво було. Їх вивчити можна дуже швидко, якщо це буде цікаво дитині в той момент. І щодо знання букв і вміння читати, і знання англійської, то зараз з цим складно, приходять дітки в 1й клас і знають вже все з програми 1го класу. З власного досвіду знаю щодо англійської, як батьки питають у вчителя, які теми вони вже вивчили. Вчитель перераховує: сім"ю, фрукти, цифри, букви.. А мама здивовано "так ми це все знали". Ну і що, що знали? Самі винні)) Вчитель всерівно йтиме по програмі, тим більше завжди є діти, які цього не знають. Діткам, які багато вивчили наперед, нецікаво на уроці, вони не вчаться брати щось з заняття. Потім на такі уроки і не дуже хочеться іти. Якщо в дитини є таке бажання, то краще повчити віршики, пісеньки, щоб потренувати пам"ять, порозгадувати загадки, щоб логічне мислення розвивалось. ігри на увагу пограти. Це і буде підготовка до школи.
Наш варіант, в 2 роки мала замучувала мене тими буквами, читала їх повсюди, пройшло 1,5 року, половину букв тю-тю... вивітрилось Але робити з того проблему чи заставляти??? ні, і не збираюся. Зараз їй цікаво рахувати (віднімати і додавати) до 10 і вишукувати відмінності на однакових малюнках, я це підтримую і теж розумію, що до 6 років вона може і цифри забути В нас все так циклами: і пазли, і ляльки, і ліплення, і малювання, і вірші ( у 2 роки читала напам`ять мені абетку від абаби, зараз якщо згадає, хоч 5 віршиків, то я би тішилася, все пройшло, їй вже вірші нецікаві, тепер на довжелезні казки потягнуло Від вересня ходили на англійську, схоплювала нові слова на льоту, летіла туди як на свято, останній тиждень ходили через силу, зараз я вирішила відмовитися, бо пропала в дитини цікавість абсолютно і чути за англійську не хоче, як попрошу якесь слово назвати. Тому я якраз таким не переймаюся, бо до того часу, як піде до школи, давно і успішно все забудеться
якраз попалися статті про розміщення зон і іграшкок за монтесорі. і мені так сподобалосяя) правда є один мінус - треба тримати десь решту, тобто не на підлозі, а в шафі. ну і для спокійніших дітей іграшка буде красиво стояяти на підносику, а в нас - красиво лежати біляя нього. так що все одно буде бардак) але сама іде - по 2-3іграшки з кожної сенсорної зони дуже класна і гарно працює. ми зараз це проходимо тільки не у такому організованому виглді. і малий активніше бавиться. мені інколи здавалося (а в нас не багато іграшок,майже всі габаритні, того 3 ящика, один з яких конструктор - зявився тільки восени) що навіть така кількість навіть поскладаних іграшок - давить на нього, і він тому їх так жорстко розкидує по дому (а не бавиться). коли ж менше - він і активніше бавиться, щось сам придумує, і менше розкидує, і кось їх систематизує у такі кола гри на коврику.
Значить у нас хаос ,і дитині 3 ящика з горкою до верху забагато Тому ті іграшки просто літають по хаті. УУУУ ,завтра будемо сортувати)))
О, я коробочкоманіяк - в мене в самої порядок лише в тих речах для яких є спеціально придумані коробочки\лоточки\скриньки. Тому з іграшками у нас теж так одразу ще з появою перших цяцьок в хаті повелося, що для машин, кубиків, конструкторів - окремі великі коробки, для звірят, посудки, рибалки, деревяних іграшок... - для всього окремо свої менші. Я поки не дуже заморочуюся дизайном інтер"єру (квартира все одно не наша), тому здебільшого то звичайні коробки з-під взуття чи посилок (зате не шкода міняти як рвуться-мнуться). Якби мала можливість то точно купила би надцять пластикових боксів різних розмірів Але Влад і без прозорих коробок в курсі де що лежить І можливо тому що воно все зберігається окремо, то розкидання ВСЬОГО у нас майже не буває. Як дуже хоче розкидати то зазвичай вдовільняється двома висипаними коробками От стосовно книжок не згодна, бо що таке 3 книжки? У мого читача свої якісь думки про черговість їх читання і він пам"ятає ВСІ понад 30 своїх книг (+3-4 тих які раз в 2-3 тижні в бібліотеці беремо). Ну і вони стоять досить високо на шафі, але Влад навчився по ній лазити (або стіл підсувати, або ставати на полицю), тому завжди може сам собі дістати, але бере по одній (назад правда рідко ставить тому може на дивані організуватися купка з 3-4 книжок "прочитаних")Та ж історія з іграшками - буде ходити "де моя синя машина, знайди мені машину" - хоч та машина поламалася і ми її викинули ще місяць назад і вона не була в числі улюблених іграшок, але кожну цяцьку і книжку (віддану, продану, заховану...) згадує ще 1-2 місяці, хоч у нас їх не так уже і мало є... Тому тепер ховаю лише ті іграшки які реально переріс, а актуальні - всі в зоні доступу. Час від часу нагадую (коли спокійно, а коли і не дуже) що для того щоб гратися машинками треба спочатку сховати посуд і книжки на місце, ну але найчастіше назад складаю таки я (а Влад хіба трохи допомогти може).
Тобто коробочки не міняються ,і не чергуються? Моя як шукає певну ложечку з посудки, то це аут, все з грохотом висипається
Нє, в нас то проходило десь до 1,5 роки. Тепер він знає і пам"ятає всю свою господарку (хазяйновитий хлопець росте ). І всі мої спроби заховати частину іграшок закінчуються тим що 2 дні Влад ходить і стогне "де моя посудка? де мій поїзд?" я не витримую і дістаю все назад. Але він не грається щодня всім. Ту посудку може не згадувати і не чіпати і 7 днів, але от як на 8 раптом захоче нею гратися то усьо має бути на місці. Коробки 3 більші стоять на підлозі, а усі менші - на 2 нижніх відкритих полицях в книжковій шафі (можливо, то теж якось трохи прибирає зайве з поля зору, бо він не спотикається об ті коробки - щоб їх дістати то треба згадати "хочу звірів", а тоді іти за "звірячою" коробкою до шафи. Тому мені і не подобається коли всі іграшки звалені разом - бо тоді точно щоб знайти ложечку треба все перевернути - і кубики і машини. У нас посудки не так багато - то все добре видно в окремій коробці. А машини іноді висипає (їх штук 15 у нас є, а може і більше, отак "зверху" всі не видно в коробці), але як з тим боротися я поки не придумала - то хіба яку окрему полицю для них треба щоб не висипав Бо якщо залишу 3шт, інші заховаю, а Владу не поліція треба буде, а пожежна і шо дєлать - доведеться діставати назад.
Значить нам треба окрему коробку на посудки ,кухню взагалі ховаю, окремо на резинові звірятка ,на маленькі інерційні іграшки ,наша любов теж. а все решта куди? кубики фішер прайс ,пірамідка ,конструктор у відерку ,мякі іграшки ,всякі розумні телефони ,.пульти, співаюча панель ,кубики. То скільки тих коробок ще треба, ого-го, а вони дорогі(((
Ну і "з грохотом" висипати, наприклад, весь конструктор - то святе, без того будова не починається (але я теж так роблю, бо як інакше шукати потрібну деталь). Уже як матимемо пізніше "доросле" лего, то точно посортую - колеса окремо, люди окремо... А, і для кожного виду конструктора в нас теж зараз своя коробка: лего дупло, "Нік", деревяний, пластмасові кубики.
Я сама зробила декілька коробок для зберігання іграшок. Просто в звичайних картонних коробках повідрізала верх і обклеїла їх гарною плівкою, типу оракал. Можна будь-чим обклеїти, навіть подарунковим папером
Тому поки що вуттєві коробки для мене найкращий варіант --- дописи об"єднано, Feb 2, 2016 --- У нас більшість з кришками, бо так можна одна на одну ставити і не висипається нічого випадково при пересуванні-перенесенні.
Добре сказано, я теж. З мене чоловік приколюється, що в мене скоро коробочки для коробочок будуть В дітей є дві ніші внизу шафи. В Владовій стоїть картонна коробка з машинками, коробка з mega bloks, інша - з lego duplo, мішечок з кубиками, коробка з мозаїками, м'ячі і пірамідка-сортер. В Яниній - коробка з всілякими дівчачими скарбами, з іграшками з кіндерів, з ляльками барбі, з аксесуарами до них, сумка з посудками, з пасочками-лопатками. Окремо в нас є коробка з канцтоварами, шухляда для зошитів-розмальовок, лотки з кінетичним піском і стелаж з книжками. Ну і під стіною габаритні речі-іграшки, які немає змісту в коробки пхати.
Сьогодні трохи порозгрібала. Але треба ще контейнерів ,бо навіть коробки в хаті нема. Заховала кухню і ще 2 корзини . Залишила ляльку і возик, посудку, інерційні іграшки та ферму. Посудка в одному контейнері, звірята в другому, лялька окремо з возиком. Це так класно я вам скажу. Контейнери висотою 15 см, широною 30см, їй все прекрасно видно, і нема потреби розкидати. В нас сьогодні такий порядок . В коробках залишились великі іграшки. Типу горщика від фішер ,музична панель, пасочки, відерка. мячі. Але її сховала поки.
я теж задалась питанням, де і як іграшки зберігати. Іх ще в нас не так багато, бо малій і року немає, але ж я то розумію, що далі буде.. хочу замовити корзину для зберігання іграшок.
Я колись замовила майстрам дерев'яну скриню на колесиках. Дуже зручно там тримати м'які іграшки. І використовується вона в нас як журнальний столик. Таке собі 2 в 1: і коробка для іграшок, і столик для чаювання. Ще діти туди по черзі залазять і возять одне одного по кімнаті чи ховаються там - мають ще одне місце для ігор