@Mazerati Там є лактолог, може зробити масаж, мені лікар показувала як масажувати легко грудь, лиш вирішила покликати перевірену людину. І вона 2 години була зі мною, показувала-розказувала. Не думаю, що штатний працівник стільки уваги приділив би.
Rona, Де ви берете тих доул, консультантів по гв? Я до пологів тільки читала про них мимоходом, думала що то переважно в США таке є, а в нас хіба для багатеньких Надіслано від мого HTCONE, використовуючи Tapatalk
Теоретично - є. Той же лактолог мав би допомогти, в разі потреби, поправити прикладання і тд. На практиці ж, лактолог хіба розмасажовувати вміє і сипати перлами (доціджувати, "груди готувати" та інше). Пишу не за всіх, а лиш за тих що чула. Коли моє маля що 15 хв змінювало груди (про що просило диким криком) і я, хоч і читала і на курси ходила і тд, була невпевнена щодо правильності прикладання, попросила медсестричку покликати когось, хто б перевірив чи все добре. Що вона зробила? Замість того щоб покликати того ж лактолога, сама прийшла, одразу схопила мою грудь, двома пальцями стиснула ореолу, так всунула малюку в ротик і пішла... А сусідка сказала "груди набрали, болять", то одразу ж направила до лактолога, яка, за окрему плату, "чудово розмасужувала груди".
консультантів з ГВ у нас вистачає. Хоча б на форумі - @Yaremko , @PanteraLviv доула в нас поки що єдина, і це @Markkomp .
В наших пологових, як тільки ситуація відхиляється від "ідеальної", новоспечена мама, яка хоче все правильно зробити з гв, потрапляє в складну ситуацію - довіри до лікарів немає, а про випадки "коли дійсно потрібно догодовувати" якось немає толком інформації, ну але в першу чергу таки це медичне питання, тому тут легко маніпулювати жінкою, одним словом - дуже вразливий період для гв, саме старт в пб (власне, якщо (а так і є часто), не все "як книжка пише").
Дівчата, я так розумію, що не можна даватись на ті масажі лактологів " з благими намірами"? Як зрозуміти, що той масаж виправданий, чи він ні в якому разі не виправданий?
Зі свого досвіду- десь з 2-го дня може прибути молоко. В моєму випадку це було боляче, бо прибуло дууууже багато. Тоді йдемо в душ і легенько погладжуємо груди до соска і трохи підціжуємо (так, цідити не вміємо, виходить геть трошки, а більше і не треба), суто аби стало легше. Все. А, і малюка прикладаємо часто. Зціджування в ПБ це коли на груди жорсткий масаж, болить страшне і зціджують до стану "як було колись". В результаті груди вирішують, що ото малюк попався, все з'їв, значить молока треба зробити ще більше! І от, гіперлактація, застої, неправильне захоплення і т.д. привіт!
@Skaliaria моє положення було неправильним, напр. Хоч і читала як має бути. Теорія теорією, а як на практиці хтось досвідчений гляне, то зовсім інше. На третій день мала страшний лактостаз, часті прикладання розрулили ситуацію, і без масажу.
Ну, власне. Коли я народжувала вперше, то прийшла медсестра всунула донечці сосок, і пішла. Досвіду тоді ще не було, тому мала і тріщини, і нагрубання, і лактостази, мала цілодобово на грудях висіла. Завдяки моїм зусиллям і цьому форуму то все поборолось. Потім почались жахливі відмови від грудей, і це пройшли. З малим все пішло дуже легко, хоча він і ротик не хотів відкривати, але швидко навчились правильно прикладатись. Синок взагалі інший, він смокче 5-10 хв і випльовує, а набирає більше ніж донечка в такому віці. А донечка цілодобово висіла. З сином проблем з ГВ немає поки що. Не було ні нагрубань, ні тріщин, завдяки знанням і досвіду. Читати багато про ГВ дуже добре, алле на теорії одне, на практиці виходить трохи інше. Головне мати до кого звернутись в разі проблем з ГВ. Ще дуже важлива психологічна підтримка мами в разі якихось проблем з ГВ, лактологи в пологовому цього не зроблять, а навпаки ще можуть такі поради дати, що тільки шкодить ГВ. Не всі лактологи такі, але є такі що можуть тільки зашкодити, особливо агресивними масажами. --- дописи об"єднано, Jan 25, 2016 --- Мене дуже бісило в пологовому як педіатр, дитяча медсестра, хотіли подивитись чи в моїх грудях щось є. Я не дозволила. Дівчата, не давайте в пологових натискати на ваші соски, хочуть подивись, покажіть їм самі, це зменшує ризик зараження стафілококом.
ага, і ще б бажано ніяких сціджувань - ні сполоснутими водичкою "чистими руками", ні електричним молоковідсмоктувачем (особливо "лактолог" Ірина на мечнікова так "ніжно" проводить процедури, що я мало не втратила свідомість, спочатку від її рук, потім від апарату)
В нас в пологовому теж були проблеми з ГВ. Малий хоч і висів на грудях багато часу,але досить сильно втрачав вагу. В мене вже на наступний день після родів були тріщини і то діло страшно пекло. За тим ділом в роддомах ніхто не слідкує,народила і роби шо хочеш. Тому я вирішила що в нас з ГВ щось не те і пішла попросила допомоги в медсестер(ну ті шо крутяться з дітьми,догодовують,обробляють пупки і т.д). Розказала ситуацію і прийшла до мене жіночка(звичайна медсестра) яка сіла наді мною і почала допомагати мені,показала як дитина має правильно захвачувати сосок,дивилась за тим як дитина їсть,в якому положенні ми їмо. Сидала пів години наді мною,потім через декілька годин знову прийшла подивитись чи в нас получається. Я ше їй потім 50 грн сунула,а вона не взяла,каже хіба на шоколадку візьме 20 грн. Я була молода і зелена в тому ділі,малий неправильно захвачував сосок і через то були проблеми. І лише в день виписки почали бігати лактологи і пропонувати масажі і т.д. Тому дівчата,лише ви зацікавлені в нормальному ГВ,персоналу по барабану ви і ваші діти. Проявляйте зацікавленість,просіть допомоги,не стидайтесь і не бійтесь визнати що щось не так. Надіслано від мого GT-I9300, використовуючи Tapatalk
Цілком погоджуюсь. Ну а лактолог Ірина з Мечнікова дійсно дуже вже екстремально проводить масаж....ой як згадаю....йшла від неї зі сльозами..бо біль була нестерпна. Так трохи по живодьорски.....хотілося б акуратніше. Надіслано від мого GT-I9300, використовуючи Tapatalk
До мене на третій день після пологів прийшла лактолог їхній, порадила прикладати капусту весь час і цідити груди кожні 2 години, я після її відвідин ревіли гіркими сльозами,бо по її словам так весь час треба,як у явила,що прийдеться жити в режимі зціджування кожні 2 години протягом усього ГВ,так шкода себе стало.До вечора правда заспокоїлась,перечитала трохи свої якісь роздруківки і стало ясно що то не атк страшно і зціджувти не обов'язково
@Ljlichka я теж капусту в ПБ до грудей прикладала, вона суттєво полегшувала стан грудей, мені аж не вірилось. Могла дотерпіти до дому, бо в палаті купу чужих мужиків, не дуже комфортно було масажувати собі груди (консультант показала як розблоковувати протоки аби малюку було легше молочко добувати, як лімфу відганяти)
Дiвчата, а можна виокремити якесь однозначно правильне положення для прикладання в пологовому, коли ще консультант не буде мати можливостi прослiдкувати-показати? Може э якiсь фото-схеми?
раджу собі детально занотувати всякі дрібнички, типу "носик навпроти соска" і т.п. і мати то з собою в пб, бо воно так згрубша ніби ясно, як тримати дитину, але вся сіль якраз в нюансах. Тоді можна і лежачи прикладати (хоча багатьом ніби складніше дається на початках), і сидячи "колискою", головне, щоб голівка-грудь були правильно розміщені. У Сірзів, здається, є досить детально описані різні позиції.
@solana rok капустяні свіжі листки потовкти трохи, аби стали пластичні, ну і сік випустять і обкласти груди, тримати не більше 30 хв, тоді зняти, бо почнеться зворотній ефект В ПБ я товкла ручкою ложки, робила такі вм'ятини А то стаття, яку мені підказали, врятувала нас від лактостазу без масажів, капусти і т.д. «Каменная» грудь — что делать?
Rona капуста то так,але оте зціджування кожні 2 години і той ритуал мав тривати 30 хв, в мене була істерика, я чогось вирішила,що так треба буде робити весь час,а коли ж жити