ГВ – ще один дар природи (2)

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем kljysochka, 6 Грудень 2010.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Ubuntik

    Ubuntik Well-Known Member

    Я зі села за 25 км від Львова, на папері ми "селище міського типу". Ще перед вагітністю немовля в мене асоціювалось з "пляшечка-ліжечко-дурник". От, чомусь такий сталий шаблон, який підло тримається в людських головах. І ще, я була свято впевнена, що не зможу годувати, бо мама нас двох зі сестрою не годувала. Для того, щоб змінити такий шаблон, потрібно знати, що є догляд за дитиною іншими методами, що ГВ - це класно і набагато легше, ніж калатання сумішей по ночах, що спільний сон - це природня необхідність дитини. Тобто, розумієте, треба ХОТІТИ щось змінити у свої знаннях про немовлят і тоді вивчати інформацію. А більшості жінок легше йти по таких суспільних установках і шаблонах і "бути як всі" і не перевантажувати себе інформацією. Ще, візьміть до уваги, що в селі дуууже цінується думка лікарів і неонатолог в пологовому дуже легко може маніпулювати такою мамочкою і підсадити дитину на суміш.
    І, так - без читання всю вагітність тем на ДП про ГВ, догляд за немовлятами і спільний сон по 100500 раз, без роздруківок бздурів про ГВ для "порадників" і без стійкої позиції "я хочу годувати!" моя дитина була б такою ж, як і 90% ( не побоюсь цієї статистики) дітей нашого села. І, навіть зараз, коли я даю хороші поради ( на початку і в нас були проблеми) і хочу змінити думку людей про ГВ, цього чути не хочуть, бо не уявляють життя немовлята без дурників, пляшечок і т.д. Легше запхати суміш і не бачити альтернативи. Ну, і плюс аргументи - "всі так годують і я буду", "нас так годували", "начиталася тут і дитину мучиш", "а мені мама-свекруха-педіатр-сусідка... казали інакше". І нічого в їхніх головах не зміниш, допоки не прийде усвідомлення самою жінкою потреби у природньому батьківстві.
     
    Останнє редагування: 13 Січень 2016
    • Подобається Подобається x 14
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  2. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Майже 11 років тому, коли народився мій перший син, наше ГВ врятувала відсутність "помічників" і " порадників". Опинившись після пологів практично сама, я робила так, як було зручно мені- не сціджувалася ( бо було лінь, і в мене не виходило), спала разом з дитиною ( бо знову ж таки лінь вночі вставати), не спішила з прикормом ( бо знову ж таки для чого ускладнювати собі життя виварюванням- перетиранням, якщо можна дати цицю і лежати читати книгу), прикорм вводився швидше педагогічний. Звичайно, родичам і лікарям я не розказувала про свої " експерименти" з дитиною. Дурника він не взяв, хоча я пропонувала. І допоювала літом в 2-5 міс. Коли сину був рік, я завагітніла, але згортати ГВ не збиралася. На той момент, я вже була впевнена, що все роблю правильно, і моя самовпевненість відбивала бажання в оточуючих лізти з порадами. Перший і другий сини лишили груди на фоні наступних вагітностей, доньку я годувала до самовідлучення в 2,10. Найменшому зараз 2,3, про відлучення мови ще нема.
     
    • Подобається Подобається x 6
  3. galinkara

    galinkara Well-Known Member

    я також із села за 15 км від Львова і в нас дуже-дуже рідкість жінки, які годують хоча б до року... Я може єдина годувала старшого до 2р і 3 міс. і відлучила під тиском родичів бо дуже вже їх мучило наше довге ГВ середнього годувала до 2 р і 5 міс і відлучився коли я пішла родити доцю. Зараз знову чую купу порад про догодовування і від чоловіка також , бо мала дуже худенька.Свекруха по селі розказує що я знов дитину з рук не спускаю і нічого не хочу робити. Я щей недавно почала користуватися слінгом, то також для неї шок ну бо ж є візок і чого дитина там не спить? Коротше якби неДП то я б була б така як всі
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. NadVoye

    NadVoye Well-Known Member

    ооо, я туди трохи встряла, то почалися пересмикування, перекручення моїх слів... Настрій собі зіпсула на весь вечір. Там стільки перлів було!
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    Моя коліжанка так троє вигодувала коров'ячим молоком з водою і цукром. Зате "два інститути закінчила" і могла хоч на весілля в іншу область поїхати без дитини. Коровка то вдома є. То дійсно стара закалка і книжка Спока, яка в часи юності моєї та її мам була настільною в сім'ях з малими дітьми. Я колись відкрила - жахнулася, такий там брєд про те молоко і про соску, яку треба насильно запихати в дитину. Далі навіть не продовжувала. Нову інформацію "нема часу читати, бо в селі є повно роботи". Вчора дивилася канал Зайченко про грудне вигодовування і провела статистику по коліжанках - одні помилки: коров'яче молоко і соска; не годувала, бо втягнуті соски; годувала до 4 міс, бо не хотів брати груди (мав дурачка і воду з пляшечки); відлучення через розлуку з дитиною на пару днів. І найцікавіше - то на мене будуть дивитися як на неандертальця з слінгом і цицею. Вже уявляю:)

    Надіслано від мого IQ4502 Quad, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    ну я в період народження першої дитини ще не знала про існування ДП. Але нічого, інформацію про ГВ і догляд за немовлям черпала із журналів типу Твой малыш, Мой ребенок, ще інтернетом тоді так не користувалась активно. То годувала до 2,4 р. досить успішно, не слухала родичів взагалі нікого про ті допоювання водичкою і тому подібне. Так що хто хоче отримати адекватну сучасну інформацію, то дає собі раду.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    В нас інша, але теж не весела статистика. Одна родина, 4 сім"ї, 4-ро дітей віком від 2,9 (ми), 2,4 (братова двоюрідна), майже 2 (двоюрідна сестра), 3 міс (братова). Ми з братовою маємо важкі пологи/КС/реанімація 3-5 дні, перше прикладання на 3-5-ті сутки і, наше ГВ завершлось природньо (нічим не мастила) просто прийша пора, закінчилось молочко, братова налагодила ГВ і збирається годувати подовше. А от двоюрідна братова і сестра двоюрідна, мали нормальні пологи але вже з пологового прийшли з пляшками і дурниками. Налагоджувати і хоч якось постаратись для ГВ не мали бажання ні одна ні друга, хоча інтернети є у всіх і я пропонувала поради, відмахнулись. Одна з аргументом "нема молока, бо груди малі", друга "мене мама не годувала, бо молока не мала і в мене його не буде". Одна з дівчат ще досі з дурником ходить, говорити не хоче. Господаркою їх ніхто ніколи не напрягав. Якби Все діло в бажанні...
    До речі ми з братовою в місті живемо і ГВ, а сестра двоюрідна і братова двоюрідна в селі.
    Виходить, що при важчих пологах ми боролись і вибороли своє право годувати дітей грудьми, а ті кому легше далось - пішли легким шляхом далі. Висновок: хоч ГВ - не шукай легких шляхів :)
     
    Останнє редагування: 14 Січень 2016
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    ну в мене подруга теж так, дитині зараз 10 років
    читала ті всі журнали ,і в пологовому лекції про ГВ вислухала
    але довше року годувати не хотіла, бо нічого корисного вже нема і бутилочки/дурники використовувала всерівно
    я сама ті журнальчики один період любила полистати, чесно, дуже рідко в статті йдеться про адекватну тривалість ГВ, якщо хоча б згадується так між іншим рекомендація ВООЗ про 2 роки то є гуд
    нє, не скажу що їх нема, але якщо в одному випуску за весь рік то файно
    і про шкоду дурників теж не зустрічала.. журнали ж кишать рекламою дурників/сумішей/бутилочок, "чистої" інфо щодо ГВ навряд чи дочекаєшся...
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Я чомусь була дуже агресивною до усіх "порадників", і на всі бздури казала "моя дитина, скільки схочу, стільки й годуватиму". А ще казала, що до року молоко ужасть яке корисне, до двох - капец яке смачне, а після двох - ну чи можу я відмовити дитині, яка заглядає в очі, як кошеня і просить "мама, дай цицю, вона така смачненька, вона така моя"
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    До речі, про журнали. Попалось мені кілька в перші місяці сина, то, чесно кажучи, була приємно здивована, що там є трохи правильної інформації (хоча б настільки, щоб жінка просто звернула увагу, побачила, що гв в сучасному житті можливе, і при бажанні вже знайшла більш конкретну інформацію) і водночас я не розумію, як при тому всьому, молоді дівчата залишаються такими зашореними, коли навіть попсові журнали про це пишуть, це ж не старі бабці, щоб закритися в своїй "життєвій мудрості" і нічого навкруги не бачити, здавалось би має бути якесь природне бажання знати як, як краще, цікавитись...
    Пишете, що село по статистиці шокує, чесно кажучи, виглядає, що і місто не має чим дуже хвалитися: мені іноді здається, що ми тут на форумі як окремий світ з гв, а вийдеш в реал - практично одне розчарування...Згідна з @Rona, думаю в селі то від тяжкої праці, коли ті всі городи-корови є основою виживання, то дитина має тихенько з дураком спати і не заважати, якщо молодше покоління вже цієї роботи і не знає, то саме ставлення, позиція "нема чого цілий день коло тої дитини лежати" залишається...(а ще у мене є припущення, що покоління бабусь може навіть завидувати донькам, що ті мають можливість няньчитися з дітьми, тому і стільки повчань про руки, ліжка, соски...то не зі зла, то навіть несвідомо) Ще доводилось чути про свободу мами, про дискотеки, вечірки, поїздки - але корінь тут той самий - дистанція з дитиною. Чому так? Чому материнський інстинкт не бере гору?
    Одна ще справа, коли жінка хоче годувати, але має якісь стереотипи/страхи, що не зможе, тобто не поінформована, для такої невдача з гв буде болісною, такого також напевно є багато, але щоб не хотіти...мені цього не осягнути.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  11. METAMORFOZA

    METAMORFOZA Чарівна львів'яночка

    Після того як я боролась за своє ГВ, то в мене тепер ціль - допомагати з ГВ усім своїм коліжанкам. Я постійно їх стараюся надихнути і пояснити наскільки важливо на початках не здатися.
     
  12. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Багато неадекватних поглядів щодо гв - то лиш наслідок браку інформації з цього питання у молодої мами. Бо цим питанням треба серйозно поцікавитись ще до народження дитини, шукати різні сучасні джерела і вивчати можливі проблеми гв і шляхи подолання їх. А головне - завдяки тій всій інфі мамочці треба осягнути цінність грудного молочка для своєї дитини.

    А то ті перли просто вбивають. Співробітниця, яка не годувала двох своїх діток грудьми, просто собі заявляє: та я не молочна мама, нема в мене молока і все. А освічена ж кобіта. Не знаю, чого так. Сама себе до якихось немолочних "опреділила" і заспокоїлась.
     
  13. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    Згідна щодо інформації та бажання мами щось знати. На жаль, я не вберегла наше ГВ. І його закінчення для мене було сильним ударом.
    Але я не розумію, коли не хочуть щось знати, коли ти кажеш прямим текстом, а тебе не чують, не хочуть почути.
    Маю знайому, що чекає на малючка. Після моєї розповіді про пологовий та умови тут. Вона запитала, а нащо молоковідсмоктувач, пляшечки і суміші в пологовому? Хіба дитина їсть в пологовому, тим більше нащо давати груди, якщо ще немає молока? Ну, як так? Освіченна людина з фарм освітою не може прочитати елементарно першу ліпшу статтю в неті? Я вже їй і посиденьки раджу, і "вчимось годувати грудьми"(що може бути простіше цієї книжки?). А вона ніяк...
    І я розчарована, зла від того, що не можу особисто то все розказати, бо онлайн спілкування не дає ефектів. І про консультантів вона чути не хоче. "В пологовому лікар має знати" вся її відповідь. Немає розуміння важливості ГВ для дитинки, хоча б вже лиш перші місяці. Нехай не щасливих 2 роки і більше, не рік, хоча б кілька місяців. Але, відчуваю, там зовсім його не буде, бо я не молочна...
    Бізнес заповнює кожен куточок, де б могла бути якась корисна інформація про ГВ. Скрізь соски, пляшки, сумішші... І лиш мацьопенькими блідими буквами у куточку пише, що ГВ для дитини найкраще. От та і залишається дійсно годуючих той маленький куточок:sad:
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    мені мама так і каже на багато речей, що нам тепер добре. той самий спільний сон. Каже, от добре, що у вас ліжко велике, дитина в памперсі, можна покласти коло себе, спати і не переживати. і слінги їй сподобались. казала "Шкода, що в нас такого не було".
    А стосовно ГВ, то більшість дорогої родини тішилось, що я годую, але при цьому поради, які вони давали зменшили б мої шанси годувати в рази. Ну а те, шо в мене молоко є більше сприймається, як те, що мені дуже пощастило) Ну а невістка, яка підгодовувала сумішами і лишала дитину місячну на цілий день, то вона така худа-немолочна))
    По статистиці не знаю, чого наїжджають на село. По логіці, як в селі мало годують, то у Львові вже більше. А в Києві, певно, взагалі багато. Ну а десь в Нью-Йорку, то вже геть всі годують)))Ми, селюки, теж буваєм образовані і годуємо дітей грудьми) І в мене багато людей з мого оточення годували, напевно, більшість. До року і довше. То від конкретної людини залежить.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @бетменша то мені так моя мама каже:" як тобі добре, Мелася всююю ніч спить (це такі висновки, бо приїхавши до нас жондої ночі плачів, тиша і спокій), ти така не була, я тебе ночами носила колисала" . Потім така пауза "але дійсно, чого я не додумалась просто покласти тебе коло себе в ліжку?".
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  16. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    мені моя так не каже) бо ми росли з дурниками, і для неї то значно легше і більше вільного часу
    плюс синочок дуже до мене привязаний, не раз каже, що мені значно важче суто з дитиною і що не знає як я витримую, (ну але в неї було більше роботи-господарки)
    єдине про що зміниласяя думка, це про тривалість ГВ
    тоді після року бабці-прабабці всі грузили відлучати, бо діти погано їдять і худі, і корисного вже нема
    то зараз мама як чує, що то все неправда і тд., то каже що от файно було б вже від 1,5 до 2 відлучати, бо зранку діти встали і лети вари кашу під крики, а з ГВ дав цицю на перекус, а вже потім без поспіху вариш
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    моя мені так пояснювала, що колись таке навіть в голову їм не приходило.
     
  18. Rona

    Rona Мама-йожик

    @бетменша мені теж таке в голову не приходило зі старшим сином. Дитина має спати в своєму ліжечку, плаче - колисати, витримати години до годування...
    А тепер чую: ти здуріла, Таня, годину годувати??? Та вставай трохи від тої дитини. Не привчай до рук! Хай спить сам!
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    от-от. я все не могла зрозуміти, чому свекруха після народження малого визивалась "носити дитину". я ніяк не могла второпати, нашо його носити. аж потім докумекала, що груди - це суто їжа, годувати щотри години, а в проміжку між тим носити, якщо дитина не спить і плаче.
     
  20. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Мені мама каже, що я до рук привчила. Про ту соску далі говорить. Я вже то все мимо вух пропускаю.
    І так, без ДП я б навряд чи була така спокійна і впевнена зараз.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1