Ну можливо є такі жіночки,які нагло їдуть і хочуть скористатися всім безкоштовно.Ми ж їздили спеціально наперід і готові заплати,тільки не таку суму як в Про фамілії(6500 зл),бо ж і за квартиру тут не мало беруть,тому сума набігає порядна.Тому і обрали звичайну лікарню.Але що як там самі сказали що в них безкоштовно..ніхто ніяких цін неназивав.Тим більше,я -на половину полька, і сама Польща, видаючи мені Карту Поляка,обіцяє що в випадках загрози життю (пологи,отруєння ітд) вони готові і змушені надати безкоштовно допомогу.На це в них в попередньому році закладалося в бюджет 320 млн зл.Крім того Комісія яка зовсім недавно розглядала знову питання про Карту Поляка,старається щоб поляки які живуть поза Польщою не відчували себе дуже обділено і Польща готова їх підтримувати та розширити їхні права на своїй території.Тому трішки є все-таки різниця між польскою діаспорою,які згідно закону мають якісь права,і українцями,які там їдуть і працють,народжують(маючи навіть карту побиту,вони не є поляками по крові).А от цікаво,чи польки в Англії платять за пологи?Бо дуже хвалять їх сервіс..
Якщо постійно проживаєш на законних підставах, то в державних лікарнях нічого платити не потрібно, ні за облік, ні за узд, ні за пологи. В мене два чи три рази перевіряли документи всі (ще як на облік ставала) і писали листи попередження, що у випадку якщо документи неналежні, то будуть вимагати оплатити всі послуги.
Модераторське: Ще раз нагадую, що тема про пологи за кордоном, а не про обговорення життя закордоном, культурних чи інших особливостей тієї чи іншої країни. Для цього існують відповідні теми. Офтоп почищено. Надалі злісні офтопери будуть блокуватися в темі. Шануймося!
З таким підходом краще в Штатах народжувати, дитина відразу дістане громадянсво. А якщо серьозно, то знову соромно за наших людей Sent from my SM-T560NU using Tapatalk
Хочу трішки поділитись своєю історією про Польщу. Зараз в мене 27 тиждень по "їхніх" підрахунках. Чоловік є офіційно працевлаштований в Польщі, отже має державну страхівку NFZ. На момент мого першого походу до лікаря обоє були на візі, песеля ніхто не мав. На роботі чоловіку дали два якихось листочки А4, типу страхового поліса одного на нього іншого, що я вписана в його страхівку. Ходжу в державну "поліклініку" при роддомі, без цього поліса мене навіть не хотіли на чергу до лікаря записати. Ходжу десь раз на місяць, прийшла десь на 15 тижні до них, за що мене сильно сварили, бо польки переважно йдуть швидше так десь 5-7 тиждень вагітності. Поки що заплатила лише за баночки для аналізів))))
Я розумію, просто дивно, бо сума дійсно мала і страховка мала б то покрити. Я теж народжувала закордоном, то страховка покривала всі дрібниці, включно з баночками, прокладками, кремами, памперсами, післяпологовий бандаж, навіть шкарпетки з нековзкою підошвою.... Всього не перелічити.
Я так розумію то йдеться ще не про пологи, а про ведення вагітності. Аналізи здаються ж не у гінеколога. А в пологовому мені баночку точно дали за дармо і прокладки теж. --- дописи об"єднано, 9 Січень 2016 --- Як державна страховка може покривати баночки на сечу? Їх же не роздають у приймальні лабораторії. Купуєш в аптеці і здаєш аналізи. @Basyanya а цікаво, як з чергами до лікаря? Я вагітність вела у приватного лікаря, зовсім не в курсі як то в держ.клініках.
Мені давали нову баночку під час кожного візиту гінеколога в приймальній якраз, на наступний візит треба було принести наповнену і одразу при мені медсестра робила аналіз. В лабораторії як здавала, то там теж одразу баночку давали. Ніколи не треба було ще в аптеку ходити. Тому мене й здивувала така система
Ну Ви хочете порівняти розвинені США і Польщу? Та й медична страхівка в США таки коштує набагато більше,ніж в Польщі.
Мені медсестра зразу на рецепції давала звичайну одноразову склянку, я йшла з нею в туалет і заносила результат відразу в кімнату лабораторію. А в іншого лікаря у туалеті була шафка, куди треба було ставити наповнену підписану скляночку. Теж нічого ніде не доплачувала в лікаря. Страховка державна, Німеччина.
О, ви мені нагадали в лабораторії в нас теж була шафка в туалеті, де треба було лишати аналізи. На ній великими буквами писало: HAZARDOUS. Мене це завжди смішило
В мене облік вела тільки акушерка, то теж кожного разу давала "тару" на наступні аналізи, і аналіз відразу на прийомі нею і робився. Якось я забула аналіз вдома, то просто дала мені баночку і я на місці в туалеті все зробила. Аналізи крові теж вона всі брала і сама все відвозила в лабораторію, мені тільки приходив лист з результатами.
То це супер, що так є в інших краінах . Я чесно кажучи взагалі за все платила, будучи вагітною, бо повторюсь, була у приватного лікаря, тому і всі аналізи платно здавала. Але це був мій вибір.
Саме про ведення вагітності. Я чекала близько 11 календарних днів, і мені було байдуже до кого аби по швидше. Зразу знала, що тут більшість лікарів мужчини. А от на УЗД треба записуватись десь за місяць бо реально немає місць. Цього четверга я була в лікаря, то він мені сказав записатись на УЗД після 32 тижня вагітності, то я записана на 17.02. Щодо аналізів, перший раз я прийшла без баночки з сечею , тричі перепитува, що з собою потрібно мати, ніхто нічого не сказав)))))) прийшлось на місці наповнювати її))))), то медсестри говорили, раннішній збір, то не добре і потрібно нічний..... А так на аналізи приходиш приблизно як в Україні, з 08.00 до 09.30, в загальну чергу. Заходиш в кабінет, сідаєш в зручне крісло, щось подібне до сучасних крісел зубних, в них на комютері є всі аналізи які мають в тебе взяти, ставиш свою баночку на тацю, на неї ліплять якийсь штрих код, кров брали лише з вени, всі аналізи віддає лікар коли ти приходиш до нього на прийом.