Укладаєте договір поділу (визначення на місцевості меж) земельної ділянки, який посвідчується нотаріально.
Дівчатка, напишу ще сюди, можливо хтось з таким стикався Хто має паркінг в новобудовах, які суми ви платите на обслуговування паркінгу в осбб? Бо нам виставили фантастичну суму 270грн в міс за сам паркінг, крім того плата за кв м 3,53, будинок 9 поверхів, тобто квартир немало, добитись калькуляції неможливо, на зборах, де приймали бюджет, фактично нічого не приймали і таке враження, що на зборах були підставні особи. Ми відмовляємось платити таку суму за сам паркінг, то на зборах прийняли абсолютно неправомірне рішення, що будуть за неоплату квартплати і плати за паркінг відключати водопостачання і електроенергію. Договорів з обленерго і водоканалом окремо немає. Як з цим боротись?
доброго дня! в мене таке питання ми проживаємо в будинку який нам подарувала мама чоловіка( дарчу на чоловіка), виникла така ситуація в наз з чоловіком є маленька дитина, в нього є дитина від першого шлюбу повнолітній син, зараз він з батьком неспілкується, але говорить всім що після смерті тата частку буде мати,і продась, або щоб я сплатила гроші, в мене таке питання,дарча була зроблена 10 років назад, чи можна зробити так що якщо щось з чоловіком станеться щоб майно перейшло до його мами( даровника), чи краще зробити нову дарчу на мене??
а заповіт на вашу дитину частки батька не розглядаєте? бо подароване ніяк не може піти назад до дарувальника (окрім порушення під час дарування)
Ми платимо окремо за паркінг приблизно 150 грн на місяць, у квитанції чітко розписано кількість метрів на вартість 1 метра
після дарчі чоловік переоформив житло на себе і є власником? Після його смерті, якщо нема заповіту то ви маєте спадкувати як дружина - перша лінія, а діти - друга лінія. Але вам з таким питанням краще до нотаріуса підійти.
Маю таке питання: Ми живемо у приватизованій квартирі. Квартира приватизована на 5 осіб (співвласники). Двоє з них це мої баба і дідо. Як краще і дешевше переписати їх частки на себе (вони не проти). мається на увазі робити дарчу чи писати заповіт чи взагалі нічого, а вже після смерті переоформляти на себе? Чи то потім багато клопоту?
Колись було дешевше по заповіту, але головне щоб ті 2 крім баби і діда не були проти потім. Бо навіть коли пишеться заповіт у вашому випадку на внуків, то треба щоб всі діти дали відмову чи що не заперечують.
А якщо людина вже померла і тепер цю частку повинен її батько на себе переоформити (бо інших родичів нема), а потім подарувати чи скласти заповіт ( бо він вже старий), то як це краще зробити? І ще питання, він (батько) ж не може написати заповіт чи дарчу на цю частку, не переоформивши її на себе? Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
@loveterapy, так. в мене сестра так робила. Переоформляла будинок на себе(по смерті бабці) і тут же писала дарчу на свого сина. Одразу на нього було неможливо зробити.
Дякую, а ця дарча відразу означає, що нова людина вже є власником цієї частки? А не підкажете, у такому випадку потрібно якийсь ще податок платити за це дарування державі? Окрім послуг нотаріуса. Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
І ще маю таку проблему: у свідоцтві про смерть зррблена помилка у написанні по батькові . Тобто воно недійсне, переробити його не можуть. Сказали виробляти дублікат, а для цього треба свідоцтво про народження, якого нема. Можливо хтось з таким схожим стикався, як можна виробити дублікат того документа, адже всі дані є у них в базі . Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
Для договору дарування потрібна оцінка майна, (квартири, будинку, тощо) від суми що вказана у звіті про оцінку визначається сума податку. і залежить хто кому дарує. якщо батьки- дітям то 2 % мито і пенсійний фонд. якщо друга черга то +5%.
Ясно, я чула за ці 5/ від подруги. Вона оформляє квартиру бабці на себе, то має щось 30 тис заплатити. А якщо та людина просто заповіт складе на цю частку житла (1/4) , що вона заповідає своїй внучці, то теж треба ці відсотки платити? Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
в нашої бабці не було свідоцтва про народження. в архів брали виписку з церковної книги. ну але в нас і документи не співпадали ніяякі - імя рідкісне
при оформленні власне бабцею заповіту, вона сплачує держмито за посвідчення заповіту і все. Це невеличка сума. Але, відповідно, право власності до онуки перейде лише після смерті бабці і прийняття спадщини. Тоді вона сплачує суми держмита за видачу свідоцтва , супутні витрати за різні довідки-витяги з реєстрів ( це невеликі відносно суми) але основна витрата, яка потім буде все-рівно на неї покладена- це сплата податку на доходи , передбаченого ст. 167 та 174 Податкового Кодексу, оскільки вона не є членом сім ї 1 ступеню споріднення ( для них 0 ставка). Вона сплатить 5% вартості спадщини.Ця оплата покладається на самого спадкоємця:тобто після отримання свідоцтва на спадщину, спадкоємець повинен включити суму майна у щорічну податкову декларацію,узяти податкове платіжне доручення і перерахувати податок до бюджету не пізніше 3 місяців.За просторочку- стягуються штрафні санкції ( наприклад, 30 днів прострочки- 10% суми боргу). Цей же податок сплачується і при спадкуванні за законом. Аналогічним податком обкладається і подарована нерухомість членам сім ї не першого ступеню споріднення. Ухилитися від сплати неможливо, оскільки нотаріус в день оформлення передає спеціальну форму звітності до податкових органів.ТОбто все-рівно це буде на контролі податківців.