для початку потрібно визначитися як саме хочете починати) що є причиною несприйняття теперішнього одягу та інших речей. Викинути встигнете, але треба знати, що ви хочете далі і як то втілити. Для початку, на абсолютно новий гардероб потрібно багато фінансових затрат.
Раджу ще почитати книги про мінімалізм, типу Ессенціаліста, Жити просто, Магическая уборка Надіслано від мого Lenovo A2010-a, використовуючи Tapatalk
Цілком згідна. Тому буду рухатись поступово Все купувалось без системи, жодна річ не є продумана, суцільний хаос
Почитайте "Мне опять нечего надеть. Как улучшить свой гардероб и изменить жизнь" Дженифер Баумгартнер. Я читала, щось змогла реалізувати власними силами, але на кардинальну заміну гардеробу банально бракує грошей. Тому буду поступово позбавлятись "лишніх" речей, щось доносила, щось викинула, щось докупила. Потрібно уникати спонтанних покупок. Щоб потім не було: "Купила туфлі - немає спідниці. Купила спідницю - блузки немає. Купила блузку - ні куртки. Купила куртку - сумки немає. Купила сумку - туфлі не підходять...". Варто звернути увагу на комісійні магазини, або онлайн продаж типу Шафа чи Кідстаф. --- дописи об"єднано, Dec 4, 2015 --- Я це називаю "вдягнутись є в що, а гардеробу немає", бо в самої такий же бардак в шафі.
На рахунок гардеробу. Якщо нема можливості одразу заміняти старі викинуті речі новими, впевнена, все одно знайдеться купа того, без чого просто можна обійтися, зате в шафі і в голові проясниться - легше буде працювати з поповненням майбутнього гардеробу, якщо ж функціонально річ потрібна, але нову купити не на часі, то залишити все таки. Я собі після останньої чистки склала список всього, що в мене є, по сезонах і категоріях (взуття, верхній одяг, светри, спідниці, і т.п, так на кожен сезон) і ще додатково за призначенням (святковий, спортивний, домашній) - одразу так чітко видно, що потребує поновнення, слабкі місця, де, навпаки, забагато, деякі речі позначила як ті, що є кандидатами на виліт наступного разу, і, на основі цього аналізу, список потрібних і бажаних речей, причому досить детально, +/- колір, тканина - от з ним обов'язково звірятись, перш, ніж щось купити. Наразі я так прицільно купила зимову спідничку (глянувши, звичайно, в список своїх кофтинок, щоб не прогадати з кольором) і кілька пар теплих колгот, також ретельно обираючи їх колір під сукні, спідниці і куртки. Зі списком це дуже легко.
А ще радять понижувати категорію одягу, а найнижчу викидати. Те, що було повсякденним одягом стає домашнім, те що було парадним, стає повсякденним, а розтягнуте домашнє йде в смітник , якось так.
помітила по дописах, що Ви дуже прораховуєте...потрібне/непотрібне/витрати...Як привчити чи виробити таке "вміння"? Дайте пораду будь ласка. Бо я все чітко знаю...,але нажаль ніяк неможу себе привчити до списку і його виконання У мене з одягом дуже проблематично...З усіма іньшими старими речима позбавляюсь легко
ну, список гардеробу, наприклад, - це новинка цієї осені у мене))) Як навчитись? Не знаю, у мене це в натурі, я люблю, щоб була чітка функціональна система, мабуть мій мозок якось так працює, мене такі всякі речі не те, що не напрягають, мені легше дихати стає, коли впорядкую якусь сферу. Зараз дуже багато літератури є на тематику особистої ефективності, планування, впорядкування, може там якісь секретики пошукайте, Getting Things Done Д.Аллена от зараз пригадалась... Мені основне продумати, як то все має працювати, бо один раз нахрапом вичистити шафу, і далі по-старому, це не діло, має бути якась циклічність, от коли ми говоримо вже про одяг, то має бути охоплене все: від його появи (а це і фінанси, і місця купівлі, і самі речі), використання (тут вже місця зберігання і сортування, догляд за речима (наприклад, в кінці сезону верхній одяг в хімчистку, взуття в ремонт, тобто це планування в часі вже, переведення з одних категорій в інші, як вже тут писали), ну і утилізація. От у мене оцього першого пункту не було досі, а тепер я бачу нарешті все дуже цілісно, системно власне, - от тепер я розумію, що це буде працювати. Тобто по-перше - мати добрий план, добру систему продумати. А в тому, що тяжко виконувати намічене - ну то як і будь яку звичку, мабуть, силою волі, спочатку намус, а далі - головне, щоб Ви бачили позитивну дію на ваше життя цієї роботи, це і буде заохоченням)
То системна робота, список перш за все має бути продуманим, тоді простіше буде його дотримуватися Якщо коротко , то треба: - зрозуміти навіщо воно, оформити думку "хочу мати стиьний, функціональний гардероб" - тоді детально уявити ЯКИМ саме він має бути - а) кольори (тут дуже допомагає знання свого кольоротипу), з кольорів обираєте декілька базових для себе... б) стиль - шукаєте багато-багато картинок людей і одягу які вам подобаються - обов"язково вимаюється якийсь основний напрям. Тоді аналізуєте свою фігуру і визначаєтеся як узгоджується бажаний стиль з іі особливостями і ритмом Вашого життя. - а от потім можна викидати - не тільки все що старе-негарне-зношене, а й одяг який не відповідає вище визначеним критеріям. - тоді аналізуєте те що залишиося від гардеробу і тут дійсно дуже добре записати з зазначенням кольору, окремо "верх", "низ" (вважається що на один "низ" (штани, спідницю) в середньому має припадати 3 "верха" (футболки, блузи)). - а тільки потім уже аргументовано складаєте список чого не вистачає. Тоді залишається лише мати той список при собі коли ідете по магазинах і втриматися від спокуси купити непотрібне. І коли купуєте щось - ви оглядаєтеся на вже наявне - щоб з новою річчю можна було утворити як мінімум 3 різних комплекти одягу бажано на різні випадки життя
@Akina ті основи складання гардеробу, коли відштовхуєшся від власних даних і смаку, дуже допомагають я теж так робила, спершу визначила свій колористичний тип, тоді тип фігури, з типажами Кіббі теж попрацювала і пішла аналізувати вміст шафи. Спершу повикидала все морально устарівше і зношене. Тоді повіддавала речі, які не підходили по фасону чи кольору, навіть фактурі. Лишилось всього нічого був трохи шок. Склала список що в мене є в табличку: по осі абсцис - верх, по осі ординат - низ, дивилась що з чим комбінується і так виявила що саме бракує. Тоді прицільно йшла шукати в магазинах, напр., чорну приталену сорочку з V-подібним вирізом, бо якраз вона б підійшла мені до купи спідниць і питання "що вдягти на роботу" вирішувалось би на ура Від тоді за покупками стало ходити простіше, спокійніше і веселіше. Маю полювання щоразу на "свої" речі. Згодом прийшло розуміння власного стилю і куди рухатись. Ще бракує мені кілька чобіт, не можу злапати (або задорого), те саме з сумками.
Ото я зараз на такому етапі Мені навіть записувати не треба що в мене є, бо його лишилася жменька і я реально все пам"ятаю Ого, такого ще не зустрічала, математичний підхід
А я при підготовці до народження малятка почала проводити повну ревізію дома і не лише з моїми речима і не лише дома,а і в гаражі. Бо там купа ящиків було з мотлохом, який - а може ще колись знадобиться.Навіть чоботи там були з 5-ти сантиметровим гострим носком)))))))))))Я була в шоці...ото мода була колись.... Короче..ми з 5-6 арсенівських великих кульків винесли в ящики ті біля церкви і з 3-4 кульки біля смітників лишили.. От сиджу думаю...що б то ще викинути..))
Я без народжу викинула пів хати. До Нового Року другу половину допрацюю. Мішки закінчилися. Реально- я все віддаю(те що не на смітник)- у великих кульках. За пару тижнів кульків не стало. А тобі воно потрібне? Тобі смішно. А я два роки тому зі стилістом пропрацювала весь свій гардероб. І що з того як мене недавно він почав бісити і я майже все утилізувала. От що що, а наразі важко мені йде змиритися з тим, що то таки нормальна тема- міняти гардероб кожні 2-3 роки. Я навіть не про гроші. На то діло йде такий ресурс.
А тоді подобався, відчувалося що він на 100% "твій"? Бо дуже часто стилісти нав"язують свою думку... Тому мені і подобається переплетення стилістики з психологією - треба дійсно зрозуміти людину, перш ніж міняти їй гардероб Чи в тебе так світогляд кардинально змінився за 2 роки? Бо по-трошечки змінювати щосезону то нормально, а викидати майже все - вже має бути якась вагома причина
Тоді- дуже. Та ти правильно пишеш: правда не так за два, як я знову сильно виросла за останні пару місяців. Не подорослішала, а власне виросла. То я знаю))). Я мала саме такого стиліста. Ми добре тоді все пропрацювала. Ну і я сама в темі- я і своїми методами то пропрацьовувала. А тепер треба все наново починати. В жилетку з тим не хочу, тут понию. Мо вдруг- і це тося зробе. Ех).
Дівчата є сайт Дарудар. Можна туди віддавати речі. Там вам ще і подякують. і вам + в карму , і людям добре)