Нам буде рочок і ми немаємо ще жодного щеплення, навіть БЦЖ. Не робила, бо малий народився маленьким і слабеньким. Спочатку чекали, щоб набрав ваги і підріс, а влітку, як наздогнав своїх ровесників по показникам, не робила, бо кажуть, що влітку небажано робити перші щеплення. Потім зуби лізли, потім ще щось...Може почнемо восени, як малому буде півтора рочки. Планую зробити АДС, та що без коклюшного компоненту. БЦЖ не робитиму. Взагалі мене цікавить тільки дві позиції у вакцинації - менінгокок і дифтерія. Але спершу піду на консультацію до імунолога зі списком питань. А там буде видно...
Ми нічого не робили. Від гепатиту відмовилася, БЦЖ не було. Та я від нього теж збиралася відмовлятися. Наразі ніяких щеплень не планую взагалі. Нам 11 міс.
Та швидше за все, мають бцж, бо в пологовому вони ще не мали сформованоі позиції щодо щеплень, тому і робили все те, що їм пропонували.
А чому літом на бажано починати? Я думаю, що це найкраще, якщо робити. Зимою, осінню віруси застуди, весною може бути виснаження організму та імунітету після зими, тому літо, початок осені мені найоптимальніше виглядає. Я теж думаю над прививками від дифтирії та правця, але це я так розумію анатоксин, а не вірус. Тут навіть писали, що у разі реальної загрози - усе одно колотимуть від правця, незалежно чи була прививка. Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
В мене старшому 7 років.Має БЦЖ з роддому (про яке шкодую). Молодщому 2,2 р.-немає жодних привівок. Звісно, не робитиму більше нікому щеплень.
Моїй малечі 3,5 роки. У нас немає прививок - жодної, і БЦЖ немає. В садочок пішли без проблем, просто принесли відмову від прививок.
А в моєї доні є всі прививки згідно графіку крім гепатиту і теж все ОК. І малявці так само планую робити...
Я також послухалась в пологовому неонатолога ( сама довго не могла вирішити, робити чи не робити малому БЦЖ в пологовому, інтернету тоді ще не мала, інформацію збирала по знайомих з дітьми) . Вона мене переконала, що треба. В пологовому пролежала 6 діб. Після пологів 3 дні в мене була ідеальна дитина: поспав-поїв-памперс поміняли і дитину не чути. Наприкінці третьої доби зробили БЦЖ. Зранку я побачила , що дитина здригається-корчі всього тіла. Я такого ще ніколи не бачила-ну ногу може схопити, але щоб весь здригався...Побігла( точніше поповзла) за неонатологом. А це субота-нікого нема. Чергова ще не прийшла. Я дуже настрашилась. Потім ніби то все минуло, але дитину мов підмінили-малий кричав постійно, не спав. На 10 хв засинає і знов кричить. Так нас і виписали. Були на контролі в невропатолога.Робили масажі, нейросонографію десь 3 рази в різних лікарнях робили. Відхилень не знаходили. але чому дитина така нервова не могли знайти відповідь. Потім додалась алергія. Спочатку різні прояви на шкірі(десь з 1 міс.), потім кашлі/соплі. Дільнича нас лікувала від застуд, нічого не допомагало. В 6 міс Костюченко припустила, що кашель в нас алергічний. Малому майже 7 років. Як ми з тою алергією до тих пір мучимось... Коли завагітнила другим-відразу сказала, що не зроблю йому жодного щеплення. Дитина цілком здорова. Це мій особистий досвід. Також просто ділюся. Жодним чином нікому нічого не нав"язую. Чемно пишу відмови(звичайно, що і старшому не робила більше жодного щеплення і дуже-дуже кортаю себе за цю БЦЖ)
найкращий період ( якщо надумали щепити) - власне від травня (+-) до жовтня. Осінньо-зимовий період справді вірусний ( тут є ризик підхопити не лише в поліклініці, і просто тоді навіть якщо хтось із домашніх в цей час сопливить- дитина буде після щеплення схильна до того, щоб заразитися). Ну і період ранньої весни- коли імунна система після зими має найменші резерви. п.с. а взагалі щодо щеплень розповім один випадок, який дуже вразив мене кілька днів тому. Є у мене родичка ( сама медик). Свого сина вона щепила вибірково, не з пологового. Десь ближче до року почала. Щепила від БЦЖ та АКДП+поліо. АКДП робилося тими ж ПЕнтаксимами-Інфанріксами.Щодо строків придатності вакцин- 100% впевнена, бо щепила у своїй же лікарні, де працює сама. Останні 2 роки я її дитину не бачила- ми коли і спілкувалися, то по телефону чи вона була із старшою дитиною лише. І от кілька днів тому вона зізнається, що молодшій дитині ще 2 роки тому поставили затримку розвитку. Вона перестала розмовляти, хоча до 2.5 років розвивалася як звично. Що стало причиною- ніхто не знає. Лікарі кажуть, що то "можливо якийсь вірус дав так ускладнення" Але в неї дитина нічим особливим таким не хворіла. Та ще і з ускладненнями. Віруси переносила як звично. Я цікавилася у неї щодо того, чи не робила вона тоді останньої ревакцинації АКДП ( оскліьки саме з цією вакциною часто пов язують неврологічні проблеми І власне ревакцинації дають складніші реакції, ніж превинна вакцинація). Відповіла,що робила, а після чого вже нічого не робить ( з того часу минуло вже 3 роки). Зв язку з вакцинацією вони не роблять, але в той же час- і не виключають. Я припустила ще такий варіант, що, можливо, дитина з народження мала певні схильності, але до 3 років , внаслідок особливостей розвитку кожної дитини, їх діагностувати ще досить важко. А вакцинація, останній етап якої якраз припав на ті самі 2.5 роки, просто стала тим поштовхом, яка запустила скриті процеси в організмі. ТОму не бажано втручатися в імунну систему дитини до 3 років. Коли вона і сама формується, і коли ще не проявляються усі нюанси розвитку.Так чи ні- це вже не встановиш.Але суть в тому, що дитина, до якої у спеціалістів не було зауважень в розвитку до 2.5-3 років, після - "зупинилася" і отримала складний діагноз, з якого не можуть вийти уже кілька років. Займаються із спеціалістами, дитина ходить у спеціалізовану групу садка для дітей з психо-фізичними проблемами. Безрезультатно. Прогнозів не дають ніяких. Причина- теж неясна. У лікарів говорять" мабуть,дитина тоді перенесла якийсь вірус, який дав ускладненням на нервову систему" (але справа у тому, що її дитина не переносила нічого окрім звичайних соплів-кашлів, з яких вилазила без проблем. Вітрянку., яка гіпотетично могла би давати такі ускланення, вона перенесла лише рік назад,тобто в період, коли вже давно був діагноз.
Дякую за відповідь. Я ще вся у сумнівах, щодо вакцинації. І дійсно, добре, коли все добре, а як щось не так, то вже не знати і що робити. Я читала про той зв*язок власне АКДС і неврологічних проблем. Власне, англійською мовою є багато статей навіть про зв*язок цієї прививки з аутизмом, та й на російській та українській є трохи. Я правда, не так вільно володію англійською, щоб їх до кінця зрозуміти. Просто сам факт, що лікарі пов*язують ці процеси , проводяться дослідження А не так, як у нас - такого бути не може і т. д. Мене цікавить, чому саме АКДС пов*язують з такого роду ускладненнями- через коклюшний компонент, щось таке раніше чула, що на нього найбільше реагує імунна система. Чи взагальному через ті солі алюмінію, ртуті і т.д. у складі вакцини. Чим особлива та прививка, у порівнянні з іншими. Ще питання до вас, якщо можна, - ви писали, що ваш син мав ускладнення від КПК, а інші нормально переніс, тобто всі діти по-різному виходить реагують на ту чи іншу вакцину, чи яка може бути причина? Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
І ще, дуже шкода дитини, теж знаю випадок у знайомих, коли дівчинка після ревакцинації, десь у три рочки, втратила частково слух. Їм сказали, що це через вірус якийсь, типу менінгіту. Але батьки кажуть, що дитина таким не хворіла. Зараз дитині вже зробили операцію, вона чує, але зі слуховим апаратом для підсилення. Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
ряд інфекцій мають тісний зв язок із нервовою системою. Той самий коклюш- у їх же числі. Коли раніше вводили живий збудник, реакція з боку нервової системи могла бути сильнішою. Тобо якщо брати до уваги нервову систему , то це коклюшний компонент в основному. Хоча і не лише він може викликати .Якщо брати загальні реакції- це може бути на будь-який компонент.Імунна система у кожного різна, кожна дитина народжується теж зі своїми нюансами. Якщо власне брати до уваги не прості місцеві незначні реакції, а складні системні, то щеплення є не причиною, а каталізатором їх розвитку. Кожна наступна вакцинація гіпотетично може викликати сильнішу реакцію, оскільки в організмі вже є певний рівень антитіл і імунна система реагує на збудника агресивніше. Перший етап становлення дитячої імунної системи проходить до 3 років. І саме в цей період проводиться весь комплекс щеплень. В той же час, до 3 років важко буває встановити певні відхилення у розвитку, оскільки вони схожі і з індивідуальними особливостями ( ну не розмовляє дитина до 2.5 років, окрім там кількох слів- так це не факт, що з нею щось не те. Вона може в 3 реченнями заговорити. А може бути варіант і певної проблеми. Так само - із навичками, реакціями, поведінкою...). От після 3 років це все чітко вже прослідковується, але до цього часу виходить так, що і щеплення всі зроблені. А, можливо, при цьому діагнозі їх не можна взагалі було робити. Але ж діагнозу то не було.
Читаю уважно тему вже давно, щеплень не маємо жодних, нам 2 роки. Сніжна, на Вашу думку, оті ускладнення (маю досвід своїх знайомих, а Ваша остатня розповідь один в один збігається з ситуацією моїх знайомих, тільки дитині вісім місяців), причина у самій процедурі щеплення чи у тому, як цю процедуру проводять у нашій країні???
І мене це питання турбує. Бо ми теж не маємо прививку БЦЖ, бо тоді в роддомі не було. А зараз я розгубилась чи потрібно вона? Від усіх решта я вже написала відмову.
А якби почати щеплення після 3х років? Так можна, нема якогось конкретного віку до якого треба почати? Чи обов"язково треба щепити до тих 3-х років, поки імунна система формується?
Краще дати імунній системі сформуватися до 3 років, а тоді вже ïï шокувати щепленнями, якщо дуже хочеться.
а відповідь важко знайти. Тому що навіть як казала наша знайома колишня зав. дит.поліклінікою, на її практиці були випадки найнепердбачуваніших реакцій у дітей, у яких до тог все було гаразд.Так само, чи за кордоном немає випадків ускладнень від щеплень? Є.Але там теж не прийнято встановлювати взаємозв язок між щепленням і захворюванням. Ну і ще таке- часто самі батьки дуже легковажно ставляться до щеплень.Банальний приклад наведу з вчорашнього ФБ, коли в одній із спільнот мама звертається до людей за порадою, бо в дитини ацетон і уся супровідна симптоматика. Так коли вона описує ситуацію, то виявляється, що вже в понеділок у її дитини були всі ознаки кишкової інфекції, а в середу вона пішла з нею робити щеплення АКДП. В результаті- у п ятницю отримала ацетономічний криз .