Ой, Америка, ой, Канада...

Discussion in 'Що у світі чувати?' started by Liliyah Romanova, May 20, 2009.

  1. Luxury lv

    Luxury lv Well-Known Member

    Мені якщо чесно Європа ніколи не була привабливою.:pardon:Якби мені дали вибір між Європою і США ,я б обрала другий варіант)
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Ви в курсі про фактичну відсутнісь декрету в США?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Idillia

    Idillia миється в бані

    Європа має зараз те, до чого йшла багато років, тому нічого дивного. Колись мала колонії у ряді бідніших мусульманських країн, потім вирішили їх всіляко допомагати, приймати, потім ще й війна у Сирії (до речі, тедж дивна війна, з 3-ма воюючими сторонами, і так і не ясно що там й до чого). Оскільки обіцяла підтримувати постраждалих та біженців, то так воно і є, і це лише початок.
    --- дописи об"єднано, Nov 20, 2015 ---
    Погоджусь, в США практично одразу треба виходити на роботу, бо декрет не оплачується, далі: садки-яслі дорогі і не завжди відповідають нашим уявдленням про нормальний догляд за дітьми, няні теж дорого коштують, то як ще одна з/п яка йде на оплату няні. Тому багато жінок ябо наймають няньок і працюють, чи чоловік оплачує, або самі досить довго сидять з дитиною і живуть знову ж таки за рахунок чоловіка чи іншої підтримки від родини. Нічого супер-доброго для материнства у їх системі нема.
     
  4. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    І що? В США декрет три місяці, по грошах ви отримаєте більше, ніж в Україні за три роки. Плюс так само ваш чоловік. А як не хочете вертатись на роботу, звільняєтесь та й по всьому. Хто не працює, той нічого і не отримує. Великої вигоди від сидіння вдома три роки за ті копійки, що в Україні дають, я взагалі не бачу. А якщо ви можете собі дозволити бути вдома три роки з дитиною, бо вас забезпечує чоловік, то, повірте, в США ви так само зможете собі це дозволити. То чим в Україні декрет кращий?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  5. Idillia

    Idillia миється в бані

    Може тим, що в Україні офіційно до 3-х років повністю зберігається робоче місце жінки, і так, виплати потім маленькі (по 130 грн.), але спочатку дається основна допомога на дитину (частинами). Плюс ще за відгуками тих, хто пожив у США, все-таки наші садки набагато кращі (як і система виховання і освіта) за американські. А там так - не виходиш на роботу через 3 місяці після пологів - звільнять і нікого не цікавить на які засоби жінці жити. От якщо вона не має кваліфікації, знання мови наприклад, то окрім як на допомогу від чоловіка нема на що розраховувати, отака виходить залежність, і то не є добре.
     
  6. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    То що в Україні садки кращі - це просто, навіть не знаю, як назвати... М'яко кажучи, неправда. Про освіту взагалі мовчу, оскільки весь світ визнає американську освіту, на відміну від нашої. Там нема корупції в освіті, як в Україні, тому багатьох нашим землякам не подобається, вони звикли платити за іспити і не вчитись.
    Якщо в Україні жінка не має кваліфікації і знання мови, то їй буде в рази важче, ніж в Америці. Єдиний плюс, що за тобою три роки зберігається робоче місце. Це дійсно великий плюс, більше ніяких.
    Про гроші ще раз, в США ти отримуєш всю суму за три місяці + твій чоловік так само отримує гроші три місяці, якщо візьме декрет. Мій брав і нам було дуже вигідно. В Україні три роки на гроші з декрету без допомоги чоловіка теж не проживеш. Такщо залежність і тут, і там.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  7. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Така казочка для пострадянських людей, бо в союзі все було найкраще. Така в нас добра освіта, а чомусь і фейсбук, і Еппл , якими користується весь світ родом саме з Америки..
    А про садочки взагалі промовчу просто..
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  8. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    По перше, я цитувала допис, де форумлянка порівнювала Європу і Америку, а не Украïну і Америку.
    Я не про гроші, а про збереження робочого місця.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    В Польщі до речі до трьох років дитини робоче місце зберігається, але без зарплати. Бо перший рік платять 80% зарплати щомісяця. Так що не так зле
     
  10. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Взагалі чудово. Поляки молодці.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    А які умови декрету в Європі? Всюди зберігається робоче місце три роки?
     
  12. Idillia

    Idillia миється в бані

    Пишу з досвіду родичів та знайомих, які не один рік там проживають Мало того, навіть знаю випадки, що заможні люди планують навчати дітей не в США. Там теж є заклади "для всіх" і для "обраних":girl_smile:. Недавно читала що люди які живуть там, планують у школу дитину в Україні давати (теж тут на ДП). Про їх нюанси колись вже писала Ліля Романова тут, та інші дівчата. І те що садки у нас кращі, то теж не новина. Але, як є гроші то всюди можна знайти чудові садки чи школу) Про корупцію скажу так - можна і в нас не давати хабарів, це цілком реально, якщо вчитись, а не халявити а потім хотіти гарні оцінки мати, і відправляти батьків "вирішувати питання" з вчителями:girl_yes2: Там правда, не прийнято списувати, все оцінюється на комп"ютерних тестах (в вузах то точно, ну і різні твори теж там пишуть). Не склав тест - плати ще раз офіційно і слухай повторний курс. Ви нас теж вже таке впроваджується.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  13. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @Idillia , до карми-так, в Польщі не ідеально, а де ідеально? І взагалі що таке "ідеально"? То дуже для кожного відрізняється. Проблеми є всюди, але от рівень тих проблем інший. Я не була у Львові, в Україні 2 роки і от коли після такої довгої паузи ми поїхали до рідні, побачили рідні терени, поспілкувались з друзями то я на багато речей поглянула іншими очима.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    не знаю. скажу лише за Німеччину. місце зберігається до 3-х років. за декрет тобі виплачують суму, яка рівна 8-ми місячним зарплатам. наприклад, якщо декрет береш на рік, то щомісяця отримуєш 66% зарплати.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Інформативно Інформативно x 2
  15. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Ви знаєте, я навіть сперечатись не хочу... Про заклади "для всіх" і "для обраних" - просто [...], вибачте. Діти йдуть в школу за місцем проживання. А чим українські садки кращі? Просвітіть, бо для мене то таки новина.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Смішно Смішно x 1
  16. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    ???
    це, мабуть, залежить від критеріїв оцінювання садків.
    40 3-річних дітей на одного вихователя - не думаю, що таке є в Америці.
     
  17. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    А дають ще якісь гроші на дитину?
     
  18. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    180 з копійками Євро на місяць до досягнення 18-річного віку, а якщо дитини вчиться в універі, то до 25 років.
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Подобається Подобається x 2
  19. Idillia

    Idillia миється в бані

    @Vittoriya Ну, та в тій же Німеччині кажуть краще ніж у Польщі, в Англії, куди поляки останнім часом масово рванули :) Хоч Польща нам ментально дуже близька, але, наприклад, продукти харчування там у мене викликали часто алергії (оте було відчуття "штучної "хімічної" їжі, і то купували все не з дешевого сегменту), і системою охорони здоров"я я там не була б задоволена. Та то все індивідуально, і ще залежить хто як до того жив і звідки приїхав. Зараз основне враження у мене, що Польща мало чим від життя львівського відрізняється (за життя в інших регіонах не скажу, бо все різне, і залежить від багатьох чинників).
    --- дописи об"єднано, Nov 20, 2015 ---
    Та то вроді загальновідомо, і все так було, особливо в США.
    --- дописи об"єднано, Nov 20, 2015 ---
    В нашому садку такого не було:girl_impossible:, при чому садок державний, яким ми задоволені) Харчування добре, виховательні нормальні. Та то вже в іншу тему)) І про те що їдять в американських школах знаю теж від сестри (вона там навчалась), то багато вуглеводної і хімічної їжі дають, тому багато дітей повненьких, але з тим теж є вибір, є органічна їжа - дорожча, звичайно, і не факт що "органічна":girl_smile:. Також там офіційно всюди використовуютьсться продукти з ГМО, хоч я тим особливо не парюсь, але точно не відомо що вони з собою несуть.
     
    Last edited: Nov 20, 2015
  20. basia

    basia Well-Known Member

    Скажу за іспанські садочки - діти різного віку в одній кімнаті ( спальні немає взагалі). Хто хоче спати, прошу на карімат в куточку. Харчування немає - або з дому, або вихователь вибіже в магазин за бісквітом або печивом. Це найближчий бюджетний садок. Але Анні 4 роки і вона вже ходить в школу (?).
     
    • Подобається Подобається x 1