@Almariel бо 40 і 1. Бо може лікарка десь спішила. В нас тут фіг поймеш чиї інтереси хто відстоює. Таке враження, що точно не інтереси вагітних.
розповім про свій досвід. В мене правда не діабет вагітних,а просто діабет, завагітніла на 9-му році хвороби, вагітність пртікала досить не погано, в 36 тижні впоклали на збереження в лікарню. Я з маленького міста Рівненської обл,то в нас в ЖК всі казали,що з моїм діагнозом лиш КР, і то в 36-37 тижнів, овше просто не дадуть носити,бо дитинка буде велика, цукри на дитину погано впливають,тому краще прокесерити і не мучити дитину. Але народжувати відправити в Рівне в перинатальний центр,бо в нашому містечку боялись з нами мати діло,а вдруг щось станеться. І в перинатальному мені пощастило, бо попались досить толкові лікарі,які не спішили мене кесерити,просто проводили моніторинг рлоду задопомогою УЗД кожен тиждень плюс аналізі здавала часто. Але в повних 39 тижнів консиліум гунекологів пологового мене повідомили,що якщо до ПДП не народжу сама то будуть або стимулювати або КР. Ще в 39 тижнів я сходила на УЗІ де вагу доні посавили як 3350,то був вівторок,а в п'ятницю я народила донечку сама з вагою 4200. Тоді всі казали,що якби знали що така вага дитини буде,то б тільки робити КР, бо дитина велика, і могли бути якісь ускладнення. Під час пологів цукри були ідеальні. Чому стимулють пологи коли високий цукор - пояснюють тим,що високі цукри погано впливають на дитинку,можливе погане кровопостачання плаценти,плюс в дитинки теж може підвищуватись цукор,відповідно підшлункова залоза буде виснажуватись, що в майбутньому може викликати діабет вже в дитинки. Плюс високі цукри при вагітності погано впливають на саму жінку,особливо можуть вражати лчі і нирки,а якщо це гестаційний діабет,то лікарі сподіва.сь,що після пологів цукри в жінки прийдуть в норму
Напевно в багатьох випадках лікарі теж перестраховуються. Бачу, що чомусь бояться чекати тих природніх пологів як у випадку вагітності довшої 40 тижнів, так і у випадку довгого і повільного відкриття шийки матки. Але не думаю, що тут лікарі думають лиш за себе. Щось та й керує ними. Читаю-читаю тему і складається враження, що більшість йде в пологовий з таким настроєм, що треба свої права виборювати, а ставлення до лікаря зразу формується як до противника.
я чула , що при діабеті вагітних можуть кесарити, якщо вже термін пройшов, але щоб стимулювали, то не чула такого
Можу написати історичний очерк . Моя мама діабетик з 12 років, в 22 роки народила мене. Колегіум лікарів призначив планове КР на терміні 35 тижні. Я тоді вже була з параметрами 3500 г та 51 см. Що було б в 38-42 тижня - одному Богу відомо... Навряд лікарі будуть підтримувати ідею природних пологів.
можуть і стимулювати в повних 37 тижнів. Оскільки у мам-діабетиків дітки часто мають велику вагу.Плюс при високому цукрі можливе порушення плацентарного обміну на пізніх термінах. Тому стараються у 37 тижнів при повній доношеності викликати пологи ( або призначати плановий КР). Маю знайому з діабетом, яка народжувала усіх 4 дітей без КР. ДО речі, одна з 4 дочок таки теж успадкувала від мами діабет ( проявився у 4 рочки). А от найстарші, і найменша ( їй зараз 5)- усе гаразд.
Сидіти вдома і не рипатися))) ну ще можна було при ставанні на облік сказати початок останніх місячних на 2 тижні пізніше і ніхто не буде напрягатися)
свої права треба хоча б озвучувати. В 95% відсотках випадків після цього озвучення лікар ставиться до вас як до противника. В других пологах лікарка нікуди не спішила і ставилась дуже м'яко. Це при тому, що половину часу я була сама без чоловіка. Ні вона не сюсюкалась (я таке й не люблю), але вона мала мене за людину, якій важко, і в якої є потреби. В перших пологах лікар ставився до нас як до двох малих дітей-школярів (шо мол ви знаєте), і так, він був противником. При тому в перших пологах я свідомо намагалася встановити контакт з лікарем. Попри те що я була неймовірно виснажена. В других не намагалася. Бо теж була виснажена. І вирішила зекономити сили.
@сніжна якщо дитина велика, то певно не стимулюють, а кесарять --- дописи об"єднано, Nov 19, 2015 --- І мен здається, що йшла мова про діабет вагітних, що є дещо іншим від звичнонр діабету. У мене то було і ніхто мені пологів не викликав. Лікар лиш казав, що якщо до 40 ка тижнів не народжу , положать в лікарню, але думаю , що просто для того, щоб контролювати все. Такі правила. Дитина в мене була досить мініатюрна, тому і про КР ніхто не говорив
свої права, як мінімум варто знати... а далі дивитись по ситуації до прикладу у всіх моїх знайомих чоловіків під час потуг виганяли, чого? я так не хочу, але я не знаю як себе поведе лікар чи акушерка, будуть виганяти - доведеться відстоювати, також та ж сама стимуляція, тепловий ланцюжок, хто перерізає пуповину, це все буде по ходу діла, але як воно буде... я з собою беру роздруківку наказу МОЗ від 10.05.2007 N 234 і Протокол медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною, не для боротьби з ними, просто хочу, щоб вони знали, що я знаю свої права, і що я маю право щоб мене відвідували протягом перебування в післяродовій палаті, і про ланцюжок там є, і це все на законодавчому рівні!
Може, це комплекс лікарів пологового? Поступають майбутні мамочки і давай розказувати, що і як має бути, а вони ж не для того стільки років вчились і практикувались.
це ДУЖЕ правильно вчились всім колоти окситоцин? вчились пакувати вагітних на допологове в 40 тижнів? Вчились, що як дитина більше 4 кг, то треба КР? Мені якось більш-менш все рівно, хто на що вчився, коли головне робить природа. От стоматолога я обираю такого, щоб і розказав мені, і зробив і прописав все що треба. і теж - щоб не "лікував про всяк випадок" А акушер - він в нормальних пологах є просто спостерігачем.
Ну якщо толковий лікар приймає рішення про окситоцин чи кесарський, то мабуть пологи не є нормальні. Або лікар такий, що оцінити це адекватно не може. Ви ж обираєте того, якому б довіряли і шукаєте свого лікаря серед багатьох, вивчаєте відгуки і т.п. А про акушера багато хто думає, що попавши на будь-якого чергового, можна отримати справді кваліфікований і грамотний супровід пологів. На жаль, так з нашою медициною не виходить.
То чому треба мати вищу мед.освіту, для просто спостерігача? Я б так не применшувала роль акушера. Інше діло, добре, коли акушер за природні пологи, адекватний, керує ситуацією і вміє заспокоїти породіллю. Жінка при болях може забути як правильно тужитись, навіть якщо відвідувала курси і її вчили як це робити. Може не знати багато ньюансів пологів і через свій страх невідомого наробити багато дурниць в процесі. Для мене лікар-акушер хороший - це професіонал, який багато знає і вміє, не встидається вчитись новому, психолог по своїй суті і дуже любить не лиш дітей, але й добра людина. З твердим характером і витримкою. Може я ідеалізую, як завжди, лиш вірю, що такі люди є. Не все так погано у нашому домі (як то кажуть). Ну не тривіальний це процес - народження нового життя, і я б хотіла мати поруч надійну людину.
Зацікавила фраза, що третині американських жінок роблять стимуляцію пологів, а іншій третині вводять окситоцин. Я думала, то є одне і те ж? Чи в сша стимуляцію роблять чимось іншим, ніж в нас?
оце і є велике питання. В нас фактично відсутні люди, навчені приймати природні нормальні пологи. Тому що фізіологічні пологи не мають належати до сфери медицини, як і догляд за немовлям. Це має бути окрема сфера, і в нас вона наразі не визначена і не сформована
100% Я вже писала, але повторю, я народжувала за кордоном, де пологи приймає акушерка без вищої освіти, лікар прийшов зашивати вже П.с дитячого лікаря теж на пологах не було, тільки медсестри