Відповідь: Популяризація ГВ серед населення Стрім з сьогоднішньої акції! https://www.youtube.com/watch?v=6cWJEz1ZOKQ#t=134
Відповідь: Популяризація ГВ серед населення Дівчатка, дзвонили мені з ТБ програма "Голос країни" (якщо я правильно запам*ятала), запрошували на передачу з приводу тривалого ГВ/тандемного годування. Зголосіться, хто хотів би взяти участь (орієнтовно 9-11 листопада у Києві, дорогу/проживання оплачують)
"Матері мають годувати коли захочуть і де захочуть". Фотограф створила серію світлин про грудне вигодовування http://life.pravda.com.ua/society/2015/06/10/195369/
Поділюся своїм баченням. Вчора у дитячій лікарні звернула увагу на маленьку кімнатку біля гардеробу - кімната для матері щоб погодувати дитину грудьми і переодягти підгузник. Нічого особливого, ніяких "євроремонтів", необхідний мінімум - стілець, пеленальний столик, кран, мило, смітник і шторка. Чисто, просто, зручно. Ми гарно погодувалися і пішли додому спокійні. До слова, такі кімнати є і у звичайних лікарнях, наприклад у гінекологічному відділенні, сусідні двері поруч з моїм лікарем - те ж саме маленька кімнатка, без вікна, просто два зручних стільці для годування і пеленальний столик. Чи є такі кімнати у львівських лікарнях? Чи не була б їх організація хорошою популяризацією ГВ серед населення? Не голою популяризацією, а практичним кроком. Насправді, так мало потрібно і так просто зробити щось "для людей". Це не вимагає хто-зна яких коштів і затрат, але значно підвищує комфорт і якість життя молодої мами. Я не знаю з якого боку починати рух за такі кімнати матері і дитини у лікарнях, до кого звертатися. Але якби я жила зараз у Львові, то зайнялась би тим.
Ну не знаю, мені нічого не заважає погодувати в кімнаті для очікування. Це нам в тему про годування в різних місцях.
Там де я ходжу не має. У поліклініці просто у вільний кабінет можуть запропонувати...в гінекології такого точно не було. Ну для мене це теж проблеми не робило,бо ми на циці постійно висимо..я привикла годувати завжди і всюди. Але якби було таке було б звичайно зручніше,особливо переодягнути малятко.
Це з одного боку добре, а з іншого не дуже - бо якщо є ніби така відгороджена спеціально кімната, це означає, що ти маєш годувати саме там, а не будь-де в іншому місці, тобто я веду до того, що то буде сприйматися, як "чого вона тут на лавці годує, хай зайде собі в поліклініку, там же кімната є". Таке трохи двояке питання - з однієї сторони покращення, але з іншої, може стати обмеженням. Але це проблема, в першу чергу, через існуючий рівень сприйняття публічного годування в населення. От якби в нас то сприймалось переважно позитивно, то наявність таких кімнат в громадських місцях, як опції для мам, було б добрим.
От бачите, як по різному люди сприймають одне і те є. А для мене це повага до мене і мого малюка, бо чого я маю, фігурально кажучи, сидячи на бордюрі годувати дитину, як жебрачка яка. Тут і на поверхах є на кожному кроці повивальні столики і є також кріселка зі шторками сісти погодувати - до кольору, до вибору. Мені було зручніше в кімнатці з тими всіма дитячими речами. Але добре, що висловили свою думку, буду знати що така ініціатива не дуже то й потрібна і може викликати протидію. А про "існуючий рівень сприйняття публічного гв в населення" - порожня тема. Ну є таке, ну і ... ?
??? Я написала, чому власне через це, окремо виділені кімнати для мам можуть стати єдиним "пристойним" місцем, щоб погодуватись. От якщо в кафе є окрема кімната - то за столиком вже якби не пасує, чи як?
Я тут не бачу логіки. Нічого особливого це не означає, просто ще одне місце для годування. Не дискримінуймо тих мам, які соромляться чи з якихось інших причин не хочуть годувати публічно. Вони мають право на таку кімнату. Мета ж гв, чи публічне гв? Шашечки чи їхати? Загальна ідея - має бути багато і різних місць для гв. А стосовно порожня тема ... а що змінюють акції публічного годування? У когось є статистика? Не краще хіба робити практичні кроки - створювати можливості?
Це особливості суспільної думки, ментальності, рівня толерантності, рівня поваги...не знаю, як ще краще пояснити... Хіба ми говорили про акції публічного годування?
Шо значить як жебрачка? І чого на бордюрі? є лавки взагалі то та й взагалі, я і просто на траві сидячи годувала і зовсім не почуваю себе жебрачкою В Польщі зараз ціла акція триває щодо популяризації ГВ в публічних місцях. Наголошують, що це прекрасно, природньо і жінка не має цього соромитись і тим більше їі не мають права присоромлювати. Хоча тау, звичайно, кімнати для годування це також потрібна річ для мам, котрі кремпуються просто так годувати.
нагадало, що колись була така акція Фото Львівська група підтримки ГВ - Львівська група підтримки ГВ | Facebook я за дитячі кімнати де можна передіти дитині підгузник. і за кімнати де мама в якої дитина на суміші могла стерильно приготувати харчування дитині (а не носити готову суміш годинами і сумці. бо це велика небезпека для здоров'я дитини) а кімнати для грудного годування виглядає "груди тільки для дорослих" хоча не відкидаю що для малої кількості мам це би було добре оскільки є діти та вік дитини яку важко нагодувати бо дуже відволікається.
Тобто, якщо мені зручно, підкреслюю зруч-но! у такій кімнаті годувати дитину (є куди поставити сумку, де переодягти, розслабитися зрештою і поагукати до малого), то краще змушувати себе годувати дитину деінде спеціально щоб відвоювати право це робити будь де? Для того щоб змінити суспільну думку? Смішно. Я не "кремпуюся", годувала і в ботанічному парку і в коридорі, як дитина вимагала, як була така потреба. Але в дитячій лікарні сідати просто на коридорі?? На стільцях для відвідувачів? А відвідувачів куди? Не йшлося про кімнату для гв, а про спеціальну кімнату для матері з немовлям у лікарнях. А то тут вже і кафе приплели, і громадські місця.
А я все так годую, і навіть не думала, що комусь то може бути не зручно. То просто груди, і просто їжа, і просто дитина яка споживає їжу з просто грудей. До чого тут якісь резерваціі. Слінг, дами, то весчь, прикритись від усього світу можна.
Не всі можуть носити слінг. По-перше матеріально не кожен собі дозволить його + слінгокуртка на таку погоду ( все одно більшість возить дитину у візочках і слінг або ерго це додаткові кошти, дуже мало мам має лише слінг і візочок тоді не купує, бо все таки важко завжди носити дитинку), по-друге, це все таки навантаження на хребет, як не крути, довго не поносиш, а якщо є проблеми з хребтом, то й протипоказаний. Наявність таких кімнат вже би популяризувало ГВ, як таке, бо ж мета популяризаціі ГВ - щоб більше мам годували грудьми, а не годували публічно. Наявність кімнат стимульне мам, що годувати грудьми комфортно, бо в будь- якому місці це можна зробити ( маюзнайомих, які соромляться це робити публічно, беруть пляшечку з іжею, а дома груди).
Спасибі! Хоч одна людина зрозуміла, про що я! А то я вже втратила віру, чи я здатна донести свою думку до людей взагалі.
Це в перли. Мати при собі ідеальну їжу для свого малюка, і тягатись з пляшечками бо хтось чужий може собі шось надумати- бред. Не варто на форумі вводити молодих мамусь в оману, бо з цих слів зрозуміло, що про слінги Вам відомо лиш поверхнево. Бюджетний слінг який годний саме для таких цілей- возити у візочку, й вдягати коли маля хоче їсти, можна й за 100/500 грн купити. Можна навіть використати довгий не слінговий шалик. Слінгокуртка то додаткова опція зручності, з високою б/в ліквідністю. Завжди носити на собі дитинку то не тільки без потреби, а й не рекомендовано, 40 хвилин разом, двадцять окремо.