Школа: влаштування і наука (2)

Discussion in 'Діти-квіти' started by Myroslava82, Nov 9, 2013.

  1. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    то брєд))
    Я собі з іноземною дала спокій. Захоче-будуть і репетитори, і додаткові заняття. Але то не в першому класі. Ми в звичайній школі, в звичайному класі. Зошит робочий такий, що до кінця року тільки всі букви вивчать. То що йому з тим репетитором робити? Зубрити стандартні фрази і слова? То не знання англійської, то просто... навіть не знаю як назвати. Я не розумію отого всезагального намагання навчити дитину іноземної мови мало не з колиски. Ну не буде дитина говорити іноземною в такому віці без оточення. Так. вивчить слова, деякі фрази. А толку з того? Хіба батьки можуть "піс***ми мірятись" чия дитина більше слів знає.
    Я знаю як нас вчили німецьку в школі. Ми вчились говорити відразу, висловлювати свої думки. Ніякого зубріння 100500 слів і основних форм дієслів. Воно прийшло саме, навіть не задумувались над тим.
    Наразі в нас всі предмети тільки в школі, ніяких додаткових. Вдома можу деколи загнати до читання, бо хочеться щоб моя дитина читала якнайбільше. Я сама фанат книжок і знаю як то класно. Але з другого боку розумію що в мене росте хлопчисько і привити йому любов до читання буде нелегко))
    --- дописи об"єднано, Oct 19, 2015 ---
    Я такий випадок маю перед очима. І якщо чесно, в дечому підтримую. Тільки тут справа в чесності, насамперед самому собі. Моя коліжанка водить сина до вчительки робити ДЗ. Чому? А бо не має часу/сили/бажання/терпіння. Вдома кожен вечір армагедон з ДЗ, а з вчителькою дитина робить все і без капризів з істериками. І тут мама свідома того. Ну не хоче вона нервуватись сама і мучити дитину, не вміє вона пояснити і не має терпіння. Але про це говориться прямо і нікого не напрягається що мол я така модна, а ви лашари бо не даєте до репетиторів. Я на початку навчання теж була готова до такого розвитку подій, бо моя дитина ще той "подаруночок" з характером, а вчителька до нього ніяких претензій не мала по навчанні. Тому мені легше було би дати тих пару грн і мати збережені нерви.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  2. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    і мені було би легше так. Але є одне але... не для рейтингу оцінювання, а й справді для знань. Бо то брєд платити навіть не суттєву суму заради того, щоб дитину нічого не навчили. А брати репетитора в 1-му класі - це ще більший для мене нонсенс, бо нема там нічого складного.
    В 3-4 му реально бачила програму і згідна, що не всі батьки можуть пояснити, тому тут ще розумію репетиторство, чи додаткове заняття з вчителем за окрему плату. Бо то не вартує наших нервів.
    моя знайома теж водить, і я теж це сприймаю нормально, але знову але.. там вчитель дійсно займається з дитиною по програмі і дитина виконує ДЗ самостійно, а вчитель перевіряє і пояснює як правильно. Але ж не переписом готового ДЗ має дитина займатись на додаткових заняттях.

    А про репетиторів з іноземної мови, то і я так думаю як і Ви. Але кожному своє ;)
     
  3. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Я вважаю, що шкільну програму повинні вчити вчителі в школі, а вже пізніше, якщо хтось щось не довчив, чи потребує більших знань, то йде на курси чи наймає репетитора. А то виходить репетитори з 1-ого класу, тоді для чого уроки в школі?
    Я прекрасно знаю наші реалії, але ми(батьки) в тому всьому винуваті. Тому, розгрібати, також потрібно нам.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  4. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    читаєм вище мої коменти і розуміємо, що я проти репетиторства, особливо в початковій школі.
    3-4 клас ще можу допустити при якихось обставинах. Але ж не масово.
    Ми вчились без репетиторів і в інститути поступали без репетиторів, як треба було просили вчителя пояснити окремо на перерві чи після уроків, але не платили ніколи, а тепер якийсь дибілізм а не навчання. Таке якби спеціально не вчать дітей, щоб потім на репетиторстві підзаробити.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  5. Порадьте будь-ласка в яку школу в перший клас краще віддати дитину на Сихові, переїжджаємо в цей район, зовсім в школах не орієнтуюся.
    Хотілося б вимогливу школу, на підготовці дитина добре працює, сподіваюсь так буде і в школі. З дитиною планую посильно займатися :girl_smile:
    По відгуках найсильніші школи - 93 і Сихівська гімназія?
    Може хтось би ще порадив, які хороші вчителі будуть набирати в 2016 році (можна в приватні повідомлення). Наперед дякую!
     
  6. Mickey

    Mickey New Member

    Зацікавилась приватною школою "Перспектива" на Юрія Липи, але не можу знайти по ній жодних відгуків. Чи може хтось з форумчан щось сказати про неї?
    Буду вдячна!
     
  7. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  8. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Хм.
    З першого по останній клас батьки ніколи не пхались до мого дз, не сиділи, не пильнували, не кричали. 0 нервів. Максимум в перших класах - перевірити чи знаю віршик і допомогти скласти портфель. Закінчила добре, у ВУЗ вступила, крім того ще одну "робочу" спеціальність здобула.
    А зараз є діти які на 100% можуть зробити домашнє самостійно? Одиниці. Ато і немає.
    Кругом всі жаліються, бояться школи, кричать аж сусіди чують (маю за стіною школяра, то аут) і т.д.
    Може не батьків то вина? Для чого така програма, щоб школа була мукою?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 10
    • Подобається Подобається x 1
  9. Fish

    Fish Well-Known Member

    +1. Мене не пильнували взагалі. Вже в старших класах сама просила тата пояснювати математику. І я не була одна така. А були діти, з якими до 9 класу батьки робили уроки. Мене мій результат більш ніж влаштовує. Я дуже сподіваюся, що з моєю дитиною мені вдасться такий самий підхід. Дуже хочу, щоб для неї її завдання були саме її сферою відповідальності. Я, насправді, трохи переживаю, бо це така собі тонка грань, на якій ти балансуєш - з одного боку, те, що я написала - не пхатися, дати самій відчути відповідальність (допомагаючи при потребі, звичайно, але не контролюючи надмірно) - а з другого боку страшно, чи чогось не пропустиш. Заспокоюю себе тим, що принаймні в перших класах немає нічого такого, чого не можна наздогнати. А вміння працювати самостійно і знати, що це ти маєш зробити сам, а не тебе "заженуть" сподіваюсь, залишиться.
    Серед моїх друзів хтось робить уроки з дітьми, хтось тільки перевіряє, хтось не робить взагалі. Останніх більше :) (Звичайно, це не статистика, але я до того, що таки є діти, які самі роблять д\з :) )Я допомагаю, коли просить - не зрозуміла завдання, наприклад, то пояснюю. Далі робить сама. Часто приходить з групи і все вже зроблене. Деколи проглядаю зошити, щоб похвалити зайвий раз (незалежно від того, чи там криво, чи не дуже), ну і бо просто цікаво.
     
    Last edited: Oct 20, 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Fish

    Fish Well-Known Member

    У випадку, коли "кричать, аж сусіди чують", мені здається, справа таки не в програмі...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Idillia

    Idillia миється в бані

    На моє переконання, і на думку багатьох адекватних батьків то це брання репетиторів з 1-го класу і наймання вчителів щоб домашні виконувати-гачечки писати чи ще якусь елементарщину зробити - "діагноз", або просто лінь і не шкода грошей платити щоб "хтось з дитиною з 1 класу домашнім займався":girl_yes2: Думаю нормальні люди не підуть на поводу у таких батьків і вчителів, що зацікавленні у зароблянні грошей або у небажанні самим позайматись елементарно з дитиною:girl_impossible: Так, у старших класах я таке реально допускаю, але у початкових? Нонсенс якийсь (дивно що багато вчителів (ну їм то хоч гроші за то:d23:) і батьків підтримують самі такий стан справ).
    --- дописи об"єднано, Oct 20, 2015 ---
    Як то кричать? На дитину верещать щоб домашнє робила чи щось так емоційно з програми пояснюють?
     
    Last edited: Oct 20, 2015
  12. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Емоційно пояснюють програму. Я завжди вважала себе врівноваженою людиною,та й комусь з моїх знайомих сказати, що я можу верещати - тільки пальцем покрутять: "Ви що, такого бути не може!" Ніколи б не подумала, що домашнє може мене довести до такого стану. Не буду все списувати на, тим не менш, немудру, програму і на сина, який, взагалі-то молодець. Але не завжди мені вдавалось пояснити, а йому - зрозуміти елементарні речі, таке враження, що ми різними мовами розмовляємо. Як виявилося, в математичних задачах їх не вчать мислити логічно, а розв"язують задачу "по схемі". Умовно кажучи, якщо це число під тим, то треба те на те поділити. А якщо записав умову не в тому порядку - капець, задачу правильно не розв"яжеш. І оце "надважливе" "який це тип задач?" постійно роботу гальмує. За англійську з Карп"юк взагалі мовчу - догадайся, мол, сама, як на дитину має зійти благодать вивчення іноземної. Я б з тим підручником гарантовано не заговорила і не зачитала би. Чесне слово, якби ми не розжовували все ще й вдома (моя витримка вже загартована за 4 роки, тому все культурно), не знаю, що б то було. Таке враження, що дітей і батьків свідомо заводять "в дебри", щоб потім з них вивести за окрему платню.
    Мої уроки перевіряли тільки в 1-2 класі, як вчилася, так вчилася. Тим більше, що з точними науками і займатися не було кому...
     
    Last edited: Oct 20, 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 2
  13. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    те. що одиниці дітей зараз самостійно роблять домашнє, то скоріше загальна тенденція "несамстійності" покоління теперішніх дітей. Бо вони змалечку звикають отримувати готову інформацію і готову допомогу. От з 1 року в розвивалках їм готові навики вкладують, батьки-бабусі до підліткового віку бігають і при найменшому спотиканні дитини стелять коврик. Через ТБ і комп ютери вони теж отримують готову інформацію.Тобто дитина, ідучи до школи, вже має чітку схему "отримати готове". А якщо не отримає- то тут же допоможуть. От тут наводяться приклади, що "нам ніхто з батьків не допомагав". Та тому що ми виросли в інших умовах. Коли хоч не хоч, треба було самому думати. Тому що не було мами вдома, яка би робила з тобою уроки; бабусі, яка би з ложкою супу бігала; можливості ( та і поняття) репетиторства з 1 класу. Якщо треба було отримати інформацію, то шукалася книжка у домашній бібліотеці або йшлося в загальну бібліотеку , а не включалася кнопка на планшеті ( яку, зачасту ще і батьки за тебе включать і знайдуть, що треба). І батьки не були зациклені на тому, щоб дитина в 7 років займалася мінімум в 2 гуртках, а в 10- вільно спілкувалася іноземною.Ми мали можливість принаймні до випускної школи ( кому повезло, то і взагалі :) ) вибирати самі, а не те, що хочуть наші батьки, бо "так прийнято" ( прийнято ходити на розвивалки чим раніше- тим краще ; прийнято з 3 років ходити по всіх можливих гуртках, бо всі ходять; прийнято з садка вчити англійську, бо теж це модно. І основне- завжди виправдовувати свої бажання тим, що "це дитині цікаво").Та до підліткового віку дитина тоді вже так "насичена" тою інформацією, яку їй дали готовою, і яка зачасту власне їй і не потрібна,що просто сама "вигорає" . І тоді- просто забиває на все. Або здатна вже сама відфільтрувати і залишити для себе найважливіше ( знову-таки, якщо баьки дадуть таку можливість).

    Стосовно шкільної програми- вона не така і важка. Вона- просто насичена і реально складена "непродумано". Купа непотрібної інформації, яку, знову-таки, готовою вкладають в голову дитини.Та і дитяча голова не потребує і не може вмістити таку купу готової інформації. Їй би дати самій подумати. Так ні- треба щоб все було по схемі. Бо такі вимоги. А як тільки дитина зі схеми вибивається- батьки нервуються ,бо в школі оцінять не так. Оте оцінювання реально в головах нас, батьків, сидить так глибоко, що проектується і на дітей.Не так важливо, що вона знає, як те, що поставить вчителька. А у вчительки настрій може бути просто не такий; а діти теж всі різні.Одним словом, я по собі знаю- спочатку пунктики в своїй голові треба поправити. Ну і дати дитині можливість самій щось робити. Перевірити, підказати, але не робити за неї . Навіть якщо ті уроки вона робить 3 години.І навіть якщо за це отримає не "відмінно".Тобто- не упускати її навчання, але не створювати з 1 класу умов, коли їй готову інформацію будуть подавати до засвоєння. Навіть ті ж репетитори.
     
    Last edited: Oct 20, 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 6
    • Зе бест! Зе бест! x 4
  14. Shmakardya

    Shmakardya New Member

    Я розгублений. Хочеться допомогти сину. Завдання для дошкільняти. Навіть ідей нема...
     

    Attached Files:

  15. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    я так розумію, що то до кожної окремої фігури треба домалювати. Тоді це просто. З круга- робите сонечко ( трикутнички-промінчики), з трикутника-ялиночку ( ще 2 трикутника і прямокутник внизу) або тут зручніше хатку ( прямокутничок чи квадратик під трикутником-дашком)і т.д. То на творчу уяву завдання.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Shmakardya

    Shmakardya New Member

    В мене ось таке вийшо:girl_crazy::
     

    Attached Files:

  17. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    У мене таке запитання: а хтось намагався впровадити у школі "метод зеленої ручки" ? Ну принаймні для 1 класу. Я від нього просто кайфую! То як -- піти до вчительки, чи може до директора? Хоча я можу в міське управління освіти -- мені не важко. Але то реально хороша штука. Не буду пояснювати шо то -- бо достатньо загуглити.

    Але, наприклад, мій Артем. Писати любить -- абажає. Усі оці друковані зошити ми йому покупляли ще для дому (не ми -- хресним замовив, а куми так тішились, що дитина ні планшетів, ні роверів не просить -- а зошити по 20 гривень)))

    І от в цілому рядку однакових букв якісь дві виходять ЗЛЕ -- і вчителька уже їх підкреслює і замість "Молодець" чи "Добре" пише -- "Старайся". Артем розуміє, що то фігня -- і нервується. Тобто 10 гарних букв -- то ніщо, а 2 кривенькі -- т о вже підстава дитині вважати себе "тупим".
    --- дописи об"єднано, Oct 21, 2015 ---
    п.с. я взагалі із своїм карявим почерком прихильник теорії, що наш почерк -- то наш характер, тому взагалі не вчу дитину писати. Добре, що пише -- а як? Та як хоче!!!
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Якщо вчителька адекватна , то можна прямо ïï попросити. А як не захоче, то сумніваюсь, що хтось ïï зверху заставитл, поки нема якогось указу офіційного про те.
     
  19. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    А що -- попросити, щоб вона окремо моїй дитині лише гарні букви підреслювала? Впринципі їй особисто має бути всерівно, що там підкреслювати, за умови, що ті зошити перевірка не буде контроювати.

    То як -- зошити першокласнтків коньролюють чт ні?
     
  20. Іспанка

    Іспанка Super_lovely Moderator Staff Member

    Метод справді дуже хороший, але для школи то поки малореальний варіант, на жаль (то швидше можна впровадити вдома як заохочувальний метод для школярика). В реаліях сучасної української школи все регулюється численними інструкціями, листами та методичними рекомендаціями. Для кожного предмету є свої. То все легко гуглиться, ось до прикладу Error 404
    З іншого боку - кожного року в школах на початку навчального року затверджується орфографічний режим - можна спробувати подати таку ідею дирекції.