Цікава стаття. Писав певне автор сучасної шкільної програми для 1 класу. Отже, все це дитина повинна знати до 1 вересня? Діти різні, але, як на мене, такий рівень знань потребує наявності вільного часу і педагогічної освіти у батьків, або як мінімум, річної дошкільної підготовки в закладах типу "розумнички". Все це ми вивчаємо зараз, у 1 класі, у 6р. і 5 місяців (маємо 6 постійних зубів , відвідували садок всі чотири роки), і це нам дається нелегко, навіть з поясненями вчителя вдень, і повторенням цього ж з батьками ввечері. До речі, домашнє завдання у нас є, повноцінне, включає повторення вивченої теми у підручнику, доробляння незробленого в класі у друкованому зошиті, цілу сторінку завдання у друкованому зошиті з калькою (письмо, математика),+ виконання завдань, позначених вчителем у робочих зошитах (написання по кілька рядків букв, виконання прикладів, звуковий аналіз слів, розбір складу числа і т.д.), ну і наше злощасне читання, яке займає до години в день. Майже щодня напам"ять віршик, обов"язково напам"ять короткі віршики про числа, які зараз вивчаємо, та напам"ять склад числа. Враховуючи, що ми обоє працюємо, і дитина до 6 години на групі продовженого дня, де уроки з нею ніхто не робить, щовечора ми сидимо над нею до 10 години. Канікули - це щастя для мами. До речі, за канікули вчителька сказала діткам дочитати буквар до кінця.
а він хіба не на рік? свято ж букваря роблять в кінці року, коли діти вивчили його, знають всі букви і можуть читати трохи. хтось знає, де дістати старі програми для дітей? ті, ще радянсько-90і або що.
@poputochka нам такого за канікули не казали Буквар самим дочитувати. Це вже занадто. То у вас спецшкола? Та навіть у загальноосвітніх школах бувають різні вимоги, відрізняються завдання, виклад матеріалу, букварі що теж дивує. Я розумію, що дитину треба припильнувати, допомогти з домашніми і опрацювати щось, але самим вчити всього, і читанню, і письму то вже занадто. Це або вчителі так запроваджують бо їм так легше і може репетиторство заохочують (чула про такі випадки). А "мажорні" гімназії то взагалі без коментарів, про них теж наслухалась історій від знайомих. Там або дитина сама легко вчиться і є здібною (тоді норм), або вічна біганина по репетиторах і вчителях.
У нас звичайна загальноосвітня школа в спальному районі. Щоправда, клас "англійський". На додаткові заняття вчителька нас не взяла (хоч я готова була платити), бо група вже набрана (це на другому тижні навчання), а вона не може приділити уваги такій кількості учнів. В класі 34 учні, і вчитель на батьківських зборах прямим текстом сказала, що їй це забагато, і вона сподівається, що декого ще заберуть в садок. Після того, як двічі на моє запитання, як справляється моя дитина, мені відповіли, "як ви сюди потрапили" , і "нащо ви давали дитину в англійський клас", більше не підходжу. Хотіла поскандалити, з"ясувати, як же в цей клас потрапили інші діти, і чим таким програма з читання, письма і математики, відрізняєтья в "англійському" і "неанглійському" класі, але збилась. Тут або забирати дитину, або ні. Хотіла найняти репетитора, але усвідомлюю, що мала просто не витримає, ми не маємо коли ходити ще і до репетитора, ввечері після продовженої. Якось буде. Працюємо самостійно. З 34 дітей класу лише 6 ходить на продовжену групу, решта батьки 28 учнів зустрічають вчителя, який виводить дітей після уроків, розпитують, виясняють, домовляються. Не маю ні бажання, ні можливості. А дитині, як не дивно, в школі подобається.
@poputochka караул я Вам щиро співчуваю. Ми також ходимо на продовжену групу (до 5-ї год), малий так хоче, бо йому там цікаво. Домовились з ним, що якщо хоче ходити на продовжену, то письмові, принаймні ті, що позначені в зошиті та прописи в зошитах він мусить там виконувати сам. Якби щось не знав, то або питає вчительку з продовженої групи, або залишає на доопрацювання додому (рідко коли так трапляється, хіба якщо новий вид якогось завдання, що він не зрозумів і то швидше вчительку запитає, ніж до дому залишить). Бо інакше я його не буду пускати на продовжену. З нашими теж уроків не роблять на продовженій, хоча уроки задають. Але ще ні разу не було, щоб вчитель (на продовженій не наша вчителька) відмовила дитині у допомозі, якщо діти щось питають по уроках. А вже усні, і письмові зі збірника, ми робимо з ним дома. Це дуже спрощує нашу з ним роботу. Бо реально встигнути все з 6-ї години батькам важко. До речі, казала вчителька з продовженої, що через Ростика половина діток в класі пише уроки письмові . А я їй пояснила, що це у мене до нього така вимога. А вона казала, що їй так легше, ніж пильнувати щоб вони голови не порозбивали на коридорі, бо носяться))) Вірші нам задають не на кожну цифру, а на кожну букву. То для мене катастрофа, але для цього у нас є татусь Може домовтесь зі своєю дитиною, щоб мінімально хоча б оті прописи-кальку писала сама, а якщо в змозі самостійно, то і те, що позначено у зошиті. Я рахую, що не потрібно робити уроки під повним контролем батьків. Покладіть якийсь мінімальний обов"язок на дитинку. І дитина тоді буде відчувати себе більш самостійнішою і дорослою, а основне такою, що їй довіряють і вірять в неї. І Вас це розгрузить. Наш від того гордий, що він САМ може зробити. Повторюсь в енний раз, що ми не були готові до школи (а отим "Вимогам і рекомендаціям" не відповідали на відсотків 50), це раз, а по-друге, навіть проходячи медогляд перед школою у психоневролога, вона нам не рекомендувала давати дитину ще до школи, але тьху-тьху ми втягнулись і не "пасем задніх", а в дечому ми навіть перші. Все буде добре і у Вас!!! Дивлюсь, що по віку наші діти однакові
Дякую. Ми пробували теж робити самостійно завдання на продовженій, але дуже страждає якість. Потім весь зошит червоний (наша вчителька кожну кривульку виправляє червоною ручкою). Крім того, мала не хоче нічого питати у вчительки з продовженої, а зошити всі пом"яті-пописані, бо то щось не поділила з подружкою, і та їй пописала зошит, то подружка щось активно пояснювала, і випадково понаставляла крапочок, то вони забавились, і пом"яли зошити...Тому поки краще вдома.
У мене таке враження, що те, що у спеціалізованих школах набагато більше навантаження - це міф. Читаю тут про обсяги домашніх завдань у дітей у звичайних школах - це ж просто атас У нас (спецшкола) задають з друкованого зошита скопіювати в звичайний зошит те, що робили в класі, часом перенести друкованими літерами щось з букваря. З математики щось з друкованого зошита, деколи вчителька вклеює в зошит приклади. Англійська - обвести \дописати\написати 1-2 рядочки літер. Деколи щось намалювати. Буквар Вашуленка. А головне - вчителька з самого початку сказала, що офіційно д\з в першому класі немає. Тому вона, звичайно, рекомендує його робити, але сварити за невиконання не буде. Просила, якщо прийшли пізно ввечері - не мучити дітей робити до ночі. І ще просила покладатися на дітей - що запам'ятали, те й зробили, батькам не вивішують список, що задали. Мене такий підхід абсолютно влаштовує і дуже тішить, вважаю, що так менше шансів відбити охоту до навчання. Дитина робить уроки або на групі (тоді я взагалі не в курсі, що там і як) або вдома - тоді хвилин 15-20. Не знаю, звичайно, як там буде далі, але поки що я задоволена.
@Fish ми в загальноосвітній, англійська по програмі поглибленого вивчення, то вимоги і завдання такі ж як у вас. І на зборах казали що офіційних д/з немає і не мучити спеціально дітей. Обсяги дороблянь зараз невеликі зовсім, дитина втягнулась і англійську дуже любить. Буквар Захарійчука, то він не такий страшний як спочатку здався, і вчителька хороша, від цього в 1 класі надзвичайно багато залежить. Постійних зубів ще немає, пішли в 6 років і не шкодуємо, з того "необхідного переліку" теж не все знали, але більшість знали точно, в садку дитині вже не цікаво, а хтось в 7 років йде і з різними підготовками, і все одно важко.
На тему більшого навантаження в спеціалізованих школах, от наприклад 45 школа на фото домашка з другого тижня навчального року, фото робила ще на початку вересня, 1 клас... на мінуточку .... зараз вже значно більше, практично щодня ми вчимо вірш, по 7-8 завдань з математики, письмо прописи, каліграфічні зошити, все є. англійська - це капець якійсь... реально, ну дуже багато слів щоразу задають, вже мають говорити реченнями, описувати що бачать на картинці. І це все діти які до цього англійську в очі не бачили в основній своїй массі. І при цьму англ. алфавіт не вчать, читати по англійські не вміють. А якби батьки не знали англійську, то крім як репетитор я іншого виходу не бачу. З читанням у нас теж складно, тому як виходить так виходить, але те що половина дітей у класі читаюча це факт. І я теж шкодую що не наполягла на тому щодб мала таки вичиталась до школи, бо нам би зараз було значно легше. В найомої дитина 1 кл. вчиться в 66 школі, то по її словах їм в порівнянні з нами взагалі нічого не задають)
@Ніколь дивлюсь на Ващі ДЗ і в шоці Я би з таким навантаженням здуріла б. А ще дивлюсь, що все таки не від школи залежить, а від вчительки. Чим "модніша" вчителька, тим і завдань більше і вимог більше. А при тому не факт що якість навчання і знань краща. Це моє спостереження з нашої школи.
по фото впізнала що англійська в нас за тою ж системою "Флай хай", признаюсь, вона мені здається зовсім не важкою (нагадаю що школа загальоосвітня, але йде за цією спец. англійською програмою). Мала англійською до того спеціально не займалась, окрім в садочку трохи ходила і все, ще часом якісь мультити прості на ютубі, то їй не важко зовсім. Я на першому тижні теж думала що як то без алфавіту одразу слова називати? Але букви англійські вони трохи знала з мультиків, а слова легко схоплює і запамятовує. Якщо то за тими підручниками що я думаю, то там їх не так і багато (треба знати пару тварин, потім додаються предмети деякі, і "однина-множина" - це теж легко пояснити: як 1 річ то без "с" в кінці і навпаки). Букви вони потім писали "А" і "В" в робочому зошиті, а решту то візуально і навчання з диску і з уроку. На зборах вчтелька англійської казала що в 2 семестрі будуть вже більше писати. Ще мають один робочий зошит де розмальовують і зєднують вивчені предмети, було що маску вирізали (коли вивчали тему "Знайомство". Поки нічого екстра-складног небачу і про репетиторство не думаю (та я сама трохи англ. знаю, може як батьки зовсім не знають то важче допомогти і проконтролювати). --- дописи об"єднано, Oct 18, 2015 --- То равда, в нас англійстка вчителька нам подобається, і вона сама казала щоб все пояснить, якщо батьки не в курсі, що нічого складного немає і не авантажувати зайвий раз дітей. Чую часом як вже в 1 класі з англ. починають водити до репетиторів бо "вчительки замало і вона нічого не роз"яснює", для чого це в спецшколах тим більше не розумію, що то тоді за навчання?
вчителька наша мені подобається, а така кількість завждані не дуже) ну але це пояснюється тим що якщо не задавати, то діти розслабляються і толку з навчання ніякого. Наразі іншого досвіду не маєм, тому нічого не скажу. мені теж зовсім не важка, але це мені. А дитина пішла в школу щоб вчитись, з нуля впринципі, а там якщо мова про англійську не вчать а грузять, бо по цій системі флайхай дитина не зтикаючись і не розуміюча англійську сама не може вчитись в 1 класі. Якщо по математиці ще десь можна щось здогадатись наприклад, тот тут ніфіга, і от отримує дитина завдання додому, а як слово прочитати не знає, а як завдання прочитати до вправи не знає, як зрозімути теж не знає. Так, це все я знаю і пояснюю, але якби я знала німецьку а англійську ні? тоді вихід один - репетитор. Це все я до того що дитина пішла в школу щоб тій мові її навчили, а не так щоб якщо що - то репетитор вам в поміч. Бо якщо вже навчатись з репетитором, то не обовьязково їйти в спец. англійську школу. Якщо я ще слабо пояснила - уявіть що ви почачи вивчати японську, і у вас всі підрічними все виключно на японській, клас, да?))) А в остальному, так, сидимо, вчимо, я читаю, дитина повторює, на слух вона добре вчить слова і памьять у неї добра, на тому і виїзжаємо. Але я впринципі якось інакше собі уявляла 1-й клас. І ту кількість завдань. одним словом це не складно, це просто задофіга інформації. І до слова минулого року на підготовці діти вчились по оксфорду ( ну не стільки вчились скільки намагались) так от програма оксфорду якось інтуітивно зрозуміліша і цікавіша ніж ця флайхай. --- дописи об"єднано, Oct 18, 2015 --- уявляєте як я чекала канікул ? )))) п.с. а ще нагадалось, пропустили 4 дня школи, і прийшлось наздоганяти 10 сторінок зошита-підручника Сквороцової. Теж не хіло.
Теж так вважаю, і бачу що від вчительки іноземної мови багато залежить. Маємо знайомих, де батьки взагалі не знали іноземної мови. а діти пішли у школи і успішно вивчили її. А якщо у спецшколах так "вчать" то це питання до тих спецшкіл і рівня викладання там, а також до готовності конкретної дитини до навчання за програмою (тут теж все індивідуально)
я теж з тим погоджуюсь. Бо нас на зборах запитували чи задавати дітям ДЗ. То всі одноголосно казали, щоб задавали і я з тим погоджуюсь, бо в 2-му класі звикнути до ДЗ буде важче, якщо звикнуть діти, що їм нічого після школи не задають. Ну але всьому є своя межа а як я їх не хотіла Моє чудо мені вже мозок виносить, як то він до школи не піде завтра, а що буде за 2 тижні Треба щось йому буде придумувати кожен день Тато вже нову математичну книжечку з малюнками купив йому, щоб мав чим зайнятись на канікулах. Бо ті завдання що нам дали моє чудо вже завтра доробить. Залишиться лише читання, мабуть візьму з ним декілька наступних букв. Але читанням мені не спастись від нього, бо це не на довго. Йому давай математику і побільше
діліть ті історії теж на 10. У нас в "списку" вже друга гімназія. Ми без репетиторів. І дитина у мене не "семи пядей во лбу і ліньтюх ще той,але вчиться добре. хоча і не відмінник. Усюди, в будь якому закладі будуть батьки, які вважатимуть, що з 1 класу без репетиторів ніяк. І будуть водити до репетиторів з 1-2 класу. А будуть ті, які вважатимуть, що принаймні до певного класу треба дати спокій і розслабитися. У нас в класі, між іншим, серед відмінників- якраз ті діти, які не особливо то бігають по репетиторам.Хоча, звісно, є і такі батьки, які роблять квадратні очі і з великим презирством дивляться на тих батьків, які принаймні 2 репетиторів не можуть дитині забезпечити ( ну ж бо як це? Мінімум з англійської мови кожна порядна мама має дати дитині репетитора з 7 років . А в 11-12 років без репетитора- ну це геть несерйозно . В школі "всього-навсього" 5 разів на тиждень англійська, невже цього достатньо .Одним словом, я так бачу, що репетитори більше потрібні зараз батькам, а не дітям ( я не маю на увазі підготовку до вступу у спеціалізовані ліцеї у випускних класах чи підготовку до ЗНО). Бо є пунктик, що якщо з предмету дитина не має твердої 10- то вже лузер. І то нічого, що там заморочки можуть бути і у вчителя. Або якщо вона у 9-10 років вільно не володіє розмовною мовою на рівні з носіями- то взагалі ужас і як же так.Або якщо "всі мають, а моя дитина хіба гірша?". п.с. я навіть стикнулася з тим, що моя мама теж натякає на те, що "може би репетитора ще брати?". Питання: для чого взагалі тоді здалася школа, якщо батьки на протязі років, починаючи з початкової школи, щомісяця викладають чималі суми на кількох репетиторів? Тоді вже простіше на екстернат перейти.
100% Я вже стикнулася з однією мамочкою в розмові. Цитую: - О, ви пішли на німецьку, там вчителька ніяка, мусите вже брати собі репетитора. - Навіщо? - питаю я - Бо ваша дитина нічого знати не буде. - А Ваша? - А ми своєму вже взяли - (це розмова була через 2 тижня після початку навчання) - А у мого мама є, яка допоможе. - А що у вас рівень знань достатній? - На початкову школу вистачить 100% Тишина... а потім доколупалась, то беріть з англійської, бо на наступний рік ще й англійська додасться. Я: - і знань з англійської моїх теж вистачить. Тут вона не витримала: - Ну всі ж беруть!!! Я: - А я не бачу сенсу Більше від тоді вона до мене взагалі не підходила і нічого не запитувала. Але знаю реально, що частина дітей з класу вже займаються з репетиторами. Я трохи в шоці, бо не бачу смислу, а в такі ігри "бо всі беруть і я візьму" я не бавлюсь. Треба мати трохи клепки в голові з тими репетиторами. от і я про це ж
Ми без репетиторів чудово справлялись у першому класі, і зараз теж даємо собі раду самі. Причому досить успішно. Зараз в школах поширена тенденція до додаткових (група до 5 учнів) занять з класним керівником після уроків. Може якомусь малому відсоткові й потрібні додаткові уроки, бо не встигають за програмою, а батьки працюють. Але ж не 50% класу.
Я щось не знаю, чи наша вчителька бере діток на додаткові, просто не цікавилась. Але розмовляла з мамочкою з двору, в неї дівчинка в 2-му класі, то розказувала, що минулого року просила їхню вчительку про додаткові (щось їм треба було підтягнути, вже не пам"ятаю, що саме), а потім пожалкувала, бо в кінцевому результаті вчителька писала роз"язок на дошці, а діти просто переписували. Вчительці яка різниця, вона своїх 20 грн. взяла за день, а чи покращився рівень знань не заморочувалась. А та мам хотіла, якраз не рейтингу в оцінках, а якості в навчанні.
В такому випадку треба шукати репетитора поза межами школи. За наш клас точно не скажу. Все тримається в секреті і батьки не воліють про такі речі говорити. Крім того, що я одразу кажу прямо. Нехай займаються додатково, але це не має впливати на інших дітей, які не ходять на додаткові уроки. Бо чуючи розмови батьків 3-4 класників, що до таких дітей більша увага на контрольних. Дитина таки прямо питала маму "чому до Оленки і Володі (наприклад) вчителька підходить на контрольній, а до мене - ні". На нашу вчительку нарікань ніяких не маю. Оцінює справедливо. Принаймні мою дитину. Я знаю що він знає, я знаю його слабкі місця. І абсолютно не була здивована 9 балами за контрольну з математики.
я більше ніж впевнена, що з програмою 1-го класу будь-хто з батьків може справитись І пояснити дитині програму першого класу - це не вища математика, тому доцільності в репетиторі не бачу А за той випадок, просто мама хотіла, щоб за невеликі гроші це хтось зробив за неї Я вела до того, що додаткові заняття з вчителем - це не завжди добре для знань. Інколи це добре для рейтингу Хоча зі всім решта я з Вами згідна.