Про винаймання квартири

Discussion in 'Ой у Львові на базарі' started by TaHdeR, Feb 9, 2010.

  1. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    Ну то ж є різниця що 4к за 10 тис чи 1к за 7 тис як писала вище форумлянка?

    А ціни космос - якщо на них не погоджуватися і у деяких власників квартири постоять порожніми 3-4 місяці, особливо в опалювальний сезон, то ціни опускаються.
    До речі, прочитала вчора в неті що в деяких містах, нриклад, Харкові власники (не всі) опалення оплачують самі, тобто з комуналки квартиранти платять лише лічильники. Оскільки чи є квартиранти чи нема опалення все одно платиться.

    І я це все пишу не як орендар, а просто як людина+самі здаємо нерухомість, правда, не житлову, а комерційну.
     
    Last edited: Sep 27, 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    В Києві і Дніпропетровську також.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Ми у Львові на таких умовах знімали квартиру. Правда, було це 5 років тому.
    І на той час все було покрито маклерами, але, якщо задатися метою, можна було знайти прийнятний варіант (по співвідношеннню ціна-якість).
    Ми орендували квартиру протягом 5 років, шукали такі варіанти, щоб було чим дешевше. При цьому стан квартири особливого значення не мав (всі наші орендовані "хати" були з радянським ремонтом і без пралки і т.д.).
    Але ми збирали кошти на своє житло, тому готові були трішки потерпіти, аби швидше назбирати потрібну суму.
    В той же час друзі за цілком адекватні гроші знімали квартиру майже в центрі і з повним фаршем.
    А зараз, я так бачу, повний капець з тою орендою.
    Думаю, не останнє місце серед причин такої ситуації займають грошовиті переселенці з Криму та Сходу.
    Адже попит формує пропозицію.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. EineKleine

    EineKleine Well-Known Member

    нам ще пощастило, бо за рік хазяйка підняла оренду лише на 300 грн) вона має гарні прибутки в бізнесі, то за квартиру не труситься..т-т-т!
    але от у подруги хазяйка на днях підняла на тисячу грн оренду. (знімали 1к за 3 тис,недалеко від центру,хороший ремонт)).
    рік пройшов,рієлтор дзвонить власнику - каже"так і так, зараз ціна вашої квартири 4 500, кажіть квартиранатам або хай більше платять. а як не хочуть - хай з*їжають, я вам за два дні нових вселю ,які ВЖЕ готові платити 4 500"
    їм же вигідніше ,щоб вселилися нові квартиранти, бо рієлтору ж прибуток буде за вартість оренди за місяць...
    і такоє...
    подруга згодилась, бо зараз шукати нову хату це + рієлтору гроші за міс. + за ост. місяць платити. влетить невідомо в скільки.
    а ціни піднялись порівняно з минулим роком на півтори тис. мінімум - я щільно цікавилась питанням цим..хе-хе.
    (якшо рік тому кв. була 2 500 - зараз така від 4 приблизно. гарний ремонт, хороший район)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    т-т-т, бо ми також надіялися, на добрі заробітки і що квартира - то просто вкладання грошей... ще не знаємо на скільки точно піднімуть. А нам з тою комуналкою і купою витрат на здоров"я і 500 грн багато.
     
    Last edited: Sep 28, 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    Маю питання до людей, які орендують, або здають житло. Хто вирішує, оплачує і, на вашу думку має вирішувати і оплачувати дрібні і не дуже побутові проблеми? Наприклад, відрегулювати вікна, замінити змішувач, розібратися і оплатити проблеми з проводкою?
    Буду вдячна за приклади.
     
    • Креативно Креативно x 1
  7. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    На мою думку, оплачувати капітальні роботи, як от
    повинен власник. Або відмінусувати з вартості оренди, якщо витрати коштів і часу на вирішення цих нюансів бере на себе орендар.
    Звісно, за умови, що ремонт знадобився не з вини орендаря.
    Маю на увазі середньостатистичну ситуацію.
    Не стосується випадків, коли оренда за мінімальні кошти або за оплату КП та інших нетипових ситуацій.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  8. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Звичайно, що власник. Здаємо квартиру і такі речі робимо самостійно, навіть не хотілося б, щоб хтось інший брав на себе таку відповідальність, хочеться на таких речах не економити, щоб довше працювали, ну і якось спокійніше, що тримаєш свою ж квартиру під контролем.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  9. Kazkivnycja

    Kazkivnycja Well-Known Member

    Якщо ви орендуєте квартиру вже купу років і за 3 роки поламали при користуванні змішувач, то чому власник має його ремонтувати за свій рахунок? Він же здавав вам квартиру у справному стані. А взагалі такі речі описані в договорі, як у нас, або обговорюються усно на початку. Ми за 1,5 роки вде двічі викликали сантехніка і двічі електрика. При заміні деталей купуєм якісні і дорожчі, бо збираємося ще довго тут жити, відповідно дорого обходиться ремонт, але в нас в договорі прописано, що ми маємо це робити, та й власник не піднімав квартплату за останні півтора року, тому ми не скаржимося.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    ми навіть за шланг від душу дзвонили власнику квартири)) Перший раз замінив (Китай), а коли другий раз зламався, то сказав, що то ми його зламали. Купили поставили новий. Змішувач точно не міняли би самі.
    На тій самій квартирі кран капав, а потім підтікав. Також просили власника ремонтувати (та в нас банально молоток півроку назад з"явився. Інструментів зовсім нема))). Бачок унітазу підтікав - самі робили, власнику не дзвонили (бо там інструментів не треба, тільки смєкалка :) )

    На теперешній квартирі вікна дули, то ми їх самі на зиму утепляли (регульовка не допомогала). Бо з них просто дуло холодом. І даремно нічого не сказали власнику! Бо зараз каже, що "більше 200 кубів газу ви не накрутите, квартира тепла". А вона ніяка не тепла. Просто ми майже весь час на работі були, та й ті щілини з-під вікон трохи заліпили... (оффтоп: може хто знає, якщо вікна якоюсь фольгою заліпити, то буде трохи тепліше? Бо тут в одній кімнаті 2 вікна, ще й одні з них французькі, і на кухні 2 вікна... Дуже холодні те скло)
    Котьол зараз щось барахлить - одразу власнику телефонуємо.

    Вішачок треба було в ванну - також власнику дзвонили (бо то дреллю ще й по плитці треба)

    Короче, змішувач, проводка - то точно до власника.

    Коли кімнату у готелі знімаємо, то самі ж сантехніку не ремонтуємо?)) А в готелі ще й прибирають і постіль міняють :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Ми оплачували ремонт пралки, я думала, що це моя вина і не хотіла казати власнику. Але потім вирішила сказати вже про сам факт ремонту, він віддав половину грошей, так як пралка стара і давно не була у використанні. Але в договорі було прописано, що ніяких ремонтів, без відома власника, ми не маєм права робити
     
  12. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Минулого року ми в одній з кімнат для квартирантів змінювали вікна на металопластикові. Оплачували ми, власники.
    Якихось ситуацій з дрібним ремонтом не виникало, тому не підкажу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    От в тому то й сіль. Якщо поламали - звісно, це повинні оплачувати орендарі. А якщо, наприклад, проржавів чи щось таке? Це нормальна амортизація, чи ні? Все зношується з часом, саме за це орендар і платить гроші. Ну, чи наприклад, завоздушені батареї. Я уявлення не маю, скільки коштують в такому випадку послуги сантехніка, але, наприклад, в орендованому офісі це все вирішують і оплачують власники приміщення. Хіба в квартирі має бути інакше?
    --- дописи об"єднано, Oct 15, 2015 ---
    От якось так і має бути, на мою думку. Тобто поламали орендарі (я навіть не хочу писати "квартиранти", бо орендують різну нерухомість) - самі ремонтують і платять, якщо знос і т.п. - питання до власників, або, принаймні, узгоджується, що орендарі самі займаються ремонтом, а власники оплачують, ну чи там мінусується від орендної плати.

    Але чи так воно на практиці?
     
  14. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    Навіть якщо ви в"їхали в квартиру, вам поставили новий змішувач, а через 10 років він у вас проржавів (ну бо ви ж його всі 10 років використовували) - то, щонайменше, сказати власнику, що віджив він (змішувач, не власник :D ) своє і тре міняти. Щоб навіть якщо ви не дійдете згоди, що то він буде міняти, то він буде в курсі, що така проблема була, ви її вирішили. А то буде думати, що ви в його квартирі як на курорті живете.

    Згадала, що було ще на одній з квартир: тен в пралці накрився від накипу (ми вже більше пів-року там прожили на той момент). Власник оплатив заміну тену, але під час ремонту не був присутній. Коли майстер спитав чи не хочемо ми придбати спеціальний порошок, який треба ще 2-3 рази прокрутити в пралці, то телефонували власнику (один пакетик - 90 грн 2 роки тому). І тільки з його згоди оплатити, взяли. Отака я жадна буваю :D Бо то майно власника.
    Ой, а ще ролики в шафі-купе і в душевій ломалися... А холодильники - то наша карма(т-т-т зара все добре). Щось ми якісь погані орендарі :girl_haha:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  15. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Бо в розмір квартплати включена амортизація (нормальний знос) усіх меблів і обладнання. Якщо поламалося "від старості", а не навмисно орендарями то чому вони мають ремонтувати?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  16. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    І то правильно. Бо ми були не жадні, все робили і вирішували самі і за свій рахунок, і дешеве і дороге, бо платили відносно небагато, ставилися до чужого майна дуже акуратно, ліпше, як до свого і нам завжди наголошували, що ми тут господарі і були нами дуже задоволені. Коли заїхали, чоловік вказав власникам на деякі недоліки в ремонті(дещо було недороблено, а дещо непрактично зроблено) і, з їхньої згоди, ми то переробили за свій рахунок.
    Тепер нам хочуть підняти ціну до ринкової, причому заднім числом(з цього я взагалі в ауті), а все інше лишити, як було. Мені це дуже не подобається, я через це дуже знервована останні дні.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  17. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    А в договорі вказано про можливу зміну орендної плати?
     
  18. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    в нас нема договору. Я хотіла заключити і зробити як квартиранти субсидію - відмовилися, чи прибуток не хочуть показувати, чи що...
     
  19. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    У Вашому стані нервуватися точно не варто, все вирішиться-перейде-забудеться.
    Я б на Вашому місці на підняття "заднім числом" не погоджувалась . Щодо підняття ціни до рівня ринкової - сказала, що в такому випадку Ви вимагаєте відшкодування понесених витрат (ну ачьо, він "заднім числом" мудрий, а Ви не повинні бути такі самі?), або при виїзді з помешкання все, що Ви робили за свій кошт, демонтуєте. (Навіть, якщо Вам рука до того не підніметься, хоча б спробуйте "взяти на понт").
    Він в курсі про те, що Ви чекаєте на поповнення? Якщо так, то його поведінка зумовлена, скоріш за все, цинічним розрахунком, що Вам типу нема коли зараз шукати/міняти житло і зав"язуватись з переїздами.
    Тоді точно нема чого з ним церемонитись. Такі люди розуміють тільки таку ж мову, на якій спілкуються самі.
    --- дописи об"єднано, Oct 15, 2015 ---
    Особисто я за багаторічну практику винаймання житла (і свою і друзів-знайомих) не знаю ЖОДНОГО випадку, де б укладався договір.
    І не тому, що орендарі байдужі, чи не хочуть відстоювати свої права, а тому що розрахунок орендодавців простий - хочете договір - платіть податок на прибуток за свій кошт.
    В нинішніх реаліях особливо не порипаєшся, ще й ціни ростуть в геометричній прогресії.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  20. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Дядько в іншому місті договір укладає. В основному через " а як сусідів наприклад затопить і злиняє, кому тоді відповідати?"