В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
і мені було страшно потім було лінь але якщо не звертати на це уваги і систематично вести облік хоча б декілька місяців, то побачите мільйон плюсів і можливостей Я на скороварку намагалась збирати більше року, назбирала 0, але тільки тепер, коли почала кожну копійку обліковувати, можу запланувати цю покупку на січень 2016р. Просто тепер я бачу картину цілком, а не туманні уривки
даю найперше почніть відкладати 5-10% від доходу кожного місяця потім - зробіть аналіз непотрібних витрат. Ці витрати теж *в панчоху, шкарпетку* або *під паркет* Думаю, великої нестачі ваша сім"я від цього не відчує, зате назбирана за пів року-рік сума приємно здивує Пи.си. Це мають бути кошти, яких ви не рухаєте ні при яких обставинах (ми мали експеримент цього місяця, коли з/п перерахували на тиждень пізніше. Руки свербіли, всього треба було капєц як, але нічого, переглянули меню-морозилки-кладовки, нормально дочекали з/п, а які задоволені були з себе!)
За копняка ВЕЛИЧЕЗНЕ СПАСИБІ!!!! Вчора шукала програмку на телефон і не дошукала. Той ізіфінанс російський? чи я щось наплутала? Треба таку, щоб легко))).
так, але якщо вільно володієте англійською, можна знайти ще цікавіші програми Простий ексель мені занудний Завжди прошу, успіху в заощадженнях!
Я не тільки лінива, я ще й англійської не знаю. А як ви тою російською користуєтеся - на телефоні чи на компі? Бо знайшла, що безкоштовно тільки для компу. Дякую!
1) іпотека 2)харчування це вересень У жовтні доплюсується купівля всім зимового взуття, тому стаття *одяг, взуття* певно зрівняється з іпотекою)))
В нас - машина чоловіка (і навіть не пальне, а ремонт). І то якась чорна діра в тій статті. Як тут можна щось зекономити я вже навіть не знаю. То мусить бути якесь спільне рішення. Бо получається, що я обліковую витрати, думаю де зекономити. А та вся економія вилітає у вічний ремонт. А як правильно обліковуєте покупки на які довго збиралися кошти? Я веду (ну тобто вела) облік просто в Екселі. Зараз мене то знервувало і закинула. Хочу відновити, але так щоб і чоловік паралельно заповнював.
В програмі є категорія "Фінансові цілі" В мене це на даний момент, наприклад, 1) іпотека, 2) скороварка В графі *Рахунки* відкрила рахунок *Іпотека*, *На крупні закупи* і з рахунку *зарплата* закидаю туди заплановані суми. Заодно чітко бачу, скільки часу мені ще треба збирати. Іпотека - то довша історія, а куплю скороварку -тоді поставлю наступну фін.ціль, і вже для неї буде призначений рахунок *На крупні закупи* Може трохи сумбурно написала, питайте, якщо щось Деколи доцільно вкласти в новішу машину, навіть трохи дорожчу (порахуйте собі всі ті ремонти, а якщо машина сипеться, то це ще не кінець) Колись мені це сказав мій чоловік (і я тоді з ним довго сперечалась), але коли 10-річна машина сусіда з ремонтами дорівнялась за рік в ціні з нашою 3-річною, я з чоловіком погодилась Але то треба сісти і добре порахувати
я колись вела облік в екселівському документі в гмейл-документах. було зручно, бо доступ з будь-якого компа був (телефона з інтернетом тоді в мене не було). за останній час щось в нас сутужно з фінансами - вирішила знов писати все. заходжу на гмейл-документи, а там вже є готові заготовки "Monthly budget" - така зручна штука, всі формули вже зроблені, дуже гнучко, можна писати заплановані витрати і рахувати поточні. Всім рекомендую (але я ще не пробувала користуватися з телефону).
Веду облік фінансів та планую витрати уже більше 2-х років З недоліків, зі слів чоловіка, відсутність свята зарплати) Коли отримав гроші і йдеш святкувати) а потім 3 тижня бідуєш і чекаєш наступної зараз отримані гроші швидко діляться на різні частинки/конвертики і грошей, які можна потратити нема. І спокуси теж звісно що є конвертик "розваги", без того ніяк)) а ще планування дозволяє не обмежувати нас в головному - повноцінному і якісному харчуванні та накопичувати на бажання та хотілки
Мій чоловік так само сімейний бюджет веде. Всі доходи - по окремих конвертиках, тому завжди на все вистачає. Ну хіба що форс-мажор якийсь нападе. Колись я тим займалась. А потім він взяв на себе цей обов"язок. І я дивлюсь - у нього набагато краще виходить =)
А я потребую поради))) з власного досвіду тих хто веде облік але не має "дня зарплати", як ви ділите витрати? Бо чоловіку платять за виконану роботу, тому його загальний дохід розкидається частинами на місяць і скільки заробиться до кінця не знаєм і запланувати дохід/витрати не можем, відкласти нам туго... поділіться як ви то все оформили... бо ведем облік з квітня а толку мало
Ми ведемо з лютого, ситуація аналогічна. Різниця тільки в тому, що мінімально можлива сума щомісячного доходу нам відома, і на базові витрати її точно вистачає. Але той дохід розбивається на 5 частин (мої аванс і ЗП, чоловікові аванс, ЗП і неоф.ЗП і все в різні дні). І це дуже дуже незручно, бо, здавалось би, непогана сума прос...ться якось зовсім непомітно. Власне, думаю, що це через те, що загальна сума дробиться. (часто однієї частинки доходу недостатньо, щоб одразу по отриманню купити щось вартісне (ми в процесі ремонту, нам зараз постійно потрібно купувати матеріали, платити за роботу майстрам, тощо) , і поки чекаємо наступного надходження, то частина суми, призначеної на важливу покупку, витрачається на всілякі витребеньки. Відповідно, з наступного надходження на покупку береться вже більша частина, ніж планувалося, і залишок знов менший, ніж я собі розрахувала, і його знов ні на що не вистачає. Здавалося б, замкнуте коло. але... @arushka дуже доступно пояснила про бюджети (дивуюся, як я сама до цього не дотумкала раніше, адже сам по собі контроль витрат без складання бюджету нічого не дає, крім статистики). Посєму я: 1. Сьогодні аналізую наші статті витрат за період, відколи їх нотуємо; 2. Безжально викреслюю статті типу "їжа-витребеньки"; 3. Ввечері всі наявні кошти розподіляю по конвертам; 4. Від сьогодні 10% від надходжень відкладаю в конверт "непередбачувані витрати" (ох, як такі витрати нас виснажили за останній місяць ); 5. Що лишиться (сподіваюсь, щось таки лишиться ) - під паркет (с); 6. Всі додаткові заробітки - в окремий конверт і І подивимось, що з того вийде.
Ми вже більше 4-х років ведемо домашні фінанси. Не сказала б що вони сильно допомагають, як дівчата писали - завжди якісь форс-мажори, але, принаймі контролювати свої видатки і захцянки - зобов"язують. Серед всіх найзручніше нам на сайті фінанс.юа Домашние финансы - Домашняя бухгалтерия онлайн, ведение и учет семейного бюджета Щоправда воно лиш 40 днів пробно безкоштовно. Зате можна будь-коли і будь де зайти і записати витрати.
Від мене ще один)). У нас наразі- це харчування. Дорогуще зараза зараз якісне харчування. А колись найбільше йшло на іграшки для Тео. Подумайте про продати машину і їздити на таксі. Ну хоча б порахуйте яку +_ суму вам то таксі винесе в місяць і порівняйте з тим, що тратите на машину. Я як порахувала- так мені файно живеться. І машина буде хіба як мужа захоче бавитися сам в то діло(і явно не зі шкодою для нашого бюджету). Я писала, що коли грошей мало- то то мало шо дає.. О- у мене так було. Я собі придумала нове свято з того приводу- і маю чистий спокій. --- дописи об"єднано, Oct 22, 2015 --- Десь я вже то писала. Та повторюсь)). З власного досвіду- сядьте і проаналізуйте хоча б за останні пів року мінімальну суму доходу в місяць. З неї і виходьте при плануванні покупок. Наприклад- найменший дохід за цей рік був в лютому- 3000 грн. То і розпишіть витрати в місяць рівно на цю суму(ну можете на 90% від неї- якщо хочете ще 10% відкласти). На них і живіть. І окремо- список бажаних покупок, розваг і т.д. І вже на них виділяєте гроші, які є зверху тих 3000грн. Це сильно болюча тема у людей з непостійним і непрогнозованим доходом. І такий метод сильно виручає. Успіхів Вам)!