Щось мені в цьому випадку повне зі скороченим не в"яжуться і все. Ніка для мене - це все-таки Вероніка. А стосовно Ніколь Батьківної, то як на мене, краще вже просто Ніколь або пані Ніколь, бо .. ну ніяк - хоч Джонівна, хоч Іванівна.. то чисто суб"єктивно, звичайно. Чула, що називають Ніколька, Ніколюська )) Щодо "підходящих для кличок тварин" - то щось подібне відбулося з Муркою (яка взагалі-то є похідним від Марії, якщо не помиляюсь), Дусями, Васьками і т.д., а тепер з цією метою все частіше обирають іноземні імена. Я вже колись писала про свої асоціації з Каріною - сусідською собакою. Але хіба Каріни винуваті, що комусь прийшло в голову їх іменем назвати пітбуля чи папужку, просто відкривши словник імен? У мене був папуга Сьомка, котрий Семен, то якось моє прихильне ставлення до цього імені не змінилося на "так це ж кличка якась.." )) А щодо повимахуватися - то складається враження, що часом є й такий момент. ))
Ну оскільки сім"я зараз живе в англомовній країні, то, я так думаю, відразу вибирали імена, які б мали якісь англомовні відповідники .
Ще додайте до списку Анастасія і Вікторія - і будете мати топ жіночих імен останнього десятиліття. Я щось не можу зрозуміти бажання назвати свою дитину так,як усі...
Я наприклад, як називала свою Настуську 6 років то навіть уявлення не мала, що ім"я буде мегапопулярне.
Ну часом є індивідуальні причини, які просто співпадають з "модою" - куми мого чоловіка довго молились до Св. Марти про дитинку, то і назвали доцю Мартусею . Та й то дійсно часом наперед невідомо, так "зорі стають" і чомусь всі колективно називають певними іменами - і потім виявлється твоє оригінальне чадо серед ще 5-х таких же оригінальних у класі . От Юстинки, Меланії - вже дуже часто теж чути, а ще буквально вчора сприймались як дивовижа. Цікаво, чи мої ім"я (Олеся) буде колись мегапопулярним? Колись в дитинстві я ніби встидалась свого імені - не такого як в усіх - а потім зацінила. Тепер важко мені сприйняти, коли раптом хтось збоку тезкою виявляється . А ще в нас на ДП є Жанна - ото дійсно рідкісне ім"я, правда?
На сьогоднішній день мені імпонують дівчачі імена- Емілія, Лілія, Майя, Вікторія, Ангелина, Ліна, Домініка, а з хлопчачих-Олег, Ярема, Ростислав, Андріан, Зорян.
є-є таке)) Коли моя мама захотіла назвати мене Вікторією, її свекруха, моя бабця відповідно(Царство їй Небесне), дуже обурювалася щодо скорочення Віка - "це як до пса - на-на, Віка, на!" То, якщо захотіти, до будь-якого імені можна "причепитися")
Дейзі - то, ніби, Маргаритка квітка з англійської... Ніколь - знаю дівчину дорослу з Закарпаття. Повністю вона Ніколетта. А як вам Тереза? (сестричка Злати) - Для малявки не засухо? Ще цікаво Емма, Емілі, Єва... Гарно Квітуся і Дзвінка, але повна форма, що закінчується на -слава, не подобається... Мальва, Калина, Рута - теж класно, але щось стримує...
сама знала тільки це значення, але перед тим, як писати, залізла в ГуглТранслейт - маргаритка теж Google Translate --- дописи об"єднано, Oct 6, 2015 --- Лука, Мусій (укр. інтерпритація Мойсея), Полікарп (скороч. Карпо, як в Кайдашевій сім'ї)
У нас доця Олеся, в старшого в класі є Олеся, і 5тому класі в нашій школі є Олеся, ще у знайомої 4-х річна доця Олеся. Трохи вже є
А це не спеціально так виходить. Ми з чоловіком аж на 3-й день після народження вирішили з ім'ям синочка. Не могли придумати до того і все. Складали список із імен що подобаються. Вирішили,що буде Матвій. І коли "приміряли" різні імена лиш це і пасувало. Хоча зараз воно набирає популярності))