Я шокована... ми не Європа, не Америка, а всього лиш задріпана Україна- так тому і бить (хамяк падає)
подивившись на одну свою молоду викладачку, яка працювала на чверть ставки (бо не мала блатів в Універі) і крутилась як вуж на пательні з репетиторством, аби просто вижити, - я не пішла в аспірантуру...
але ж крутилась. А не чекала "подяки" від студентів. І дивлячись на це Ви зробили свідомий вибір. Так само як і інші викладачі-вчителі-вихователі ітд можуть його зробити, а не йти в професію і вже на першому курсі інституту-універу розраховувати коли ж та наука відіб*ється. Я не приклад для наслідування, але... Ну не хотіла я працювати в школі, тріпати собі нерви з дітьми, сидіти над тими зошитами і мати тих самих 2000. Значить шукаю інші варіанти. І от ніколи не погоджуся що знайти роботу неможливо. Так, це складно, але можливо. Я свою знайшла сама, без блатів. Зараз працюю так, як мені підходить і маю достойну оплату. Ну і по темі, ми теж збираємо на День вчителя. Я не в захваті, але не дуже протестую, бо мої погляди навряд чи хтось розділить. Ніяких додаткових привітань не буде від нас. Особисто я привітаю тільки ще свою першу вчительку (Сашко ходив до неї на підготовку, вона нас не веде), бо так мені хочеться.
Та на чверть ставки то взагалі нереально вижити. То хіба на ставку, і мати якісь звання, доробки. Проте викладання дає справді багато переваг (подібно з вчителюванням), особливо жінкам - так як не сидиш весь день на роботі, є час на себе і родину, і величенькі канікули. Багато хто викладає не стільки за гроші, а тому що подобається робота (бути між людьм, молоддю, взнаєш щось нове постійно), як і вчителям теж. Якщо подивитись як одягнені деякі і на яких машинах їздять, то ясно, що живуть вони не на викладацьку чи вчительську зарплату, а мають чоловіка який заробляє, або ще інші доходи, а то - для душі та кар"єри.
Сьогодні при розмові з деякими батьками виявилось,що вони своїх дітей вже водять до репетиторів з англійської мови.Хто до нашої вчительки,а хто десь деінде.Я розгубилася,щось не думала,що вже з першого класу треба додатково займатися.В садку трохи вивчали:слова,ігри.Батьки першокласників,що думаєте з цього приводу?
Канікули - перевага, погоджуюсь)) але все решта - абсурд, бо ж не йдеш на роботу з сумочкою, в якій лише помада, а потрібно і конспекти написати-надрукувати, і як правило, приносиш додому таку КУПУ зошитів й перевіряєш їх до ночі, що часу на роздуми про пташок, не те що на прогулянку - немає((
так, але то була реально чорна бідося, працювала просто з любові до професії. Дуже талановита дівчина, постійно вигравала різноманітні конкурси (на курс старша від мене, знаємось з 1 курсу), стажування за кордоном. Сподіваюсь, вона вже виїхала звідси. то все за один день не отримується, треба з чогось починати. і початок... хм... такий собі саме так ну то якщо чоловік заробляє, то тим паче нема чого шукати нечесні додатки до зарплатні. Як робота до душі - то вкладаймо душу, а грошики - приємний бонус. Інша річ, що державна робота мала б бути такою, яка підійде і голові сім'ї, який забезпечує дружину і дітей. --- дописи об"єднано, Sep 29, 2015 --- найкраще - якщо Ви можете займатись з дитиною самі, просто освіжаючи в пам'яті пройдене у школі. Якщо ж нема такої змоги, то не з першого класу, але швидше за все, що в школі репетитор знадобиться.
перший рік-два так. а потім тільки незначні нюанси змінити треба по ходу. так само і зошити. Вчителі початкових класів багато їх мають, так само вчителі мови-літератури-математики. Інші предмети не так часто перевіряються
ніколи не бачила щоб у студентів збирали і додому брали зошити)) Хоча може й таке буває, то вже дійсно "кому що подобається"
Вагомий аргумент. Так само, можна писати скільки вчителі заробляють, як проходить їх день, при тому, ніколи не працюючи у держ. установі вчителем.
Я воджу з 2 класу в хелен дорон, а тепер в Бояр на англійську. Вважаю, що і з першого класу можна було б, не завадить, оскільки 3 уроки в тиждень - не так вже й багато для засвоєння іноземної мови. Ми теж займались англійською ще з садочка. І мені здається, що на курси англійської поза межами школи краще водити, ніж на репетиторство до шкільної вчительки. Дитині цікавіше, та і заняття там якось динамічніше проходять.
Уявила себе на місці вашої вчительки, і знаєте, мені б напевно було принизливо брати такі подяки від високооплачуваних мам своїх учнів. А тим більше Не знаю, мабуть, є такі вчителі, для яких такі "адресні" допомоги від батьків були би приємні, тільки я би не хотіла, щоб подібна особа вчила мою дитину. Яка би не була зарплата, але треба і себе поважати.
при школах проводять адаптаційні уроки-підготовку. В нас з 1 жовтня почались , 11 уроків, раз на тиждень по 1-2 год.
І я воджу вже другу дитину ,з 2 класу. Бо в школі мала не може дати собі ради. Погоджуюсь що краще займатись за межами школи, та не привязуючись до шкільної програми. Принаймні по старшій дитині бачу ,що отриманих знань на заняттях вистачає щоб цілком, без сторонньої допомоги, справлятись з шкільною програмою(в школі займаються також по "оксфордській програмі" ,але книжки інші від "Боярівських") .
ми вже 3-класники)), 1 клас на додаткову іноземну не водила, хоча однокласники вже ходили хто до репетиторів, хто до вчительки в школі. Я сама вивчала французьку, англійську лише на курсах в декреті недовго, тому допомагати дитині трохи важкувато. В 2-му класі зрозуміла, що моя дитина в англійській повний "0" і треба щось з тим робити.. Як потім вияснилось, нашій підгрупі з іноземної дуже "повезло" з вчителькою((. Так з 2-го класу ми ходимо на курси англійської в "Парад мов" і дуже задоволені. Теж так вважаю:
Скажіть, будь-ласка, а в 2-3 і наступних класах в школу потрібно носити усі підручники, чи їх в класі залишають? Загалом, скільки приблизно в день підручників у портфелі? І взагалі яка вага портфеля із причандаллям у 2-3-4... класника?
якщо кількість дітей в класі стандартна, то підручники доведеться носити. Кількість підручників на день варіюється від 1 до 3-4. Портфель нині поважу