[mod] у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod] Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки. Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися: Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут, про розташування взору на реглані защіпки на рукав 1, 2 про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3 кутасики 1, 2, 3, 4 Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему. Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
Дівчата, хто вишивав сорочку на чорному домотканому полотні? Як ви її вишили? Я отримала тканину і страшно мені навіть починати, бо бачу, що попрощаюсь з очами точно канва відпадає, мала негативний досвід.
найперше напишу що на чорному вишила поки тільки клатч - то робота не масштабна, але поділюся враженнями. Теж спочатку злякалася чорної тканини, але спробувала і пішло як по маслу, єдине що завжди сідала вдень і вишивала лише при денному світлі, при штучному було важко, може тому що не маю якоїсь спец лампи, а користаю настільну. Вишивала на домотканому 30.
Домоткане пускає колір досить сильно . Я на ньому шити не змогла , мордувалась підсвічувала 3 лампами , плюнула і купила німецьку Лугану на ній шити досить комфортно , прекрасно носиться. Домоткане використала як підклад під шифон. До речі випраний кусок домотканого на нитки не пустив колір ,але вода була чорнюща. Коли випрати полотно наперед воно "збіжиться" і дірок не буде видно взагалі. Ще можна помалювати тканину куском мила або крейди (для шиття) краще видно дірки.
я знаю, але в описі до тканини написано, перед вишиванням замочити в холодній воді, бо линяє. кравчиня казала не мочити, бо неможливо буде вишивати, а я боюсь, щоб на нитки не полиняла.
я не мочила, і після вишивки не прала, але я вишивала "кришку" клатчу, тому навряд його хтось і далі буде прати . Вишивала для подруги, треба її попередити, мало що їй вздумється може спробуйте замочити кусочок тої тканини і побачите що відбудеться - чи полиняє
Прийшла я сюди радитись... щось у нас у Вінниці особливо не розгуляєшся при виборі полотна для чоловічої сорочки, вчора я купила (сказали що виробник Луцьк), принесла додому розстелила на постільній білизні, а ця домотканна тканина якась така прозора, питання то вона така має бути- чи ще шукати якусь товстішу, знайшла в одному вишивковому магазині (сказали що коломийська), але вона мені виглядає не набагато грубша. Чи брати ту коломийську? додаю фото цієї луцької, гляньте - якщо запрозора то їду по ту коломийську, допоможіть
я зазвичай купую на вишиванки чол\жін. коломийське полотно домоткане №30, воно не так просвічується. не впевнена чи для чоловічої сорочки таке прозоре добре. для жіночої чи дитячої ок. якраз також купила на дитячу сорочечку луцьке, воно дуже ніжне і легке. в луцькому полотні не дуже розуміюся, на жаль.
Дякую. Тоді їду по то коломийське, але чи воно №30??? та продавчиня особливо не розбирається, поїду гляну ще раз, але ж то морока з тим полотном, я переживаю сильно, бо то перший раз зібралася вишивати на полотні, вже прочитала що прати не можна перед вишивкою, а якщо збіжиться? чи може кравчиня тільки пропарить перед викрійкою?
Ви вишийте, тоді поперіть і вже після того несіть кроїти, так точно все буде ОК, якщо не впевнені у компететнтності продавця і якості полотна можу здати точку де я беру коломийське домткане 30-тку (продає онлайн у фейсбуці дівчинка з Франківська за дуже приємною ціною, сама вже двічі в неї замовляла)
о, буду дуже вдячна киньте мені будь ласка в приват дані цієї дівчини і ще питання - а яким чином вишивати, а опісля кроїти??? я ж думала вона мені все покроїть і я вже буду вишивати знаючи де тут рукав, а де передня частина, ну якось так...
з власного досвіду - найкраще розділити полотно на частини- прямокутники - перед, спинка, рукава, вишити, попрати, а тоді нести кроїти-шити, якщо боїтеся самі різати можна занести до кравчині хай вона розділить і покаже що де і намітить де вишивати рукав, якщо він має бути вишитий, а не тільки манжет, або хай кравчиня розкроїть сорочку але з запасом, враховуючи майбутню усадку тканини. Взагалі, якщо кравчиня не вперше працюватиме з вишиванкою, то вона Вам все розкаже і підкаже як краще робити в вашому крнкретному випадку, бо має велике значення і розтшування узору, який Ви обрали (чи має він сходитися на швах, скажімо). контакти продавця кидаю у відгук
А таким способом можна вишивати тільки жіночу вишиванку, чи чоловічу також (Я маю на увазі перід сорочки)? І мені, будь ласка, скиньте контакти
@Masja, я так вишивала і жіночі і чоловічі, чоловічі навіть легше вишивати, там узор зазвичай спереду 2-ма полосками йде і все-ніяких переходів на плечі чи спину, ніякого стикування узору на швах і рукава чисті, тфльки манжети вишиваються. Головне відступіть 5-7 см від верхнього краю переду щоб кравчиня могла горловину вирізати і продумайте зразу як будете обробляти розріз, щоб потім на ходу не експериментувати, а одразу прорахувати взір --- дописи об"єднано, Nov 12, 2015 --- @Sweet kitty звичайно, кину у відгук як доберуся до компа, бо з телефону ссилку не вдам відправити
Справа тут навіть не у прозорості, а у тому, що Луцькому властиво піти "катишками" (вилетіло з голови як правильно українською). І шкода тоді стільки роботи((( Я всі сорочки шию на домотканому коломийському, ну або на Німецькому Цвейгарті (єдине тут ціна кусається), а якщо обирати між коломийським і луцьким, то я б однозначно брала лише коломийське. Якщо будете нести кроїти, попередьте кравчиню, що після прання коломийське дає осадку на 10-12%, хай вона зразу кроїть з припусками на осадку. І прати тільки після вишивки і всі куски разом, навіть ті, що не вишиваєте (наприклад,спинку), щоб все полотно дало однакову осадку і після пошиття не перекошувалось. І обов"язково хай кроїть по нитці (тобто витягує нитку в місці відрізу і по тому ріже), а не на око, бо потім взір косо лягає.
А як визначити скільки см вишивати стійку до чоловічоі сорочки і рукави? Є якась формула? Чи просто прикласти до руки-шиі і вишивати скільки треба?