Юридична консультація

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Taras N, 7 Липень 2011.

  1. Відповідно до законодавства наймодавець не може безпричинно розірвати договір оренди. АЛЕ те, що ви підписуєте на 6 місяців не є таким договором, тому що, для укладення договору оренди землі потрібно виготовляти техдокументацію, реєструвати його і т.д. Цього, я так розумію, не робиться. Тому, ваш наймодавець завжди може сказати, що договір недійсний. Застрахуватися в такій ситуації не вийде. (Можливо є якісь нюанси. Якщо хочете - надсилайте скан договору в приват - почитаю).
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Якщо вам ще актуально, в нашій родині була схожа ситуація. Тоді хлопчик сам попросив у батька відмовитись від батьківства, щоб мамин новий чоловік його всиновив. Батько не хотів цього робити, але дитина дуже хотіла виїхати на ПМП і мати громадянство
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    як така класична добровільна відмова від батьківства не передбачена.Ст. 155 Сімейного Кодексу визнає добровільну відмову від батьківства неправомірною. Але є процедура, за допомогою якої можна "добровільно" позбавити батьківського права. Батько дитини оформляє в нотаріальному порядку згоду на усиновлення своєї дитини іншим чоловіком ( який має бути на той момент реально). Ця згода є підставою для позову до суду. Тоді в судовому порядку його може бути позбавлено батьківських прав на підставі того, що дитина усиновлюється іншою особою
     
  4. onebyone

    onebyone Well-Known Member

    Підкажіть як правильно оформити , і як правильно називається акт, коли Орендодавець у зв'язку із не виконанням умов договору оренди а саме через протермінування по оплаті орендної плати , хоче увійти в приміщення , яке він здав в оренду. Скликається комісія і складається акт ? Який саме?


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  5. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Дякую, що розтлумачили, бо я так на хлопський розум сказала
     
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    тобто добровільно відмовитися від батьківських прав- не можна. Позбавитися через процедуру всиновлення іншою особою- так. Тому що юридичною підставою для припинення прав і обов язків між дитиною і біологічним батьком є усиновлення цієї дитини іншою особою. Нотаріальна заява на згоду на всиновлення, написана від біологічного батька , спрощує цю процедуру
     
  7. Luxury lv

    Luxury lv Well-Known Member

    Ого все так складно ,краще просто нормально поговорити,щоб дав дозвіл на виїзд,а то на то,щоб позбавляти піде багато часу і нервів.Надіюсь домовитись по доброму.Та й малий сумніваюсь,що зможе таке його просити,щоб той відмовився.Бо це буде для нього стрес,так як він його любить.Хоча з часом все може змінитись....
    --- дописи об"єднано, 20 Вересень 2015 ---
    А скільки дитині на той час було років?
     
  8. Зайти можна, якщо орендар не сплачує протягом 3х місяців підряд (відповідно до Цивільного кодексу). Така несплата є підставою для розірвання договору оренди. В такому випадку орендарю надсилається лист. Акту складати не потрібно.
     
  9. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    вже не памятаю, бо це було давно, зараз йому 25, тоді було більше 10 точно
     
  10. onebyone

    onebyone Well-Known Member

    В нас в договорі є прописано що він може бути достроково припинений, якщо орендар не сплатив орендну плату протягом місяця. Через місяць ми йому надіслали листа про розірвання договору через 60 днів . Яка має бути далі процедура ? В нас вже є інші люди , які хочуть орендувати. Думаю, що відповіді від орендаря не буде. Які мають бути подальші наші дії ?


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  11. Ваш договір, де написано про 1 місяць, суперечить законодавству, яке говорить про 3 місяці підряд, відтак в цій частині недійсний. Орендар може використати це в суді, якщо ви увійдете і, скажімо, щось станеться з його речима. Але, я так розумію, 3 місяці підряд вже пройшли. Тому надсилайте листа ще раз з вимогою забрати свої речі. А нові орендарі нехай заходять. Договір вже розірваний, тому складати якісь акти немає потреби.
     
  12. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Буду вдячна за будь-які поради. Ситуація така, що суд присудив моєму дідові 3/4 будинку в селі, а 1/4 має інша родичка. Яким чином можна зробити так, щоб реально можна було користуватися цим майном. Потрібно відкупити у неї цю частку? А через суд це можна робити, якщо людина відмовляється від цього добровільно?

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  13. Sluhachka

    Sluhachka Well-Known Member

    Ця людина може написати дарчу на вашого дідуся!тим більше що ви кажете,що все добровільно!

    Sent from my ST27i using Tapatalk 2
     
  14. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Я так розумію, що все чітко навпаки. Родичка, що має 1/4 перешкоджає діду з 3/4 користуватись спільним майном.
     
  15. Lathorien

    Lathorien Well-Known Member

    Отже, будинок знаходиться у спільній частковій власності
    Якщо я Вас правильно зрозуміла, то родичка перешкоджає користуватися дідусеві будинком?
    Згідно ст. 358 ЦК України, учасники спільної часткової власності здійснюють правомочності по володінню, користуванню і розпорядженню спільним майном за спільною згодою. Однак у випадку розбіжностей щодо здійснення повноважень по володінню і користуванню спільним майном це питання за позовом кожного з власників може вирішити суд.
    Якщо ж ви хочете щоб дідусь був одноосібним власником і користувачем, то це хіба викупляти в неї її частку (дідусь має переважне право на таку купівлю) або ж ділити будинок в натурі згідно часток.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Ну взагаліто, то лише вона тим будинком і користується, хоч там лише 1/4 її і то через суд. А як можна поділити то в реальності, щоб вона користувалася лише своєю частиною. І ще таке, якщо вона хотіла у шахрайський спосіб заволодіти будинком, тому дідо мусив через суд довго і нудно добиватися права власності, то можливо її якось позбавити тієї частки, якщо поновлювати ту судову тяганину.

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  17. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Дівчата- до кого можна звернутися щоб розтлумачили робочий договір на момент скритих нюансів?
    Хто такі послуги надає? Чи може тут є хтось?
     
  18. Banny

    Banny Well-Known Member

    Дівчатка, потребую поради...Хочемо з чоловіком і ще з однією сімейною парою відкрити свою маленьку справу(маленький магазинчик). Маємо в цю справу порівну вкласти кошти. Один з нас оформиться як ФОП, але в даному випадку ФОП буде виступати як особа, що бере приміщення в аренду і тільки, а про власність якщо я правильно розумію мова не йде. Так ось мене цікавить питання як то можна нотаріально оформити, що ми дійсно вкладаємо кошти в цю справу, щоб потім уникнути будь яких непорозумінь, які в нашому житті, на жаль, трапляються на кожному кроці. Буду вдячна за поради:)
     
  19. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    @Banny я не спец, але той, хто оформляє ФОП і веде підприємницьку діяльність і є власником. Він і приміщення орендує і податки сплачує і він власник цього бізнесу.
    Можливо, можна написати статут, як в ТзОВ, де розписати, хто скільки вкладає, за що відповідає і яка частка прибутку кому належить.
     
  20. Banny

    Banny Well-Known Member

    Дякую за вашу думку, мені щось не прийшло в голову, що ФОП платить податки і т.д. відповідно він власник...мені таке не дуже підходить, бо ФОПом буду не я, то ж хочу якось підстрахувати себе. Думала, можливо можна в нотаріуса оформити договір про партнерство, в якому вказати хто скільки вносить( не знаю чи є така практика і які там підводні камені)...