Ну то ж англійський клас, а не український-математичний-природознавчий. Я не знаю що порадити, якщо така позиція вчителя. Піднімати бунт? Тоді потрібна підтримка інших батьків. В паралельному класі теж дають багато ДЗ. Ми питали вчительки чому така різниця, то вона сказала не переживати і що ми йдемо добре. В нас ДЗ нема, така казала вчителька. Тільки повторення шкільного матеріалу. І щоденників нема, є зошит спілкування з батьками.
Мами першачків, цікавить якими ручками ви даєте писати дітям? Нам казали можна і на капсули, і кулькові, аби фіолетова була. Та от знайомі кажуть що то не є добре починати писати кульковою ручкою, що краще для правильного вироблення почерку давати ручку з пером. А ви як думаєте? Ясно що зручно як кулькова не тече. А може і кульковою номально діти вчаться писати, і то просто "старі пережитки"? Бо у різних школах по-різному, є де зразу сказали писати лише пером, а є що можна якими хто хоче. І про домашні завдання: в нас нема домашніх, лише повторення того що робили на уроках, хто має щось дописувати то це дописати, тому у кожного по різному то час займає. І всюди на дошці пишуть сторінки пройденого матеріалу (але це інформація для батьків, а не д/з). Мала в мене як коли: буває за 20 хвилин я з нею все перегляну, що треба почитаю, і все, буває що легкий день (без письма, математики), то взагалі нема що особливо готувати. Але попильнувати, переглянути матеріал я думаю що і в першому класі варто. От що було довго - то перші рази писання гачків і цифр (мала весь час відволікалась, то "після мультика" то "після шоколадки", то "я спочатку посплю", в результаті 2-3 рядки гачків, які не встигла в школі писались десь майже годину Зараз вже "втягнулись" (Слава Богу!), більше в класі встигає, вдома швиденько все доробляє, якщо треба. Канєшно, можна і не повторяти нічого з дитиною, і "як буде так буде", але на мою думку, на перших порах варто послідкувати що там вони вчать і як дитина встигає
В нас тільки чорнильна з пером, так в школі заведено. Почерк ніби непоганий в малого, але й не ідеальний, звісно. Особисто для мене не так важливо, який у нього буде почерк, головне, щоб хоч сам розумів, що написав, ну, і щоб не зовсім як курка лапою. Зараз дорослі настільки мало пишуть. Більше по клавіатурі стукаємо.
Я взагалі не розумію отої боротьби за почерк. Кому потрібна каліграфія в наш час? Хто тепер повинен мати гарний почерк? Є якісь професії де це важливо? Я не можу згадати. Я думаю, що важливіше писати грамотно, а не красиво)) Сашко пише чорнильною з пером. Трохи складно йому, бо то треба пристосуватись. Ручка не тече і не хляпає, бо купили досить непоганий варіант, але я би була все одно спокійніша якби можна було писати кульковою.
Ми з понеділка починаємо писати гелевими з фіолетовим чорнилом. До того писали олівцем. Трохи мене це лякає, бо олівець можна було хоча б стерти. Але ще дозволили приносити і "стиральні" ручки, на всяк випадок .
А якщо чорнильну на капсули, то мені радили брати фірми Шнайдер, вони кажуть добрі. Також я купила кулькому фіолетову ручку, таку що має трикутну форму там де тримати пальцями. Казали в магазині що то зручна для першокласників форма.
раніше ручки-стирачки в перші 2-3 роки школи були строго заборонені. Бо в той час, коли в дітей формуються звички, вони , пристосувавшись до ручок-стирачок, перестають бути уважними і слідкувати за помилками. Просто пишуть їх на автоматі і стирають. Ця звичка переходить і на майбутнє. Одним словом, ручки-стирачки визнавалися для молодшої школи злом. Потім багато де це правило послабили і дозволили дітям ними користуватися і в молодшій школі. Насправді, через ці ручки дійсно діти пишуть більш безграмотно, бо знають, що можна будь-яку помилку в будь-який момент непомітно витерти. Наша стара вчителька в початковій школі забороняла писати своїм учням стирачками. Нова- почала дозволяти. І реально діти почали більше помилок робити і витирати.
Але одні з них в нас через деякий час дуже розписувались і починали якби заливати чорнилом, тобто занадто грубо і темно писати (чорнила забагато виходило при писанні). Там ще є такі з тоншим пером, то вони для мого малого однозначно кращі.
Син відучився перше півріччя в Україні, писав чорнильною ручкою. Правда, то наша з чоловіком "захцянка" була. Крім нього в класі чорнилом писала ще одна дівчинка. Інші дітки - хто чим хотів, гелевою, кульковою. Скажу без зайвої скоромності, у малого був найкращий почерк і найчистіші зошити в класі. Але це (особисто для мене)було лише приємним бонусом. Чорнильна ручка дисциплінує, вимагає уважності - от і почерк кращий і головне - помилок менше. Майже не було. Крім того, нею просто так не попишеш, її треба взяти правильно, це, як не дивно, вимагає правильної постави - дитина вже не сидить зігнутою чи згорбленою, а для наших шкіл, точніше - з кількістю ДЗ в наших школах, це неабияк важливо. На початку другого півріччя син ходив вже в американську школу. Тут пишуть простим олівцем. Стирати можна скільки завгодно разів. Відповідно малий робив уроки "на розслабоні" - ліпив дурні помилки в математиці ( це при тому, що один з найсильніших з мат-ки учнів в класі), почерк став жахливим - не те слово. Букви різної висоти, ширини, одна написана вище, друга нижче, одна "провалилась" нижче лінії, інша - "летить". На всі мої "ой" він спокійно відповідав - " а вчителька нічого не каже, а у нас всі так пишуть". З одного боку, погоджуюсь, - це дуже добре: кожній дитині дають потрібний час для того, щоб "виписатися". Але з іншого - малий не особливо й прагнув. Але ми паралельно продовжували українські прописи(зошит №2), потім, в 2му класі, далі писали в зошиті в косу лінійку, зараз він вже в 3му - то пишемо листи бабусям, дідусям, хресним і тд. Все ще чорнильною ручкою. Я вже не слідкую, ЯК він пише, обговорюємо тільки те - що він пише. І тепер у нас цікава ситуація. Українською - почерк у малого далі красивий (чоловік навіть зізнався, що у нього ніколи не було такого. До речі, у мене теж не найкращий), а англійською - далі як курка лапою. Про всяк випадок - я НЕ агітую за чорнильні ручки чи важливість гарного почерку. Я НЕ переконую, що права 100%. Просто ділюся досвідом (хе-хе, досвід ДП мало вчить ). Можливо, комусь буде цікаво почитати.
Ми також таку маємо. Купила, бо малий неправильно тримав ручку(трьома пальцями) хоч моя мама так пише і почерк гарний має, а з цією вже зрозумів, як має бути)
Все ж таки добре як у дитини виробляється акуратний почерк,я вважаю. Але от питання, чи принципово для цього ручка з пером, чи може бути і кулькова (гелева чи інша), раз такі в школах тепер дозволяють
Я не думаю, що то від чорнильної ручки. Давно доведено взаємозвязок почерку і характеру. Так, від чорнильної ручки почерк акуратніший. От у мене жахливий почерк і я сама себе інколи (часто) не можу прочитати, тому я єдина була у класі, хто у старших класах та й в універі писав чорнильною ручкою. Бо свої конспекти кульковою ручкою просто не розуміла. Тому я свого першокласника не сварю (і нікому не дозволяю) за криві гачки, чи рахітичні букви. головне, щоб хотів писати, а як -- яке то має значення? Аби грамотно Якшошо, то у нас в школі можна писати гелевою фіолетовою, то такою і пишемо
Ну то поки мала має кулькову "трикутну", а чорнильну з пером напевно теж куплю. Просто не знаю вже як краще Чи нехай і пише тою кульковою, яких ми купили 2 штуки? І ще "питання на засипку": на робочі зошити з математики (такі великий і малий прямокутний), де можна знайти обкладинки? Бо пройшлась по всіх ближніх канцтоварах, і на такі розміри ніде нема. Той що більший, то він "неформат", на пару сантиметрів менший за "А4", а той менший то такий як вузький зошит (в мене в школі такі були), але чомусь на нього теж нема ніде вузьких обкладинок можна в принципі і скотчем обклеювати (але хочу нормально обкладинками обгорнути), і бачу у людей є якісь обкладинки на то).
В нас на базарі на Санті Барбарі є різні розміри обкладинок, на нестандартну математику я теж підібрала такі прозорі силіконові. А в Ашані я бачила спеціальний обкладинковий скотч, я так зрозуміла ним можна обгорнути любе і різне, незалежно від розмірів.
Ми малявці купили чорнильну Шнайдер на капсули, ручкою задоволені, мала пише чисто. На нестандартні зошити купляли спеціальну клеючу плівку, брали в Епіцентрі, на шкільному ярмарку.
ми пишемо чорнильною вже третій рік. Почерк? вже навіть вчителька не може розібрати, що він там написав. А все тому, що він спішить і йому абсолютно по цимбалам який у нього почерк. Не допомагають ні ручки, ні розмови. Тому питання не в ручці, ІМХО
Реєстратор РАГСу )) В мене почерк жахливий був і залишається і з чорнильними, і з кульковими, але якщо постаратися, то цілком розбірливий. Малий пише гелевою. В 1 класі почерк був ідеальний, а потім розслабився, "прискорився" і пішло-поїхало, тому, думаю, не в ручці справа. Ручкою-стирачкою не користуємося, бо, на мою думку, це невиправне зло. Мало того, що дитина стає неуважною і байдужою, бо "і так все виправить, якщо що", так ще й відкриваються широкі можливості для вчителів непомітно підкоригувати роботу.. припустимо, в кращий бік )) Що нас не влаштовує в принципі.