так виглядає, що кожне місто, село знову матиме свій розклад..... а, може, й школа..... могли б дати більше конкретики щодо навчального року львівські чиновники від освіти...
У нашому класі вчителька запропонувала замовити математику і рідну мову по новій програмі. Але математики цього автора, по якому вчаться ще немає в друку, тому поки що чекаємо. Деякі книжки видала за 4 клас по старій програмі. Сьогодні опитувала дітей чи всі вдома мають інтернет і написала на дошці назви підручників і авторів, щоб батьки вдома кинули дітям на робочий стіл, а в класі вона також буде працювати з підручниками з інтернету. В нас в класі стоїть старенький комп, а до нього ми докупили ще великий екран, який висить на стіні, тому дітям трохи буде щось видно. Щодо робочих зошитів, тільки має замовити працю і малювання, бо минулого року деякі робочі зошити мало використовували, тому батьки проти робочих зошитів. --- дописи об"єднано, Sep 4, 2015 --- Наш навчальний календар також цьому не відповідає.
У нас у школі в першому класі теж було по три уроки, а з понеділка буде п'ять. І англійської не буде( натомістьтри уроки іспанської - це добре)( в нас спецшкола). Шкода за англійську, доведеться далі в хелен дорон водити. На зборах сказали, не факт, що буде англ з другого класу, хіба як факультатив.
матусі першачків, а вам домашні завдання давали? Нам 2-го з читання було - майже сторінка тексту до чтива я так паніме, що першокласник вже має точно вміти читати щоб подужати той текст зі. моя читає, але не такі речення і не такі довгі тексти
Ну я не мамуся першачка, але минулого року таке було в кінці місяця, а не спочатку, тобто малий не читав взагалі, а в жовтні почав читати складами, і то щоб сторінка чтива, то десь уже в кінці жовтня була маленький уривок казки про лисичку і журавля. Але був супутник Букваря, то там так були тексти довші і трохи замудрі, як на мене. Але теж десь вже в кінці першого семестру.
Цьогорічний навчальний календар мене чесно кажучи шокував: осінні канікули 19.10-01.11, зимові 28.12-19.01, весняні 04.04-08.04. Я розумію, що такі довгі осінні і зимові канікули роблять задля економії газу, але ж настільки скоротити навчальний процес? Нехай тоді б діти вчились ще 2 тижні червня. Не встигнуть діти увійти в навчальний процес, одразу канікули.
Хочу поговорити про шкільні туалети. В якому вони стані у школах ваших дітей? У нас в школі туалет ніби мав нещодавнє оновлення ( ну скільки то років тому), тобто там колись ще коли вчився мій чоловік стояли унітази, і зараз стоять вмуровані в підлогу такі штуки, на пьєдесталах) Але, наскільки я розумію, туалети активно використовуються лише останні 3 дні, і то це не загальношкільні туалети, а туалети на одному з поверхів молодшої школи. Сьгодні я пішла туди глянути... одним словом це капець. Там така вонь, як напевно на вокзальному туалеті. Я не знаю що роблять прибиральниці в тій школі, і що саме входить до їх обовьязків ( ну бо класи вони можуть мити за окрему плату, а так прибирання класів в їх обовьязки не входить) але ж туалети напевно вони повинні мити? Є якісь нормативи як часто це має відбуватись? Парадокс, але в КК, де купа людей щоденно відвідує туалети, вони в кращому і чистішому стані ніж в школі. Що робити? Куди звертатись? Хто в школу завідує цими справами, з ким говорити?
нічого вони не читають. Ще навіть букви не вчать. Тільки малюють такі палочки -- типу реченні. Малий розуміє -- я -- ні) Всякі розповіді із картинок складають, картинки розмальовують (то нам такі зошити друковані дали із читання). А от мені цікаво -- невже програма різна для різних шкіл? Чи то вчителі собі щось вигадують. І на математиці ніяких напрягів, ще нічого не пишуть. Фігури різні на проекторі розглядають, кольори....
А букви в школі тепер не вчать? Я питалась на днях в директорки Арніки чи потрібна якась додаткова підготовка дитини - "ні, не потрібна". Це типу само собою розуміється, що дитина вже вміє читати?
та ну. Мій хоч букви знає із 3 років, читати із 4 вміє, але їх навіть на підготовці букв не вчили і від батьків не вимагали, щоб дитина то вміла. Казали, що тим у школі будемо займатись. Я от дуже переживала, щоб малому в школі нудно не було. Ну бо всі будуть букви вчити -- а він вже давно читати вміє. Я то сказала вчительці, пальчиком помахала, типу, но-но, щоб Артем мені на уроках не скучав))) Не скучає! Вчителька їм всякі історії розповідає, казки, вони щось придумують. Дуже креативно!
нашим племінникам-першоклашкам цього тижня вже давали д\з з читання. Хто вміє читати- читати самому, хто не вміє- читати батькам, а дітям- вміти переказати. Це при тому, що на підготовці у цих же школах власне читати дітей не вчили. я проти продовження навчання у червні . А взагалі- з тією програмою освіти, яка є- школа чим далі- тим більше себе нівелює у першозданному вигляді. Розраховано все більше на самоосвіту і на репетиторство. ТО вже би і програми під це змінювали. Бо послухати виступи керівників різних шкіл на Перших та Останніх дзвониках, то так виходить, що у нас всі школи- в числі лідерів по ЗНО і в числі кращих по Україні. Це вже перетворюється на якусь гонитву між закладами, реальні результати яким все-рівно роблять незалежні репетитори. ( п.с і взагалі, якщо дитина з 3-4 класу не займається з репетиторами, то навіть серед інших батьків це так непопулярно. "Як? Ви влітку не займалися з репетиторами теж? Мій ( моя) все літо займалися з ..... і з....Зараз програма така насичена, що без цього ніяк". І далі - в такому ж дусі. Ну а якщо в 6-7 класі немає ще репетиторів- все, ти остаточний лузер в очах інших батьків
страшненькі. Ні туалетного паперу, ні мила ( хоча якоби то все мало бути присутнє.Або з мила лежить такий собі обмилочок. Один на всі умивальники). У нас не п єдистали, а унітази. ТО теж відповідні . На тих кілька унітазів кількасот дітей. Думаю, що після першої ж перерви туди зайти не уже приємно в старшій гімназії теж так перші канікули були оголошені ще на першодзвінковій лінійці. А зимові ніби мають бути звичних 2 тижні, а не до 19 числа.Але справді,батьки казали, що зараз закладам дозволили самостійно посувати канікули за потребою. Лиш би загальна кількість навчальних днів була дотримана. Так це чи ні- будемо бачити
Не знаю за всю Європу, але ні в Німеччині, ні в Італії немає таких довгих літніх канікул (переважно 2 міс.). В тому то і справа, що програма насичена, і діти все вчать "галопом", в результаті нічого не встигають. Моя дитина пішла в 6-тий і без репетиторів відмінниця. Навіть найкращий репетитор не вкладе в голову дитині знання.
ну вот назріло питання, де прибиральниці і чим вони зайняті? І наприклад у райадміністрації який відділ займається вирішенням чи наглядом за цим питанням? чи то одразу в санстанцію?
нашу систему освіти взагалі не можна порівнювати ні з однією з інших. Ні з європейською, ні з американською, ні з канадською і т.п.Вона працює не на реальний результат, а на оцінку і виснаження. Нещодавно на очі потрапила стаття, де психологи та медики оцінюють вплив нашої школи на дітей. І за результатами досліджень, вже після 4 класу практично 80% дітей стають пацієнтами окулістів, хірургів, гастроентерологів.Про вегето-судинні дистонії -мова окрема.А психологи розповідають, що з нормальною самооцінкою своїх можливостей в старшу школу переходить лише четверта частина школярів. Решта- або забивають на все, або навчаються з відчуттям вічно боятися помилитися, бо одразу скажуть "невдаха".Донька брата, яка періодично навчається то у нас, то в Канаді ( батько живе і там і тут ), перед цим навчальним роком сказала, щоб її забрали назад в Канаду вчитися . Бо тут - важко і нецікаво. тут такий нюанс: репетитор може подати інформацію так, щоб у дитини з явилося бажання ті знання отримати.Такий теж цікавий приклад: в одній з наших гімназій був досить строгий і цікавий вчитель математики. Через якісь нюанси з адміністрацією його звільнили. Дітям дали нову вже вчительку. І от за кілька місяців добра частина учнів просто з їхала по оцінкам. Навіть ті, хто вчилися раніше добре. Тоді кілька батьків з того класу звернулися в приват до колишнього вчителя з проханням позайматися з дітьми. Він за симоволічні кошти погодився допомогти. Діти до нього почали приходити на заняття додому . Причому він для них проводив групові "тренінги", досить строго відносився і навантажував теж багато. Але діти з радістю до нього ходили ( і ходять досі).То при тому, що в нього і особливо умов для занять в хаті немає- вони на підлозі розсідаються і вчаться. Син моєї коліжанки сам вже 2 рік просить маму, щоб він мав можливість ходити на приватні заняття до колишнього вчителя.При тому, що в школі уроки математики з новою вчителькою- терпіти не може. Так і зі шкільним навчанням: чому у одного вчителя діти чудово знають предмет і із задоволенням йдуть на урок, а в другого- вчать аби "здати і забути"? Як би там не було, але у школі величезна кількість відмінників вчаться "на оцінку". І у тих же середнячків часом реальних знань більше, ніж у відмінників. ЩО, до речі, і підтверджують результати ЗНО, де шкільні відмінники часом показували далеко не найкращі результати. І навпаки- середнячки отримували найвищі бали. Бо відмінники мають більший страх помилитися у школі. Помилка- значить погана оцінка.А з репетитором помилки не караються . А найкращі результати, до речі, дає власне навчання на власних помилках. Що, по суті, карається в школі . Тобто- блокується можливість вчитися на власних помилках. Цікавить- лише оцінка. Що не тотожно реальним довгостроковим знанням
В нас також такий розклад канікул. На осінні канікули якраз випадають вибори, а більшість шкіл використовують під виборчі дільниці. Зимові канікули і так випадають на свята і пролетять досить швидко, хоча минулого року зимові були в нас з 6.12 по 12.01 трохи довше.
ми збираємось туди наступного року. А підготовка яка - ця, що раз в тиждень з лютого, типу звикання до школи? Мені лише про цю сказали. До речі, а як там зі щепленнями? Нормально з відмовами беруть?
От теж міркую над тим) Певно в кожній школі по різномуале то дивно, бо ж програма одна затверджена. В нас на підготовці букв і читання не вчили, наприклад, і казали що то не потрібно і всі діт потім і так вирівнюються, а тим хто вже все знгає потім часто скучно стає і нема охоти до навчання. Зараз в 1 класі дійсно є Буквар, в ньому є картинки, але вже задали додому читати 5 сторінок з текстом у реченнях. Вчителька каже що діти дуже різні в класі, є такі що вільно читають, є що зовсім не вміють, але ж має бути якесь "оптимальне рішення". В мене мала по складах по трохи читає, але щоб так запросто стільки тексту то напевно ще ні. І головне про букви. Саме цікаве що їх ще вони не вчили навіть. От якби прийшла дитина яка зовсім не знає букв, не знає складів, думаюч що "в школі навчать", ага, щас)) Тому добре як в садку з ними займаються і батьки теж мають щось елементарне навчити. Про передшкільну підготовку я писала, що були легкі завдання, без граматики там. Є дійсно такий "Зошит для друкування", там спочатку пилички-рисочки пишуть, і на дальших сторінках вже букви йдуть (А, Б і т.д.). Так само з письма, є звичні палички, похилі завитушки, потім аж писані букви. Як це узгоджкється з тим, що дитина ВЖЕ має вміти читати оповіді з Букваря? Щось я не доганяю)) Про математику: пишуть в робочих розитах якісь крапки і відрізки, ще не рахували нічого, цири пізніше йдуть. Школа загальноосвітня у нас) @Kandya а у вас яка саме школа? На проекторі фігур їм вроді не показували, хоч не знаю точно, в робочих зошитах з Математики є уроки про фігури, багато про лінії, заняття на кількість предметів, про множини, потім рахування. Теж не розумію чому все так по різному. Уроків справді буде по п"ять, тривалістю 35 хвилин, розбавлені етикою, малюванням, фізкультурою. В мене мала сама каже що "Чого так мало? Хочу ще позайматись", тому тих 5 уроків то не має бути щось складне. Ще питання до мамів першокласників: що ви даєте на фізкультуру перевдягнутись?
хз, я останні місяці мега-неорганізована (ггг, маю купу факторів, які не залежать від мене, але мають чималий вплив) з неабияким браком часу. Тому, нєповєрітє, мені права встидно, але ми ще не пройшли медогляд і відмову не писали про привики (хоуп, в понеділок то таки зроблю, бо все галопом да рисью)