ГВ - ще один дар природи

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Ksani, 31 Травень 2007.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Статус теми:
Закрита.
  1. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    А от у мене були такi речi: болить, є почервонiння, а затвердiння нема. То що це тодi? (Моє питання не вiдноситься до суперечки, це моє окреме питання)
     
  2. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    ну це точно не лактостаз, а може ви десь притиснули? синячок?
     
  3. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Ауууу, люди! Логіка де?

    Ксані, Яремко, ви робите велику річ, викладаючи тут теорію, бо крім вас нікому. Але ж не можна заперечувати все в данину теорії! І захищати її всіма методами навіть всупереч логіці!

    Будь яка теорія - це модель, максимально наближена до того багажу знань, який ми маємо. Проте, це все одно - тільки наближення.






    Можливо, я не заперечую, але викликаний він був переохолодженням і лікувався розсмоктуванням.


    Почервоніння не було жодного разу. Взагалі. Тільки болюче ущільнення.
    Ну це - вершина логічної мислі! Ну так же не можна, народ! Ваш що, логіки впринципі не вчили?! Так воно ж наче і вроджене має бути, бодай троха....
    А якби я його не лікувала - то це б не був мастит? А якщо мені в голову прийшло при лактостазі взяти антибіотики - то це автоматично мастит?

    Тут я скоріш за все теж не вловила Вашої думки. Ви ніколи не бачили грудей, котрі течуть без смоктання - на прилив? А от затримати прилив, поки зігріються груди... - не вмію, навчіть!
    Ксані, про достатні і необхідні умови вчать в 11 класі, якщо я не помиляюся. Отже, скорочений курс
    З Вашої фрази слідує, що існують мами, для яких твердження "охолодження грудей викликає застію/мастит" є хибним

    Але твердження "це міф" мовою логіки розшифровується як
    для всіх мам твердження "охолодження грудей викликає застію/мастит" є хибним

    Різницю відчуваєте? Про сайт вже Сявич сказав.


    завжди будь ласка. Просто аналогія надто красномовна.
    "то не ПВУ, то збіг, вакцина до цього не має жодного стосунку, дитина підхопила інфекцію незалежно"
    "то не постуда, то збіг, охолодження до цього не має жодного стосунку. Ви отримали застій чи мастит з інших причин"

    А аргумент? правильно: так не є, бо так не може бути. Бо так каже теорія...

    Додано через 2 хвилини
    А взагалі, дівчата, я математик, і коли бачу таку відверту наругу над логікою, то заводжкся з пів-оберта, байдуже на яку тему...
     
    • Подобається Подобається x 6
  4. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Наскільки я зрозуміла ви просто хочете посперечатися!
    як би ви не лікували гомеопатією (так як ви написали) то б не було тільки 2 дні а а ж до тижня.
    І я нерозумію вашої логіки я ж написала чітко Ніхто не знає точно, чому деякі жінки піддаються маститу, а інші - ні.

    Це природньо і тут затримувати нічого не потрібно бо груди звільняються від зайвого молока, дуже часто рекомендують при надмірній лактації ставити холодні компреси то що лактологи та консультанти можуть таке рекомендувати знаючи що може жінка застудити груди?
    А щодо того чому дитина так погано смокче груди то ви маєте велику ймовірність такого чинника як дурачок

    Додано через 1 годину 1 хвилину
    Це би дула теорія як би ми не годували грудьми, або особисто в мене неодноразово були ситуації коли в зимку треба було вибігти на вулицю не вдіваючить, і нічого навідь лактостазів не було і мила вікна пізньої осені неодягнена бо в хаті було тепло і далі ніяких лактостазів, ви ж розумієте що вінко треба довго мити бо в мене великі вікна а не так на дві хвилини.

    Додано через 1 годину 4 хвилини
    а дискусія зовсім не зтого почалася до вашого відома, я відповідала саме на цю репліку, чи ви вважаєте що вдома можна застудити груди (ми вкрайності житлових умов не вникаємо)

    Додано через 1 годину 5 хвилин
     
  5. syavych

    syavych Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Я тут бачу протилежне. Думав вже всі крапки над "і" розставлено, але раз ви хочете продовження дискусії то нема питань :)
    Це дуже погано що не розумієте, бо Ука написала цілком очевидні речі. Ви ствердили що в Уки "був мастит, бо вона лікувалася". Звідси випливає що якщо б вона не лікувалась, то не було б маститу. А ви починаєте про якісь тижні і 2 дні - хід думок трохи не в ту сторону.
    По-вашому ваш приклад і приклад ще кількох жінок це вже достатня умова доведення теорії? Давайте тоді заглибимось в суть пиняття теорії і її правильності. Згідно статистики (в школі вчать чи ні? бо чесно не знаю, але зараз допомагаю писати статтю з статистики одному доктору, тому трохи сі розбираю) гіпотеза (теорія) приймається вірною якщо вона справджується не менше як в 95% експериментальних випадків. Я не рахував (немає часу, але можете зробити на "досуге"), але тут приблизно відсотків 60-65 (може більше може менше, але 95 точно нема) вважають простудження міфом. Тому це залишається теорією, пустою, голою, не доведеною і не підтвердженою на практиці теорією.
    Абсолютно вірно. Вдома продути груди (та й горло чи ще щось) набагато легше продути. На вулиці немає поняття "протяг" яке присутнє в приміщеннях (достатньо відкрити 2 вікна/двері в протилежних кінцях) і є основним чинником "продуття". Чи може протяг також міф?
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Скажіть ви лактолог? ви консультант по ГВ? ви годуюча мама? ви знаєте наскільки болить при лактостазі?
    Якщо так то скажіть які рекомендації про знятті надмірної лактації чи не є одна зі них ставити холодні компреси. Тоді вас послухати то так можна простудити груди.
    Яка рекомендація при лактостазі? чи не одна із них між годуваннями на почервоніле місце прикладати лід, повашому то тут знову можна застудити груди.
    А яка рекомендації при тріщинах сосків? чи не однією із рекомендацій є після годування не вдягати відразу білизну, а постаратися чим довше робити повітряні ванни для грудей. І тут по вашому можна застудити груди?
    Тоді що ви рекомендуєте як знаток грудної справи?
    А ця ваша репліка говорить що ви взагалі нерозумієте про що тут йдеться. Одною із основних ознак лактостазу є його термін це не більше 48 год. (і взагалі у Ньюмена написано що у великій більшості він проходить сам) а відповідно все що є далі це вже мастит!
     
  7. syavych

    syavych Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Ні, але:
    1. титул "лактолог" не означає що людина в тому розуміється. Моїй дружині "лактологи" в роддомі радили давати дурника, годувати по годинам і т.д. Зате в них в дипломі написано "лактолог" :bazar: .
    2. я працюю з лікарями, які реально допомагають людям, а не хизуються дипломом. Тому їх порадам (і досвіду, що найголовніше) я довіряю більше, ніж консультантам, які вчора вийшли з медуніверу, в який їх запхали батьки за немалі гроші, а сьогодні сидять в інтернеті і розкидаються порадами направо і наліво, а самі навіть не годували. Я не кажу всі, бо є серед них і досвідчені, і є поради корисні (і в ваших дописах також), але не всі. Треба лише фільтрувати інформацію і вибирати те, що підходить тобі, а не консультанту.
    Дружина годуюча мама. Оскільки подружжя одне ціле, то я на собі відчуваю кожен її біль при лактостазі чи маститі (який вона мала лише раз - "продула").
    А чого мішаєте все докупи? При чому тут холодні компреси чи повітряні ванни? Повітряні ванни не означає стояти на протязі, а холодні компреси тим більше не мають нічого спільного з протягом. Холодна температура і холодний потік повітря - різницю відчуваєте? Для прикладу вийдіть без шапки на вулицю при температурі близько 0 і сильному вітрі, і при температурі -10 але без вітру. В якому випадку більша імовірність отиту?
    Далі ідете не в тому напрямку :). Я допоможу:
    1. У вашому дописі йшлося не про терміни, а про сам процес лікування. Тобто раз Ука лікувала значить в неї був мастит. Якщо я зараз вип'ю антигрипін то значить в мене грип? Якщо ви мали на увазі терміни, то треба було якось інакше сформулювати свою фразу, а то люди не так сприймають.
    2. Навіть якщо ви мали на увазі терміни, то все рівно самі себе заперечуєте. 2 дні = 48 год (як правило :)). А далі читаєм:
    Ука: В останньому випадку я справилась за 2 дні.
    Яремко: Одною із основних ознак лактостазу є його термін це не більше 48 год. Але навідь останій випадок у вас також був мастит оскільки ви його лікували.
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Андріана

    Андріана Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Немає нічого гіршого ніж протяг,навіть незначний,в нас в хаті t=22',бо дитинка маленька,а груди застудила,коли годувала,хтось двері відкрив,з коридору потягнуло і все,тут багато не треба. Температура 40,1' трималася 4 дня,груди були величезні і тверді, і так боліли,шо не могла доторкнутися,поки це все не розцідили. Тепер навіть в хаті ходжу замотана в махровий рушник.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    але тут ніхто вам нерадив голими виходити на двір а ваша випадка прокоментувати мою репліку щодо міфу мала саме заперечення ефективності повітряних ванн грудей при тріщинах.


    Ви ловите різницю. Якби Ука не приймала гомеопатію то незнати чи в неї би все пройшло за 2 дні а тому говорити що це був лактостаз та може і був але ну це неправильно бо коли у мене грип а я наглоталася сильних антибіотиків і ознаки грипу не такі виразні то пишуть що це ГРВ, але ж це не ГРВ!


    Ця репліка говорить що ви не знаєте звідки беруться консультанти, де ви бачили що в медуніверситеті вчать на консультантів??.
    Я далі вас не розумію до чого тут протяги, я сама боюся протягів бо в маршрутці продуло,
    ніхто ніде не казав що потрібно виходити голим на вулицю, бо тут йдеться про груди але просто можна застудитися, і простуда "вчіпається" найбільш слабого місця особисто в мене це горло. А ваші дописи зводяться просто посперичатися і все
     
  10. syavych

    syavych Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Та чого ви вчіпилися того двору? Йдеться про протяги, а протяги як правило є в приміщенні.
    А звідки така впевненість що не пройшло б за 2 дні? Може це був звичайний лактостаз, а Ука лікувалася "про всяк випадок" (бо вона не могла знати чи це мастит чи ні бо ще не пройшло 2 дні).
    Йдеться не конкретно про медінститут чи інший заклад. Мова була про те, що консультують люди, які не мають досвіду, а просто начиталися літератури. От у вас який досвід? А який для порівняння досвід Марусі-мами з 4 дітьми, чи Уки з 3, чи Наталки з 3?
    Протяги тут якраз мають пряме відношення. Поясню ще раз (явно не перший). При тріщинах ТРЕБА робити повітряні ванни, але при тому бути обережними (про що і попередила Маруся-мама), бо гуляючи голим по хаті елементарно можна попасти під протяг. Ви ж кажете що це міф (але з другого боку кажете що протяг то погано). Тобто получається що протяг в приміщенні це міф? Ой насмішили :)
     
  11. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Люди, не сваріться! Ви мене вже так заплутали (думаю не тільки мене). Не страште тих, хто ще не в курсі:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Сявичу, тут важливий ще тивалий досвід годування. Мінімум 1,5 роки... і Ксані і Яремко мають такий досвід + начитані і обізнанні!
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. syavych

    syavych Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Зоряно, так ніхто ж не свариться :). Ми просто сперечаємось, а в суперечці народжується істина, нє?
    Не заперечую, але ж Ксані і Яремко не одні що мають такий досвід. І раз думки різних жінок з досвідом розходяться в даному питанні, значить не можна говорити про "міф".
     
  14. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    але одні з небагатьох які крім практики знають ГВ і з медичної (наукової) точки зору!
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. syavych

    syavych Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Ви про сайти і книжки? Про сайти я вже писав. Книжки аналогічно - не все однаково корисне. В мене он валяється книга де сказано що треба пеленати дитину, давати водичку і т.д. Про це досі(!) вчать в медзакладах. Тому не треба сліпо вірити усьому сказаному чи написаному. Так, зараз є багато нових теорій про дітей і ГВ, але якщо теорія на практиці не справджується, то вона залишається лише теорією.
     
  16. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Вибачте але я в цьому дуже сумніваюся неонатолог так педіатр також міг таке радити, а от лактолог?? та їх у Львові на пальцях однієї руки порахувати можна.
    То Ука має аж троє я чомусь думала тільки дві донечки.
    практика без теорії це сила, бачиш і незнаєш як трактувати
    тож чому статистика говорить що в той час коли дехто мав тільки практику за даними міжнародного дослідження проведеного у 2005 році, рівень виключного грудного вигодовування дітей в Україні до шести місяців складає 6%.
    То чому так мало дітей годувалося грудьми, і звідки інші знали як годувати, ви хочете сказати що практика це все що потрібно мати, якщо ви навіть незнаєте звідки беруться консультанти і дуже сумнівно що хоч раз до них зверталися.
     
  17. syavych

    syavych Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Так я ж не кажу відкидати теорію, просто її треба перевіряти на практиці. в даному конкретному випадку практика показує що теорія не справджується. Це дуже добре що ви тут викладаєте теорію, але мамусі збираються на форумі щоб обмінюватись в першу чергу досвідом. Фразою "продуття грудей - це міф" ви образили тих мамів, чий досвід показує зворотнє. Може їм взагалі не варто ділитися тут досвідом, а просто дати лінки на сайти де описані всі правила ГВ? Фраза
    це взагалі шедевр. Відколи це особистий досвід потрібно обгрунтовувати? Він є, приємний чи ні, відповідає вашій теорії чи спростовує, але він є, і нікуди від нього не дінешся.
     
  18. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    гаггаа. але про передумови і причини теж вчать у якомусь там класі. Чи не так, Уко ? :) Але Ви це обзиваєте "аргументами вакцинаторів". Цікаво. Між іншим, я теж не філолог.
    Я далі не підтримую суперечку, бо знаю з попереднього досвіду, що сперечатися не має сенсу. Ми ж уже сперечалися про педприкорм, і коли я навела переконливі аргументи, а Ви їх просто проігнорували.
    ps. а називати breastfeeding.org.ua - "Групу пдтримки годування грудьми "Молочні ріки" - просто сайтом - оригінально :D
    До речі, його засновниця - вихованка нелюбимої Вами "Рожани", ось докладна інфа

    Додано через 13 хвилин
    досвід ще треба вміти правильно тлумачити.
     
  19. syavych

    syavych Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Маю абсолютно ідентичний досвід, тільки аргументи були явно не в вашу сторону :) Основний ваш аргумент був посилання на сайти, тобто знову (як і в цьому випадку) гола теорія, причому суто соціального, а не медичного характеру, оскільки ніде не наводили результати аналізів як "доросла" їжа впливає на шлунок дитини. Про досвід там і мови не могло бути, бо гастропроблеми виникають лише через десятки років, а сама ця теорія введена недавно. Але зараз не про те :)
    Досвід не є медичним терміном щоб його тлумачили медики, а радше особистим. І тільки та людина може тлумачити свій досвід. Робота медика викласти теорію, пацієнта - співставити теорію з власним досвідом і зробити з того висновки як далі жити: якщо досвід підтверджує теорію - попросити допомоги в лікаря, не підтверджує - послати його (не прямо, а то може образитись :)). Хіба ви так не робите коли в роддомі дають поради які явно заперечують ваші поняття ГВ?
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    З Вами я про педприкорм НЕ сперечалася, тому про ніяку ідентичність мови нема. Жодних аргументів не наводила, лише відіслала учіть матчасть. Мені Ваш тон ведення дискусії не подобається, тому пяснювати Вам щось, щоб просто довести свою думку - не збираюся.

    Додано через 6 хвилин
    ой, не втримаюся на останок : наші бабці і прабабці, звичайно ж , годували своїх дітей не дорослою їжею, а "дитячою", яку їм привозили чумаки - дистриб'ютори заморських фірм дитячого харчування.
     
Статус теми:
Закрита.