Оскільки в тему ДП-шників регулярно влізають з власною думкою, не прочитавши топ, створюю другу гілку. Для викладання лінків на МОЗівські замовні статті про жахливу небезпеку Домашніх Пологів та власних думок "чому боїтеся".
Можете назвати хоч один нормальний але такий, щоб справді нормальний, без жодного йпрст мед. заклад у Львові? А про бабцюАвстрію- посміялась)), хоч не поняла до чого це, чи пойняла Фсьо, фсьо, я вже пішла звідси зі своїми
Тому вдаються, що є інша крайність, коли природній перебіг пологів спотворюють у пологовому, ще й часто з наслідками. Це довга дискусія, кожен має право сам вирішувати, але зрозуміти можна однозначно кожну зі сторін - почитайте хоча б теми тут на ДП, ну а ще є купа літератури про природні пологи і т.д. та "практичну реалізацію" цього в пологових.
жах... як тисячоліття без лікарень народжувались діти? я теж за такий варіант, але чим більше дізнаєшся, тим більше переконуєшся, що не всім щастить потрапити до адекватного лікаря) --- дописи об"єднано, Aug 14, 2015 --- Я б з радістю народжувала вдома, якби в нас це було легально і я б могла обрати акушерку, як зараз обирають лікаря чи пологовий.
а то ви не знаєте)колись в сім"ях жінки народжували ледь не щороку,ясне діло належна медична допомога не була надана.але ніхто не говорить, що жінка могла народити шестеро дітей,а виростали,точніше виживали лише двоє-троє,це я приблизно,і добре якщо жінка при пологах нормально почувалась і не було ніяких наслідків,а це не рідкість тоді була.Мама моєї прабабусі померла зразу ж після пологів,бо не змогли зупинити кровотечі,і ще кілька випадків таких було в селі. Якщо б тоді медицина була на нормальному рівні,то багатьох отаких ситуацій можна було б уникнути при пологах. Зараз,коли,здається їдь в пологовий народжу,оглянуть, оцінять ситуацію,сворені належні умови, багато-хто повертається до того що було колись,і я не розумію чому...а тему цю я вже давно читаю,та не завжди писала сюди. Звичайно,у кожного свій вибір. Я не засуджую,висловлюю свою думку,так як багато хто тут.
во-во, не знаю цифр, але думаю всі усвідомлюють наскільки сильно за теперішніх часів знизилась смертність новонароджених дітей і породіль також. що вже казати про недошонених дітей, ще 100 років тому в них було 0 шансів вижити(( ну і в кожному селі спокон віків була баба-повитуха, аналог сучасної акушерки, яка щось таки знала й вміла, і більшість з жінок таки звертались до неї, а не в самоті народжували.
Засуджувати треба не домашні пологи як такі, а те, що не створено нормальних умов для їх проведення. Наприклад, відсутність висококваліфікованих акушерок, швидка доставка в лікарню при потребі. В Україні цього немає, на жаль. Але є в багатьох північних країнах Європи, де домашні пологи інколи становлять майже 50% від загальної цифри. І статистика цих домашніх пологів куди краща, ніж в українських пологових. Одиниці можуть похвалитися, що народжували в лікарні природньо (хоча це теж під питанням, бо позиція, мабуть, як завше неприродня), без медикаментів і втручань лікаря. Бо пологи сприймаються як хвороба якась, яка без лікаря не вирішується. Це все страхи в жіночій голові. В США, зокрема можу сказати за штат Іллінойс - 33% жінок народжують шляхом КР. Думаєте, на це завжди були об'єктивні причини? Пологовий для жінки став якосб фабрикою з народжування дітей. До речі, якщо заглибитися в історію створення пологових, то вони були створені для жінок звулиці, бідних. Заможні і люди з нетиповим сприйняттям народжували вдома з акушеркою. І зараз продовжують. Не домашніх пологів треба боятися, а тої системи, коли жінка для лікаря - ніщо, лиш об'єкт для практики лікарняних протоколів.
Я б ніколи не наважилась на домашні пологи -- бо я перестрашена панікерка. Та якось по роботі мені довелось ознайомитись із тим, як народжують у інших країнах і я закохалась у Голандію. Не буду тут писати, бо в кожного є інтернет і гугл, тому, як захоче -- то прочитає, як вони там родять (там акушерка приходить напередодні пологів прибирати в хаті....) . Але... Навіть, якби я жила у Голандії, я б всерівно народжувала у пологовому, бо я -- перестрашена панікерка.... Але їхні домашні пологи не можна рівняти із нашими. По-перше, вони народжують із досвідченою акушеркою, яка "тримає руку на пульсі" і, щойно побачить "щось не так" -- відразу викличе реанімобіль, якийй відвезе у ... заздалегідь підготовлену операційну. Оце сервіс! Тобто ти вдома народжуєш так само, як в лікарні: бо ж коли в родзалі бачать що тобі зле -- перевозять у операціну, а тут так само із дому -- в операційну перевозять. А що ми бачимо у Львові? Ніякої підготовки (література не рахується, бо якби можна було б усе дізнтись просто по книжкам, то треба було б закривати усі вузи і школи), без акушерки, просто десь на кухні під холодильником... І лише із вірою у Бога... Звиняте, але для мене т акі пологи -- це верх безвідповідальності
Саме тому теж би не наважувалась на домашні пологи, тим більше у нас, з тими нелегальними акушерками, які навіть як начудять, то ні за що фактично юридично не відповідають, ще й беруть за свої "послуги" кругленьку суму грошей
Таке враження, що в пологовий йдуть тільки, щоб, якщо щось раптом- було на кого перекинути відповідальність. Ні, я знаю, що й лікарі бувають винні але ми беремо на себе відповідальність таку ж, коли вирішуємо йти в пологовий, а не вдома.
Як такоі особливоі підготовки для дп акушерки не роблять тут. Якісь базові речі, які я вже і сама давно прочитала. Народжувати можна і під холодильником, аби лиш породілі було зручно. В Украіні ніхто не заважає мати під будинком машину, для екстренноі поіздки в лікарню. В Німеччині, якщо щось іде не так, то зазвичай везуть в пологовий власною машиною, бо це не довше, ніж викликати швидку, хіба вже геть погано, то викликають швидку, щоб мати можливість надавати допомогу вже в машині.
Які голосні слова, особливо від людей, які навіть жодної книжки про домашні пологи не прочитали А підготовка вона є, не лиш книжками єдиними (хоч Ви то і зарахували до непотрібності у підготовці): відповідне харчування, плавання, активний спосіб життя, вправи, фізкультура, ходіння. Свідомо з бухти-барахти дома не народжують, хіба екстренно (є й такі тут). А місце народження - так це ж кайф, почути своє тіло і дати йому саме те місце, яке воно потребує. Що ж тут поганого? Загнане в рамки медпротоколу тіло буде почуватись краще в єдино-дозволеній позі? --- дописи об"єднано, Aug 16, 2015 --- А моя мама пам'ятає народження свого брата. Вони були в далекому сибірі (вивезені), де чорт на добраніч каже; маму посадили на піч, закрили подушками і сказали сидіти тихо як миш. Ніхто не помер. Шкода, що я пізно взнала, то був би неоціненний досвід поговорити з своєю бабуньою про її домашні пологи.
якраз до домашніх пологів готуються. Бо тут якраз ідповідальність лише на тобі самій. А коли пологи йдуть з акушером, тоді хоч не хоч підсвідомо частково відповідальність перекладається на нього. Бо ти довіряєш людині як фахівцю і розслабляєшся. Так само і з пологовим: немає потреби готуватися до пологів, бо тут як не сама , то за тебе родять. Є купа способів зараз , "завдяки" яким участь жінки у пологах можна практично виключити. А це- підвищення ризику травматизації і для мами, і для дитини. Взагалі, якщо навіть тут на форумі почитати історії домашніх пологів, то найуспішніші з них- це соло-пологи ( ну участь чоловіка і т.п. не включаю- маю на увазі, без навіть домашніх акушерів). Бо до таких пологів якраз готуються і під час пологів- свідомість працює на те, що лише я сама можу собі і дитині допомогти. ТАк, це відповідальність.Яка лише на тобі. І якраз оте "народження під холодильником" , коли лише мама відповідала за свої пологи, виявилося успішнішим, ніж двоє пологів у закладі. Тому не знаю, чи до домашніх пологів можна приміняти термін "безвідповідально". Так, я би теж не пішла на домашні пологи. Власне через свою панікерську натуру. Наді мною вічно тоді би було " а якщо". Бо знаю по багатьох ситуаціях- там, де я не маю профільних знань, мушу все рівно отримати "одобрення" спеціаліста. ТО часто доходить до смішного, коли я дзвоню по необхідності до своїх знайомих і кажу, що "ситуація складається так і так, робила те і те, думаю, що це так і так." Вони сміються і кажуть, що "чого до них дзвоню, коли все вірно". А я мушу мати оте одобрення власне спеціаліста, що я в конкретному випадку роблю правильно. Бо я не маю пвених профільних знань і мені власне оце не дає тієї впевненості. Починається паніка. В домашніх пологах точно би аут був. А коли є пологи, то паніка- основний власний ворог. ТОму: спокійніше жінка почувається в пологовому- значить для неї там буде найкраще. Знає, що не впаде в паніку на домашніх, знає, що вдома їй спокійніше- готується і народжує дома.
Ну от бачите,добре,коли все закінчується успішно. Але плачевних випадків більше((і зараз не виключеннЯ
А як зрозуміти коли щось не так? ну коли то "не так" вже яскраво виражене, то може бути і запізно. Я теж панікерка. Напевно, ніколи б не наважилася на домашні пологи. Так за мене ніхто не нарлдить, але в пологовому якось спокійніше. Ну принаймні мені.
А мене ще відштовхує той факт, що на домашніх пологах, якщо відкриється напр. кровотеча чи будуть розриви то можна пропустити момент, втратити дорогоцінний час і постраждати породіллі. З ризики для дитини навіть не пишу. Навіть якщо виникає потреба зробити надріз (дитина йде плечиками, плід великий чи ще щось, то хто це буде робити? Чоловік на соло-пологах навчений це робити, чи горе-акушерка? Інакше жінка найімовірніше порветься, та й по всьому, і потім ще добре якщо нормально зашиють. Звичайно, є жінки що народжують без жодних розривів чи надрізів, але дууже багатьом роблять епізіотомію, і є справжні покази для цього. Ще одне чому ні - вдома воно звичайно "комфортно і по-домашньому" , але такі речі як пологи я б довірила професіоналам з дитинства поначитувалась медичної літератури, в сім'ї є лікарі, от і теж така "панікьорша" трохи. Як кажуть "менше знаєш-краще спиш", і в пологовому, де все під це налаштовано, бо теж не готова до домашніх ризиків.
Я думаю, що коли жінці справді цікаві домашні пологи, вона буде шукати інформацію про нюанси "за" домашні, а не "проти". І оте все "а раптом кровотеча", "а раптом порвуся", "а раптом обмотана дитина" і ще 100 000 "а раптом" сприймаються зовсім інакше. Якщо погортати тему трохи назад, то все вже було. Колись мені тут Ліля пояснювала, що має насторожити в процесі пологів в першу чергу. Можете пошукати, кому цікаво. А ще в кожної жінки своя планка відповідальності. Наприклад, я не готова народити вдома (або просто не думала над тим серйозно), але після перших пологів зробила для себе висновок, що краще сидіти вдома до останнього. І мене не лякає безводний період до початку перейм, не лякають самі перейми, які йдуть нерівномірно як собі хочуть і ще є деякі моменти, які лікарі вже б розцінили як потребу медикаментозного втручання, але мене то не лякає. Так само і домашники не бояться всього аж до моменту народження. І я вважаю, що звинувачувати когось в безвідповідальності на основі власних страхів і незнання є м'яко кажучи некоректно. Хоча мамам-домашницям фіолетово Ніхто ж не пише, що в пологовий їдуть самі тільки істерички, неспроможні без лікаря дитину витиснути.
Мені домашні пологи не привабливі тим , що я для себе не уявляю як то вдома, де, ну хоч не хоч, але не буде ідеальної чистоти, ну і якось не хочеться так само нічо брудити вдома, хехе, вже краще в пологовому хай за мною прибирають потім .
Цифри в студію. Яка статистика? Де збиралася? Реально цікаво, бо в неті я знайшла тільки одну і дуже позитивну щодо дп. Sent from my iPhone using Tapatalk