Лактостаз чи мастит? що робити?

Discussion in 'Харчування малюків' started by Yaremko, Nov 10, 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Важливо.
    Зараз почастішали випадки, коли дуже швидко розвивається гнійний мастит. Це характерно для ситуацій, коли жінка заражена внутрішньолікарняною інфекцією (ВЛІ). Власне, нещодавно в пресі обговорювалась ситуацію в ПБ, що на вул.Мечнікова у зв*язку із кількістю заражень ВЛІ жінок, що народжували там.
    Тому, якщо у Вас підозра на лактостаз, мастит і Ви народжували в пологовому на вул.Мечнікова, як найшвидше звертайтесь по допомогу до лікаря. Консультанти Львівської асоціації радять звертатись до Людмили Жук, якщо Вам важливо зберегти грудне вигодовування.
    *********************************************

    Що це таке і з чим його їсти?

    Лактостаз- це закупорка молочної протоки, тобто застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози.

    Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болючістю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груді спостерігається розгалуження розширених вен. Нагрубання і болючість ділянки залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.
    Застій у протоках проходить через 24-48 годин після того, як з'явився. Поки протока закупорена, дитина може бути незадоволеною під час годування з проблемної груді, тому що молоко тече повільніше (ймовірно через те, що закупорка протоки здавлює інші протоки).


    Причини:
    Найчастіше це недостатнє або невчасне спрожнення грудей. Великі перерви між годуваннями - більше 1,5-2 годин. Наприклад, прогулянка тривалістю 3-4 години, під час якої дитина весь час спить і не прокидається для годування.
    Або обмеження тривалості годування.

    Детальніше про інші можливі причини лактостазу:



    Що робити?
    В залежності що спровокувало ми зобов'язані забрати причину!
    Основний алгоритм дій при лактостазі:
    Тепло перед годуванням (тепле пиття і теплий душ на плечі, груди), в душі можна трохи зцідити (щоб дитині було легше розсмоктати застій), тоді прикласти до грудей дитину в такій позі, щоб підборіддя дитини було направлене в сторону закупорки. Прикладання має бути правильним. Тривалість годування не обмежувати. Після годування можна накласти холодний компрес, мазь Траумель С на місце набряку.



    Потрібно виключити грубі масажі грудей.



    А що таке тоді мастит?

    Маститбактеріальна інфекція грудей.


    Абсцес: мастит іноді ускладнюється абсцесом. В цьому випадку не потрібно припиняти годівлю, навіть проблемною грудю. Раніше абсцес майже завжди розкривали хірургічним шляхом. Тепер частіше проводять кілька відсмоктувань за допомогою голки або дренажа при контролі радіографії - це менше впливає на годівлю грудьми. Якщо є потрібна операція, розріз треба робити якнайдалі від ареоли.


    Профілактика застоїв лактостаз/мастит!


    Вартує прочитати!
    Дівчата прочитайте як з простого лактостазу через дурість можна заробити абсцес!!! Будьте дуже обережні із масажистами, бо їх взагалі не потрібно!!! Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию


    Лактостаз, или застой молока
    Предрассудки о маститах
    Застой молока и мастит
    Повторяющиеся маститы – что я могу сделать?
    Мастит и лактостаз
     
    Last edited by a moderator: Mar 10, 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. zdorov

    zdorov Well-Known Member

    Добре, що та ''ниточка'' сама відійшла. Тепер пильнуйте, щоб в тому місці вона не з'явилась знову, або ж в іншому.
    В мене це стало першопричиною маститу - закупорка ось така, але я не знала що це таке, а дуже вумна масажистка своїм грубим масажем наробила купу проблем. Така була вумна і досвідчена, я кожного разу показувала їй ту плівочку на соску, а вона на то навіть не звертала увагу (досвідчена, Бліін). А я ж думала, що то може молочниця, бо в малого перед тим в ротику була
    Тому!!!
    І не давати тій плівці з'являтись
     
    • Корисно Корисно x 1
  3. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Подивіться собі тему про лактостаз, мабуть маєте застій. Прикладайте дитину дуже часто так, щоб підборіддя її вказувало на ту частину, де болить. Перед годуванням прикладіть теплий вогкий рушничок до груді, випийте теплого, під час годування легко помасуйте те місце в напрямку від основи до соска, шкіру можна змастити олією, щоб це легше вдавалось, після - прикладіть на ту зону, оминаючи сосок, відбитий капустяний лист.
     
  4. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Такс, маю застій( в одному місці ледве-ледве почервоніло і затверділо. Як діти ідять - тем-ра піднімається. Ще не виіли: меншу спробуй приклади по людськи - ій нема коли. А старша хоч і іла підборіддям в потрібному напрямку, але вона вже розучилась ефективно істи - просто ковтає на приливі. Теплий рушник прикладала.
    Завтра в дорогу, хай воно розсмокчеться до завтра.
     
  5. bazana

    bazana Well-Known Member

    я як мала застій, то спочатку йшла в теплий душ, легенько масажувата в напрямку до соска ту ділянку, яка болить, зціджувала молоко, а потім давала голодній дитині ту пусту грудь, щоб вона розсмоктала саме застійне місце.
    ще я робила це на нічку, коли малу вже вклала і з-наю, що скоро встане їсти - вона в мене крізь сон дуже ефективно смоктала, а вдень - теж в неї часу не було довго прикладатись
     
  6. Semiramis

    Semiramis Горда галичанка

    В перші місяці після пологів я кілька разів мала лактостаз з високою температурою. Три рази справилась сама - масаж під теплим душем,часте прикладання дитини до грудей,компреси з содою,а два рази мусила їхати до масажистки,бо гарячка не спадала і нічого не помагало більше. Інколи не вдається нормально розмасажувати самій деякі ділянки,тож без масажистки не обійшлось,після масажу зразу легше стає.
     
  7. bazana

    bazana Well-Known Member

    додам до свого повідомлення - в мене не було температури
     
  8. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Скоріш всього застій, або десь вдарили чи перетиснули. Прикладати дитину підборіддям до місця застою. Масувати в душі під потоком теплої води, але легенько, після цього знову прикласти дитину.
    Якщо не проходить протягом 24-48 год варто зробити УЗД.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Закупорка внаслідок спазму протоки від фізичних перенагрузок. Годуючим не можна робити вправи на м"язи грудей, решта вправ можна.
    А молодша дитина? Йдіть в душ і масажуйте в душі, тоді давайте на розсмоктування дитині.
    --- дописи об"єднано, Aug 13, 2015 ---
    Давайте їй уві сні, вночі побільше.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Дякую. Меншій вже вдалося вальтом раз підсунути в сні. Грудь трохи змякла, але тем-ра і почевоніння ще є. На ніч лягли теж вальтом - буду підсовати меншій постійно.
    піду в темі про вправи запитаю, які саме є на м'язи грудей, бо я трохи валянок - ніц в тому не розумію. Здається, під час вправ м'язи грудей геть не напружувались, тільки руки, ноги і прес.
     
  11. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    не знаю чи сюди, як ні - прошу перенести. малюк трохи прихворів, має стоматит - відповідно минулої ночі і вдень їв трохи менше ніж завжди.груди набрали багацько молока - всьо витікає.зранку всьо було добре, а десь в обід відносно раптово(перед тим ніц не турбувало і ніц не відчувала) на лівій, сверху ближче до середини грудей з"явилось затвердіння котре відчуваю і при дотику болить(не сильно, але все ж таки). пробувала давати ту грудь малому - але багато не випив, потім цідила просто, потім під теплим душем, масаж(погладжування в сторону соска). ніц не допомагає. що робити?викликати професійного масажиста?компрес?
     
  13. fantazerka

    fantazerka Well-Known Member

    Якщо до ранку не полегшає, то раджу звернутися до лактолога (контакти написала в ПП).
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. smilechyk

    smilechyk Well-Known Member

    Від сьогоднішнього ранку болить ліва грудь (частина лише). Навіть не болить а ниє, а коли нагинаюся то таке відчуття що мені туди позапихали голки. Затвердінь немає, температури поки що теж. Це може бути закупорка? Прочитала що треба
    А якщо дуже болить? Що робити?
     
  15. Raven

    Raven Мама малятка

    Без масажу. Гірше, але дієво. І одразу дитину борідкою до того місця прикласти.
     
  16. smilechyk

    smilechyk Well-Known Member

    Дівчата температура піднялась 38.2
     
  17. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Знач, в душ вже не можна. З компресів -- хіба капусту прикладати. Можна випити парацетамол, якщо вища температура підніметься, або якщо при такій себе погано почуваєш (я при 37,2 вже з ніг валилась). І от тепер, як би боляче не було -- треба розмасовувати. Я сама ради не давала -- їздила в роддом до лактологів (мені тоді просто ніхто не сказав, що лактологи (або акушерки) можуть і додому приїхати -- шо так, шо так треба платити) і вони мені десь 5 днів масували-зціджували. У мене температура почалась звечора і вночі була до 40, я випила аспірин, а вранці мені як розмасували, то більше температура не піднімалась, тому я паралельно із масажами постійно робила різні компреси. Ну але їх не можна при температурі робити. Тому в тебе є 2 варіанти: або ти сама зціджуєшся аж доти, доки температура не впаде, або рано вранці звязуйся із лактологами
     
  18. smilechyk

    smilechyk Well-Known Member

    Дівчата, цілу ніч трималася температура, прикладала дитину майже кожну годину, чергуючи із здоровою груддю. Під ранок температура знову впала (особливо коли дитина ссе). Але тепер температура знову піднялася 37.7, і знову болить, правда не так сильно як вчора. Я розгубилась: взяти ліпше зцідити грудь чи далі прикладати часто? А якщо воно затягнеться на кілька днів? Дякую.
     
  19. Raven

    Raven Мама малятка

    Далі прикладати, тривати воно може кілька днів. Я раз тиждень відходила.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. fantazerka

    fantazerka Well-Known Member

    А Ви не хочете викликати лактолога, щоб вона оцінила ситуацію і при потребі акуратно розмасажувала чи зцідила грудь (якщо грудь болюча, то у неї це вийде ефективніше).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  21. smilechyk

    smilechyk Well-Known Member

    Дівчата, температури не мала цілий вечір (вчора мала 38.7 ), але грудь ще болить, то значить я йду на поправку?)