Школа: влаштування і наука (2)

Discussion in 'Діти-квіти' started by Myroslava82, Nov 9, 2013.

  1. dasha

    dasha Well-Known Member

    Медогляд ми в школу вже занесли. А перед 1 вересня треба ще щось нести, типу зіскоби так як в садок, чи то вже все і можна мати рік спокою ?
     
  2. Princess

    Princess Well-Known Member

    • Оптимістично Оптимістично x 1
  3. нталька

    нталька Well-Known Member

    Така як у нас зараз школа, і 12 років - це .опа! Вибачте за мій вислів. І робиться все через ту ж частину. ((
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 1
  4. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    законопроект в загальному запрацює з осені ( до речі, його прийняття зумовлене тими ж вимогами МВФ, де в меморандумі було передбачено розроблення законопроекту до травня 2015) , після прийняття і опублікування. Але стосовно позицій щодо 12-річного навчання він може впровадитися лише з 2016 року, т.я. станом на початок навчального 2015 р. будуть діяти ще старі стандарти освіти ( стара програма). Тобто для того, щоб запровадити 12-річне навчання станом на 1 вересня має бути затверджена нова програма, нові стандарти. Що можна буде зробити лише після вступу закону у силу. Відповідно, 12-річне навчання з цього року фізично не може бути ще запроваджене. Це можна буде зробити лише з 2016 н.р. А з проектом закону можна ознайомитися ось тут http://kno.rada.gov.ua/komosviti/co...A8D2C6164DCC9A14848?art_id=65389&cat_id=64438
    Основні тези :

    Також, згідно з вимогами МВФ, реформа торкнеться кількості навчальних закладів :відповідні положення прописані в меморандумі України з МВФ, який напередодні схвалив виділення Україні 17,5 млрд доларів кредиту з метою порятунку економіки країни.

    В документі уточнюється, що кількість вищих навчальних закладів в Україні має бути скорочена з 802 до 317, кількість шкіл на 5% за рахунок об'єднання ряду шкіл, скорочення державних витрат на підготовку певних спеціальностей тощо.

    МВФ і уряд очікує, що зазначені реформи скоротять витрати щонайменше на 300 млн грн у 2015 році і в наступні періоди.

    Зобов'язання перед МВФ передбачають, що відповідні законодавчі акти мають бути прийняті до початку наступного навчального року.


    І в догонку вищенаписаному по скороченню шкіл уже є перші результати на Львівщині:
    З 1 вересня 2015 року частина загальноосвітніх навчальних закладів призупинять своє функціонування. Щодо 13 з них уже прийняті рішення місцевих органів влади. Про закриття інших 12 ЗНЗ рішення будуть прийняті упродовж серпня 2015 року.

    Про це повідомила у вівторок, 4 серпня, під час прес-конференції директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олександра Небожук.

    У зв язку з вищенаведеним виникає законне питання: що буде з приватними школами, де кількість учнів у класах зазвичай менше 10 ? Адже за новими правилами їм тоді можуть просто не продовжити ліцензію?
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  5. dasha

    dasha Well-Known Member

    То дійсно, треба спочатку робити зміни в освіті. А у нас в школах 90 % вчителів пояснюють незрозуміло, але вимагають страшенно, навантаження неможливе, таке враження, що всі предмети основні. При тому все треба купити, на все здати, і зробити з дитиною домашнє, то взагалі фантастика, бо наприклад зошити із вправами з географії не відповідають темам у підручнику і т.д., а в першому класі діти вже здають техніку читання. І заслуга в тому думаю не вчителів, а батьки мусять довбатись і гризти з дитиною граніт науки. У свій час коли я вчилась мама ніколи не цікавилась ні моїми домашніми ні завданням, бо вчителі доступно і якісно пояснювали матеріали і домашнє можна було зробити самому. І хоча то були 90- ті і з грошима було туго, в нас в школі не було такого поняття, як день народження вчителя, фонди, благодійні внески і всяка інша грошоздираловка. А тепер тільки думають про репетиторство і як би хтось щось "привітав". А якість освіти, щораз гірша та гірша. Вже з перших класів процвітає репетиторство. Це маразм, як на мене.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    можна мати рік спокою. хіба ще не маєте вікових ревакцинацій. то потім медсестра може писати писульки зробити і принести бумажку.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  7. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  8. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Знайшла ще одну статтю, де сказано, що діти, які підуть у перший клас наступного року вже будуть вчитись повнийх 12 років. Як на мене то добре буле все ж 10 років. http://molbuk.ua/ukraine/96585-ukrayini-perekhodyt-na-12-richnu-serednyu-osvitu.html
    З наступного навчального року Україна перейде на 12-річну середню освіту, заявив в ефірі телеканалу ICTV міністр освіти і науки Сергій Квіт.

    "Ми плануємо так, ті діти, які підуть в перший клас в наступному році, вони закінчать 12-річну школу", - зазначив Квіт.

    Він нагадав, що в усьому світі термін навчання становить 12 років.

    "Тільки 12, тут не може бути жодних дискусій", - підкреслив він.

    Також Міносвіти планує ввести державну підсумкову атестацію з української та іноземної мов, історії та математики в наступному навчальному році.

    На питання про те, як він оцінює нинішню вступну компанію міністр відповів: "В принципі, вступна кампанія проходить нормально... Кращі вищі мають більш високий інтерес з боку абітурієнтів і вони стануть ще сильнішими".
    Тоді дитина закінчуватиме школу коли ?:girl_impossible:Ще й якщо в повних 7 піде (особливо "прикольно" для дівчинки). Але реформи то реформи :d23:
    Оцього я теж не розумію, і думала що то рідкість:girl_crazy:, але відколи маю знайомих батьків школяриків, то бачу що це дуже поширена практика, і то вже з 1-го (!) класу процвітає. От найближчий приклад знайомих, , в 2-му класі більша половина дітей ходять додатково на англійську, і ще повно на інші заняття з вчителями. Для чого тоді школа і уроки? Чия щось не розумію. Радує що не всі хоч (як так сподіваюсь):girl_smile:.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    О, в нас в школі -- і ніяка то не гімназія, теж кажуть, що вчителі навязують репетиторство. Я взагалі до шкільної освіти ставлюсь так дуже по-своєму. І в школі піду в батьківський комітет, а якщо є загальношкільний -- то і в цей напрошусь.

    От, згадуючи наприклад себе і свого брата у школі. Я вчилась добре, у мене були 5 і ....2... Тобто те, що мені було цікаво я вчила, а т, що ні -- я не вчила. звичайно, дитина може заявити, що їй нічого не цікаво. Але у мене велике коло інтересів. Я на відмінно знала алгебру, геометрію, фізику, мова, література, зарубіжна, історія -- то взагалі моя любов. Але мене абсолютно не цікавила біологія, хімія, географія.... Щось там могла прочитати із біології чи географії (у результаті в атестаті із географії 5, з біології 4), а от хімію просто не могла вчити. І мені сьавили хороші оцінки, щоб загальну картину не псувати. А я в 11 класі не убла на жодному уроці хімії. У мене був перший урок у понеділок і останній у четвер і вчитель сам запропонував мені не ходити...

    Тому, питається, нашо ту дитину в першому-другому класі (та й взагалі під час усіх класів) нагружати чимось, що їй не цікаве. Ну всерівно, рано чи пізно писати-читати-рахувати навчиться. І буде знати назви усіх планет, і з історії багато фактів у голові відкладеться....
    А змушувати вчитись, репетиторів брати?... Мені от здається, що мої знання би ні на грам не стали більшими від наявності репетитора. То би було просто пропускання поміж вух.

    Я коли таку думку сказала одній мамі, яка ледь не з кожного предмету взяла сину репетитора і яка дуже хоче, щоб її син був вченим ("бо ми з татом не вчені і важко працюємо, а ти вчись -- і будуть тобі гроші самі в кишеню лізти, будеш в офісі сидіти нічо не робити " -- так вони вважають), то вона сказала, що коли дитина буде погано вчитись, то до неї будуть погано ставитись вчителі, однокласники і дитина стане закомплексованою.

    А це вже робота батьків -- піднімати самооцінку дитини. Якщо мама реально бачить, що в чомусь дитина не тягне, то навіщо брати репетиторів і змушувати то вчити. Краще знайти щось інше в чому дитина реалізується -- спорт, музика, малювання...

    От мій брат вчився ну дуже погано, до 9 класу, певно, читав по складам. Але він був найактивнішою дитиною в школі: всі гуртки-секції були його. І ніхто ніколи не називав його тупіцою. Навпаки, потім закічнив училище із червоним дипломом, встипув в інститут, зараз йому 27 і він вже давно займає найвищу посаду по своїй професії, і ще й викладає (спершу його попросили майстер-клас провести у рідному училищі, усім так сподобалось, що запропонували вести предмет). Тому головне, щоб людина себе реалізовувала у тому, що їй цікаво, а не у всьому "для загального розвитку"
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  10. basia

    basia Well-Known Member

    Але це вже було колись! Моя родичка закінчувала 9-10 класи в сусідньому селі ( 5 км). Гуртожиток був для всіх бажаючих. Час -кінець 70-х. Місце -Яворівський район.
     
  11. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Чергові "геніальні" експерименти на цей навчальний рік: перенесення зимових канікул і зменшення температурного режиму в класах ( і житлових будинках) до +16 ( тут мала би бути пісенька : "Я так хочу, чтобы лето не кончалось..." :)

    13 серпня Кабінет Міністрів України оприлюднив Розпорядження від 5 серпня 2015 р. № 809-р “Про затвердження плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2015/16 року та його проходження”.

    Так, зокрема, Кабміном визначено, що до 1 жовтня Міністерство освіти і науки України та Міністерство охорони здоров’я мають “проаналізувати можливості збільшення строків канікул в осінньо-зимовий період у всіх навчальних закладах”. А центральні органи виконавчої влади (відповідно до компетенції), обласні та місцеві держадміністрації зобов’язані забезпечити навчальні та заклади охорони здоров’я додатковими джерелами енергопостачання.

    Крім того, цього року може змінитись і норматив щодо мінімально допустимої температури у житлових приміщеннях з 18°С до 16°С. Пропозиції щодо цього мають подати Мінрегіон та МОЗ уже до 15 вересня.
    Тож, щоби діти не мерзли у школах, найімовірніше, знову будуть збільшені/перенесені канікули, а освітяни утеплюватимуть приміщення, переобладнуватимуть і ремонтуватимуть котельні. За нинішніх обставин це необхідні заходи.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  12. нталька

    нталька Well-Known Member

    Ги, я скоро просто заходитиму в цю тему, щоб матюкнутись....
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  13. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    цирк на дроті...
    бідні ті сучасні діти, ставлять на них експерименти всі, кому не ліньки...

    ще б уточнили, що і на коли переносять
     
  14. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    а того вони ще не знають. То винесли на обговорення на рівні місцевих відділів освіти, які до 15 вересня мають подати свої пропозиції у Міністерство і тоді буде прийнято остаточне рішення. Два тижні до початку навчального року, а у нас як завжди- бардак і купа ідей :) НАразі є мисля змінити осінні і весняні канікули або змінити зимові. Що куди сунути- думають. Бо минулорічний експеримент з суненням зимових канікул виявився неефективним ( грудень, як на зло ( для них) тоді був теплим :). А діти- на канікулах
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Кажете, що 30+ дітей в класі чи групі садку - це багато? Ну тоді черговий сюрприз :)

    Міністерство фінансів рекомендує Міністерству освіти і науки збільшити кількість учнів у класах і навантаження на викладачів в 2016 році.


    Про це йдеться в листі Мінфіну головним розпорядникам бюджетних коштів, який цитуютьУкраїнські новини.

    Мінфін рекомендує переглянути наповненість класів у школах, груп у дитячих садках та позашкільних навчальних закладах з метою їх збільшення.

    Також міністерство рекомендує збільшити обсяг педагогічного навантаження і співвідношення викладач-студент.
     
    • Креативно Креативно x 1
  16. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Хай би зробили зимові канікули найдовшими, а літні коротшими - в чому проблема.

    Надіслано від мого HTC Desire C, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. skai

    skai Well-Known Member

    Ой. дівчата, начиталася я тут трохи новин шкільних і аж боюсь за свою першокласницю. Я так сподівалася, що репетиторство не є таким масовим явищем. Хоча вже зараз бачу, що всі знайомі водили дітей на підготовку до школи (часто на індивідуальну)...
     
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    не згідна на збільшення зимових канікул за рахунок літніх ( минулоріч уже була така ідея: залишити 2 місяці літніх канікул для школярів). Бо влітку є більша можливість у батьків оздоровити дитину. В крайньому випадку- дитна має можливість більше часу проводити на свіжому повітрі ( хоч цілий день). Влітку простіше організувати "припильнування" дитини (чи родичі почергово беруть відпустку, чи до баби на села відправляють і т.п.).Також садки зараз мають практику закриватися на місяць, то батьки вже свої графіки погоджують відповідно до всіх дітей. Збльшити канікули взимку- це означає, що 90% школярів ( яким взимку немає де подітися) будуть сидіти в хаті перед комп ютерами і телевізорами. Плюс ( це вже нам не одна вчитель говорила, та і батьки школярів самі знають)_ при довгій перерві всередині навчального процесу дуже важко школярам увійти у робочий ритм. Тоді перший місяць після тривалих канікул витрачається знову на адаптацію до школи і до згадування всього, що діти вивчили в першій частині навчального процесу. "Холодні" від того на уроках вчителі і бідні за заганянням до виконань д\з і до налагодження режиму батьки :) Канікули ж влітку- це "закінчений річний навчальний цикл"
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 9
    • Подобається Подобається x 1
  19. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    минулоріч в нас був фактично місяць+тиждень "домашнього навчання".
    але я маю таку можливість - займатись з дитиною вдома, - я ж не працюю. А що робити працюючим батькам?
    справді, важко говорити про ефективність навчання при такій перерві...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  20. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    у нас ще в молодшій школі вчитель говрила, що після довгих перерв посеред навчального року перший місяць навчання можна "викреслювати". Діти на уроках неуважні, швидше втомлюються, гірше схоплюють навчальний матеріал, багато забувають. А посеред навчального процесу не передбачений час на повторення пройденого в тій мірі, як це передбачено на початку навчального року ( зрештою, що там говорити- всі мами знають, що вересень- це місяць розкачки і адаптації. І це з урахуванням, що з 1 тижня не починають одразу великим навантаженням абсолютно нових матеріалів. Частина часу йде на повторення вже вивченого. А під час навчального року і так обмежено з часом подання матеріалу. В молодшій школі- це ще півбіди. А старшим школярам- оце повна халепа.Бо то з кращим успіхом вже тоді на екстернат переходити. Тоді, принаймні, батьки знають, що вони зобов язані самі забезпечити навчальний процес дитині.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2