В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
емм, куповане згідна, а чим вам домашнє печиво не вгодило, особливо випечене за "корисним" рецептом? і чому вафлі вважаєте можна давати а печиво ні?) я взагалі теж за мінімізацію солодощів і якнайбільш корисне, не тільки для дітей, а й дорослих, але як на мене треба ще дивитися по потребах кожного я от печива не люблю, оту мучно-вафельну частину з морозива віддаю чоловіку, не йде мені, а чоловік з задоволення її зїдає, а от до морозива байдужий дітям теж щось смакує, а щось ні це я до того, що маю питання з якого віку даєте морозиво, нехай домашнє все мені подруга над вухом дзижчить, що пора вже тренувати дитині горло (цікаво, то з Комаровського чи звідки)
власне я хотіла обмежувати солодощі, а не печиво. а наші рисові (кукурудзяні, ... ) вафлі не мають нічого, крім зерна. а от з морозивом так гарно не вдавалося. якщо я купувала собі, то не могла не дати дитині (морозиво свіжовиготовлене італійське), але зовсім трошки, може до 1 ч.л., поки я з’їдала свою кульку.
В мене малий десь місяць назад спробував, тепер за ним гине просто. Їв би то "мовозиво" щодня і ложками, але даю трошечки десь раз в тиждень. Звичайне, магазинне найчастіше "Ескімос", дивлюся щоб Гост закінчувався на цифри 33 (то без рослинних жирів), а не 35 (з додаванням рослинних жирів) їмо пломбір (бо плодово-ягідне геть не пішло, а воно доречі взагалі по складу хороше ). Думаю що морозиво не набагато гірше за іншу магазинну молочку їх там були, ніби, трохи поганяли з добавками, тепер, здається краще роблять...
то яке хороше? бо ескімос я нині дивилася то шось не тойво, там всякого купа було, і ще й в шоколаді воно.. а от біле ескімос. ескімос органік вроді більш менш мені подобаєтсья по складу хіба (іто швидше для дорослого - лімо 1965), бачила десь їхнє плодовоягідне, але не натрапляю останнім часом, навіть в їх авторизованих точках продажу)) (типу ларьках-морозилках на вулиці з їх логотипом)
Плодово-ягідне (там, кажись, у складі тільки повидло яблучно-смородиново-сливово-горобинове і желатин чи щось таке). Тобто якщо немає алергії на ягоди можна пробувати. Ми беремо Ескімос різний - я шоколад сама обгризаю (там, здається, склад самого пломбіру скрізь однаковий - і в стаканчиках і на паличці )
Ми! з милості чоловікагуляв з малим і дав йому плодова-ягідне лімо, я це з'ясувала, як купила собі і малий почав пищати і тягнути руки... Ще ТМ лизав пару раз. А от з іншою іжею - біда, мало що їсть, а те що їсть тільки з пальців або сам, з ложечки не їсть
І я давала лизькати морозиво магазинне, дивлюсь на склад, щоб без рослинних жирів, і небагато даю, десь пів чайної ложки. П.с. за ідею плодово-ягідного респект, не знала, що там такий склад.
О, в нас те саме) причому зараз їсть в більшості випадків лише сам ( руками). А від мене відбивається так, що я потім їжу по всій кухні збираю. Тому їмо лише ту їжу, яку він може взяти пальчиками. Дівчата, а коли дітки взагалі починають користуватись столовими приборами? І ще скажіть, чи робити обмеження на фрукти? Бо так їсть суниці, що я в шоці. Намагаюсь багато не давати, але він за раз столову ложку точно може з'їсти.
Ми сьогодні облизали ложку з морквою вареною. Щось не можу зрозуміти, яка була реакція. Ложкою він і раніше бавився і на те, що смак у ложки змінився - ніби і не зважав. Єдине, що зі мною мінявся ложками кілька разів Отакий у нас перший день був, а я чекала феєрверк
Мій хлоп почав все випльовувати. Все просить, сам може ложкою черпати, добре пережовує, і випльовує. То так може бути? Бо мене таке їдження забембало: або всюди напльовано, або я голодна, адже малий вимагає їжу як не брати на руки. Ще потім терміново цицю видай, бо ж голодний, і байдуже чи мама поїла.
Я їла (і часом ще їм) з рим на руках. А про випльовування то часом і моя печалька була. Найчастіше з твердою їжею у нього так (яблуко, морква чи м'ясо). Яблуком і далі плюється. А часом враження такі, що не голодний але йому смакує. Тоді перестаю годувати, забираю тарілку і йде бавитись. Часом з істериками, ну але...
Дівчата, а як ваші діти діти, які після 2р., відносяться до фруктів і овочів. Бо моя малеча 2.2р., може зїсти ложку чорниці, яблуко, ну і ще банан, а от з овочами не дуже дружить, огірки і помідори в неї "бе", може зїсти трошки капусти(салат).
Мій не їсть капусти, буряка, помідорів, малини, полуниці. Любить огірки, моркву, майже всі фрукти і ягоди.
Скажу Вам так: старший був на ПП. З більшістю овочів так досі і не дружить...тобто не їсть жодного, хіба моркву і картоплю в зупі))), з фруктів то лиш яблука і банани, після 3-4 років почав їсти виноград, цьогоріч до раціону додались персики абрикоси і сливки. Тобто мій висновок - на все свій час. До всього доросте. Зате менша їсть усі овочі-фрукти-ягоди без виключень, в вареному, сирому, тушеному чи печеному вигляді. Їй не принципово. Плюс м'ясо, котлети, відбивні, тєфтєлі, сири - труситься за тим. От каші, картоплю, макарон і зупи - виплюне не ковтнувши. Два абсолютно протилежні дитячі вподобання дітей одних батьків з одинаковим харчуванням і педприкормом))
Малюк їжу набиває на піднебіння, втрамбовує там, потім вона відвалюється і він давиться.... З тих кількох разів, що ми пробували щось їсти, більшість закінчувалась перевертанням через коліно з відстукуванням між лопатками. Це пройде, правда, бо вже закрадається підступна думка про блендер та напіврідку їжу
Дякую. То він так персик їв, ніби ротик пустий, думала проковтнув, а потім гоп і давиться... Поки дослідила, де то він там никає... Це так по звичці смоктання, правда? Мусить прийти розуміння, що язичком можна і інакше працювати, так?
Читала, я щипками не міряла, давала цілого смоктати, але підозрюю, що він взагалі не ковтав і не випльовував, скільки там того піднебіння....