Саша - це швидше російський варіант скорочення імен Олександр/Олександра. Маю знайомого дорослого Олександра, якого називають Олесем. А ще досить популярне скорочення імені Олександр - Лесик. Недавно спілкувалася з батьками маленького хлопчика Олександра, батьки якого взагалі проти того, щоб якось скорочувати ім'я сина. Лагідно називають його Олександриком.
в мене в самої син Олександр. За Лесика прибила б)) вперше чую, що так називають)) В нас він Сашко, Сашуля, Олександр, Олександрик( так дідусь вподобав собі його називати і ми вже кличемо) Для мене Леся і Олександра, то як Марія і Ірина, зовсім різні імена. Ну а взагалі так, хто як собі хоче, так і кличе. Наприклад знайома свого сина Маркіяна кличе Марком. А для мене то абсолютно різні імена. А ще Соломійку батьки кличуть Мілею.
В мене знайомі так свого сина називають. Я спочатку думала, він Олесь. А з'ясувалось, що Олександр...
Лесик, Олесь невпевнена чи це одне- це Олексій. В нас знойомого Олексія кличуть Олько, то багато хто думає спершу, що він Олег))
Олесь - це самостійне ім'я, так само як і Олексій, Олександр, Олександра, Олеся чи Леся. Це все - повноцінні імена, які так і записують у документах. А скорочують собі люди - як хто хоче. Часом дійсно роблять з одного імені інше. І стверджувати, що таке то скорочене ім'я - це похідне від такого то, трохи неправильно, бо часом дійсно з Марини Ірину можуть зробити)) Щодо скорочення Олександри, то помітила таку тенденцію, що раніше їх таки Лесями найчастіше кликали (принаймні, на Західній Україні). Щодо молодого покоління, то в більшості вже Саші. Хоча знову ж таки - що кому до вподоби))
Дякую за уточненння,власне, я в хайді тому і написала, що не впевнена) Взагалі, колись дуже баламутили з іменами але саме в документах. В мене брата охрестили Олег, в документах написали чомусь Олексій і звуть все життя Олегом. Мами батько Олексій, в паспорті записали мамі по-батькові Олександрівна. Таке враження, що це совдепівське перекручування імен є і сьогодні але вже хоч в паперах записують правильно, а батьки вже кличуть, як хочуть)
У мене син Олександр - то парадокс - перші місяці життя він був лише Олександром, а тепер - практично завжди і всі називають його Сашко, Сашуля
Погоджуюсь! Дідуся батьки назвали Гордієм, а от при реєстрації відмовились записувати! При тому, що не переплутали, забули, чи ще там щось, а просто сказали, що не знають такого імені, того записувати не будуть Назвали Юрієм.
а от як мені назвати синочка - я вже всю голову зламала, щось нічого не можу придумати єдине ім'я, яке подобається - Андрій - але він ітак буде Андрійович
Маю знайому з іменем Іліна. А для хлопчика, як вам Остап, Остапчик? Я Остапівна Татові теж колись в документах записали замість Остап - Євстахій. І ще згадала просте, чоловіче - Стас, але не впевнена чи це повна форма.
Мені дуже подобається, треба собі записати, і ще чоловіка спитаю як йому, а ще згадала ім'я Орест, здається не дуже популярне. Зловила себе на думці, що найкраще для мене звучать імена близьких та хороших знайомих.
Станіслав повне. В мене сина так звати) Євстахій старе ім"я, звали колись Стах або Стаха(жін.), а Остап- це Остап, маю племінника Остапа. Братова все каже, що це ім"я ніяк не перекрутиш, ще може бути Остапко, Остапчик.
Ще й як перекрутиш) Знайомого Остапа кличуть Тяпа, Тяпко Надіслано від мого V370, використовуючи Tapatalk
Нє, ну нашого був час друзі також Остіком кликали)) А сам він маленьким так і казав, що звати його Тяпак)) але, то дитина, а дорослим що від того, я не розумію.
Та будь-яке імя можна перекрутити. Одна знайома Оля з мого рідного міста, всім у Львові каже останні два роки, що вона Ліля і на роботі її кличуть Ліля, тільки старі знайомі знають, що вона Ольга. Хто зна чому... Я теж Оля, люблю своє їм'я і тато досі називає мене Олюнчик (певно сина хотів )
Таки багато залежить від того, як кличуть в сім"ї, і чи дозволяють чужим називати інакше. В нас в класі було три Галини і лише одну до сьогодні кличуть Галина), а все тому, що вже в першому класі всім було сказано і вона завжди говорила сама "Я не Галя, я Галина". В знайомої син також Станіслав і вона наголошує всім, що він не Стасік/ Станіславчик, а Стас або Станіслав.