Дівчатка,не забуваймо,що зараз трохи інші часи,ніж тоді, коли більшість з нас ходили в садочки і школи. Я суджу по собі і своїх однолітках.Ну яка в нас була різноманітність:дівчатка Іри,Оксани,Олі,Наталі,Галі,Мар'яни і т.д., хлопчики Тараси,Олеги,Ігорки,Андрії,Юри.. Ну таке в основному. Тому, коли в оточенні з'являлася дитина з оригінальнішим іменем,то це дуже різало слух,діти намагалися спростити,перекрутити,частенько підсміхалися(чого гріха таїти). Зараз же,нікого не здивуєш навіть найоригінальнішими іменами.І вже наші діти абсолютно спокійно реагують на появу в групі чи класі Габріели,Стефанії,Елеонори,Северина,Тадея. Вони настільки звикли до оригінальних імен,що навіть не намагаються вигадати кличку,перекрутити.Дитина представилася так,як її дома називають,і нема проблем. Пишу це все виключно з власних спостережень. Тому, якщо вам подобається якесь ім'я, то головне,щоб дитина сама себе так називала. Навіть в садочку і школі батькам видають при знайомстві форму, де окрім всіх даних треба заповнити графу,як називати дитину. У нас є Софія-Вікторія,яку так і кличуть,бо так батьки наголосили добре,що на двох іменах батьки спинилися
На рахунок різноманітності, думаю сучасна не так вже й втекла від тодішньої, просто імена помінялись (колись задля цікавості прикинула на сайті статистики, що білизько 40 % дітей названі одним із 10 найпопулярніших імен - це, звичайно, не показник абсолютної різноманітності, але дає певну картину) А дитині, що Елеонора, що Наталка - вона ж не знає, чи то оригінально, чи рідкісно, чи на закордонний манер, просто таке ім'я, та все. Думаю, діти (та й не лише діти), просто схильні придумувати оці форми різні, клички, ніки - це нікуди з суспільства не дінеться, як би дитину не назвали, звичайно надто незвичне ім'я (як і будь що незвичне) може стати причиною насмішок, але це частковий випадок, я б сказала. Якщо не ім'я можуть перекрутити, так прізвище, або взагалі придумати тематичне прізвисько. А вже в дорослому віці переважно то переростається і людину кликатимуть так, як вона хоче (ну принаймі більшість оточення).
--- дописи об"єднано, Jul 22, 2015 --- Ну так, погоджуюся, просто імена змінилися) Я про те пишу, що якби в мій клас прийшла Елеонора,то ту бідну дитину би затюкали ще до кінця першого уроку.А зараз діти абсолютно спокійно сприймають таке ім'я однокласниці чи подруги.Тому мамочки, котрі вигадали для своєю дитинки ім'я,оригінальніше і рідкісніше, ніж Настя чи Оленка, можуть сміливо так свою доню називати. Звичайно,що то є діти, і вони бувають теж нечемні, з різним вихованням і т.д.Може,хтось і буде обзиватися та ж не застрахуєшся на всі випадки життя,але то точно не буде масове явище.
Та то будь-яке ім'я можна так "зменшити". Найчастіше так кличуть в дитячому і підлітковому віці. Я мала на увазі, що в зазначених мною імен немає коротких форм, таких як Діма, Ваня, Коля і т. п.
А я думаю, що то не зовсім залежить від імені, бо діти вони такі, можуть і просту Настю затюкати, а може прийти така собі Елеонора і всім сподобатись, зовнішністю чи характером. І справді якщо захотіти, то можна перекрутити і прізвище і придумати прізвисько.
Дівчат, насправді проблеми з іменами роблять дорослі, але не діти. Сучасні діти навіть найвибагливіші імена сприймають як звичайне. Звісно, якщо батьки на цьому самі не акцентуватимуть увагу ( що от хтось має дивне ім я). З моїм малим в молодшій школі вчилися Мілани, Кароліни, Каріни, Валерії. Зараз вчаться Леони, Мартіни . І діти взагалі то нормально сприймають. Я ні разу не чула, щоб та ж моя дитина сказала, що когось звуть "не так". Діти якраз, як правильно написали, звичні наші імена перекручують. Наприклад, дійсно, друга Тараса вони кличуть Тарік .Але теж не в образу, а просто тому, що так "круто". --- дописи об"єднано, Jul 22, 2015 --- а моя подружка дитинства має повну форму імені як Ліана. І навіть маленькою її мали всі кликати не Ляною, а тільки Ліаною --- дописи об"єднано, Jul 22, 2015 --- в університеті у моїй групі було лише 7 дівчат. Четверо з них- Наталі
ага) Я ходила ще в радянський садочок. Олі, Каті, Тані, Наталі, Іри... і тут Ярослава "Как тебя зовут? Слава? Ты что, мальчик?" уууууууууууууууу... і в школі було майже те саме. это несомненно и верно) моя Яна абсолютно нормально сприйняла, коли хлопчик назвався... нендзою))) мамо, ну нендза його звати, так назвали) а вже потім вияснилося, що то Енцо, а не нендза... о, то як мій брат був у школі Назік, а не Назар) в чоловікового знайомого є син Роксолан, правда, йому вже за 20 в малої в садку була Вікторія, ніхто ніколи не кликав ніяк інакше, тільки Вікторія - мама так сказала, і так кликали. мого чоловіка від народження майже ніхто ніколи не кликав Вітя, Вітьок і т.п., тільки Віктор, зменшено-пестливе - тільки ВіктОрчик, так свекруха закомандувала, і ніхто вже інакше не називав; тільки мої тато і брат називають його Вітя, і мені то так незвично звучить, ніби не до нього звертаються, а до когось іншого. згадалося, як ми з подружкою в ранньому дитинстві приколювалися: "Вікторчик має в з...дниці моторчик..."
На майданчику нові хлопчики. Ерік та Даніель. Але сім'я інтернаціональна. Ще одні друзі задумуються над іменем для хлопчика - Святомир.
Мені подобається Даніель, чоловік часто малого вдома так називає, просто як ще один варіант його імені. Але записати так по-чужоземному ми б не наважились. А в куми племінник Яромир. Як на мене, гарніше і колоритніше, ніж -слави.
А я нині зустріла жінку із іменем Луана. Спершу думала, що щось там недочула, але таки ні. Такого імені ще не чула.
Леся - це, власне, і є похідне ім'я від Олександри, а Олеся тепер дуже часто зустрічається як самостійне ім'я.
НЕ похідне то від Олександри Люблю своє імя - Леся. Зараз дуже рідко так дівчаток чомусь називають, а гарно як на мене
Бо це, як з Олександр- Сашко,Саша і жіноче так само- Саша, чи ні?. А в мого однокласника мама Олександра, а звуть все її Лесею --- дописи об"єднано, Jul 28, 2015 --- На днях почула, як пестливо звуть хлопчика з іменем Давид- Давидко